Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Policaj bi napisal za 120€. Potem je pa na vozniku, če bo izkoristil polovičko:jezik:

Kazni za prekoračitev hitrosti na avtocesti in hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, kjer je največja dovoljena hitrost za osebna vozila 130 km/h oz. 110 km/h:

vključno do 10 km/h = 40 EUR
nad 10 km/h do vključno 30 km/h = 80 EUR
nad 30 km/h do vključno 40 km/h = 160 EUR
nad 40 km/h do vključno 50 km/h = 250 EUR + 3 kazenske točke
nad 50 km/h do vključno 60 km/h = 500 EUR + 5 kazenskih točk
več kot 60 km/h = 1.200 EUR + 9 kazenskih točk

* ODSTOPANJA
Pri izmerjenem rezultatu hitrosti se upoštevajo naslednje varnostne razlike:

5 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h
7 km/h pri merilnem rezultatu od 100 km/h do vključno 200 km/h
11 km/h pri merilnem rezultatu nad 200 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zakaj pa samo Dars omenjajo? Ni pravično, tudi Policijo bi morali. 

jo še bodo, ko bodo na krivce kazali :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snecer pravi:

zadevo bi lahko rešili samo na meji, po moje in jih ne spustili k nam jest in tankat :)

od Vranskega do Celja so bili sami tovornjaki in trend se je nadaljeval, tako da dejansko kam češ tako maso vozil "izločit", preprosto preveč je tega

drugo pa je, zakaj jih niso na relaciji LJ-Koper že prej ustavili, ko je začelo padat in zaprli ter prepovedali za tovornjake

se mi zdi, da je pri takem številu tovornjakov na cesti situacija zlo podobna, ko so se vsipali begunci čez naše meje...

preprosto ne moreš nič

Prvo mora upravljalec ac in hc povedati, da cesta ni prevozna za kamione in jim prepovedati vožnjo.  Šele nato se lahko izvedejo nadaljni ukrepi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Prvo mora upravljalec ac in hc povedati, da cesta ni prevozna za kamione in jim prepovedati vožnjo.  Šele nato se lahko izvedejo nadaljni ukrepi. 

saj to počne, počaka da enega kamionista postavi povprek, potem pa pove, da AC ni prevozna.

Pride več ksno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

imam v mislih, da so skoz tam in ne policijske patrulje s posebnim nazivom Avtocestna policija ... prav tako se pokliče in prletijo od vsepovsod policisti na AC  .. ko pokličejo te policijske patrulje na AC, grejo lovit kurje tatove v bližnjo vas ... a nis vidu k majo nemci enoto cobra .. sm vidu po televiziji .. tut naši bi mel lahko tako enoto ... Italjani jo majo tut .. pa ferrarije ;)

avtocestna policija ne obstaja, ampak so samo patrulje, ki se vozijo po AC ... :P 

Saj je tudi pri nas Kobra. Samo se veliko raje preganjajo po Črnem Kalu. 

pred 4 minutami, solorider pravi:

Kazni za prekoračitev hitrosti na avtocesti in hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, kjer je največja dovoljena hitrost za osebna vozila 130 km/h oz. 110 km/h:

vključno do 10 km/h = 40 EUR
nad 10 km/h do vključno 30 km/h = 80 EUR
nad 30 km/h do vključno 40 km/h = 160 EUR
nad 40 km/h do vključno 50 km/h = 250 EUR + 3 kazenske točke
nad 50 km/h do vključno 60 km/h = 500 EUR + 5 kazenskih točk
več kot 60 km/h = 1.200 EUR + 9 kazenskih točk

* ODSTOPANJA
Pri izmerjenem rezultatu hitrosti se upoštevajo naslednje varnostne razlike:

5 km/h pri merilnem rezultatu do vključno 100 km/h
7 km/h pri merilnem rezultatu od 100 km/h do vključno 200 km/h
11 km/h pri merilnem rezultatu nad 200 km/h

Jaz pišem o slikanju med vožnjo, ti pa neko hitrost sem vlečeš. Bravo. 

pred 3 minutami, Snecer pravi:

ARSO ni dovolj zgodaj javil :) 

DARS ARSO. Podobno. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Saj je tudi pri nas Kobra. Samo se veliko raje preganjajo po Črnem Kalu. 

