Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred 7 urami, Quest pravi:

Iz navodil skopirano. Ne vem kako pa lahko upoštevamo ker imam na novem več uteži spredaj.

Dovoljena neuravnoteženost sprednjega kolesa maks. 5 g
Dovoljena neuravnoteženost zadnjega kolesa maks. 45 g 

To verjetno velja za že uravnoteženo kolo-toleranca,čeprav za zadnje je kar precej visoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, dore pravi:

To verjetno velja za že uravnoteženo kolo-toleranca,čeprav za zadnje je kar precej visoka

Ne verjamem, da je to za že balansirano kolo. Balansira se v nulo in ne po neki dovoljeni toleranci +-.

45 g debalansa na zadnjem kolesu je verjetno pri določeni hitrosti zelo občutno.

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni, sem že napisal, da se je zgodilo, da sem imel kup uteži na eni strani, pa gumo normalno zvozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

ni, sem že napisal, da se je zgodilo, da sem imel kup uteži na eni strani, pa gumo normalno zvozil.

Ja to razumem. Zbalansirano v nulo z veliko utežmi.

Mišljeno je 

 

pred 2 urami, dore pravi:

To verjetno velja za že uravnoteženo kolo-toleranca,

kot +- 5g na prednjem in 45g+- na zadnjem od zbalansiranosti. Moj ima spredaj 60 g uteži. Toleranca je potem 55 - 65 g uteži.

Kar sigurno privede do debalansa in tresenja pri določenih hitrostih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Quest pravi:

Kokr sem videl ContiTrailAttack 2. Upam, da bo kaj napisal o teh gumah in v primerjavi z Anakee , ki so original gor.:hmm:

Res je conti TA 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HyperJack pravi:

Res je conti TA 2.

Predvidevam,da ti je jasno da pričakujemo vtise oz. občutke in mnenja ko uspeš sprobati....:bike:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bi sicer zanimale luči, samo mi cene ne pašejo, ker so res drage. Sem pa gledal tale njihov CANSMART - tole vsaj zgleda kot kopija Hex EzCan, ki pa je občutneje cenejši. Sem pa primerjal funkcije in setup, pa je dejansko identična stvar z drugo nalepko in z malo spremenjenim uporabniškim vmesnikom, sem pa skoraj prepričan, da gre za isto stvar.

Screen image

Screen-Shot-2016-05-04-at-2.36.12-PM.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MdAzz pravi:

tole vsaj zgleda kot kopija Hex EzCan, ki pa je občutneje cenejši

Ni kopija. Hexezcan naredil eksluzivno za Denali. Deluje samo na lučeh, ki imajo plus, minus in kontrol kabel. Denali nove, Clearwater luči. 

Kje si našel da je cenejše? Ni ker je ekskluzivno za Denali. 

Funkcije so tudi drugačne kot na Hexezcan. Tukaj imaš za en set luču z dimmer kontfol, en set luči mala amperaža on-of, za denali soundboomb trobo. 

Je drugače, ampak podobno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, OK, zdaj razumem. Veliko se mi zdi dat dodatnih 75 eur zaradi tega, da Denali piše gor. Kakorkoli - bil bi interesent za 2.0 D4 TriOptic luči ampak glede na to, naj ne bi bile ravno zaradi tretje žice združljive s HexEzcan, nisem več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10/4/2017 ob 17:03, HyperJack pravi:

Kr mal sm v šoku. 35 g, da sem zbalansiral platišče. Pa ja valda ni senzor za pritisk tako težak? Kako ste ostali kaj z utežmi. Je toliko materiala gor, da bo treba na homologacijo težo motorja spremenit :D

Na mojemu je bilo tudi vedno tako veliko uteži. Imam doma en star senzor na mizi, pa ko ga vzameš v roke je kar nekaj teže, ki jo je potrebno kompenzirati na nasprotni strani platišča. Skratka, čist normalno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MdAzz pravi:

2.0 D4 TriOptic luči a

To so nove Denali luči, ki delujejo s Cansmart. Z hexezcan delujejo Bajadesigns luči in ostale na dve žici. 

Odvisno kolikšen je budget take pa nabaviš. 

