Skoči na vsebino

BMW R 1200 GS LC 2013 dalje


solorider

Priporočene objave

pred 9 minutami, motolover pravi:

Bila je v redu, dokler se ni oglasil Solo in začel pametovati in provocirati. Ti si ga k temu še spodbujal. Kot moderator bi moral biti nevtralen in tudi manj pisariti, zadeve spremljati in voditi, da ostanejo v okvirih. Žal teh znanj nimaš. 

Vidiš o čem govorim. Moderator si tega ne sme privočiti!

Prosim te, da še do sedaj nisi napisal za tvoj motor katera je slabša guma od AK3 in se ne vadi na mene, da sem zasmetil. Zato sem Damiju predlagal, da naj pobriše to tvojo burlesko o gumah.  

SI VIDEL PO BOLDANO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, MiNa said:

Guma je guma! O njih res lahko v temah o gumah....

Sicer pa v temi o GS-LC naj bi se pisalo o tem in podobnem. Lahko tudi hvale ampak realnost je včasih drugačna.

"BMWs are bulletproof, the alternator is over-engineered, the new version doesn't have a belt so it's maitenance free.... These are some of the things I've been reading about my bike, but guess what, things do fail."

Zadelo ga je na poti, ki je ne moremo primerjat z dvodnevno furo po jadranki. Čista jeba...

Na italijanskem forumu so se tega kar konkretno lotili in ugotovili, da pomaga menjava za regler SH847AA,  ki ga med drugim uporablja suzuki DL1000. Ima iste priklope samo dimenzijsko malo večji. Omenjeni regler poskrbi da je alternator hladnejši in ne pride do uničenja.

Lahko se ga uporabi tudi na manjših GS-jih.  Cena cca 130€.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, menjava regulatorja je rešitev tudi na F seriji na letnikih med 08 in 12 s staro zasnovo vztrajnika (slabše hlajenje navitja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da še malo zagnojim z gumami za 2017 GS LCja - prosim za malo potrpljenja ampak res sem noob na moto sceni, zato vprašanje tistih, ki imate osebne izkušnje z gumami na tem modelu motorja (se pravi R1200 GS LC) - kateri par je bolj smiselno vzeti - 99% ceste in 1% makedama.

Poleg tega pa me zanima - kje pri nas se to kupuje, ali naj kar pri spletnem nakupu vstrajam.

Hvala za odgovore.

Gume.JPG

Popravljeno . Popravil MdAzz
Nekaj odgovorov nasel.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MdAzz said:

kateri par je bolj smiselno vzeti - 99% ceste in 1% makedama

Izbire je dosti, najbolj razširjene so Metzeler Tourace Next, njena sestra Pirelli Scorpion II, Conti TrialAttack ali TKC70, so "enduro" gume, lahko tudi kaj bolj "cestnega" kot so Dunlop RoadSmart,  Michelim Pilot Road, Conti Road Attack, ki za mene izgledajo smešno na enduro motorju.

In seveda tudi drugi proizvajalci.

Pač si izbereš gumo, ki ti ustreza za tvoj stil vožnje.

 

Nabaviš kjer si zadovoljena s ceno in uslugo. Malo preveriš v svoji okolici. Jaz jo pri vulkanizerju, kjer se vedno menim za ceno kompleta - gume, montaža, ventil in centriranje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MdAzz pravi:

Evo, da še malo zagnojim z gumami za 2017 GS LCja - prosim za malo potrpljenja ampak res sem noob na moto sceni, zato vprašanje tistih, ki imate osebne izkušnje z gumami na tem modelu motorja (se pravi R1200 GS LC) - kateri par je bolj smiselno vzeti - 99% ceste in 1% makedama.

Poleg tega pa me zanima - kje pri nas se to kupuje, ali naj kar pri spletnem nakupu vstrajam.

Hvala za odgovore.

Gume.JPG

Iz lastne izkušnje ti lahko samo potrdim, da je Pirelli Scorpion Trail II fantastična guma. Na XT1200Z sem zvozil kar nekaj kompletov Trail Attack 2, po občutku pa jo Pirelli še za nekaj nians prekaša. Zagotovo bi izbral Pirelli namesto Tourance Next (Kitajske). Za Road Attack 3 pa žal ne morem podati mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr mal sm v šoku. 35 g, da sem zbalansiral platišče. Pa ja valda ni senzor za pritisk tako težak? Kako ste ostali kaj z utežmi. Je toliko materiala gor, da bo treba na homologacijo težo motorja spremenit :D

img20171004165915.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HyperJack pravi:

Kr mal sm v šoku. 35 g, da sem zbalansiral platišče. Pa ja valda ni senzor za pritisk tako težak? Kako ste ostali kaj z utežmi. Je toliko materiala gor, da bo treba na homologacijo težo motorja spremenit :D

img20171004165915.jpg

si poskusil gumo izprazniti pa za četrt al pa osmino kroga zarotirati? Ponavadi je potem precej manj uteži. Sicer pa pri meni je bilo včasih tudi toliko uteži, pa se je moped čisto normlano peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

si poskusil gumo izprazniti pa za četrt al pa osmino kroga zarotirati? Ponavadi je potem precej manj uteži. Sicer pa pri meni je bilo včasih tudi toliko uteži, pa se je moped čisto normlano peljal.

