Skoči na vsebino

SF

Priporočene objave

Ob 27. 11. 2016 at 10:00, SF pravi:

...Pred kratkim sva z našim forumskim prijateljem za potrebe zimske vožnje iskala poceni motor, ki ga ne bo škoda za vožnjo po soli, padanje na snegu in podobno. Na koncu je možakar kupil rabjeno, 15 let staro Aprilio Pegaso 650, poreklo jug Italije. Cena neverjetnih 800 eur...

...Motorje (predvsem tiste dražje) se ponavadi kupi iz denarja, ki ga ljudje ne potrebujejo, še več pa se jih kupi tako, da se postrga vse prihranke.... Kje je po vaše meja med zdravim razumom in njegovo popolno odpovedjo?

V Sloveniji je zdrav razum na mnogih področjih precej odsoten.

Ko sem bil pred mnogimi leti prvič na obisku pri prijateljih na Švedskem sem kmalu opazil naslednje. Kljub njihovim višjim plačam se je po cestah vozilo več starejših (cenejših) avtomobilov kot pri nas. Kljub njihovim višjim plačam so bile njihove hiše manjše kot pri nas. Medtem, ko se je povprečen Slovenec zelo rad bahal z novim avtomobilom (mnogokrat kupljenim na kredit) in preveliko bajto (ogromnjačo) so Švedi zelo dobro vedeli, kaj je prava kvaliteta v življenju. Ne v pumpanju z materialnimi dobrinami preko meja potrebnega, ampak v veselju s tem kar imaš. Z zdravimi odnosi v familiji, s kvalitetno preživetim prostim časom... 

Pa da se vrnem na našo temo. Tudi če bo Dr_Jakob samo par tednov na zimo v snegu užival z Aprilio, mu bo to verjetno prineslo ogromno veselja za malo denarja. Kar pa ne pomeni, da tudi tisti, ki vozijo motorje za veliko evrčkov ne uživajo na svoj način.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma, kaj bi u bistvu radi dognali? 

Stare kante so fajn, ce so kolkor tolk ohranjene in vzdrzevane so ful zabave za mal ojrov. 

 

Novi stroji so bols, ker so sodobni, elektrificirani, zekologirani in majo potencjal zabavat dlje. Ful zabave za precej ojrov. 

Mene dokaj malo briga kaj mam, ce me korektno servisira. ker mi je bistveno bit na cesti. Kawe sm mel ene 12 let. VTR mam 8. Nenjal/dokupul bom ker rabim motor za dva. Samski neb nit mislil o menjavi.

Drugi morjo bit moderni in na cesti spedenani u piko. Oboji mamo 100% prav. 

 

Ne vem pa zakaj je to tako tezko sprejet/razumet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Cartman pravi:

Novi stroji so bols, ker so sodobni, elektrificirani, zekologirani in majo potencjal zabavat dlje. Ful zabave za precej ojrov.

Jebeš motor, ki zabava predvsem mehanika...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker zivim na 2 lokacijah studiram, 

da bi si nabavil 1 poceni 4 Takt etc.-ja, 

prikolice nimam

kaj pravte na to ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, SF pravi:

Jebeš motor, ki zabava predvsem mehanika...

sej zabava tut voznika, k mora tolk gumbkov prtisnt, da se kaj zgodi al pa ne, pa veš kok možnosti je da ti napiše kak error...pure fun :P

 

pred 41 minutami, stuhec pravi:

Ker zivim na 2 lokacijah studiram, 

da bi si nabavil 1 poceni 4 Takt etc.-ja, 

prikolice nimam

kaj pravte na to ?

Nč 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Jetam said:

Pa še moje skromno mnenje.

Sam sem podobnega mnenja kot SF

Ko sem kupil svojo Varico je bila stara 5 let.

V letu dva sedemnajst jih bo štela 13 let.

Ni najboljša,  najlepša in najdražja izmed motorjev, je pa moja, služi mi z malo stroški in udobno se peljem(a) in ne menjam je za nič na svetu. Včasih se pogovarjamo v klubi, zakaj ne menjam. češ saj z tak starim motorjem se pa ja ne moreš okol vozit. Kaj češ, če mi je pa zlezla pod kožo.

Tudi oprema ni po zadnjem kriku mode.

Imam pa primer kolega, ki ima novi moped za 14k EUR in opremo za minimalno 2500eur. Sam da se vidi in da je najboljši. Tanka pa za 10 eur, ker za več ni. Vozi se pa tudi skoraj ne ker ni dnarja.

