Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

No, pa je zadevo uspelo usposobit, tako na napravi, kot v računalniku.
Zdaj ni več odstopanj v karti, ker je v enem kosu, pa tudi JCV deluje perfektno.
So pa površni pri Garminu, mater jim vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težave so bile prve tri dni, Ko je nalagalo polovico karte, potem je delovalo bp, saj po mojih izkušnjah.

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Nimam pojma kam naj postavim to vprašanje, pa vendarle.

Imam instaliran Tyre totravel program. Ko hočem začrtati pot preko prelazov (Tranfaragasan Ro, Troyan Bg ...) mi program tega ne dovoli. Se mi zdi, da je program vezan na Google map ali earth. Je možno, da upošteva da so sedaj prelazi zaprti? Kako naj si potem načrtujem pot? Prosim za pomoč oziroma nasvet kako se tega rešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko narediš od točke do točke in te google maps pelje okoli, Garmin preračuna po svojih kartah in te pelje po bližji (direktni) poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, tomash said:

Nimam pojma kam naj postavim to vprašanje, pa vendarle.

Imam instaliran Tyre totravel program. Ko hočem začrtati pot preko prelazov (Tranfaragasan Ro, Troyan Bg ...) mi program tega ne dovoli. Se mi zdi, da je program vezan na Google map ali earth. Je možno, da upošteva da so sedaj prelazi zaprti? Kako naj si potem načrtujem pot? Prosim za pomoč oziroma nasvet kako se tega rešit.

Pred casom ko sem pozimi nacrtoval poletno pot z applikacijo, ki je uporabljala googlove mape, je bil tak problem, da. Uposteval je zimsko zaprtje prelazov. Mislim, da sem celo tezil googlovem suportu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

 

Nisem neki globinski poznavalec navigacije, pa bi imel eno vprašanje...

Kako mora biti formatirana Sd kartica, oz. kakšno drevo je na njej, za pravilno uporabo na Garmin 2405 Nuvi.

Kar sem prebral, mora vsebovati mapo "Map", kjer potem lahko spraviš različne mape s poljubnimi imeni ob pogoju, da imajo končnico .img.

Mi lahko prosim nekdo svetuje?

Lp, C eagle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, C eagle pravi:

Ojla!

 

Nisem neki globinski poznavalec navigacije, pa bi imel eno vprašanje...

Kako mora biti formatirana Sd kartica, oz. kakšno drevo je na njej, za pravilno uporabo na Garmin 2405 Nuvi.

Kar sem prebral, mora vsebovati mapo "Map", kjer potem lahko spraviš različne mape s poljubnimi imeni ob pogoju, da imajo končnico .img.

Mi lahko prosim nekdo svetuje?

Lp, C eagle.

fat32 datotečni sistem

na njej pa narediš folder Map\ in kot si že napisal

več pa tukaj že na prvi strani

http://popotnik-gps.blogspot.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, Snecer said:

fat32 datotečni sistem

na njej pa narediš folder Map\ in kot si že napisal

več pa tukaj že na prvi strani

http://popotnik-gps.blogspot.si/

hvala.

To pomeni, da v to mapo dam recimo mape Italija.img, Hrvaška.img, itd... in bi moralo to delovati. A je potrebno potem preklapljati med mapami ali to počne garmin sam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snecer said:

mape izbiraš v napravi sami, po defaultu so vse odkljukane

Najlepša hvala. Upam, da bo ratalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

osm mape nalagaš?

V bistvu sploh ne vem, kaj bi moral narediti.

Dobil sem ta Garmin od prijatelja, ki ima pač novo navigacijo že v avtu.

Zdaj pa sem želel naložiti novejše mape, saj so gor iz 2010. Uspel sem posodobit FW(na Garmin strani), ne znam pa naložit map, oz. ne vem katere so prave...

Na netu je tega toliko različnih končnic, da ne vem kaj je trava in kaj solata...:blush:

Bi pa želel Slovenijo in okoliške države...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, C eagle pravi:

V bistvu sploh ne vem, kaj bi moral narediti.

Dobil sem ta Garmin od prijatelja, ki ima pač novo navigacijo že v avtu.

Zdaj pa sem želel naložiti novejše mape, saj so gor iz 2010. Uspel sem posodobit FW(na Garmin strani), ne znam pa naložit map, oz. ne vem katere so prave...

Na netu je tega toliko različnih končnic, da ne vem kaj je trava in kaj solata...:blush:

Bi pa želel Slovenijo in okoliške države...

Ja, ta model nima brezplačnega doživljenjskega posodabljanja, zato se je potrebno znajti.

V bistvu pa je zelo preprosto, saj si že gori nakazal.

Na kartici narediš folder \Map\ in vanj skopiraš zemljevid s končnico .img.

