Skoči na vsebino
  1. HD-Dyna

HD-Dyna

2. igc1

igc1

3. NinaBina

NinaBina

4. Akito

Akito

5. Dark

Dark

6. SuNa

SuNa

7. Kras1000

Kras1000

8. Zivnorc

Zivnorc

9. DXR16

DXR16

10. Schultz

Schultz

11. pik1

pik1

12. DAMI34

DAMI34

13. notranc

notranc

14. Janezs

Janezs

15. MiNa

MiNa

16. sunnygirl

sunnygirl

17. Frenk 67

Frenk 67

18. sskodlar

sskodlar

19. Lila333

Lila333

20. Quest

Quest

21. gretzky

gretzky

22. MARE 65

MARE 65

23. lucif3rka

lucif3rka

24. CINDAPP

CINDAPP

25. bobi1001

bobi1001

• Zadnji brskalci   0 članov

No registered users viewing this page.

• Podobna vsebina

• Kmet2
      Avtor Kmet2
      Ideja je zorela 3 leta, a vsakič mi jo je zagodel kolen in nova operacija , dokler se letos ni vse poklopilo . Glava expedicije je bil Mac ,star puščavski lisjak , ki je Maroko obiskal že drugič . Tako je imel vse informacije in popolnoma splaniran trip, ki mi je pustil lep pečat in spomine . 
      Karte smo nabavili že februarja , Mac še prej  in je za to dobil skoraj 200€ bonusa , moje karte so prišle (povratno) s pogledom na morje  cca700€ in ni mi žal centa ,da sem se po nasvetu Maca tudi odločil za takšno kabino ......
      Potopis bova pisala oba z Mac-om , on me bo dopolnjeval  z fotografijami in komentarji po dnevih, tako boste dobili pogled na Maroko iz dveh perspektiv , kmečke in doktorske  . Mac pa je napisal že en prelep potopis iz Maroko, kateri je po prebranem prepričal mojo ženo ,da obišče črno celino hvala Mac .....

Prišel je dan odhoda 15.4.2017 (Ljubljana-Genova cca 650km) ,dan je bil deževen , pri sebi pa sem si mislil ,če se je klavrno začelo se mora triumfalno končat  pa smo šli naloženi z hrano in kramo za potovanje . Točka začetka je bila počivališče Lom ob 6.30 .

Rajzenfibr je bil v riti a pot do Genove po AC skrajno dolgočasna , zato uganjamo norčije  in kilometri tečejo ....

Po 3 postankih končno Genova, ena kavica ,mal posedimo in se zapeljemo v pristanišče in dokaj hitro pridemo mimo vseh slovenskih motoristov na trajekt . Bilo je več skupin pa so se mal čakali in zbirali  polni krame razpakiramo in se že veselimo kaj nas čaka ....

..jz sem bolj kratkega spomina pa tudi kompas imam kot mrtev konj ......kako gre že tist pregovor , neumni si zapomni , pametni fotografira 

...takoj napsihiram ženo za pranje mokrih in preznojenih podoblek ,saj je na takšnem tripu obleka omejena , hrana in pijača je na prvem mestu 

Sobica je na prvi pogled luštna, čista in ne več kot za dva, čeprav so v sobi 3 postelje bi me kap,  če bi bil notri še kakšen . Ja pomehkužil sem se z leti in mi bolj odgovarja comfort , če bi bil brez žene je druga pesem . 
      Mi je pa pred odhodom forumaš Snecer svetoval avio sedeže, no tam pa ne bi šel niti sam ........po 2urah po vkrcanju je bil WC kot da so se obmetavali z drekom ,res so packi , da pa moraš med njimi preživeti 2 noči in dva dni ..............ni šans , rad pa bi videl tistega , ki mi je svetoval ........sam vam ne svetujem tudi pod razno na tako dolgi poti avio sedeže , pustimo Korziko in podobne destinacije , je vseno bolj kulturno , krajši čas itd .....