IMG_20170930_151051786.thumb.jpg.2824b2c67682c9f041d4052bda272b98.jpg

tole sem nabavil na ebayu za 24 eur. Za začetek bodo potem pa? Nosilec naredil sam. Še na črno štrihnem da se ne vidi. Potem pride še Denali soundboomb horn pa led štop strip light. Vse pa zvežem s hex ezcanom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končn sm še tole čudo pelu, čist novga GSA z vso možno navlako. Moram rečt da je kr fajn, ampak z KTM 1290 SA se pa tut približno nemore primerjat overall. Ubistvu je vse slabš, edino udoben je bolj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, NejcZ pravi:

Končn sm še tole čudo pelu, čist novga GSA z vso možno navlako. Moram rečt da je kr fajn, ampak z KTM 1290 SA se pa tut približno nemore primerjat overall. Ubistvu je vse slabš, edino udoben je bolj :P

Pri meni je odločila prodajna in poprodajna storitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, NejcZ pravi:

Končn sm še tole čudo pelu, čist novga GSA z vso možno navlako. Moram rečt da je kr fajn, ampak z KTM 1290 SA se pa tut približno nemore primerjat overall. Ubistvu je vse slabš, edino udoben je bolj :P

Primerjava je morala biti precej subjektivna, bi rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, MdAzz pravi:

Primerjava je morala biti precej subjektivna, bi rekel.

Vsakemu svoje. Zakaj bi moral biti vsem všeč BMW ?? 

Da še malo glede teme...Hex ezcan 359250922 ? A ma BMW premal elektronike...

Vprašam, sej ne da sem že star ampak me zanima kaj je to zaena zadeva...

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bmw ima canbus napeljavo. Iz tega sledi, da če vzameš signal iz luči za vklop dolgih luči-meglenk se ti pojavi ali alarm ali ne dela zadeva. Hexezcan priklopiš vzporedno na canbus napeljavo in on bere iz canbasa. Sprogramirali so ga, recimo vonderwheel za navigacijo tiščiš 5 sec in potem vrtiš kolešček naprej nazaj s tem imaš dimmer control za dodatne luči.

Skratka ne posegaš nič v kablovje elektroniko od motorja. S tem ti ostane garancija itd.

Gor lahko priklopiš airhorn, didatne luči, polnilec zelefonov dodatno stop luč.

Vtipkaj hexezcan v youtube in poglej kaj omogoča. 

pred eno uro, Kawl pravi:

ma BMW premal elektronike...

Ne preveč kot vsi današnji mogorji, avti in jih brez teszerjev in ostale navlake sploh ne moreš več sam kaj pošravfat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, MdAzz said:

Primerjava je morala biti precej subjektivna, bi rekel.

Seveda je subjektivna. Imam sicer 800 GSA, tako da čisti anti-fan nisem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, NejcZ said:

Seveda je subjektivna. Imam sicer 800 GSA, tako da čisti anti-fan nisem :P

Če imaš 800tko, potem ne veš kako fino je imeti kardan in samo zamenjati 1,8dcl olja na 10.000km v nasprotju s čiščenjem in mazanjem verige na par sto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Quest pravi:

Bmw ima canbus napeljavo. Iz tega sledi, da če vzameš signal iz luči za vklop dolgih luči-meglenk se ti pojavi ali alarm ali ne dela zadeva. Hexezcan priklopiš vzporedno na canbus napeljavo in on bere iz canbasa. Sprogramirali so ga, recimo vonderwheel za navigacijo tiščiš 5 sec in potem vrtiš kolešček naprej nazaj s tem imaš dimmer control za dodatne luči.

Skratka ne posegaš nič v kablovje elektroniko od motorja. S tem ti ostane garancija itd.

Gor lahko priklopiš airhorn, didatne luči, polnilec zelefonov dodatno stop luč.

Vtipkaj hexezcan v youtube in poglej kaj omogoča. 

Ne preveč kot vsi današnji mogorji, avti in jih brez teszerjev in ostale navlake sploh ne moreš več sam kaj pošravfat. 

aha v tem je torej težava. Zastopim zdaj ja. Se pravi da je zadeva isto kot pri avtih. ni več dovod 12V stikalo vmes pa luč na konc :D

Žalost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, motolover said:

Če imaš 800tko, potem ne veš kako fino je imeti kardan in samo zamenjati 1,8dcl olja na 10.000km v nasprotju s čiščenjem in mazanjem verige na par sto.

Res je, pride oiler, ni mazanje zame :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!