Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2017


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 9 urami, amateur pravi:

Vsi pišejo zadnja fura letos. Pa saj ne bo še snega, sploh pa ne v dolino. Sicer si pokazal zadnjič opremo za jesenske dni, torej ....?!

Za sebe pa lahko rečem zadnja kolesarska tura letos, cik cak pa naokoli po Dravskem polju danes. Motoristov srečali veliko, eden je bil celo brez rokavic, pa tako vroče le ni bilo. Sem s parimi govoril, večina je rekla, da končujejo letošnjo sezono. Le katero dolgoročno vremensko napoved so brali?

Ponavadi motor pospravim po praznikih. Med prazniki me  ne bo doma (tura z avtom). Gume pa imam morda še za dve vožnji po 300 km. Naslednjo sezono nove gume in takoj servis.

Ja, pa jaz sem doma na severu. :) Ko se pripelješ skozi Hudo luknjo pade temperatura za ....popolnoma drug svet. Recimo Velenje in SG - je ogromna razlika. Koroška sneg, v Velenju se že kopajo (v Topolšici :D).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, RobiRoberto pravi:

Končno sem te najdu:  Cerklan si ...

Sem ti že enkrat to napisal, da ja. No odselil sem se že leta 1974, živim pa čez hrib v dolini, kjer voda že odteka v Črno morje.

Ko sva ravno tu, včeraj smo za konec sezone kolesarili po Dravskem polju. Za tvoje kolo in MMS (moj mali skuter) je tu precej več cest in izbire kot doma, je pa precej manj slikovito kot v tvojem koncu. Ena slika s Ptujske gore, z razgledne točke, imajo :kava: kot naročeno zate, prostor za malico, pa razgled, da izbereš nadaljevanje ture. Razdalje so male, zato tudi s 25 km/h veliko obvoziš.

IMG_20171021_134250.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, amateur pravi:

Moja praksa je taka, da imam nekaj 10 € vedno v planinskem rukzaku, pa v kolesarskem rukzaku, pa v motorju, za kritični primer. Ko sem dvajset let nazaj prikolesaril iz rodnega Cerkna na Porezen, sem ugotovil, da je denar ostal v avtu, drobiža je pa bilo glih za en pir. Odtlej nima rezerve samo rezervoar motorja! Tako izgleda ta iz motorja, zaradi majhnosti mi ne krade prostora, jo bo pa potrebno malce dopolniti!

IMG_20171021_224051.jpg

 

Sem se ta teden dva dni fural na oni strani Karavank in lahko pritrdim tvoji ugotovitvi glede jodlarjev

 

Vsi pišejo zadnja fura letos. Pa saj ne bo še snega, sploh pa ne v dolino. Sicer si pokazal zadnjič opremo za jesenske dni, torej ....?!

Za sebe pa lahko rečem zadnja kolesarska tura letos, cik cak pa naokoli po Dravskem polju danes. Motoristov srečali veliko, eden je bil celo brez rokavic, pa tako vroče le ni bilo. Sem s parimi govoril, večina je rekla, da končujejo letošnjo sezono. Le katero dolgoročno vremensko napoved so brali?

jst še nisem zaključil za letos :P

mogoč je KTM, ampak če bo Miha ažuren potem bo tut še KTM pojal :P

Drugače bo pa Z900 :D

ps. Pik ma vedno samo 4€ v denarnici, pa je dovolj :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, amateur pravi:

Glede na številko ob strani 14700 km a so to še prve gume?

Ta kilometrina je zaključek prejšnje sezone. Prva guma je zadaj zdržala 10 jurjev. Sedaj imam zadaj tretjo. Druga se mi je predrla in sem jo zamenjal z novo. Torej na pomlad bo šla 4. guma. Scorpion trail 2 - da jo sprobam. Sedaj imam Metzeler next, zelo dobra turing guma z zavidljivo kilometrino. Zadnja ima 17 jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Ta kilometrina je zaključek prejšnje sezone. Prva guma je zadaj zdržala 10 jurjev. Sedaj imam zadaj tretjo. Druga se mi je predrla in sem jo zamenjal z novo. Torej na pomlad bo šla 4. guma. Scorpion trail 2 - da jo sprobam. Sedaj imam Metzeler next, zelo dobra turing guma z zavidljivo kilometrino. Zadnja ima 17 jurjev.

A se ti je predrla guma doma ali na poti? 

