Skoči na vsebino

KTM RC 125 ali Yamaha YZF R125


Bor.

Priporočene objave

pred 16 urami, Bor. pravi:

Verjetno se bom odlocil za motor, ki nima ABS-a. Poleg tega pa sem pogledat novo Yamaha YZF R125 2017 model in se mi zdi kar vredu.

Še enkrat pozorno preberi, kaj sem napisal. Resno. Osebno sem obe situaciji testiral v idealnih pogojih na Vranskem. Enkrat brez ABS-a z ER6-f, drugič z ABS-om, CB 1300. Oba motorja sem si lastil, tako da sem ju bil kr solidno navajen. CB-jka ima sicer zelo dobre zavore, pa vseeno ne moreš verjeti, kaka je razlika v zavorni poti. Smo testirali tudi zaviranje na mokrem. Razlika tam pa je direkt neverjetna - brez ABS-a x2 ali več napram ABS-u. Je lahko za krmilom še tak 'star maček' z milijonom kilometrov na motorju, pa se ne bo ustavil hitreje in varneje, kot začetnik z ABS-om. To so preprosto merljiva dejstva.

Pa še to se vprašaj - si upaš na mokri cesti, pri 100 km/h ali več na polno bremzat brez ABS-a? Ker lahko da boš kdaj moral. Metrov do ovire pa pri taki hitrosti zmanjkuje res hitro.

 

Ob 1/23/2017 at 8:53, sesir pravi:

Ne vem kak je začetnikom in se ne bom vtikoval...vem kako je bilo meni grozno...je pa res,da sem obseden z bremzami...še na avtu vedno brembo!Pač rad imam "premočne" bremze

Peljal si en motor z ABS-om, ki ima že v osnovi bolj švoh bremze (vsaj glede na športne modele). Pri čemer ni izključno, da si zaradi nenavajenosti na motor preprosto precenil zavorni učinek in prepozno zaviral. Jaz mam ta problem, ko grem s 690 na EXC - EXC ima pač offroadu prilagojene zavore, ki po cestnem standardu ne dajo veliko od sebe. Je treba par zaviranj, da se možgani 'preprogramirajo'. Probaj kak sodoben izstrelek tipa BMW/Honda/Ducati/KTM z ABS-om. Boš pomojem hudo presenečen. 

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin

F800r ima drugace nadpovprecno dobre bremze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vprašu je, KTM ali Yama:D

ko je že vedu, kaj bo kupu, se je našel nekdo, ki ga je prepričal v kontra:D

ABS ali ne? Najboljši vozniki na temu svetu ga nimajo na motorjih:P

ampak, mi nismo najboljši ali pač:D

 

vzami KTM:smoke:

mogoče pa raje Yamo:smoke:

 

 

:jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, builder pravi:

samo vprašu je, KTM ali Yama:D

ko je že vedu, kaj bo kupu, se je našel nekdo, ki ga je prepričal v kontra:D

Če letalo name sem napisal naj sproba!Sigurno nima glih toliko denarja,da bo po tednu dni kupo drugega!In če kupuješ nov motor je moje mnenje,da ga moraš nujno sprobat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!