Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

Borut, ne še, no...:headbang:

Zdej si pa vse povedal in zajebu vso romantiko okrog zimske opreme... Ampak M+S so pa za une, k se jim ne da ketnc natikat, a ne... Naprimer za gazdinga sinčka, k rad pokaže ostalim šoferjem kako se rečem streže, da jim ja še laži colngo al pa življenje špona... Pol pa gazda in njegov sinček rečeta: Glej, sej bi ti dal božičnco, sam je treba cestnino plačat požrtnemu DARSU, pa kazni policiji... po mojem bo šlo vse v kurac fantje moji... Še dobr, da mate sploh deu. Mal bo treba stisnt drug let... Na, pa zdele pred novim letom bo vsak dobil eno klobaso...

Okrog se obrn šofer moj zlati, pa hlače dol... pa ti jo bom dal - klobaso :lol1:...

Ajd!

P.S.: bejžte spat sodrga, da jih noute fasal :twak:... No razen mausa, ker je starejši od mene, pa Borut tut... hajoktejn, midva se pa ne bova kregala, pa bova šla spat kadar nama paše, a vela :OK:..,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

sm mislu, da policija lahko ukrepa tudi brezu DARS-a, :eek: ... očitno sem živel v zmoti :P

 

sj vem, da se je težko postaviti tja ... in .. meje še vedno obstajajo :P

a si najdu letne pnevmatike za tovornjake, al še vedno trdiš, da jih imajo vsi :huh:

jaz delam razpis in vem kaj se kupuje :jezik:

če pa nataknejo kaj drugega, kot je v ponudbi, potem pa ne vem ... :huh:

p.s.

puste me pr mir, k se ne morm na fudbal skoncentrirat :mad:

Je težko priznati, da vsako zimo zaj... Saj bo prišla druga in boste lahko zatrjevali, kako ste pripravljeni. 

O kakšnih letnih gumah pišeš? Trdim, da so na voljo zimske za tovornjake. 

pred 2 minutami, GoBobi pravi:

Borut, ne še, no...:headbang:

Zdej si pa vse povedal in zajebu vso romantiko okrog zimske opreme... Ampak M+S so pa za une, k se jim ne da ketnc natikat, a ne... Naprimer za gazdinga sinčka, k rad pokaže ostalim šoferjem kako se rečem streže, da jim ja še laži colngo al pa življenje špona... Pol pa gazda in njegov sinček rečeta: Glej, sej bi ti dal božičnco, sam je treba cestnino plačat požrtnemu DARSU, pa kazni policiji... po mojem bo šlo vse v kurac fantje moji... Še dobr, da mate sploh deu. Mal bo treba stisnt drug let... Na, pa zdele pred novim letom bo vsak dobil eno klobaso...

Okrog se obrn šofer moj zlati, pa hlače dol... pa ti jo bom dal - klobaso :lol1:...

Ajd!

P.S.: bejžte spat sodrga, da jih noute fasal :twak:... No razen mausa, ker je starejši od mene, pa Borut tut... hajoktejn, midva se pa ne bova kregala, pa bova šla spat kadar nama paše, a vela :OK:..,

Sem mislil, da dobro delo delam :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Je težko priznati, da vsako zimo zaj... Saj bo prišla druga in boste lahko zatrjevali, kako ste pripravljeni. 

O kakšnih letnih gumah pišeš? Trdim, da so na voljo zimske za tovornjake.

men ni nič težko priznati, če je krivda resnična ... ukrepajte, pa ne naredite nič, da bi krivce oziroma tiste, ki so odgovorni za za tako stanje sankcionirali... že desetletja ... ne naredite nič, popolnoma nič proti tistim, ki so zajebali ...

kar se tiče pa pnevmatik, si trdil (če ne znaš poiskati tvoj zapis, ti ga bom jaz spet našel) da imajo vsi tovornjaki pnevmatike M+S in ne, da so na voljo zimske pnevmatike.

