Skoči na vsebino

ALPE po dolgem in počez


Priporočene objave

Evo, letos po dolgem in počez v ALPE - od začetka do konca. Monako, Francija, Švica, Liechtenstein, Avstrija, Italija. 

Vsi predlogi dobrodošli - ture - spanje - stroški.

Predvsem zanimam me spanje - kje prespati za zmerno ceno, ni potrebe po masovnem turizmu. Kampi ter kako je s kampiranjem ''na črno''. 

 

Ja - OK, vsi vemo, da so Alpe dražje od Bosne ;) vem pa da se najdejo tudi normalne variante. Raje eure skurim v bencin, kot pa da spim v predragi sobi :) hvala za predloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole sva z ženo prevozila lani.

Cest in prelazov neomejeno :)  Vseh ne moreš prevoziti... Tole je bil tretji dan

Za spanje sem koristil booking.com. Enostavno in vedno se najde prosta soba. Običajno sva iskala pozno popoldne, ko sva že vedela kje se bova ustavila. Cene za dva z zajtrkom so bile od 60€ do 90€.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 38 minutami, nemo pravi:

Zanimiv pristop k načrtovanju... Ali smemo turo tudi odpeljati namesto tebe?

dej ne seri s takimi, ravno zaradi tega sem odprla novo temo, ker med poplavo informacij, ne najdem nič konkretnega  ... vprašam pa lahko a ne :P 

Če nimaš kaj pametnega za povedati, lahko bereš kaj drugega, smetiti ni potrebno. Hvala!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, mukki pravi:

Sam vprašam, to je vedno dovoljeno. In če nimaš kaj pametnega za prispevati, prosim če ne smetiš ;) hvala :)

Ja lahko se tudi sam zapelješ, me nič ne moti. Namesto mene pa ni treba :D ... ma si me zapalil :P

Seveda je dovoljeno vprašati, tudi odgovore boš dobil. Ampak takole "na splošno" ne boš nikamor prišel. Zasut boš s predlogi vsevprek, nepovezano... potem se pa znajdi. 

Za začetek ti predlagam, da si pogledaš recimo https://www.amazon.com/Motorcycle-Journeys-Through-Alps-Beyond/dp/1884313388 si začrtaš glavne smeri in potem sprašuješ o posamezni lokaciji. Ali pa na primer: http://maps.motorradonline.de/track/route_des_grandes_alpes_motorrad_département_haute-savoie_neuvecelle_menton/117848#lat=45.10319091582287&lng=6.9447549999999865&zoom=6&maptype=roadmap 

Drugače ne gre, verjemi. To je dobronamerno napisano.

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, mukki pravi:

 

dej ne seri s takimi, ravno zaradi tega sem odprla novo temo, ker med poplavo informacij, ne najdem nič konkretnega  ... vprašam pa lahko a ne :P 

Če nimaš kaj pametnega za povedati, lahko bereš kaj drugega, smetiti ni potrebno. Hvala!!!

 

No no, ne tako agresivno. Ima @nemo po eni strani prav. Ne moreš napisat Alpe po dolgem in počez, sigurno imaš nek okvirni plan in potem vprašaš, ko imaš neko začrtano traso ali vsaj od prilike veš, kje se misliš peljat skozi, kaj mislijo/mislimo ostali. To je pravi pristop in ne pripombo vzet takoj kot nek napad, temveč lepo zmirnega vprašaš oz. pojasniš, kaj si imela v mislih.

Hotel sem ti napisat glede nočitev, da so na teh destinacijah svinjsko draga. Meni spanje z zajtrkom za dve osebi recimo 70€ ni poceni. recimo, da si na potovanju 9 dni, pa si zračunaj, koliko te stanejo samo nočitve. Ampak ok, to je potrebno vzet v zakup, tak pač je.

Pri načrtovanju takšnega potovanja je pomembno tudi, kdaj greš na pot - kateri mesec. Te destinacije so oblegane celo leto, najbolj pa poleti, ko so počitnice, penzjonisti, kolesarji, planinci .... itd. Nebroj ljudi. Potem v Italiji in Franciji je potrebno razmižljat o Tour De France in Giro po Italiji, tako, da ne naletiš na zaprte prelaze, ki jih imaš namen prevozit. Je kar nekaj dejavnikov na katere je treba pač bit pri planiranju pazljiv. Ni to avto, kjer se sparkiraš ob cesti, spustiš sedež in malo zadremaš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, mukki pravi:

Sam za info.punca sem ;)  in zelo veliko sama vozim. 

