Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

Tule pravijo (FB link), da lahko na 2013 - 2017 GS/A sprednje vilice razpadejo. Posebej offroad vožnja zna biti problematična. Dajte pogledat svoje konjičke, da ne gre kdo v maline po nepotrebnem. BMW zgleda uradno priznava, da problemi so.

 

https://www.bmwmccact.org.au/resources/Documents/2017/BMW R1200GS Checking Fork Tube.pdf - BMW Avstralija

https://www.press.bmwgroup.com/south-africa/article/detail/T0272042EN/bmw-motorrad-south-africa-carries-out-a-service-campaign-on-the-bmw-r-1200-gs-and-r-1200-gs-adventure-models-produced-between-november-2013-and-june-2017 - Vpoklic s strani BMW Afrika

 

Kako je v EU s tem, ne vem. Videl na FB, pa delim tukaj da se lahko lastniki GS/A-jev obrnejo na BMW Slo pa preverijo kako je s tem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo videli, moj se pelje vsepovsod, dela BP. Najbolj jokajo Amerikanci, ki se vozijo do Starbucksa in se ukvarjajo z dodatnimi lučkami, zamenjavo sedežev za debele riti in vsemi ostalimi dodatki, ki jih potrebujejo za vožnjo po AC. GS je tam postal drugi GW.

Na servisu pred dvema tednoma so omenili, da bo nek vpoklic in, da čakajo navodila in dele.

 

GS v svojem naravnem elementu. parkiran pred Starbucksom. Do tja ni crknil :)

IMG_6159_zpso0j12wgd.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opozorilo:

redno preverjajte tesnilo na zadnjem delu kardana. Na mojem GSA se je pri 15K km pojavila luknjica kot posledica občasnega drgnjenja zgloba ob gumo. Na Avtovalu so takoj zamenjali tesnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, nemo pravi:

Opozorilo:

redno preverjajte tesnilo na zadnjem delu kardana. Na mojem GSA se je pri 15K km pojavila luknjica kot posledica občasnega drgnjenja zgloba ob gumo. Na Avtovalu so takoj zamenjali tesnilo.

Imaš morda kakšno sliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam.

Luknjica je bila res majhna, razpreti je bilo potrebno meh, da sem jo opazil. 

Na hibo so me opozorili srbski prijatelji 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nemo pravi:

Ni jasno, ali se ta vpoklic nanaša tudi na GSA, izdelane v tem obdobju.

BMW hat eine weltweite "Service Aktion" gestartet, die alle Halter einer wassergekühlten BMW R 1200 GS/Adventure (Modellcode K 50/K51) ab Baujahr November 2013 bis Juni 2017.

Vsi GS in GSA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nemo pravi:

Opozorilo:

redno preverjajte tesnilo na zadnjem delu kardana. Na mojem GSA se je pri 15K km pojavila luknjica kot posledica občasnega drgnjenja zgloba ob gumo. Na Avtovalu so takoj zamenjali tesnilo.

to je znana napaka! (brez heca)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Altrider zaščita luči.IMG_20170628_185943951.thumb.jpg.2785a3cb955f7c455a6cf9d8ce2371e4.jpgIMG_20170628_185951155.thumb.jpg.fb50a4d229a294ef689cf608370b05e0.jpg

Zelo enostavna montaža. Zraven dobiš tudi folijo za zatemnitev spojlerja nad lučjo. Šipo je možno v trenutku odstraniti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 6. 2017 ob 8:30, nemo pravi:

Opozorilo:

redno preverjajte tesnilo na zadnjem delu kardana. Na mojem GSA se je pri 15K km pojavila luknjica kot posledica občasnega drgnjenja zgloba ob gumo. Na Avtovalu so takoj zamenjali tesnilo.

Pri mojemu so menjali že na 6000 km. ??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 6. 2017 ob 19:31, BLACKACES pravi:

Pri mojemu so menjali že na 6000 km. ??????

po 65.000 še vedno brez luknjice. preverjeno.

pa vilce so tud še na mestu. to pa zato, ker ne znam in si ne upam skakat čez ovire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prva vgradnja Michelin se počasi poslavlja veeeliko prej kot sem predvideval da se bodo. Sicer zadnje je še nekaj ostalo, sprednja bo po kakšnem vikendu že čez idikator.

Zdej pa malo v dilemi kaj nabavit. Mitas sportforce nimajo za mojo dimenzijo. Rabim cesto in tiho gumo! Zakaj klicaj, zato ker je tale Michelinka tako glasna, da jo brez čepkov sploh ne moreš vozit.

Kakšna ideja kaj obuti?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, HyperJack said:

Prva vgradnja Michelin se počasi poslavlja veeeliko prej kot sem predvideval da se bodo. Sicer zadnje je še nekaj ostalo, sprednja bo po kakšnem vikendu že čez idikator.

Zdej pa malo v dilemi kaj nabavit. Mitas sportforce nimajo za mojo dimenzijo. Rabim cesto in tiho gumo! Zakaj klicaj, zato ker je tale Michelinka tako glasna, da jo brez čepkov sploh ne moreš vozit.

Kakšna ideja kaj obuti?

Hvala

Premlad si za GSa, starci nič ne slišimo, da bi bilo kaj preglasno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, motolover pravi:

Premlad si za GSa, starci nič ne slišimo, da bi bilo kaj preglasno.

To vsi govorijo ja...da je GS za stare strice. Lej pač rad razbijam stereotipe. Si pretirano ne jemljem nekonstruktivnih komentarjev k srcu :).

Se pravi dam gor ContiTrail II ali RoadSmart III?

Rok koliko km si vozil prvo vgradnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!