.....stuširamo,preoblečemo in že hitimo v bar na pivo (5€) ...pivo je bila naša najdražja postavka na tripu , tud v Maroku .....ampak o tem kasneje 

...tik pred štartom iz pristanišča. 
      Mac in Dragica sta bila 100% pripravljena in ni manjkal tudi prt za na mizo, rezalna deska ,čebula, zaseka ,domače klobase , mislim Mac in Dragica sta prepotovala že več potovanj , ki so trajala mesec in več , imata grip ter občutek  

...miza se je šibila pod težo dobrot , okrog nas je bilo pa vse slinasto 

...pred spanjem sem oblajal še vse palubne pese, saj imam doma Bostonko in zelo rad pse,a sem bil miren saj je bila v super oskrbi dobrega prijatelja @HD-Dyna

...noč je bila zelo nemirna , ko tako velik trajekt čutiš , ko udari po valovih pol veš da so zelo veliki . Morje je bilo tako razburkano in vreme močno deževno ,da sem za sekundo stisnil eno slikco pa sem bil moker do kože .....

16.4.2017 (trajekt Genova-Tanger)
      .noč je minila, zjutraj ponovimo zajterk po slovensko ,šunka v tunki ......potem mal po kabinah siesta, pa spet malo ven na palubo , kjer se zapletemo v pogovor s slovenci . Veliko jih je potovalo v Maroko od skupine RomanATHD naprej ,do entuzijastov v predelanih unimogih itd .....lepa pisana druščina in čas je mineval ......spoznam tudi Klaro , ki je tudi že večkrat bila v Maroku a se vedno znova vrača ...prava boemka , pravi kakšen sendvič ostalo je pa za gorivo ,prava bajkerca 

...sam pa sem se kratkočasil spet s palubnimi peseki 

17.4.2017 (trajekt Genova-Tanger) Tanger-Mdiq cca 40km
      ...zjutraj vstanemo in na vrsti je pravi velikonočni zajterk z hrenom,pirhi,šunko v tunki ,čebulo ,kapučinom ah , kot doma . Pirhe sta seveda imela s seboj Mac in Dragica ......hahah res carja !

....po obedu se spet prekladamo sem ter tja po ladji .......

Pristanišče Barcelona proti večeru ......

...mine še ta dan in pred nami zadnja noč pred Afriško celino .........

....in končno obala afriške celine , Tanger .......

....pakiranje v obratno smer .....a polni pričakovanja ......

...ko smo se izkrcali in peljali proti prenočišču , ki ga je zdaj več ne Mac , niti Marjan temveč maroško Marđan, kot mu pravijo Marokanci že zbukiral od doma , naleteli na nesrečo eno izmed dveh , ki sem jih videl v celem tripu . moram reč ,da se mi je naredil cmok , še pršli nismo pa že ležijo tovornjaki po tleh  no izkazalo se je ,da je bilo to samo naključje , promet je dokaj umirjen,tekoč a o tem v nadaljevanju .....

...do Mdiq bi lahko cesti rekel Afriška Jadranka , bila je že tema zato kljub pisti previdna vožnja .Pridemo v lepo urejeno naselje in apartma od 80+ kvadratnih metrov  Vsak svojo spalnico in kopalnico + skupna soba ,kuhinja ter balkon za drobiž ...sam sem pozabil točno ceno ,bo pa tehnično dopolnil Marđan ,sam tudi pišem približne km na 10-20 gor dol , Marđan pa ima to v metre 

...tako , noč je pred nami in jutri se šele začne pravi trip ,dogodivščine ,ceste, potke, zanamenitosti,norčije pa tudi kakšna nebodigatreba sledi v nadaljevanju ........
      Marđan na vrsti si .....
      lp
    • štromček
      Avtor štromček
      MOTORISTKE, MOTORISTI IN VSI OSTALI PRIJATELJI MK LISJAK !

MK LISJAK vas vabi na 14. SREČANJE MOTORISTOV v Zgornje Konjišče, blizu mejnega prehoda Trate (Cmurek), ki se bo odvijalo v času od 23. - 25.06.2017.

Program srečanja:
      PETEK - 23.06.2017
      - 14.00 otvoritev srečanja
      - 17.00 panoramska vožnja
      Zvečer nastopajo.
      PROTI TOČI PROTI POLEDICI
      FRANZ JÖSEF I
      STRIPTIZ

SOBOTA - 24.06.2017
      - 16.00 panoramska vožnja
      Zvečer nastopajo.
      KOBRA ROCK SHOW BAND
      TND - TRIFRTALENADESEJT
      STRIPTIZ

NEDELJA- 25.06.2017
      - 08.00 brezplačen zajtrk za motoriste, ki bodo kampirali in prespali
      ODHOD MOTORISTOV IN ZAKLJUČEK SREČANJA

MOŽNOST BREZPLAČNEGA KAMPIRANJA

ZA DOBRO HRANO IN MRZLO PIJAČO BO POSKRBLJENO

PRIDI IN UŽIVAJ Z LISJAKI ALI OSTANI DOMA !

