Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 17 minutami, maus pravi:

Prvo tovorno vozilo, ki je zdrsnilo na primorski avtocesti, je bilo domače registracije, zdrs pa se je zgodil, ko je vozilo za plužno skupino. Torej je bilo očitno brez ustrezne zimske opreme, so pojasnili na Darsu in dodali, da so z izločanjem začeli, ko je bilo to upravičeno.

Na spletnem portalu Prometno-informacijskega centra za državne ceste so zapisali, da je bila več ur zaradi zdrsov tovornih vozil zaprta primorska avtocesta med priključkoma Razdrto in Senožeče v obe smeri. Za osebna vozila je bil možen obvoz po regionalni cesti Postojna-Razdrto-Senožeče. Nastal je daljši zastoj med počivališčem Studenec in Razdrtim proti Kopru, proti Ljubljani pa pred priključkom Senožeče.

vir: 24. com

verjemi mi, da bi novinarji pribili na zid, če bi bil DARS kriv .... policije pač ne ;)

A si bil na kraju nezgode, al si vsi ostali zmišljujejo :huh:  ...

Še enkrat... mogoče ti bo šlo med ušesa... a boste ukrepali proti tistim, ki niso izločali, pa bi morali :huh: ... jaz ne iščem krivca, to je vaše delo, ki ga ne boste opravili... očitno :P

Je težko požreti, kar si skuhaš, kajne. 

Vi niste izločali, vi ste krivi za zastoje. 

Je bilo očitno brez ustrezne zimske opreme? Izjava za ovce, katere vse verjamejo. V resnici pa Dars nima pojma, kakšne gume je imel tovornjak. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Borutt pravi:

Ne mešaj megle in ne omenjaj nekaj, kar nima nobene veze s tovornjaki. Vsi tovornjaki imajo m+s gume. Zakaj naj bi jih potem policija izločila?

Vi ste odgovorni za izločanje tovornjakov. In niste tega naredili. Zaradi vas so bili večurni zastoji. 

Naš nima m+s in tudi vsi ostali ne:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

To je zelo očitno tudi brez tega pojasnila. 

 

Mi je pa osebno zelo čudno, da se ne prepove kamionom vožnje takoj, ko začne malo naletavat sneg. Čisto vsako leto je ista zgodba. In ugibam da čisto vsako leto na relaciji Policija - DARS letijo kuverte (digitalne in dejanske) v katerih se na dolgo in široko razpravlja, kdo je za kaj odgovoren. Kamioni pa še naprej delajo sranje po zasneženih cestah.

Če bi jaz tako opravljal svoje delo... sem brez pogodb jutri. Ne bi bilo šanse kaj veliko pojasnjevati, katera luna v katerem kvadrantu Jupitra na 259,99 kotnih stopinj glede na Sonce je kriva, da delo ni opravljeno. Na nivoju države pa to kr lavfa in to že dolga leta. Luda kuća.

se popolnoma strinjam s teboj ... vsi so vedeli, da bo danes sneg, ampak nihče ni ustavil tovornjakov pred mejami, tako kot to naredijo recimi Italijani...

zato pa pravim, enkrat je treba enega orenk oglobiti in postaviti stvari na svoje mesto, ne pa da je to prepuščeno ulici .... potem se pa vsi skrivajo za paragrafi, ki jih pišejo eni v pisarnah ...

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Nobene borbe ni, ker je zakonodaja povsem jasna. So pa na obeh straneh neki interesi in nesposobni odgovorni. 

Za vse ostale je spodaj del člena. Da ne bo treba pojasnjevati.

1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče.

z rdečim se popolnoma strinjam

z ostalim je pa tko ... kdaj so zimske razmere ? ... nedoločeno je .... pluži se, ko je 10 cm snega .. seveda je na nekaterih delih potem že, ob obilnem sneženju, že 20 cm ... neopremljeni z zimsko opremo pa rinejo, saj ne vedo da pada sneg ... :huh:

saj pravim .. zakone se piše, kot komu nekaj zapaše ...

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Je težko požreti, kar si skuhaš, kajne. 

Vi niste izločali, vi ste krivi za zastoje. 

Je bilo očitno brez ustrezne zimske opreme? Izjava za ovce, katere vse verjamejo. V resnici pa Dars nima pojma, kakšne gume je imel tovornjak. 

jaz lahko vse, saj svoje delo opravljam na najvišjem nivoju :P

DARS nima pojma, Policija pa še manj .. saj so bili tam .. ali jih je u podplatke zeblo in si bodo pol raje slikce pogledali ... in nimaš prav ... nimajo vsi tovornjaki M+S gume ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko vozila ne upoštevajo signalizacije je za nadaljne ukrepe odgovoren kdo? Pomoje da Policija. Tako kot je Policija odgovorna za one, ki ne upoštevajo signalizacije o smeri vožnje na AC. Se mi zdi, da jih ne preganja DARS naokoli.