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Sem mislil, da dobro delo delam :eek:

ja tudi mislim, da sem najlepši, ampak vsake oči imajo svojga malarja ... pa najd zakon, ki temu zapisu nasprotuje :P

 

zdj pa grem spat ker me @GoBobi spat podi :P

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

 ...

kar se tiče pa pnevmatik, si trdil (če ne znaš poiskati tvoj zapis, ti ga bom jaz spet našel) da imajo vsi tovornjaki pnevmatike M+S in ne, da so na voljo zimske pnevmatike.

:P

Ce ne pa audi na pomoč....

https://youtube.com/watch?v=HOAZ4n0HqKc&feature=youtu.be

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Ti bom prilepil še en del člena, da ne boš iz nevednosti krivil druge. Kriv je edino in izključno Dars. 

1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče.

 

pred 3 urami, Borutt pravi:

Ti moram napisati, da je za izločanje odgovoren upravljalec ceste? Torej, Dars. 

Vprašaj ga, zakaj nič ne delajo. 

 

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne mešaj megle in ne omenjaj nekaj, kar nima nobene veze s tovornjaki. Vsi tovornjaki imajo m+s gume. Zakaj naj bi jih potem policija izločila?

Vi ste odgovorni za izločanje tovornjakov. In niste tega naredili. Zaradi vas so bili večurni zastoji. 

najprej citiraš člen v katerem nič ne piše o odgovornosti ali obvezanosti dars-a za izločanje tovornjakov, pote pa kriviš dar , ki tega ni naredil   

v členu piše "LAHKO!!!" - NE PA DA MORAJO.. 

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Vedno manj mrtvih. Nekaj očitno zaleže. Podatki za graf so vzeti s SURS, novejših kot 2014 pa očitno tam nimajo. Lahko pa tudi to izbrskam.

 

Diagram_2017-11-13_21-15-40.png

Še vir - http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/varval.asp?ma=2222001S&ti=&path=../Database/Ekonomsko/22_transport/90_Arhiv/07_22220_cestno_prometne_nesrece/&lang=2

če bi sledil , bi pogledal na linku , ki sem ga dal letna poročila policije :

samo zate še enkrat zanimivo branje in tabele : https://www.policija.si/images/stories/Statistika/LetnaPorocila/PDF/LetnoPorocilo2016.pdf

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Odgovornost upravljalca ceste je bolj eksplicitno zapisana, to je res. Nikakor pa Policija ni brez odgovornosti v tem primeru. Kake pa bi se naj dogovorili. In smo takoj na začetku - kokoš/jajce, ni moj problem, etc...

v členu - ki ga je citiral g.uslužbenc polcije -  je zelo neeksplicitno napisano , kdo naj bi odločal o izločanju.. zate je "lahko" eksplicitno? dej no .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

če bi sledil , bi pogledal na linku , ki sem ga dal letna poročila policije :

samo zate še enkrat zanimivo branje in tabele : https://www.policija.si/images/stories/Statistika/LetnaPorocila/PDF/LetnoPorocilo2016.pdf

Iskal sem agregirane podatke po letih iz katerih je možno naredit tabelco. Do 2014 so na SURS. Za 2015 je 120 mrtvih, za 2016 130. Precej več kot 2014, pa še vedno daleč manj kot leta 2007. Trend se je sicer nekoliko pokvaril, ni pa lih katastrofa. S tem, da je število prometnih nesreč od 2012 vsesekozi v upadu.

pred 8 urami, thumper pravi:

v členu - ki ga je citiral g.uslužbenc polcije -  je zelo neeksplicitno napisano , kdo naj bi odločal o izločanju.. zate je "lahko" eksplicitno? dej no .. 

Je precej eksplicitno napisano. Še enkrat:

Citiraj

1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 
(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče. 

...

(5) Upravljavec avtocest in hitrih cest, cestninski nadzorniki ter Policija uskladijo ukrepe in aktivnosti za učinkovito, racionalno in varno omejitev prometa iz tega člena.

Ne vem kaj bi še rad bolj natančno. Kdo je upravljavec cest in hitrih cest je jasno. Kdo so cestninski nadzorniki isto. Kdo je Policija je tudi jasno. A bi moglo poimensko pisati? Pol pa vsakič ko gre nekdo v penzijo al pa menja službo uredbo spreminjati?