js sm reku Cobra .. a ti po naše Kobra :lol1:

ne resno ... avtocestna policija ... posebna enota, ki bi bila nadzor tudi nad upravljavcem AC ... počasi se sicer dogaja, kot sem že omenil, policist usmerja policijo iz prometno informacijskega centra, ki je last DARS-a ... in to je prav ... sem tudi že napisal, da so mi fantje povedali, ko so naši klicali, se je dogajalo bolj tko tko .. ko pa on preko vaših komunikacijskih sistemov pokliče, se pa hitro obrnejo ... in to je prav ..... tko ta .. res je potrebno premišljevati v to smer ... 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

ARSO ni dovolj zgodaj javil :) 

sm vedu, da more bit kdo kriu .. pa da nauš mislu, da nas niso že nategnl :P 

tudi mene kot občana .. napovedan sonce, dam pršu mokr kt maus :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sm vedu, da more bit kdo kriu .. pa da nauš mislu, da nas niso že nategnl :P 

tudi mene kot občana .. napovedan sonce, dam pršu mokr kt maus :P 

na 24kur niso dovolj velike panike naredili, Katja in Petra, pa niso zares vzeli

ker vremenske napovedi zadnje čase ne delujejo ...

možno pa je tudi, da v trgovinah ni zalog generatorjev pa ni nihče javil medijem, da malo naredijo povprašavenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Policija kot organ odkrivanja, tudi ni zaznala te možnosti, da bi opozorili, so čakali...vsi so se čakali in gledali.

to prjatu ... bran me .. ta ćlouk se na manjše spraula :dry: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Saj je tudi pri nas Kobra. Samo se veliko raje preganjajo po Črnem Kalu. 

Jaz pišem o slikanju med vožnjo, ti pa neko hitrost sem vlečeš. Bravo. 

DARS ARSO. Podobno. 

po čem je slikanje med vožnjo, da ne grem gledat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Saj je tudi pri nas Kobra. Samo se veliko raje preganjajo po Črnem Kalu. 

Jaz pišem o slikanju med vožnjo, ti pa neko hitrost sem vlečeš. Bravo. 

DARS ARSO. Podobno. 

Spet bos rekel, da sem te citiral! 

Gledal se posnetek in videl, da avto vozi 150km na uro in ti si se spet vzgal!!! 

Sem se pohecal na voznikovo voznjo. Ni vsak post na tebe usmirjen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

35. člen

(prepoved uporabe naprav ali opreme, ki zmanjšujejo voznikovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila)

(1) Voznik in učitelj vožnje med vožnjo ne sme uporabljati opreme ali naprav na način, ki bi zmanjševale njegovo slušno ali vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila (maska, slušalke, telefon itd.).

(2) Voznik med vožnjo ne sme poslušati radia ali drugih zvočnih naprav s takšno glasnostjo, ki mu onemogoča normalno slušno zaznavanje v cestnem prometu.

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena sme voznik, razen kandidat za voznika, ki ga učitelj vožnje uči vožnje motornega vozila, kandidat za voznika, ki vozi osebni avtomobil, v spremstvu spremljevalca, učitelj vožnje ter spremljevalec, med vožnjo telefonirati, vendar le ob uporabi naprave za prostoročno telefoniranje. Pri opravljanju nalog, potrebnih za reševanje življenja ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode, preprečitev ali odpravo onesnaženja okolja in nalog policije ter vojaške policije, je med vožnjo dovoljena uporaba radijske postaje.

(4) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, učitelj vožnje motornega vozila ali spremljevalec, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Borutt pravi:

Med vožnjo si slikal? Katastrofa. Si  tudi upočasnil, za boljši pogled in posnetek? :lol1::jezik:

Pa še po levi vozi čeprav je desni pas prost. Levak :lol1::ras: 

pred 3 urami, Snecer pravi:

itd...

Kako velja potem to pri gluhih?  Saj slušnega zaznavanja v prometu sploh nima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Arzen pravi:

Pa še po levi vozi čeprav je desni pas prost. Levak :lol1::ras: 

Kako velja potem to pri gluhih?  Saj slušnega zaznavanja v prometu sploh nima.

Gluhi lahko med vožnjo posluša muziko na polno in ima gori slušalke ter uporablja vse naprave, ki sicer zmanjšujejo slušno zaznavanje.

Saj to je menda razumljivo a ne? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

Policija kot organ odkrivanja, tudi ni zaznala te možnosti, da bi opozorili, so čakali...vsi so se čakali in gledali.

Se ti ne zdi, da je upravljalec ceste tisti, ki ve, kdaj je cesta prevozna in, kdaj ne ? Ali hočeš mogoče reči, da je Policija dolžna preverjati količino posute soli ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Gluhi lahko med vožnjo posluša muziko na polno in ima gori slušalke ter uporablja vse naprave, ki sicer zmanjšujejo slušno zaznavanje.

