Skoči na vsebino

ATV Arctic CAT XC 450 4x4


andrej11

Priporočene objave

Pozdravljeni,

 

Sem nov član na tem forumu, sem se prijavil z razlogom, ker si želim vaših nasvetov in pomoči.

 

Imam atv arctic cat xc 450 4x4 in imam kar nekaj vprašanj in bi bil zelo vesel vaših nasvetov

1. a bi se lahko dal ta motorček kaj nafrizirati ,ima blokado hitrosti pri 90 km/h predvsem se mi gre  za pospešek motorja ker je kar len

2. rad bi zamenjal dimenzijo gum sedaj ima 23x8x12  23x10x12  rad bi pa dal 25x8x12  25x10x12  zanima me če to predstavlja kakšno težavo pri vklopu sprednjega pogona glede prenosov

3. menjava olja kakšnega potrebujem za 4 taktni motor avtomatik

4. ime številko kakega dobrega serviserja

Že v naprej se vam zahvaljujem za kakršen koli nasvet

hvala in lp                  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Andrej11

Najprej te moram razočarati in ti pojasniti, da z friziranjem ne boš veliko pridobil. Razmerje med vloženim in pridobljenim gre v prid stroškom in se boš moral sprijazniti z tem, da imaš le 450 ccm in se ne da primerjat z večjimi brati ne po moči in ne po hitrosti. Tudi teh tvojih 90 km/h je vprašljivih, saj števci na ATV vozilih kar precej lažejo ( zmeri z GPSom). Menjava pnevmatik za 25tke ti bo prinesla nekaj večjo končno hitrost a posledično zmanjšala moč. ker je po preseku tudi večja je vprašanje, če ti ne bo nasedala na blatnike ali nihajke. Precej je tudi težja zato tudi  bolj obremenjuje vpetja koles in ležaje. To preveri!    Olje? To kar priporoča proizvajalec na svoji spletni strani ali pa kupi Motul ester, Motul quad... Naj bo olje za mokre sklopke in niti slučajno kakšnega avtomobilskega. Pa še nekaj! Z 450 ccm se da popolnoma solidno peljati in povsod prilezeš. Vse blokade so v glavi in desnem palcu in ko boš ugotovil zakaj je ATV namenjen, boš začel uživat tudi pri 50% uporabi ročice za plin :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!