Za začetek sem si tudi to že ogledala :) .... drugače tudi ne znam, verjemi. 

Da bom še dodatno konstruktiven, ti pošiljam plan poti, ki jo bo peljal moj prijatelj: 

https://kurviger.de/en?point=44.895271%2C6.636761&point=45.137008%2C6.419449&point=45.314676%2C6.993125&point=45.529659%2C6.914155&point=45.599566%2C6.869416&point=45.621467%2C6.801825&point=45.636637%2C6.849782&point=45.716503%2C6.948359&point=45.764395%2C6.985556&locale=en&vehicle=motorcycle&weighting=curvature&additional_weighting=&elevation=true&layer=Omniscale

Želim ti obilo uspeha pri planiranju tvoje ture, tudi olika bo sčasoma prišla sama od sebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem vam dam prav.... ja agresija (sicer tema zelo hitro postane pametovanje in smetenje)-  je v bistvu odgovor na bedast odgovor : Zanimiv pristop k načrtovanju... Ali smemo turo tudi odpeljati namesto tebe?

Da smo si na jasnem, vsega se zavedma in ni ne iščem plana poti. To znam sama. samo informacije - tistih ki ste že bili.

V osnovi piše :

Vsi predlogi dobrodošli - ture - spanje - stroški.

Predvsem zanimam me spanje - kje prespati za zmerno ceno, ni potrebe po masovnem turizmu. Kampi ter kako je s kampiranjem ''na črno''. 

.... samo to ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za informacije od prijatelja, torej sam se tukaj še nisi vozil če prav razumem :) 

Pa nič ne skrbi gled emoje olike, bolj me skrbijo tvoji nasveti, katere kopiraš 
:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel konec julija in se vrnil v avgustu. 

Razen v Dolomitih ni bilo nikjer pretirane gneče, če odštejem vikende ko pridejo lokalci

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, mukki pravi:

hvala za informacije od prijatelja, torej sam se tukaj še nisi vozil če prav razumem :) 

Pa nič ne skrbi gled emoje olike, bolj me skrbijo tvoji nasveti, katere kopiraš 
:D

Ne razumeš prav: izvoli, poglej. En del sicer manjka, GPS težave, ampak okvirno se vidi ruta. 

S tem pa tudi zaključujem to tvojo temo, da ne bo preveč zasmetena in da ti ne boš preveč zaskrbljena

Alpe_avgust_2012.gpx

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, mukki pravi:

Vsem vam dam prav.... ja agresija (sicer tema zelo hitro postane pametovanje in smetenje)-  je v bistvu odgovor na bedast odgovor : Zanimiv pristop k načrtovanju... Ali smemo turo tudi odpeljati namesto tebe?

Da smo si na jasnem, vsega se zavedma in ni ne iščem plana poti. To znam sama. samo informacije - tistih ki ste že bili.

V osnovi piše :

Vsi predlogi dobrodošli - ture - spanje - stroški.

Predvsem zanimam me spanje - kje prespati za zmerno ceno, ni potrebe po masovnem turizmu. Kampi ter kako je s kampiranjem ''na črno''. 

.... samo to ....

 

tole temo bom pustil, vendar nekaj želim od tebe, ko boš/če boš prefurala tole varianto, ki si si jo zamislila, da tule objaviš en tak ličen potopisek ,s slikicami, priporočili raznimi informacijami itd. bo šlo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampov je običajno dovolj (prej malo poglej na zemljevid in preveri če se "šotori" ) , cene zelo različne, računaj da so Alpe in da je ponoči lahko precej mraz. Hoteli niso ravno poceni (seveda so kakšni cenejši, ampak si moraš, po mojih izkušnjah kar dobro splanirati, kje končaš dan, ker so cene po "regijah" precej različne) . Mene je hotel (kadar nisem kampiral) stal od 40-70€ (1 oseba) . Na kampiranje na "črno" (po mojih izkušnjah) lahko kar pozabiš. Je pa to kar imaš "v planu" kar zalogaj (jaz v enem tednu "obdelam" dolomite do Bolzana in nazaj pa imam kar dovolj, je pa to zelo na "easy" ) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mukki

Ne vem sicer, če ti kaj pomaga apartma, kjer sva letos z ženo prespala v Colfoscu- Dolomiti.Pa ga Motrrad lepo priporoča, lastnica pa slovenka. Nič ti ne pomaga če ti bo en forumaš dal naslov v Avstriji, en povedal za kamp v Švici, pa če ti jaz povem za kakšen super plac v Franciji ...

