Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2017


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 20 urami, Kras1000 pravi:

Se strinjam, večkrat tudi Krašovci se ne zavedamo lepot, ki nas obdajajo.

S svojimi konji sem zares prevozil vse kraške ceste, najlepša pa je brezdvomno: Opatje selo - Kostanjevica na Krasu - Komen - Štanjel - Dutovlje - Sežana - Divača - Bazovica - Lipica - Opčine. Letos sem se po njej vozil vsaj petkrat.

Še posebno v tem času te rdeči ruj dobesedno očara, tako da vožnja postane še prijetnejša.

Evo, še ruj z mojega konca...

Kras 003.jpg

Sem zvozil turo do Divače, čez mejo še ne. Dva tedna nazaj sem prvič šel čez Miren in Kostanjevico, moram ponoviti, da se ustavim v Kostanjevici. Zanimivo je, da so ceste na Krasu dobre, očitno imajo dobro drenažo in zmrzal ne dela take škode. 

Ceste na Cerkljansko - Škofjeloškem hribovju so zmatrane, ozke in vijugaste, pa strme, niso za kolenčkanje, imajo pa dober razgled. Prilagam sliko od včeraj, pogled s Cerkljanskega vrha na Porezen v oblakih v sredini. Kičaste barve so že mimo, bilo je pa že jesensko hladno.

IMG_20171101_151814.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Rey pravi:

421,9km

Koliko časa ti je pa to vzelo? Sem hotel prejšnji teden na to turo, pa je bilo še ob 9 uri na celini pri nas le 1 stopinja toplote! Nisem imel j.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, amateur pravi:

Koliko časa ti je pa to vzelo? Sem hotel prejšnji teden na to turo, pa je bilo še ob 9 uri na celini pri nas le 1 stopinja toplote! Nisem imel j.....

Štartala sva ob 7:45, 9:30 trajekt na Cres, potem pa trajekt na Krk ob 15h. Doma sem bil ob 17:30. Časovno gre na komot skozi. Malo so problem edino trajekti kateri vozijo precej redko izven sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, amateur pravi:

Koliko časa ti je pa to vzelo? Sem hotel prejšnji teden na to turo, pa je bilo še ob 9 uri na celini pri nas le 1 stopinja toplote! Nisem imel j.....

In jaz..jebi ga privilegij primorcev...se zbudijo v toplo jutro ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Rey pravi:

na Krk ob 15h

Ja, trajekt je dosti zgodaj, tudi oni iz Krka na Cres. Vidim pa, da je bil eden od vaju kljub mrazu malo oblečen. Sam sem zmrznjen, pa se moram obleči. Zadnjič sem pogruntal, da se da z vetrnimi hlačami v mrazu prav lepo peljat, pa še potiš se ne pod njimi, si pa kot robot.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj oblečem pozimi in zakaj dolge gate sem premaknil semle:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, BIF pravi:

Če kaj, pa imajo jodlarji občutek za estetiko. Lep motor imaš. Kapo dol.

tut pele se dobro :P

aja, vtisov ni danes nič spljoh, zunaj pa sonce 20C :(

delo krepa človeka :(

 

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zasledil na MMS naslednjo zadevo glede na november in napovedan sneg na SZ Slovenije:

"Če imamo na avtomobilu še letne pnevmatike, je treba imeti v vozilu snežne verige. Enako velja spomladi - če se zimske vozne razmere pojavijo po 15. marcu, mora imeti vozilo zimsko opremo, torej zimske pnevmatike ali pa verige," so poudarili.

Nič ne piše za motoriste. Je kaka omejitev?

pred eno uro, sskodlar pravi:

Po 4. mescih spet na motorju:OK:.Ni slabo za ta letni čas.Ceste kr dobre,če vzameš z rezervo,pač počasi se daleč pride.

A si to zvozil v enem ali v dveh dneh glede na to, da si omenil rezervo?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!