Tu recimo nabaviš zadnji zemljevid 2018.30

https://www.partis.si/torrent/podrobno/500346

In datoteki img prekopiraš na kartico... lahko pa tudi še kakšne dodatke, če jih tvoj podpira. Poglej si na blogu, ki sem ti ga gori posredoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muchas grazias :D

Kartica je že notri, in zdaj nalagam mapi (Southin  North)...

Pol probam, in sporočim. 

Hvala za info.

Lp, 

C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, C eagle pravi:

Muchas grazias :D

Kartica je že notri, in zdaj nalagam mapi (Southin  North)...

Pol probam, in sporočim. 

Hvala za info.

Lp, 

C eagle

Fajn je, da se tudi stara karta pobriše iz naprave, da se ne mešajo med sabo.

Lahko jo sicer samo ne odkljukaš v napravi, pa bo efekt isti.

Zato pa si malo preberi tisti blog, da ti bo jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem v Garmin že instaliral eno mapo(cca 780MB) Balkan in preimenoval v gmapprom.img in zgleda da deluje, staro mapo(1.4 GB iz leta 2010) pa sem preimenoval tmpgmapprom.img. Za vsak slučaj, da lahko povrnem...

Zdaj sta se mapi naložili... poročam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, C eagle pravi:

V bistvu sem v Garmin že instaliral eno mapo(cca 780MB) Balkan in preimenoval v gmapprom.img in zgleda da deluje, staro mapo(1.4 GB iz leta 2010) pa sem preimenoval tmpgmapprom.img. Za vsak slučaj, da lahko povrnem...

Zdaj sta se mapi naložili... poročam....

Stare kar pobriši, samo pazi, da osnovne ne pobrišeš gmapbmap.img

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 2. 2018 ob 20:29, tomash pravi:

Nimam pojma kam naj postavim to vprašanje, pa vendarle.

Imam instaliran Tyre totravel program. Ko hočem začrtati pot preko prelazov (Tranfaragasan Ro, Troyan Bg ...) mi program tega ne dovoli. Se mi zdi, da je program vezan na Google map ali earth. Je možno, da upošteva da so sedaj prelazi zaprti? Kako naj si potem načrtujem pot? Prosim za pomoč oziroma nasvet kako se tega rešit.

Sem pogledal ruto za oba prelaza in Tyre nariše, razen prvi dan, kjer nariše ravno črto, očitno tam ne zna izračunat oziroma pride do kakšne nekompatibilnosti pri uvozu garminovega gpx (domnevam). Ker ceste ima vrisane.

Drugi dan pa je ok.

ak1.thumb.jpg.7e1371b9f1871cdfb2f8c87372523996.jpgscreenshot2.thumb.jpg.e3c2b79a01747c3dcaf9b0836ad8f999.jpg

oziroma prvi dan celo narobe nariše zadnji del...pelje okoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš za to kakšno rešitev? Je možno da obravnava neprehodnost prelazov v zimskem obdobju?

Je smiselno začrtati komplet pot in prenesti v Garmin, ali je bolje dati samo točke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, tomash pravi:

Imaš za to kakšno rešitev? Je možno da obravnava neprehodnost prelazov v zimskem obdobju?

Je smiselno začrtati komplet pot in prenesti v Garmin, ali je bolje dati samo točke?

Ko preneseš pot v Garmina, jo ta izračuna na novo po svoje.

Moj nasvet je, delaj z Mapsource/Basecamp pa bo v nulo. Vaja dela mojstra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prišel nazaj, navigacija dela ok, le glasovno vodenje je izginilo...

Se bom malo poigral, če ne bo šlo, bom prosil za pomoč.

 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni bila na mute, sem samo preklopil na drugi jezik in potem nazaj, pa spet dela normalno...

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče komu koristi pri načrtovanju in prenosu poti v Gps napravo. Sam naredim ruto, tako kot je napisal Sneci, v MS ali BC s tem, da postavim točko za vsakim križiščem. Tako forsiraš navigacijo v tej smeri. Zna biti problem, če zgrešiš odcep, ker te vodi potem do te točke. Še en problem se lahko pojavi pri kreiranju poti. In to, da nimaš povezave na primer v kakem križišču. Takrat je najbolje potegnt ruto do tik pred prekinitev, dat na drugi strani Point, izbrati No map in povezat to zadnjo točko, izbrati nazaj predhodno mapo in nadaljevati s kreiranjem. Na koncu si lahko pot preverite še v Google Earth in pogledate kje se boste dejansko vozili. To pride bolj v poštev za kakšne makadame in brezpotja. Z Google Earth se lahko oceni tudi naklon klancev, stanje poti, ... Za večdnevno načrtovanje kreiram pot za vsak dan posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako si pri načrtovanju ne izbirajte točk poti z pomočjo mest, razen če niste namenjeni si ogledati center mesta. Iskanje po krajih namreč vedno vodi v center, kar pa je potrata časa in izgubljanje živcev v mestnih središčih. Točko si postavite pred ali za mestom, tako vas bo navigacija vodila po hitrejših mestnih obvoznicah.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!