Najprej si poglej po katerih cestah boš vozila, mogoče kakšna alternativa vmes, šele nato glej prenočišča na tej poti. Mi gremo z družino vsako leto po Evropi in najprej začrtamo smer, si poiščemo na tej poti prenočišča.

Ko boš enkrat na poti, ugotoviš da se da spati kakšnem low price kampu, kje boš lahko na šverc prespala, kje pa imaš sobe ceneje kot kampu. Z mojo najdražjo vsa včasih hodila še s šotorom, pa ti povem, da danes spiva marsikje ceneje v simpatični sobi, na suhem z lastnim tušem(pa še amortizerji na motorju  so mi hvaležni).  Na Azurni obali smo bili letos v hotelu ceneje kot sem prej plačeval kamp v Cagnes sur Mer-ju, 5 km od Nice.

Pa še ko boš imela vse splanirano v "nulo",ti lahko ena stvar spremeni potek potovanja in takrat se šele začne prava motoristična pustolovščina in lepi spomini za zimske dni...

Vem ,spet ti smetimo temo ,sorry :kava:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, pomaga pomaga :) nč bat več kot imam informacij (glede spanja) lažje izbiram. :) 

glede planiranja je pa pri meni tako .... 99% plan je da grem v Alpe (že dolgoletna želja) potem bom pa na koncu v Rusiji pristala in spet prestavila Alpe :)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francijo sem prevozil po dolgem in počez

manj ko  kompliciras boljše se imaš...

več kampov ne najdeš v nobeni drugi državi, po poti se sproti odločiš glede na uro ob kateri ti paše parkirat. Najcenejši so mestni kampi (" camping municipal" ) po navadi še z bazenom, imaš kopanje gratis. Tudi jaz raje spustim evro skozi izpuh, kot pa da plačam sobo.

več sem prespal na črno kot pa legalno in v vseh letih sem samo enkrat moral spakirat in prestaviti šotor (privat jezero), lastnik je to pojasnil na prijazen način.

meni najljubša država kar se tiče motoriranja...

uživaj na turi

lp

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw. tudi mene je zmotila nedorečenost uvodnega posta, samo se nisem hotel vtikat. Ampak pustimo to, ker se tema lepo razvija :)

nasvet: Švicarski prelazi znajo biti zaprti se dolgo v junij, vsekakor preveri njihovo stanje tule:

https://www.alpen-paesse.ch/en/

gostoljubnost: Živim v Luzernu, za eno noč lahko prenočim dve osebi na raztegljivem kavču v dnevni sobi, velja tudi za koga drugega, ki bo bral tole temo in potoval tu čez. Seveda če sem takrat doma, kar pa se pomenimo preko ZS. Luzern je drugače precej blizu trojcka Furka - Susten - Grimselpass, in se katerih drugih. V Švici je lepih cest preveč za en post, je pa treba vzeti v zakup dosledno preganjanje hitrostnih prekrškov.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, mukki pravi:

ej, pomaga pomaga :) nč bat več kot imam informacij (glede spanja) lažje izbiram. :) 

glede planiranja je pa pri meni tako .... 99% plan je da grem v Alpe (že dolgoletna želja) potem bom pa na koncu v Rusiji pristala in spet prestavila Alpe :)

 

Gps material, že narejen.

Od Monaca gor ali dol

http://snecer-poi.blogspot.si/2010/12/col-de-turini-poi-2011.html

Ruta Stelvio-Monaco itd.

http://snecer-poi.blogspot.si/2011/01/francoske-alpe-poi-2011.html

in še Dolomiti

http://snecer-poi.blogspot.si/2010/01/dolomiti-poi-2010.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!