• žrebec
      Avtor žrebec

IPA Sekcija Slovenija – Moto klub IPA RK Gorenjska

Vas vabi na 13. srečanje in žegnanje jeklenih konjičkov, ki bo v soboto, 6. 5. 2017 z zborom med 10.00 in 11.30 uro na Dovjem pri okrepčevalnici Sonček. Ob 11.30 uri sledi » žegnanje jeklenih konjičkov«. Po žegnanju, individualna relacijska vožnja po Zgornjesavski dolini in nazaj. Sledi kosilo in družabno srečanje pri okrepčevalnici Sonček.

Servo per Amikeco

IPA Sekcija Slovenija

IPA RK Gorenjska

vabilo žegnanje 2017.pdf
    • Dr_Jakob
      Avtor Dr_Jakob
      PREDRAGI BAJKERJI !!

Mraz in sneg vas ne strašita?
      Obolevate za abstinenčno non-motoristično krizo?
      Dolgčas vam je?
      Radi bi dobro staro motoristično odštekano fešto?

Nič bat! Imam rešitev. 10., 11. in 12. februarja 2017 bomo

PR' CENC',
      PAKA 57 nad VITANJEM,

znova organizirali najboljši slovenski zimski moto tabor!!

MAMUTOVANJE 2017

Dobite welcome drink,
      naročje drv in kup slame za pod rit.
      Vse ostale pripomočke prinesite s seboj!

Avtomobile in štirikolesnike pustite doma, ker niso zaželeni!!
      Dobrodošli ste pa vsi bajkerji, ki ste za dober žur ob tabornem ognju!
      Pridite z motorji na tri dni mrzle moto zabave v snegu!!

POVEJTE SE DRUGIM MOTORISTOM, KI SE NE BOJIJO ZIME!!! OGLAŠUJTE NAOKROG!!!

Dr_Jakob in ostala organizacijska družba
      p.s. prijave in dodatni info na mamutovanje@gmail.com

Predlagana oprema:

* šotor in armafleks ter spalna vreča (imamo tudi eno zelo dobro in preizkušeno metodo za udobno spanje- od kolega surferja si sposodiš vrečo za surf, vanjo zatlačiš navadno povprečno spalno vrečo, ter noter zlezeš še sam)

* lopata za sneg

* pijača in jedača (vino, ČAJ, pivo, šnops in klobase, lahko privlečete tudi kakega odojka ali 5) Naj se enkrat poudarim, da organizatorji pripravimo samo prostor, drva in slamo! HRANO IN PIJACO PRINESITE S SEBOJ!!!

* žoge, frizbiji in ostale pripomočke za krajšanje časa (tudi karte in Monopoli
      ha-ha )

* roštilj, lonce za golaž, termovke za čaj, ... skratka vse kar rabite za uspešno kuhinjo zunaj!

* TOPLA OBLACILA IN ODEJE, ker BO mraz!!
      Tukaj bomo:
      http://www.geopedia.si/#T105_F450:14940707_x500000_y100000_s9_b4
      Malo pogleda za nazaj:
      http://motosvet.com/tabla/topic/39852-mamutovanje-2016/
      https://www.youtube.com/watch?v=yHrD5CGBqFc
      http://motosvet.com/tabla/topic/37088-mamutovanje-2013/
      https://youtu.be/gGIxcuN9qBU
    • mbiser
      Avtor mbiser
      MK BIG STAR: 3. Blagoslov in TRENING VARNE VOŽNJEVARNE VOŽNJE

ob 9h zbor pred sedežem MK BIG STAR ob 10h BLAGOSLOV v CERKVI na Trati ob 12h v sodelovanju z OBČINO KOČEVJE, PGD KOČEVJE, SPV Kočevje , ZDRAVSTVENI DOM Kočevje, AVTOŠOLO KRKOVIČ in PP KOČEVJE

TRENING VARNE VOŽNJE(PP Kočevje)...

ZVEČER PA ŽREBANJE ZA VSE PRISOTNE MINI MOTO.

VEČ NA : http://www.facebook.com/events/450442508303002/

VABLJENI

• Forum