Saj to je menda razumljivo a ne? :) 

Bolj je letelo v smislu, da slišeče lahko policaji jebejo zaradi tega, gluhe pa ne. Ni ravno fer. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Se ti ne zdi, da je upravljalec ceste tisti, ki ve, kdaj je cesta prevozna in, kdaj ne ? Ali hočeš mogoče reči, da je Policija dolžna preverjati količino posute soli ? 

upravljalec pozna samo svoje ceste, Policija pa celotno država nadzira, tudi nebo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snecer pravi:

upravljalec pozna samo svoje ceste, Policija pa celotno država nadzira, tudi nebo :) 

Res je. In policist tudi bolje pozna sestavo asfalta ter oprijemljivost. Ni kaj, univerzalci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Res je. In policist tudi bolje pozna sestavo asfalta ter oprijemljivost. Ni kaj, univerzalci. 

Prometni policisti imajo huda znanja, to je vrh vrha, se ne spominjaš iz filma Smrtonosno orožje, ko sta za nagrado napredovala in šla listke pisat?

Imajo najboljši pregled na terenu

Včeraj sem jih veliko videl na AC, ko so krotili tovarnjakare na odstavnem pasovu

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kapitalistu ali državi izmakne kdo 100€ je v zraku vsa flota ,na tleh pa kličejo vse patrulje ,še tiste iz dopusta.......ko mojemu očetu vdrejo 5x v krajšem časovnem obdobju in odnesejo za več tisoč evrov s solarnim sistemom vred ,pa pride hepani modri .......nikoli ni nobeden vzel prstnih odtisov in še tiste vidne odtise v blatu okrog vikenda so cepci potacali sami .

Naredili so par slik in rekli očetu ,da če kaj izve naj jim pride povedat . Z primerom se nobeden ne ukvarja  ker jih je preveč po grmih in gostilnah ......tej v gostilni imajo baje takšno nalogo ,da cel šiht presedijo ,saj veste (kao sodelovanje s tam živečimi ) veliko jih pa tudi spi , nočem slikat , pojdite na PST pri Buldog baru pa jih ob nečloveških urah  , ko izvajam kardio najdeš kako smrčijo ,seveda pa je to v opisu njihovih del ,saj se tako zbližujejo s tam živečimi .........

Nimam pripomb ,Policija je res na nivoju ,delavna ,pomaga malemu človeku  in preganja ter zapira lopovske kapitaliste (večina jih sedi v parlamentu )

lp

Zapisnik imam pri sebi , če kdo želi vpogled mu ga pošljem na mail .

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krast levo desno je pri nas dovoljeno, bog ne dej, da bi pa kaksen cpp prekrsek naredil, k to je pa res kriminal. Ogrozanje. :lol1: Ko pa reces policistu, a je to deu, ko z radarckom maha, je pa naduvano uzaljen in poln neumnih modrosti in se bolj mocan na polozici....jaki serif. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Res je. In policist tudi bolje pozna sestavo asfalta ter oprijemljivost. Ni kaj, univerzalci. 

Valja, zato tud vedno vejo kdaj nisi prilagodil vožnje razmeram na cesti. Kako bi to vedl, če neb poznal razmere u nulo? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ko kapitalistu ali državi izmakne kdo 100€ je v zraku vsa flota ,na tleh pa kličejo vse patrulje ,še tiste iz dopusta.......ko mojemu očetu vdrejo 5x v krajšem časovnem obdobju in odnesejo za več tisoč evrov s solarnim sistemom vred ,pa pride hepani modri .......nikoli ni nobeden vzel prstnih odtisov in še tiste vidne odtise v blatu okrog vikenda so cepci potacali sami .

Pri nas so pred leti vdrli v hišo in potem so prišli trije policisti. Kot bi jih potegnil iz A je to. Vajenec (s baseballsko policijsko kapico) je bil še najbolj normalen. Šef (tisti z največ črticami na rami) je bil en hepan prve klase, tisti vmes pa je samo prikimaval. Zapisnik prejel šele po kakšnih dveh mesecih, pa še to je bilo samo nekaj nakracano po obrazcu s pisavo osnovnošolca okoli petega razreda.

Sem rekel, da ob vlomu v bajto pokličem policijo samo še, če bo kdo ležal mrtev. Drugače pa ko jih j...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!