Skoči na vsebino

Priporočene objave

me prav zanima kdaj bo kakšen RnineT scrambler -lastnikov- na taki poti.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že razmišljal ,da bi si izdelal za takšne podvige verige za scoj motor , oz. kdo bi mi to naredil , da ne navijam vrvi okrog koles .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrž bi se dal, z mal prilagajanja, kakšne avtomobilske gor namontirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

najbrž bi se dal, z mal prilagajanja, kakšne avtomobilske gor namontirat

Vrjetno jih bom dal komu delat , ne da se mi na lt tlačit neke kramparce za en dan .......uničil jih bom pa po 1kkm ....ma kdo kakšnega majstrra za takšno delo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem razmišljal da bi si dal naštancati oplate (recimo 6-10 oplat za celoten obod), ki bi jih povezovala pletenica, skozi te oplate pa bi bili privijačeni vijaki, ki bi jih po izrabljenosti lahko menjal.

oplate bi bile narejene po prečnem preseku gume, kar bi zagotavljalo prečno in vzdolžno stabilnost, kar bi najbrž znal biti problem verig...

namestil bi jih tako, da trak oplat položiš na tla, greš čez z motorjem z rahlo izpuščeno pnevmatiko, jih povežeš, napolniš nazaj pnevmatiko da zadevo napne in fiksira, pa je...

s tem bi se znebil tudi kakršnim koli zadevam ob robu pnevmatike, tako da stik med pnevmatiko in nihajko ne bi predstavljal problema. veriga in njih vpetje zna tu povzročati težave.

tudi dimenzijsko se zadeva lahko lepo zloži in ne bi zavzela velikega volumna...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ELO pravi:

jaz sem razmišljal da bi si dal naštancati oplate (recimo 6-10 oplat za celoten obod), ki bi jih povezovala pletenica, skozi te oplate pa bi bili privijačeni vijaki, ki bi jih po izrabljenosti lahko menjal.

oplate bi bile narejene po prečnem preseku gume, kar bi zagotavljalo prečno in vzdolžno stabilnost, kar bi najbrž znal biti problem verig...

namestil bi jih tako, da trak oplat položiš na tla, greš čez z motorjem z rahlo izpuščeno pnevmatiko, jih povežeš, napolniš nazaj pnevmatiko da zadevo napne in fiksira, pa je...

s tem bi se znebil tudi kakršnim koli zadevam ob robu pnevmatike, tako da stik med pnevmatiko in nihajko ne bi predstavljal problema. veriga in njih vpetje zna tu povzročati težave.

tudi dimenzijsko se zadeva lahko lepo zloži in ne bi zavzela velikega volumna...

Sem že poslal idejo enemu izumitelju , bomo videli , objavim če mi kaj rata .....sem pa za vse predloge !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo koga, ki bi zadevo lahko ukrivil po radiju pnevmatike? prednje in zadnje?

če ja, lahko naročim laserski izrez zadeve, pa pilotsko preizkusimo že na mamutovanju 2017...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ELO pravi:

pozna kdo koga, ki bi zadevo lahko ukrivil po radiju pnevmatike? prednje in zadnje?

če ja, lahko naročim laserski izrez zadeve, pa pilotsko preizkusimo že na mamutovanju 2017...

Chuck Norris?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Sem že poslal idejo enemu izumitelju , bomo videli , objavim če mi kaj rata .....sem pa za vse predloge !

Da ne bo preveč izumljal:

http://advrider.com/index.php?threads/motorcycle-tire-chains.1130414/

Malo po spominu, pa je tam nekje tudi, da pašejo "navadne" avtomobilske, samo pravo dimenzijo moraš najti.

Kolikor imam jaz izkušenj z avtomobilskimi ketnami (ne ravno malo) , se tega nebi upal montirati na motor (brez da bi se mi smilil motor) .

lp

ps. ko imaš ravno "nemško mašino" : http://www.mv-motorrad.de/lshop,showdetail,2004g,e,,,10107,,,.htm

2 ps http://motorang.com/staudacher/index_english.htm

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo morala pegy še dokazat ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, smasher pravi:

glede verig, jih ma .. nimam pojma kako mu je ime, čoperist iz gorice. 

LP

JENKI. Ga maš med mojimi frendi na FB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NUJNO!!

Za na Mamutovanje 2017 ne pozabit extra size pleničk, ker vam garantiram, da se boste od smeha poscal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa take verige ne pomagajo, to sem lani probal, po prvih 300m je raztrgalo tako šminkersko ketnco

https://www.youtube.com/watch?v=vUo9Zu2-bnU

to je dobra ideja, mene samo skrbi tista povezovalna veriga če je dovolj močna

6033554359_3632c7c941.jpg

Drugače pa če motor užge ta vikend, bo zadaj mitas C 01 , spredaj pa heidenau K 46 , to je najbližje kar sem našel original dimenzijam da paše ni neke ponudba 3.0 -17 gum.

Oprema je nekje na 90%, samo motor manjka.

 

 

ps: pa sej tisti pohorci grejo dokaj zgodaj z tajpijem gor kaj če si dajo še plug :D

83779266.jpg

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neuradno in nepooblaščeno pluženje je najstrožje prepovedano in bo sankcionirano po internem tajnem pravilniku Mamutovnja™.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že potem take

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, SF pravi:

Neuradno in nepooblaščeno pluženje je najstrožje prepovedano in bo sankcionirano po internem tajnem pravilniku Mamutovnja™.

Ja! Dosmrtna smrtna kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, hajoktejn pravi:

Dosmrt ne sme več plužit? :lol1:

Nekaj podobnega je namenjeno tudi tistim, ki "se umivajo v bližnjem slapu", po domače pa onesnažujejo naravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!