Scentrirana je. Vizualno mi ni cool. Še nikoli nism mel toliko materiala. Obračal je nisem ker nimam premontirke...še.. :D. Nazaj do vulkanizerja pa ne bom hodu, da jo bo spet natikal gor. Ker kar tako jo pomojem ne bi mogu zarotirat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, HyperJack said:

Scentrirana je. Vizualno mi ni cool. Še nikoli nism mel toliko materiala

Po pravici povedano, nikoli ne pogledam koliko uteži da vulkanizer gor. Vizualno.... po prvem makadamu se nič več ne vidi :whistle:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, HyperJack said:

Scentrirana je. Vizualno mi ni cool. Še nikoli nism mel toliko materiala. Obračal je nisem ker nimam premontirke...še.. :D. Nazaj do vulkanizerja pa ne bom hodu, da jo bo spet natikal gor. Ker kar tako jo pomojem ne bi mogu zarotirat. 

Si pogledal če ima oznako kje je najtežja/najlažja? Tisti rdeči krogec na strani gume!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, MdAzz pravi:

Evo, da še malo zagnojim z gumami za 2017 GS LCja - prosim za malo potrpljenja ampak res sem noob na moto sceni, zato vprašanje tistih, ki imate osebne izkušnje z gumami na tem modelu motorja (se pravi R1200 GS LC) - kateri par je bolj smiselno vzeti - 99% ceste in 1% makedama.

Poleg tega pa me zanima - kje pri nas se to kupuje, ali naj kar pri spletnem nakupu vstrajam.

Hvala za odgovore.

Gume.JPG

Conti Road Attack 3!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, HyperJack pravi:

Kr mal sm v šoku. 35 g, da sem zbalansiral platišče.

Iz navodil skopirano. Ne vem kako pa lahko upoštevamo ker imam na novem več uteži spredaj.

Dovoljena neuravnoteženost sprednjega kolesa maks. 5 g
Dovoljena neuravnoteženost zadnjega kolesa maks. 45 g 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, motolover pravi:

Si pogledal če ima oznako kje je najtežja/najlažja? Tisti rdeči krogec na strani gume!

Nima pikice.

pred 9 minutami, Quest pravi:

Iz navodil skopirano. Ne vem kako pa lahko upoštevamo ker imam na novem več uteži spredaj.

Dovoljena neuravnoteženost sprednjega kolesa maks. 5 g
Dovoljena neuravnoteženost zadnjega kolesa maks. 45 g 

Točno tako! že v originalu ni bilo tako malo uteži nalepljenih, moram prav pogledat koliko ampak mislim, da 20 g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, HyperJack pravi:

že v originalu ni bilo tako malo uteži

Na mojem original. Ne vem sedaj dve uteži po 30g spredaj=60g. Zadaj isto. Ali je res senzor tako težak ali pa? 

Prednja original. 

IMG_20171005_111337339_HDR.thumb.jpg.d34e1ecaf6a3614ad3c780140b430287.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se prepricas kaj je krivo, feltno oskubit do golega, pa zavrtet na stroju. 

 

Senzor gotovo vpliva. Spomnim se, ko sta mi v pestu ostali dve blazilni gumi, je stroj kazal nekega pol metra svinca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Quest pravi:

Na mojem original. Ne vem sedaj dve uteži po 30g spredaj=60g. Zadaj isto. Ali je res senzor tako težak ali pa? 

Prednja original. 

 

Seeem že miren, hvala fantje.

Sem našel uteži, ki sem jih dal dol pred vulkanizerjem...50 g, je bilo nalepljeno že original. Tako da zdaj je čist ok. Senzor naredi svoje.

Na zadnji pa v originalu nisem imel nič uteži, zdej jih je za na dinos..

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, HyperJack pravi:

Pa ja valda ni senzor za pritisk tako težak?

So uteži nasproti senzorja-ali pa kje blizu nasproti? Potem je senzor kriv plus še kaj?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Quest pravi:

So uteži nasproti senzorja-ali pa kje blizu nasproti? Potem je senzor kriv plus še kaj?

 

Skoraj povsem nasproti, kakšno stopinjo stran so. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Quest pravi:

 Ali je res senzor tako težak ali pač?

 

Na GS-u (lita platišča) brez senzorjev, je bilo v caa. desetih menjavah pnevmatik vedno minimalno uteži ali celo brez.

Na GSA (platišča z naperami) Z senzorji, je bilo v caa. petih menjavah, vedno prisotno precej  uteži, vedno na nasprotni strani senzorja oz. ventila.

Kar je nekako logično, platišča so vedno enaka z ali brez senzorjev. Vendar v prisotnosti senzorja tlaka se pač pojavi nekaj dkg. proti uteži katero pač morajo kompenzirati z utežmi na centriranju.

(zgoraj napisano velja za oljno hlajenega, očitno se to nadaljuje tudi na vodno hlajenem)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logično je tudi, da pri vsej tej tehnologiji, bi pričakoval težo senzorja 20 g ali manj, vendar je očitno zaradi ohišja in originalnega kotnega ventila zadeva še par g težja. 

No uglavnem, nima veze, samo da smo zdaj na jasnem :).

Zdej bi bil pa cajt, da abstinenčno krizo malo umirimo in grem kakšen krog. Sprovat nove gumice =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sem videl ContiTrailAttack 2. Upam, da bo kaj napisal o teh gumah in v primerjavi z Anakee , ki so original gor.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!