Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Sem poslal mail na customer service za lampa.it, ce dobim zraven se kaksen tuv/certifikat. Pa da vidimo :) 

Vse evropske zakone smo pobrali, samo tega ne :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Imam eno vprašanje, ker se ne spoznam ravno na te zadeve.

Če ima praktično nov motor (1 leto), ki je še v garanciji, gor aftermarket izpuh ter je homologiran, z garancijo ni problema? 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš poklicat pa vprašat pooblaščen servis?

Jst mislim da znajo komplicirat pri uveljavljanju garancije, ker kljub homologaciji, izpuh ni originalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 7. 2017 ob 18:24, vrešnik pravi:

Imam eno vprašanje, ker se ne spoznam ravno na te zadeve.

Če ima praktično nov motor (1 leto), ki je še v garanciji, gor aftermarket izpuh ter je homologiran, z garancijo ni problema? 

Hvala.

 

pred 38 minutami, hajoktejn pravi:

Najbolš poklicat pa vprašat pooblaščen servis?

Jst mislim da znajo komplicirat pri uveljavljanju garancije, ker kljub homologaciji, izpuh ni originalen.

js pa mislim da ne .. še posebi, če ga je vgradila pooblaščena oseba :P 

js sm zmeri menu auspuh pri pooblaščenem serviserju in nikol problemou meu z garancijo .. res pa je, da mam take firme mopedkou, ki nimajo napak v garanciji :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni, mene zanima kako je s homologacijo nosilca tablice, stopalk, ročic in ogledal. Vse to imam zmontirano na motorju, ampak nimam nobenega potrdila proizvajalca ali potrdila o vgradnji. Kako se sedaj reši zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolj da rešiš nosilec tablice,v drugo se ne vtikajo tolko :ras:kaksne papirje za nosilec s tvojim tipom motorja,nekako naredit atevilke na nosilec in homologirat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 8. 2017 ob 15:42, nicholas pravi:

Pozdravljeni, mene zanima kako je s homologacijo nosilca tablice, stopalk, ročic in ogledal. Vse to imam zmontirano na motorju, ampak nimam nobenega potrdila proizvajalca ali potrdila o vgradnji. Kako se sedaj reši zadevo?

bom povedal svoje mnenje, ker tukaj so zakoni zelo ohlapni (@borutt me bo sicer negiral)

Nosilec tablice je lahko aftermarket v kolikor ima vse kar je potrebno (odsevnik) in pravilno nameščen kot. Kar pomeni, da ti nihče ne bo kompliciral, če bo zgledalo vsaj kolikortoliko normalno. Naklon uporabi enak kot ga imaš pri originalu, ter poskrbi, da odsevnik spodaj ali zgoraj.

Za stopalke, temne šipce ni še nikoli nihče nič rekel, za ročice (po mojem nas vsaj 50% lastnikov menja le te) prav tako nihče nič ne vpraša in komplicira, za ogledala, če niso ravno neka vesoljska pa tudi ne boš imel problemov. Sicer pa neumen ali siten policaj si lahko tudi izmisli problem, jaz samo pišem, kako je trenutno stanje pri nas.

Prav tako lahko imaš problem če menjaš smernike za LED, le te predlagam da vpišeš v homologacijski kartonček, da o izpuhu ne govorim, kar pomeni obvezno vpiši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj bi pa rekli za led meglenke? Nimam nobenih papirjev od prejšnjega lastnika, tako da jih verjetno ne bi mogel homologirat (ali pač?).  Je najboljše da jih kar dol odrežem? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ker mi je nekak jasno, da rabiš vse homologirat, me zanima sledeče:

 Kako homologirati rally vizir na enduri, če ne obstajajo nobeni papirji?

Ali rally vizir, ki je bil narejen v lastni režiji?

Ali se policaji vpikujejo na recimo povišane vizirje/šipce?

yjedejet.jpg

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Buschi pravi:

Ker mi je nekak jasno, da rabiš vse homologirat, me zanima sledeče:

 Kako homologirati rally vizir na enduri, če ne obstajajo nobeni papirji?

Ali rally vizir, ki je bil narejen v lastni režiji?

Ali se policaji vpikujejo na recimo povišane vizirje/šipce?

yjedejet.jpg

Hvala za odgovor.

ne. Vpis v homologacijo je bil že nekajkrat citiran tule. Načeloma bi moral vpisati ali evidentirati spremembo za vse kar vpliva na vožnjo(varnost)...male sivine je v tem zakonu.

