Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred 19 urami, Tepko pravi:

V bistvu zgleda, da se bo stvar ulaufala. Pride vsake tolk časa še vedno trdo, tak da se mi zdi, da bom motor podrl, ampak občasno pa full lepo prešalta. Tud navzdol je danes delalo precej bolje kot par dni nazaj, pomaga pa kot je nekdo omenu, da to storiš ko spuščaš gas. Tak se mi je danes precej zmehčal šaltanje navzdol in tudi gas lepo vmes daje. 

Mi bo mogu na servisu mal pregledat/naštelat ampak vidim, da se mora sam mal "ulaufat" :) 

ti sam goni, navadu se boš mopeda, pa on tebe. In nč mencat, gas pa menjat. Za turizem je še vedno najboljša sklopka, ali samo in vsaj malce dotika nje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kdo imel torbico za na balanco, ki je super za ključe in podobne drobnarije imam eno viška in jo dam po nabavni ceni 25 €.

Kupil sem dve, ker je bla ista poštnina, pa kaj čem z dvema...

 

a97d1986228c44e7627d6313f46b6e66.jpg

s-l1600-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MdAzz pravi:

Nisem bukov..., hvala pa vseeno.

Jaz vzamem ! Kontakt mi daj na ZS . Hvala , lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 990km, lahko rečem, da se je stvar precej ulaufala. Downshift dela precej bolje kot na začetku, včasih še malo bolj tro, ampak najbolje deluje, če ravno prestaviš dol, ko spuščaš gas, gre mehko kot puter zdaj. Upshift je pa malo bolj opasan, vsaj kar se tiče obratov. Min moraš imeti vsaj 2500, kolikor opažam, bolje več in precej konstantno moraš držati gas, če samo malo spremeniš položaj gasa zadeva rata takoj trda. 

Motor mi je precej bolj všeč, kot R nineT scrambler, ki sem ga imel na testu. Precej bolj "mehak" in udoben za vozit, brez hudih vibracij motorja, razen ko stojiš na miru (me sploh ne moti) in če slučajno pri prenizkih oobratih želiš pospešit (včasih malo problem, če me dobi na ovinku, ampak probam zdaj pred ovinki raje kako prestavo nižje). Skratka motor je top, bremze so kul, vleče ko budala. sam da se usedem gor, pa imam usta do ušes in utrip 160. :panic:

Na road nastavitvi imam edino malo občutek, da je sprednje vzmetenje malce premehko na slabi podlagi, drugače pa res nobene pripombe čez motor. 

Zdaj edino kar bi si še nastavil so ročke za prednjo zavoro in sklopko (par mm bližje če se da), pa nimam pojma kak. Gledam po navodilih pa moraš tam nekaj vrtet, ampak ko gledam na motorju je vse precej drugač. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Tepko pravi:

Po 990km, lahko rečem, da se je stvar precej ulaufala. Downshift dela precej bolje kot na začetku, včasih še malo bolj tro, ampak najbolje deluje, če ravno prestaviš dol, ko spuščaš gas, gre mehko kot puter zdaj. Upshift je pa malo bolj opasan, vsaj kar se tiče obratov. Min moraš imeti vsaj 2500, kolikor opažam, bolje več in precej konstantno moraš držati gas, če samo malo spremeniš položaj gasa zadeva rata takoj trda. 

Motor mi je precej bolj všeč, kot R nineT scrambler, ki sem ga imel na testu. Precej bolj "mehak" in udoben za vozit, brez hudih vibracij motorja, razen ko stojiš na miru (me sploh ne moti) in če slučajno pri prenizkih oobratih želiš pospešit (včasih malo problem, če me dobi na ovinku, ampak probam zdaj pred ovinki raje kako prestavo nižje). Skratka motor je top, bremze so kul, vleče ko budala. sam da se usedem gor, pa imam usta do ušes in utrip 160. :panic:

Na road nastavitvi imam edino malo občutek, da je sprednje vzmetenje malce premehko na slabi podlagi, drugače pa res nobene pripombe čez motor. 

Zdaj edino kar bi si še nastavil so ročke za prednjo zavoro in sklopko (par mm bližje če se da), pa nimam pojma kak. Gledam po navodilih pa moraš tam nekaj vrtet, ampak ko gledam na motorju je vse precej drugač. 

Ročke premikaš tako da jo najprej potisneš stran od sebe za kakšen cm (če npr. sediš na motorju), ko jo tišiš stran od sebe lahko tiste krogce zavrtiš na 4 različne pozicije in tako štelaš odmik ročk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motolover pravi:

Zakaj naj bi bil bukov?

Nisem na Facebooku, za tiste, ki ne razumejo... Fejs book - fejst bukov? Ah,... nima veze.

Popravljeno . Popravil MdAzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že nataknil Pirelli Rally STR na LC?

index.php?idelement=93520

Zanima me predvsem glasnost gum na asvaltu.. zdaj sem prvič namontiral Karoo3, drugače super all-around guma, samo pri 70-80kmh kar glasno zapoje... Sklepam da bi morale biti tele STR precej tišje..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Wakasaki pravi:

mi zna kdo povedat 1. servis se opravi na 1000km oz. 1 leto ali je podatek le 1000km.?

Hvala

Na tisoč... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, AlesD pravi:

Kolk se zategnejo vijaki na zadnji gumi pri gs1200 l.13?

60 Nm križno......ups, šele sedaj videl da je to vodno hlajeni. Moj podatek je za stari model. Sicer domnevam da ni bistvene spremembe pri novem.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, skalaprava pravi:
pred 11 urami, AlesD pravi:

Kolk se zategnejo vijaki na zadnji gumi pri gs1200 l.13?

60 Nm križno

Tudi na vodno hlajenem je enako. Sem preveril v navodilih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, MdAzz said:

Ima kdo kako vezo pri pooblaščencu, par kosov bi rabil, pa se mi malo upira plačat polne cene. Hvala

Tudi če ima, več kot 10% ne bo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogledala pa pokrov ventilov ker nama je uspelo prekucnit telička. Na mestu sicer, ampak mi gre na živce. Ker je pač "mrfi" napisal, da stvari vedno padejo v smeri največje škode je zaščita ostala nedotaknjena, pokrov pač ne...

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 4. 2018 ob 12:29, Someone12 pravi:

Je kdo že nataknil Pirelli Rally STR na LC?

index.php?idelement=93520

Zanima me predvsem glasnost gum na asvaltu.. zdaj sem prvič namontiral Karoo3, drugače super all-around guma, samo pri 70-80kmh kar glasno zapoje... Sklepam da bi morale biti tele STR precej tišje..?

Tole tud mene zanima kaj jih res noben nima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dejcpob pravi:

Tole tud mene zanima kaj jih res noben nima?

Natakni, preizkusi, poročaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, MiNa pravi:

Natakni, preizkusi, poročaj...

BO MOGL KR MAL POČAKAT MAM GLIH NOVE COPATKE SCORPION TRAIL 2 GOR. TE PA SO UREDU JA ZELO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, skalaprava pravi:

60 Nm križno......ups, šele sedaj videl da je to vodno hlajeni. Moj podatek je za stari model. Sicer domnevam da ni bistvene spremembe pri novem.

tudi pri vodno hlajenih je 60 Nm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!