Ta problem bi se dal rešit zelo elegantno. DARS postavi signalizacijo, na naslednjem izvozu/počivališču pa Policija izloča one slabovidne. Skupaj z dodano vrednostjo v obliki spodobne kazni za voznika in podjetje. Zakaj se to ne dogaja? Verjetno zaradi nadmudrivanja in podjebavanja na relaciji DARS - Policija. To je še najbolj slovenska razlaga za dano situacijo. Kolker vem, lahko Policija lih tako omeji promet če ima za to dober razlog.

@Borutt ti se sklicuješ na tole uredno - https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/105152 natančneje na točki (1) in (2) 5. člena. Pozabil pa si na točko (5) istega člena:

Citiraj

(5) Upravljavec avtocest in hitrih cest, cestninski nadzorniki ter Policija uskladijo ukrepe in aktivnosti za učinkovito, racionalno in varno omejitev prometa iz tega člena.

Meni se skoz bolj dozdeva da je to bolj problem slovenskega 'to ni moj problem' pristopa. Ne mislim na posameznike v tej debati. Definitivno pa zakonodaja nalaga odgovornost za izvajanje ukrepov širše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

se popolnoma strinjam s teboj ... vsi so vedeli, da bo danes sneg, ampak nihče ni ustavil tovornjakov pred mejami, tako kot to naredijo recimi Italijani...

zato pa pravim, enkrat je treba enega orenk oglobiti in postaviti stvari na svoje mesto, ne pa da je to prepuščeno ulici .... potem se pa vsi skrivajo za paragrafi, ki jih pišejo eni v pisarnah ...

z rdečim se popolnoma strinjam

z ostalim je pa tko ... kdaj so zimske razmere ? ... nedoločeno je .... pluži se, ko je 10 cm snega .. seveda je na nekaterih delih potem že, ob obilnem sneženju, že 20 cm ... neopremljeni z zimsko opremo pa rinejo, saj ne vedo da pada sneg ... :huh:

saj pravim .. zakone se piše, kot komu nekaj zapaše ...

jaz lahko vse, saj svoje delo opravljam na najvišjem nivoju :P

DARS nima pojma, Policija pa še manj .. saj so bili tam .. ali jih je u podplatke zeblo in si bodo pol raje slikce pogledali ... in nimaš prav ... nimajo vsi tovornjaki M+S gume ...

Kakšne meje sedaj omenjaš? Vi ste odgovorni za avtoceste in hitre ceste in niste naredili popolnoma nič, da ne bi prišlo do zastojev. Vi ste upravljalec prej omenjenih cest. 

Kdaj so zimske razmere? Nedoločeno je? Preberi si spodaj. 

59.  »zimske razmere« so na cesti ali njenem delu takrat, ko se ob sneženju sneg oprijema vozišča ali ko je vozišče zasneženo, zaledenelo (ledna deska) ali poledenelo (poledica);

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, hajamoto pravi:

Naš nima m+s in tudi vsi ostali ne:ras:

Zelo odgovorno od vas. 

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

In ko vozila ne upoštevajo signalizacije je za nadaljne ukrepe odgovoren kdo? Pomoje da Policija. Tako kot je Policija odgovorna za one, ki ne upoštevajo signalizacije o smeri vožnje na AC. Se mi zdi, da jih ne preganja DARS naokoli.

Ta problem bi se dal rešit zelo elegantno. DARS postavi signalizacijo, na naslednjem izvozu/počivališču pa Policija izloča one slabovidne. Skupaj z dodano vrednostjo v obliki spodobne kazni za voznika in podjetje. Zakaj se to ne dogaja? Verjetno zaradi nadmudrivanja in podjebavanja na relaciji DARS - Policija. To je še najbolj slovenska razlaga za dano situacijo. Kolker vem, lahko Policija lih tako omeji promet če ima za to dober razlog.

@Borutt ti se sklicuješ na tole uredno - https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/105152 natančneje na točki (1) in (2) 5. člena. Pozabil pa si na točko (5) istega člena:

Meni se skoz bolj dozdeva da je to bolj problem slovenskega 'to ni moj problem' pristopa. Ne mislim na posameznike v tej debati. Definitivno pa zakonodaja nalaga odgovornost za izvajanje ukrepov širše.