In to je meni butasto.

Zakaj tolk denarja za moped in opremo, če potem nimaš za burek.

A je v bistvu samo to, da se k.u.r.č.i.š..

Jaz osebno bi si z lahkoto privoščil kaj novejšega, močnejšega, lepšega in dražjega, ampak NE.

Z mojo Varico uživam, ji zaupam in sem prav srečen z njo.

LP

No, ni vedno samo kurčenje, sem kupil novega ADV-ja in z njim v 5 mesecih prevozil 14kkm (pa še 6kkm s tastarim), tako da obstajamo tudi takšni, ki se vozimo.  :bike:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurčenje stane, sem si reku, pa nabavu moped za 20k€. Zdej pa nimam niti za kavo. Prosm, da me časti vsak k me vidi. Sej me ni problem spoznat, sm lep, pa darsovske barve. Najraj se kurčm na omw v Postojni, kjer čakam sponzorje.

Lp Dami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok fantje ampak poglejmo zgornji primer... DR650... Ti možakarji, ki so posneli zgornji video, niso ravno neki brezvezniki... Zadeva ne gre nič slabše, kot nove zadeve, stane manj, motor ubiješ samo z milostnim strelom s kako veliko pizdarijo v blok motorja... Pa naj mi kdo pove, katere gadgete imaš čas uporabljat na terenu, sploh pa izbira med pravim traktorjem ali pa naprimer KTM-ovimi poroznimi in tenkimi bloki, servisnimi intervali po urni postavki, menjavami batov...? Star, rablen DR dokler ima olje ne more crknit. Ne me j...t, da je novo v tem primeru boljše?

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz, osebno novo vs staro ne trdim, da je novo boljše. Vsako ma svoje prednosti. Da pa folk kupuje novo, pa ne bo držala trditev da zarad kurčenja. 

V bistvu je nakup mopeda isto kot naša vlada ko naredi rebalans proračuna. Nekje vzame, pa prestavi drugam. Namesto avto za 40k€, kupiš za 20k€, pa ostane še za moped. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz, osebno novo vs staro ne trdim, da je novo boljše. Vsako ma svoje prednosti. Da pa folk kupuje novo, pa ne bo držala trditev da zarad kurčenja. 

V bistvu je nakup mopeda isto kot naša vlada ko naredi rebalans proračuna. Nekje vzame, pa prestavi drugam. Namesto avto za 40k€, kupiš za 20k€, pa ostane še za moped. :cool:

Dobra teorija. Namest da bi kupu avto za 75k€, mi ga je kupla firma. Po nakupu SADV mi je ostal še 55k€ za nakup motorjev. Sam še žen morm tole teorijo prodat pa sem na konju. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, ftp pravi:

No, ni vedno samo kurčenje, sem kupil novega ADV-ja in z njim v 5 mesecih prevozil 14kkm (pa še 6kkm s tastarim), tako da obstajamo tudi takšni, ki se vozimo.  :bike:

Pa saj ni treba v nekem splošnem postu takoj sebe noter najdit (pa še cel post replicirat ). Potem pa užaljeno še statistiko prevoženih kilometrov hitro zraven napisat., da si ja kdo ne bo česa napačno predstavljal. Si že lepo povedal, da z motorjem hodite na tadolge počitnice, za to pa se rabijo tudi veliki kufri, torbe...

Point te teme (vsaj kakor jo jaz razumem) je v tem, da se skozi ta nakup "low cost motorja" nakaže, da so mnogokrat naše investicije (pa naj bo to motor, avto, počitnice...) neoptimalne. Za veliko denarja največkrat dobimo pač stvari, ki stanejo veliko denarja. Za manj denarja, in s preudarnim razmislekom ob nakupu, pa lahko dobimo stvari, ki so nam v ogromno veselje in večkratno odtehtajo naš nakup...

3 leta sem vozil motor iz kategorije "stara jajca". Za 800€ sem ga kupil, šel z njim povsod kamor se mi je zahotelo, prevozil z njim toliko, kot se mi je dalo. Imel z njim ničelne stroške (razen menjave olje-filtri-gume). Še sedaj, pri novem lastniku, dela kot je treba.... Seveda pa ga ne gre primerjat z ADV mašino, s katero lahko v enem dnevu z lahkoto pihneš 1300km. 