Tako da, načeloma in nikjer ne težijo, če imaš druge ročice, vizirje(temne podaljšane, vario), sedež, tačke, kufre, so pa občutljivi na izpuhe, nosilce tablic, LED smernike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Gledam tale arrow izpuh ... ne vem pa kako je s homologacijo. 
Je dovolj, da priložim potrdilo o strokovni vgradnji ( mogoče najdem tudi navodila in zmontiram sam) in to kar je na sliki - da paše na motor in oznake CEE E13 0558 (9)? 

TÜV za ta Arrow izpuh nisem nikjer na netu zvohal. :fredyjecar:

2[1].jpg

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika pri potrdilu o strokovni v grandnji je le ta, da ti ni treba motorja tja pripeljati in plačati ogleda. Tako je bilo pri meni. Prvega sem moral pripeljati, za naslednjega sem imel potrdilo in ni bilo treba. Privarčuješ nekaj, če se spomnim kakih 35€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...je navadno ze sama povrsina ogledal premajhna, tako da si ze v startu mimo zakona...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

je že kdo imel težave z smerokazi brez homologacije na tehničnih? Pa ne mislim zdaj govoric, ampak konkretne izkušenje. Nabavil sem malo boljše ki so tudi normalne velikosti in ne izstopajo preveč, ampak me pač firbec matra. Sej zmontiral bom v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem imel nobenih tezav. So jih pa imeli pregledniki na tehnicnih. Sem pa vseeno se vedno sel skoz.

Imam pa aftermarket halogenske, s cisto normalno svetilnostjo. S tistimi LED brlavkami s Kitajske sem prav tako vedno poslusal jamranje, ampak jih na sedanjem mopedu nocem zaradi lastne varnosti.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, B192 said:

kakšne lastne varnosti?

Tiste za na kruh namazat. :huh:

Tiste, ki bi bila bistveno zmanjsana, ce bi imel smernike, ki bi se podnevi komaj kaj videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, B192 said:

Če sem prav razumel LED smernikov nočeš ker se podnevi ne vidijo? Ne znam dobro prebrati čez vso to ironijo

Hoce povedat da so bili tisti led smerniki ki jih je imel on za kurac in so imeli slabo svetilnost. 

Originalni so pa druga zgodba. 

Na bmw sem imel original led smernike, ki so imeli boljso svetilnost od bilokaterih obicnih. 

Bolj opazni so ze zaradi tega, ker led doseze polno svetilnost obcutno prej kot zarnice z nitko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ledice bolj kot sama svetilnost jebe vidni kot. Direktno te zaslepi, iz strani pa ne vidis nic. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdej s temi homologacijami?

Ce zmontira "mojster" gres tja z racunom izpuha, papirjem na katerem pise da je mozna homologacija in racunom montaze? In ni treba it tja pokazat.

Ce zmontiras sam, moras imeti racun izpuha in dokumentacijo ki dokazuje skladnost? Pa tja moras it da vidijo osebno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, krucymucy pravi:

Kako je zdej s temi homologacijami?

Ce zmontira "mojster" gres tja z racunom izpuha, papirjem na katerem pise da je mozna homologacija in racunom montaze? In ni treba it tja pokazat.

Ce zmontiras sam, moras imeti racun izpuha in dokumentacijo ki dokazuje skladnost? Pa tja moras it da vidijo osebno?

Rabiš: certifikat izpuha, potrdilo o strokovni vgradnji, homologacijo, prometno. Greš na tehnične, vse pregleda, men je preslikal cel motor, pol pa naredi vlogo. čez par dni dobiš nazaj homologacijo, za ta cajt se pa lahko voziš z tistim potrdilom.

men je neki sitnaru ker je biu auspuh tko montiran da se ni vidla serijska, pa je klobasal da ne bo naredu če ne bo mogu slike narest :BUA:

brez da motor tja pelješ se pomoje ne da, eni zahtevajo potrdilo o strokovni vgradnji, drugi te čez spustijo tudi brez...kokr narajmaš, ampak rajši ga imej, loh ti ga pa napiše kerkol mehankar, ki ima registrirano dejavnost, kolkr vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!