Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

Ma vi imate res srečo z temi senzorji. Jaz sem tudi naročil, zamenjal, pa nič. Upam, da bo šlo z računalnikom. 

A je vseeno katerega od obeh ki sem jih dobil sem zmontiral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, hladov said:

Ma vi imate res srečo z temi senzorji. Jaz sem tudi naročil, zamenjal, pa nič. Upam, da bo šlo z računalnikom. 

A je vseeno katerega od obeh ki sem jih dobil sem zmontiral?

Načeloma ne. Samo da se menja samo eden. Če menjaš oba naenkrat rabiš računalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih tudi kupil, menjal pa samo enega. Mi ga je sistem prepoznal na napačni osi. Z GS911 nisem mogel spremeniti ševilko senzorja na sprednji osi.

Rešitev je bila, da sem aktiviral še enega novega, nato pa senzorja zamenjal na os, katero je prikazoval motor.

Skratka z GS911 mi je uspelo edino registrirati novega, ne pa spremeniti že registriranega na novo os. Pa sem uporabil tudi aktivator senzorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
pred 59 minutami, CINDAPP pravi:

Hoj

Ali morda kdo ve kaj bi pomenil ta konektor20220310_181052.thumb.jpg.1e0a54af7324d11ab905a320d3391825.jpgje (nepriklopljen) na levi strani pri zajemu zraka.

lpa

Najbrž je za diagnostiko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, CINDAPP said:

Hoj

Ali morda kdo ve kaj bi pomenil ta konektor20220310_181052.thumb.jpg.1e0a54af7324d11ab905a320d3391825.jpgje (nepriklopljen) na levi strani pri zajemu zraka.

lpa

za diagnostiko ni.

notri je blenda, po moje je inštalacijo original meglenkimage.thumb.png.e8d030ead2d1dbed4caa0a9d080a76f2.png

image.thumb.png.121e40a149064c374d97e9b39a29fe0c.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, CINDAPP said:

Hoj

Ali morda kdo ve kaj bi pomenil ta konektor20220310_181052.thumb.jpg.1e0a54af7324d11ab905a320d3391825.jpgje (nepriklopljen) na levi strani pri zajemu zraka.

lpa

Za priklop navigacije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, CINDAPP said:

Hvala

Verjetno je za meglenke ja

Navigacija je priklopljena-original

Jp. Navigacija je na desni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, tomash said:

Jp. Navigacija je na desni

Na mojem nisem razkopaval, imam tudi od novega, sem pa na enem drugem priklopil navigacijo v tak vtič. Tisti sploh nima za meglenke, ni tak model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je prosti CAN Bus priklop, ki se lahko uporabi za marsikaj. Za nekatere stvari pa je nato potrebna še seznanitev, za kar pa je potreben tester.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Preden se lotim,

če kdo ve ali lahko priključim dodatno luč zadnjega kufra direkt na stop luč motorja in da ne bo prišlo do motenj

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
On 5/4/2022 at 8:53 AM, CINDAPP said:

Pozdravljeni

Bi rabil ponastavitev servisa-ima kdo?

 

Imam tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Priprava pred sezono :)  karadan in "ripne" OK in redna letna menjava olja v prenosu

GS1.jpg.0a7935272b62d946fcf64d0e61e54fc0.jpg

GS2.jpg.95b5d342cea2a91f5afafdae64afc145.jpg

Šraufal seveda lastnik, sine......jaz samo "supervisor"  😁  mal pametoval do še razumne meje 🤪

Pravo sva razturila taljanko potem pa še bavrca  😉  sam bo treba jutri še skupi spravit 🙃

Popravljeno . Popravil Luka66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pazita, da ne skrižata kaj, bosta tirolca ratala...:kva2:

Kardan sta pa skrila očem javnosti, da ni tisti OK tud v narekovajih?

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, raza pravi:

Pazita, da ne skrižata kaj, bosta tirolca ratala...:kva2:

Kardan sta pa skrila očem javnosti, da ni tisti OK tud v narekovajih?