ADV? A ni to okrajšava za adventure. Ampak, a ni dobesedno vsaka vožnja na vsakem motorju že neke vrste advenčer? Od poni expresa pa do 2866 kubičnega bika. Pred leti je bil tule na ms krasen potopis o možaku, ki je šel do Dubrovnika na Piaggio Ciao-tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Ok fantje ampak poglejmo zgornji primer... DR650... Ti možakarji, ki so posneli zgornji video, niso ravno neki brezvezniki... Zadeva ne gre nič slabše, kot nove zadeve, stane manj, motor ubiješ samo z milostnim strelom s kako veliko pizdarijo v blok motorja... Pa naj mi kdo pove, katere gadgete imaš čas uporabljat na terenu, sploh pa izbira med pravim traktorjem ali pa naprimer KTM-ovimi poroznimi in tenkimi bloki, servisnimi intervali po urni postavki, menjavami batov...? Star, rablen DR dokler ima olje ne more crknit. Ne me j...t, da je novo v tem primeru boljše?

Gremo kopat po blatu, direkt skoz hosto. Pa pičit po SXCC progi na Verdu. Al pa keri drugi. Sam ne postavitev za Bronze kategorijo, tisto je prelahko. Jaz s poroznim EXC-jem, ti z DR-jem. Motor pobira vsak sam. Po neuspelih vzponih obrača vsak sam. Pol pa še malo na MX progo skočimo. Brnik/Sela/Žiri... al pa kero tretjo. Na koncu dneva primerjamo zapiske. 

Z vsem dolžnim spoštovanjem, mešaš japke pa hruške. In z vsem dolžnim spoštovanjem do Barryja - tip zna pelat res dobro. Če mu pa daš na izbiro za resen teren njegov 'osnovni' moped, Beto 480RR al pa DR650 - kaj misliš, katerega bo vzel? Ta porozno Beto, z menjavo bata na X ur. Sej se da tudi z DR-jem. Sam ko ga boš začel pa dnevno tako vozit, kot se tipično vozi porozne EXC-je... pa bo hitro razpadel. Mašina bo šla, vse ostalo ne. Po možnosti bo razpadel z voznikom gor, pa bojo pol še tega malo šravfali skup. DR je dober old skul all round/dualsport moped. S pravim voznikom gre... marsikam. Sam to še ne pomeni, da je pa dober za vse. In da se ga primerjati kr počez z vsem, ker 'ima pač dva kolesa pa mašino'. Kot kontraargument:

 

 

Po tej logiki je 1190 idealen trial stroj? Ker resnici na ljubo - jaz resno dvomim, da sem sposoben triala spravit takole v luft... al pa po tehle mokrih skalah.

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, SF pravi:

Ok fantje ampak poglejmo zgornji primer... DR650... Ti možakarji, ki so posneli zgornji video, niso ravno neki brezvezniki... Zadeva ne gre nič slabše, kot nove zadeve, stane manj, motor ubiješ samo z milostnim strelom s kako veliko pizdarijo v blok motorja... Pa naj mi kdo pove, katere gadgete imaš čas uporabljat na terenu, sploh pa izbira med pravim traktorjem ali pa naprimer KTM-ovimi poroznimi in tenkimi bloki, servisnimi intervali po urni postavki, menjavami batov...? Star, rablen DR dokler ima olje ne more crknit. Ne me j...t, da je novo v tem primeru boljše?

DR 650 ni namenjen terenu, kot so takšnemu terenu namenjeni namenski motorji. Zato so v tem primeru vsi namenski motorji boljši od starega DR 650, ker so v celoti boljši z boljšo ciklistiko, boljšim vzmetenjem, boljšo ergonomijo, boljšimi materiali, ... Torej ne moremo trditi, da lahko primerjamo en star motor z univerzalno uporabnostjo z namenskim motorjem. V tem primeru bi moral primerjati enake motorje, vendar različnega obdobja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Frenk 67 pravi:

Dobra teorija. Namest da bi kupu avto za 75k€, mi ga je kupla firma. Po nakupu SADV mi je ostal še 55k€ za nakup motorjev. Sam še žen morm tole teorijo prodat pa sem na konju. :OK:

Lahko jo prodaš ženi, če seveda ne sedi v upravnem odboru podjetja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Kurčenje stane, sem si reku, pa nabavu moped za 20k€. Zdej pa nimam niti za kavo. Prosm, da me časti vsak k me vidi. Sej me ni problem spoznat, sm lep, pa darsovske barve. Najraj se kurčm na omw v Postojni, kjer čakam sponzorje.