Ampak, če Dars ne opravi svojega dela, ne more policija ukrepati. Simpl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koga bi znalo zmedet, potem bo pa spet sam kriv ,men je jasno , kakšnemu stricu pa morda ne bo :P

Fotografija osebe Sergej Kosman.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, hajamoto pravi:

Zimskih ali  M+S gume za kamion  - šlepar ni, ne obstajajo.

Potem si pa zelo nepoučen. Ker te gume so. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Potem si pa zelo nepoučen. Ker te gume so. 

Za gradbišče in avtobuse. Če je drugače me prosim pouči.

 

In še to samo pogonske.

Popravljeno . Popravil hajamoto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Ampak, če Dars ne opravi svojega dela, ne more policija ukrepati. Simpl. 

Odgovornost upravljalca ceste je bolj eksplicitno zapisana, to je res. Nikakor pa Policija ni brez odgovornosti v tem primeru. Kake pa bi se naj dogovorili. In smo takoj na začetku - kokoš/jajce, ni moj problem, etc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Kakšne meje sedaj omenjaš? Vi ste odgovorni za avtoceste in hitre ceste in niste naredili popolnoma nič, da ne bi prišlo do zastojev. Vi ste upravljalec prej omenjenih cest. 

Kdaj so zimske razmere? Nedoločeno je? Preberi si spodaj. 

59.  »zimske razmere« so na cesti ali njenem delu takrat, ko se ob sneženju sneg oprijema vozišča ali ko je vozišče zasneženo, zaledenelo (ledna deska) ali poledenelo (poledica);

 

A kakšne meje .. državne meje človek božji .. tam se lahko postavi policija in ne spušča v državo zaradi predvidenih zimskih razmer, oziroma pregledate, ali ima ustrezno opremo ... ampak ne .. treba jih je spraut v državo in na avtoceste, da delajo gužvo in da DARS ne izloča vozil :P  vi ste pa da kaznujete vse tiste, ki to ne upoštevajo ... a imam prav :P

evo .. pa je dilema rešena .. DARS je zajebu, Policija bo pa naredila kot vedno ... NIČ .. ampak s tem se ne reši problema

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Potem si pa zelo nepoučen. Ker te gume so. 

ampak ti si trdil, da jih imajo vsi ... zavajal si javnost foruma s to izjavo :lol1:

 

 

Pravkar, jskrablin pravi:

Odgovornost upravljalca ceste je bolj eksplicitno zapisana, to je res. Nikakor pa Policija ni brez odgovornosti v tem primeru. Kake pa bi se naj dogovorili. In smo takoj na začetku - kokoš/jajce, ni moj problem, etc...

to mu ne morem dopovedat, nitka med ušesi mu ni zavibrirala :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, hajamoto pravi:

Za gradbišče in avtobuse. Če je drugače me prosim pouči.

 

In še to samo pogonske.

Zelo nepoučen si. Tudi o zimski opremi za takšna vozila ne veš nič. Drugič raje vprašaj in ne trdi. 

Vsak dan gledam šleperje in njihove gume m+s. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, hajamoto pravi:

Zimskih ali  M+S gume za kamion  - šlepar ni, ne obstajajo.

https://www.goodyear.eu/si_si/truck/tires/#

...zgleda da so, ne... tudi za krmiljeno os (al kako se že reče :P) jih imajo... :smoke:

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Odgovornost upravljalca ceste je bolj eksplicitno zapisana, to je res. Nikakor pa Policija ni brez odgovornosti v tem primeru. Kake pa bi se naj dogovorili. In smo takoj na začetku - kokoš/jajce, ni moj problem, etc...

Je lepo napisano, kdo lahko prepove vožnjo na ac in hc. Za ostale ceste je drugače. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Zelo nepoučen si. Tudi o zimski opremi za takšna vozila ne veš nič. Drugič raje vprašaj in je trdi. 

Vsak dan gledam šleperje in njihove gume m+s. 

Še enkrat - prosim pouči me. Če je to kar ti vidiš vsak dan, potem imamo mi tudi M+S.:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

 Vsi tovornjaki imajo m+s gume. Zakaj naj bi jih potem policija izločila?

Ti si trdil, da imajo vsi tovornjaki M+S gume ... kar seveda ni res ... zavaju si .... zgrožen sem :P

torej, policija sploh ne ve, da imajo tovornjaki sploh lahko letne gume .. sedaj pa razumem, zakaj jih ni nihče ustavil in preveril, preden se podajo v proti snežni primorski :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, GoBobi pravi:

https://www.goodyear.eu/si_si/truck/tires/#

...zgleda da so, ne... tudi za krmiljeno os (al kako se že reče :P) jih imajo... :smoke:

Ajd!

