Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2017


Dr_Jakob

Priporočene objave

21 hours ago, amateur said:

er ni danes objav, nadaljujem včerajšnji vtis. Danes smo se odpeljali južno od Siene. Naredili smo kar velik krog. Celi dan nisem videl na cesti enega motorista, vreme sončno, 20 stopinj, pogoji idealni za mopediranje. Ceste so vredu za podeželsko vožnjo, problem je v tem, da so mesta, kjer je cesta naenkrat zelo slaba, kar za kombi ni problem, za motor pa žal je. Prilagam nekaj slik.

A to si z motorjem tam ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, CINDAPP pravi:

A to si z motorjem tam ?

Bi bil zelo rad z motorjem, pa smo tokrat šli s kombijem, si ogledali kraje in ceste. Mogoče drugo leto junija z motorjem. Slike sem prilepil, ker ni nihče kaj dajal gor, morda tudi za malce reklame. So pa stranske ceste take in drugačne kvalitete asfalta, zavite, podvite, nadvite, ozke, še bolj ozke, pa spet malce širše. Kultura lokalnih avtomobilistov, tovornjakarjev, kombijaistov je specifična, tako da je vožnja po Toskani stran od glavnih cest, zanimiva, slikovita, fotogenična, pa tudi nevarna na momente za mopedista. Je pa vreme tu topleje kot pri nas, verjetno malce bolj stabilno. Danes zadnji dan sem v San Giminijanu videl tri nemške pare na GS-ih, vse prašne, zdelane, verjetno so imeli za seboj kar nekaj makadama, ki ga v teh koncih ni tako težko najti na podeželju (vsaj iz kombija se je tako videlo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

Kras

Res je, Kras je resnično lep. Pa veš kdaj sem to dokončno odkril? Dve leti nazaj, ko sem ga na celodnevni turi obvozil in prevozil po naši in Italijanski strani, potem sem ga pa parkrat prečkal še z motorjem. Od tebe do Štanjela je le malce več kot od mene do štacune, če malo pretiravam!

pred 11 urami, Danilo D pravi:

Dubrovnik

Bravo za ta letni čas, ampak a ni bila omenjena tudi meja malce naprej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MARE 65 pravi:

Kje pa je to ?

Kopališče Lajšt v beli ,blizu Idrije, nadaljuješ mimo divjega jezera pa prideš do tam.

https://www.google.si/maps/place/Kopališče+Lajšt/@45.9615967,13.9671496,13z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x157785e79c042c97!8m2!3d45.9636354!4d13.9806497?hl=sl

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Lepo je videti! Bi bila prijetna sprememba za pavzo na taki lokaciji :) 

Kakšna je pa cesta do tja? Asfalt ali makadam? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mmm, za očke spočiti :) 

Če je asfalt potem grem pogledat. Jaz pridem iz druge strani tako da skozi Idrijo in desno - vem kje se gre, tabla za Belo, ne? 

Hvala! ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kras1000 pravi:

Še posebno v tem času te rdeči ruj dobesedno očara, tako da vožnja postane še prijetnejša.

Evo, še ruj z mojega konca...

Ne samo rdeči, vseh barv je, od rumenega naprej....zadnjič bi lahko posnel čudovite fotke, pa se mi ni ljubilo vračat nazaj. J..iga, tam je, naj si ga gre pogledat, kdor želi. Se mi zdi, da je bilo to pred Štanjelom...pa tudi proti Štorjam mimo Ponikev je "precej teh barv"...je lepo ja, sedaj na krasu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Ella pravi:

Mmm, za očke spočiti :) 

Če je asfalt potem grem pogledat. Jaz pridem iz druge strani tako da skozi Idrijo in desno - vem kje se gre, tabla za Belo, ne? 

Hvala! ;)

 

točno, sem zgoraj tudi dal link na google maps

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, The OO pravi:

Kaj si šel kolenčkat in zbirat polžnice :kmet:

Jaz bom kolenčakl ko bom imel metrske kolenčnike gori...položnice pa...no bo treba počakat, da pridejo po pošti...

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Janezs pravi:

 Stavba/svetišče zgleda grozljivo betonsko in veliko. 

20171101_145753.thumb.jpg.e2e9bc3fec996a9dbf0acb8d1a62d37c.jpg

Razgled je pa super

20171101_145611.thumb.jpg.3692dcd2fb8c4552c1cc8da4c35c09cc.jpg

20171101_145724.thumb.jpg.fcf6338a3ce57017509af7d349e86b58.jpg

 

@Janezs, to je svetišče na Vejni oziroma santuario di Monte Grisa (330 m), spodaj pa Tržaški zaliv.

Lp!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!