Lp Dami

sm na omv plaču kofe na zalogo, za unga cestarja. mi je bič uzela 10e. de itak zmer s kombijem pridejo 4 frendi. Ma nene, pravim, un z motorjem cestarskim. ja ja reče ona, zmer ga pridejo naložt......kurćator :P

 

1 hour ago, SF said:

Ok fantje ampak poglejmo zgornji primer... DR650... Ti možakarji, ki so posneli zgornji video, niso ravno neki brezvezniki... Zadeva ne gre nič slabše, kot nove zadeve, stane manj, motor ubiješ samo z milostnim strelom s kako veliko pizdarijo v blok motorja... Pa naj mi kdo pove, katere gadgete imaš čas uporabljat na terenu, sploh pa izbira med pravim traktorjem ali pa naprimer KTM-ovimi poroznimi in tenkimi bloki, servisnimi intervali po urni postavki, menjavami batov...? Star, rablen DR dokler ima olje ne more crknit. Ne me j...t, da je novo v tem primeru boljše?

 

SF, maš 2 dni na enduro poligonu na Rabu. Tam sta dva motorja. noben tvoj. dobr nov KTM exc450 in DR za dva jurja. noben ni tvoj. z ta dva dni se lahk vozkaš z obema. Se ti res zdi da bi konc vikenda reku, DR je bolši endurc? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Cartman pravi:

sm na omv plaču kofe na zalogo, za unga cestarja. mi je bič uzela 10e. de itak zmer s kombijem pridejo 4 frendi. Ma nene, pravim, un z motorjem cestarskim. ja ja reče ona, zmer ga pridejo naložt......kurćator :P

 

Jaz se vedno v stilu kurčim, tut na šlep službi :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, izibajker said:

Pa saj ni treba v nekem splošnem postu takoj sebe noter najdit (pa še cel post replicirat ). Potem pa užaljeno še statistiko prevoženih kilometrov hitro zraven napisat., da si ja kdo ne bo česa napačno predstavljal. Si že lepo povedal, da z motorjem hodite na tadolge počitnice, za to pa se rabijo tudi veliki kufri, torbe...

Point te teme (vsaj kakor jo jaz razumem) je v tem, da se skozi ta nakup "low cost motorja" nakaže, da so mnogokrat naše investicije (pa naj bo to motor, avto, počitnice...) neoptimalne. Za veliko denarja največkrat dobimo pač stvari, ki stanejo veliko denarja. Za manj denarja, in s preudarnim razmislekom ob nakupu, pa lahko dobimo stvari, ki so nam v ogromno veselje in večkratno odtehtajo naš nakup...

3 leta sem vozil motor iz kategorije "stara jajca". Za 800€ sem ga kupil, šel z njim povsod kamor se mi je zahotelo, prevozil z njim toliko, kot se mi je dalo. Imel z njim ničelne stroške (razen menjave olje-filtri-gume). Še sedaj, pri novem lastniku, dela kot je treba.... Seveda pa ga ne gre primerjat z ADV mašino, s katero lahko v enem dnevu z lahkoto pihneš 1300km. 

ADV? A ni to okrajšava za adventure. Ampak, a ni dobesedno vsaka vožnja na vsakem motorju že neke vrste advenčer? Od poni expresa pa do 2866 kubičnega bika. Pred leti je bil tule na ms krasen potopis o možaku, ki je šel do Dubrovnika na Piaggio Ciao-tu...

http://motosvet.com/2014/03/04/2124-z-14-konja-do-dubrovnika/

 

jes, postojnski notar je tole.če se ne motim običajno vozi modrega RT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Cartman pravi:

sm na omv plaču kofe na zalogo, za unga cestarja. mi je bič uzela 10e. de itak zmer s kombijem pridejo 4 frendi. Ma nene, pravim, un z motorjem cestarskim. ja ja reče ona, zmer ga pridejo naložt......kurćator :P

 

 

SF, maš 2 dni na enduro poligonu na Rabu. Tam sta dva motorja. noben tvoj. dobr nov KTM exc450 in DR za dva jurja. noben ni tvoj. z ta dva dni se lahk vozkaš z obema. Se ti res zdi da bi konc vikenda reku, DR je bolši endurc? 

Evo ko kolen zrihtam, gremo na Rab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!