Jih ni - sem mislil pri nas na cest. Npr - imaš 10 šleparjev krat 12 gum je 120 gum krat cca 500,00 eur je

600,000,00 Eur. Ker prevoznik si to lahko privošči.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

A kakšne meje .. državne meje človek božji .. tam se lahko postavi policija in ne spušča v državo zaradi predvidenih zimskih razmer, oziroma pregledate, ali ima ustrezno opremo ... ampak ne .. treba jih je spraut v državo in na avtoceste, da delajo gužvo in da DARS ne izloča vozil :P  vi ste pa da kaznujete vse tiste, ki to ne upoštevajo ... a imam prav :P

evo .. pa je dilema rešena .. DARS je zajebu, Policija bo pa naredila kot vedno ... NIČ .. ampak s tem se ne reši problema

ampak ti si trdil, da jih imajo vsi ... zavajal si javnost foruma s to izjavo :lol1:

 

 

to mu ne morem dopovedat, nitka med ušesi mu ni zavibrirala :P

Zakaj bi policija, če pa upravljalec nič ne naredi. 

Si pa pozabil, da ni več mej, kot so bile. Bo treba ven iz pisarne in na ogled. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@hajamoto, saj si me razumu. Iz svojega omejenega pogleda sem hotel povedat, da gume so. Koliko jih pa šefi kupijo pa nisem hotel povedat, ker ne vem in me pri mojem trenutnem delu to tudi en kurc briga :P. Tudi nalite niso zastojn, a ne. Sem pa vsekakor vesel (če si šofer pri do kamionov škrtmu šefu), da gazda zate dober poskrbi in da nisi kot VSI moji prijatelji šoferji, ki pijejo tist vikend ko so doma, da ne prefukajo svojega gazde - vsakič, ko pridejo s frej vikenda u šiht, pa se jim peder pohvali z "na hitr narjeno feštico" za par njegovih plač, z novim avtom za 100 njihovih plač, čolničkom za 200 njihovih plač, kafičem za 300 njihovih plač,...

 

Popravljeno . Popravil GoBobi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, hajamoto pravi:

Še enkrat - prosim pouči me. Če je to kar ti vidiš vsak dan, potem imamo mi tudi M+S.:grupni:

Vsak dan vidim oznako m+s. Če jo vidiš, potem so zimske gume. 

pred 12 minutami, maus pravi:

Ti si trdil, da imajo vsi tovornjaki M+S gume ... kar seveda ni res ... zavaju si .... zgrožen sem :P

torej, policija sploh ne ve, da imajo tovornjaki sploh lahko letne gume .. sedaj pa razumem, zakaj jih ni nihče ustavil in preveril, preden se podajo v proti snežni primorski :P

 

Jaz jih vsak dan gledam. Jih ti vidiš iz pisarne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Borutt pravi:

Zelo odgovorno od vas. 

Ampak, če Dars ne opravi svojega dela, ne more policija ukrepati. Simpl. 

sm mislu, da policija lahko ukrepa tudi brezu DARS-a, :eek: ... očitno sem živel v zmoti :P

 

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Zakaj bi policija, če pa upravljalec nič ne naredi. 

Si pa pozabil, da ni več mej, kot so bile. Bo treba ven iz pisarne in na ogled. 

sj vem, da se je težko postaviti tja ... in .. meje še vedno obstajajo :P

a si najdu letne pnevmatike za tovornjake, al še vedno trdiš, da jih imajo vsi :huh:

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Vsak dan vidim oznako m+s. Če jo vidiš, potem so zimske gume. 

Jaz jih vsak dan gledam. Jih ti vidiš iz pisarne? 

jaz delam razpis in vem kaj se kupuje :jezik:

če pa nataknejo kaj drugega, kot je v ponudbi, potem pa ne vem ... :huh:

p.s.

puste me pr mir, k se ne morm na fudbal skoncentrirat :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, hajamoto pravi:

Jih ni - sem mislil pri nas na cest. Npr - imaš 10 šleparjev krat 12 gum je 120 gum krat cca 500,00 eur je

600,000,00 Eur. Ker prevoznik si to lahko privošči.

 

Ti si pravi stručko. Sem ti že napisal, da raje vprašaj  

(2) Zimsko opremo motornih vozil kategorij N2, N3, M2 in M3 sestavljajo:

-        zimske pnevmatike najmanj na pogonskih kolesih ali

-        poletne pnevmatike in v priboru ustrezno velike snežne verige za pogonska kolesa ali verigam enakovredni pripomočki. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os.

Poleg tega morajo imeti ta vozila v opremi še lopato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!