Letos junija sem obul Mitas, do danes se je nabralo 6000 km, prej so bile Dunlop od nakupa motorja (3 sezone, 12.000). Do naslednje balkanske fure meseca junija bodo zdržale, pred njo se bo pa treba odločiti. Sam sem videl pri Dunlop-u, da so gume po treh letih že trde, vsaj zame (60+). Drugače so mi pa Mitas všeč, finančno pa je verjetno boljše vzet gumo, ki dlje zdrži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

ps. Pik ma vedno samo 4€ v denarnici, pa je dovolj :D

Imam tudi jest kolega, ki ima ali bankovec za 200 €, ki ga mu nihče noče zmenjat, ker ne ve ali je OK ali ne ali pa malce drobiža, zagotovo manj kot Pik. Težavo na družinski furi rešimo tako, da ima moja gospa skupno denarnico, pa potem ne računamo, niti ne razmišljamo. Tudi take se da ukrotit. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam slik, mi je žal, a ko me konji peljejo naokrog, večkrat se prepozno zavem, da je vožnje že konec in da sem že doma.

Včeraj, kjub muhastemu vremenu, sem užival v prijetnem vožnji po italijanskih in slovenskih cestah: Gorica - Hum - Dobrovo - Čedad - Robič - Kobarid - Tolmin - Most na Soči - Godoviči (cesta proti Colu je bila zaprta, ker so ravnokar nalagali asfalt: uslužbenec mi je rekel, da lahko grem, a je škoda gum, čerprav zgledajo stare :D) - Kalce - Podkraj - Ajdovščina - Gorica.

Najlepša dela sta bila med Mostom na Soči in idrijo, čeprav so bili vsi semaforji rdeči (neverjetno!), ter od Hotedršice do Podkraja, kjer sem prvič srečal veliko zanimivih ovinkov (če bi imel že nove gume, bi bilo vse skupaj še bolj doživeto) in veliko oblakov, ki je prečkalo cesto.

Domov sem prišel z bolečim, skoraj vnetim, zapestjem (vedno isti problem), a z velikim nasmeškom na obrazu!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, amateur pravi:

....Konec oktobra dve leti nazaj je bilo za Salzburško napovedano lepo vreme, temperaturni obrat, indigo nebo. Oblekel sem se zimsko, dan me je ujel nekje pri Radovljici, se prevalil skrajno previdno čez Podkoren in potem po avtocesti do Flachau-a, malce naprej pa zavil do Hallstatta. Hallstattska doba mi je bila znana že iz srednje šole, pa nisem vedel od kje izvira. Ko pa sem enkrat na internetu vse skupaj povezal in odkril ....

Azijatov predvsem Kitajskih turistov je veliko, ker si ogledujejo originalno vas Hallstatt. Na Kitajskem so zgradili kopijo. Zato je tako popularen.

Srečno

Tonček

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, a79 said:

Si probala to peljat? Hehehe, bos spomladi kupovala, a?

@pik- vem pa ne povem...poznam motor..

Par kilometrov pa res, ker še vedno poskušam ugotovit, kaj mi ne odgovarja pri mojem trenutnem vzmetenju. Spomladi lih ne bomo še menjali, bo treba prej kaj našparat, ampak mi je pa zelo všeč, priznam, pa lih tistih par cm drugačna pozicija na motorju, kar mojim 176cm čist odgovarja. Hornet žal ni najbolj prijazen dolgim nogam :blush:

A pol nisem dovolj natančno zamaskirala registrske? :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, lucif3rka said:

Super družba (hvala, itak veš kdo si :004)

Kaj naj rečem, TOP letošnja vožnja. Hvala! :OK: Super družba, idealno vreme, prazne ceste... Na koncu ugotovil, manj je več. Manj zaganjanja po ovinkih prinese več užitka. :) 

 

6 hours ago, pik1 said:

.

... kdo je, kdo je, kdo je ????????? :eek: :eek: :eek:

.... a dej noooooooooo ... :(

... ne bit taka no ... :dry:

A naju nisi videl, sem te pozdravil. V četrtek ob ~14.00 si bil opažen na "coca cola" placu v Karlobagu. Se motim? 

 

5 hours ago, a79 said:

Si probala to peljat? Hehehe, bos spomladi kupovala, a?

@pik- vem pa ne povem...poznam motor..

Samo nekaj km "zoprne ceste". Če bi menjala motorje na hitrem delu,.. potem bi pa verjetno prišlo do okužbe CB1kR. 

 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!