🤣 Ja lah bi kej zmešala in taljanki dala ta trdega not 🤪   kardan "namenoma" zavit, da se lah razvijejo teorije zarote, se kaj piše 🙃  in ni dolgčas......ker, lah da je razturen in skrit, da se ne vidi to pri najboljšem 😉.....v bistvu pa zato, ker je bil še masten, da nisva preveč svinjal, že tako nama je malo izrabljenega olja "ušlo" mimo kantice po tleh 🤪....je pri slabih 40k km OK, predvsem "ripne" mislim, očitno je bil pri prejšnjem lastniku dobro vzdrževan, sicer bi menda lahko uveljavljal še tovarniško garancijo, ker jih še menjajo.....olje sicer od lani in 10k km ni pretirano črno in ni videti nekih opilkov, ga bom pa nesel iz firbca, h kolegu na Petrol v lab, da vidim v kakšnem stanju je, zelo majhna količina ga je in verjetno kar obremenjen. Ja je tudi pri najboljšem kaj za pošraufat, če je volja, znanje in veselje, pa čas tudi....še menjava hidravličnih olj, menjava svečk, nastavitev ventilov.....no potem bo pa že za otvorit sezono :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo bavarc je spet sestavljen, bilo je potrebno zamenjat še manšeto (OEM nekaj čez 50€), ker je bilo opaziti, da je jo je načel zob časa z malimi napokami, nisva vedela ali je gor še prva, bajk ima prvo reg, 2018 in ni bil izrabljan po nekih brezpotjih, skrbno vzdrževan.....čiščenje in mazanje kardana + cca.2dcl olja full synt in nekaj šraufanja lastnika za veselje :)  ni nek strošek.

20240308_084418.jpg.a49ec830d2a9b0dc81c4b188c8462f65.jpg

20240308_084343.jpg.cda512a2cabac8252ca6d5a64c01eb8d.jpg

Sicer na "ripnah" kardana na oko ni videti neke obrabe, vendar je šel na prednjo "prirobnico-pesto"  bolj na tesno dol in gor, kot zadaj......težko bi ocenil, ali je potrebna menjava na 60k km, kot jih menda BMW menja "brezplačno", kakšen je rezultat, če se menja le kardan brez prirobnic...... seveda odvisno od spec materialov in "šibkejšega člena" v tem pogonu......v glavnem ready to.....ne, ne za race.....za penziče 🤪

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 3/8/2024 at 9:42 AM, Luka66 said:

Evo bavarc je spet sestavljen, bilo je potrebno zamenjat še manšeto (OEM nekaj čez 50€), ker je bilo opaziti, da je jo je načel zob časa z malimi napokami, nisva vedela ali je gor še prva, bajk ima prvo reg, 2018 in ni bil izrabljan po nekih brezpotjih, skrbno vzdrževan.....čiščenje in mazanje kardana + cca.2dcl olja full synt in nekaj šraufanja lastnika za veselje :)  ni nek strošek.

20240308_084418.jpg.a49ec830d2a9b0dc81c4b188c8462f65.jpg

20240308_084343.jpg.cda512a2cabac8252ca6d5a64c01eb8d.jpg

Sicer na "ripnah" kardana na oko ni videti neke obrabe, vendar je šel na prednjo "prirobnico-pesto"  bolj na tesno dol in gor, kot zadaj......težko bi ocenil, ali je potrebna menjava na 60k km, kot jih menda BMW menja "brezplačno", kakšen je rezultat, če se menja le kardan brez prirobnic...... seveda odvisno od spec materialov in "šibkejšega člena" v tem pogonu......v glavnem ready to.....ne, ne za race.....za penziče 🤪

Zakaj se sploh sam ukvarjaš s tem? BMW ti pregleda in brezplačno zamenja, če se jim zdi potrebno. Ne glede na km. Poleg tega dobiš v servisni knjižici dodatno stran in v njihov sistem ti vnesejo. Ali so ti oddušnik že naredili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!