Zakonodajo je treba znati brat. Če se kdo čudi, kaj so zimske razmere? Definira jih Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP),  3. člen., točka 59.  Ki ga je @Borutt lih tako nalimal. Pa tudi sicer kolker poznam Slovenijo in nje prebivalce. Lahko piše na tisočinko milimetra natančno pa se bo našel nekdo, ki ne bo razumel. Kjer ni volje, zakonodaja ne deluje. Kjer je volja, pa ne rabiš slovenske zakonodaje. In to lastnost kr večine prebivalcev. Če ne bi bila, bi bilo stanje duha v državi drugačno. Pa kamioni se ne bi čez cesto postavljali ob vsakem snegu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Zakonodajo je treba znati brat. Če se kdo čudi, kaj so zimske razmere? Definira jih Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP),  3. člen., točka 59.  Ki ga je @Borutt lih tako nalimal. Pa tudi sicer kolker poznam Slovenijo in nje prebivalce. Lahko piše na tisočinko milimetra natančno pa se bo našel nekdo, ki ne bo razumel. Kjer ni volje, zakonodaja ne deluje. Kjer je volja, pa ne rabiš slovenske zakonodaje. In to lastnost kr večine prebivalcev. Če ne bi bila, bi bilo stanje duha v državi drugačno. Pa kamioni se ne bi čez cesto postavljali ob vsakem snegu.

Tako je... kot sem že napisal, če bi bila volja, je potrebno imeti samo "izpit" iz ZKP. Če pa volje ni, oziroma je nujno futrat lastni ego ali celo svojo/družinsko/prijateljevo denarnico, pa vse šole na tem svetu ne pomagajo k rešitvi problema. Večinoma so večji buksli hudo šolani, a nepraktični in neživljenski ljudje.

Ajd!

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V današnjih primorskih novicah, pod naslovom Tovornjaki rinejo, dokler se ne ustavijo, je odličen članek na to temo ... ne morem vam ga šerat, ker ga imam na klipingu...

kratek povzetek:

"Zgodba se ponavlja vsako leto. Opozarjamo in kaznujemo ampak ljudje ne poslušajo. Vozniki tovornjakov so se ustavili, za njimi so obtičali še vozniki z avti brez zimske opreme in potem smo skupaj z Darsovci lahko le še reševali" besede komandirja koprskih policistov Mitja Palčiča

potem je pa še spodaj navedeno od avtorja prispevka Danijela Ceka

Ne ustavljajo jih

Dars bi lahko kot upravljavec štiripasovnic zaradi zimskih razmer začasno prepovedal vožnjo tovornjakom, vendar tega v praksi ne stori dokler tovornjaki ne povzročijo zastoja. Uradno tega noče nihče potrditi in prav tako ne odgovarjati, zakaj je tako. Po neuradnih informacijah pa je tako, ker lastniki prevozniških podjetij ob preventivnem izločanju pritiskajo na politiko, ker je ob sneženju na cestah premalo Darsovih delavcev in policistov, ki bi tovornjake fizično ustavili, in ker ob avtocestah ni dovolj prostora, kamor bi tovornjake izločili. Vsako izločanje na primorski avtocesti tako povzroči daljše zastoje vse do Štajerske ter daleč čez mejo v Italijo.

pol pa še vmes citat predstavnika za javnost iz Darsa Marjana Kolerja (vsega ne morem pretipkavat)

"Ob tako obilnem sneženju Dars ne more vsako minuto zagotavljati črne ceste. In vedno ugotovimo, da so vozila neustrezno opremljena. Od poklicnih voznikov bi pričakovali bolj odgovorno ravnanje.

 

Evo .... prepisal sem ene dele, cel članek si lahko preberete sami in si sami ustvarite mnenje.

Evo dilema je rešena, jaz imam prav ... pa tudi @Borutt ... ampak jaz imam bolj prav, ker sem starejši :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POLICIJSKO DELO V SKUPNOSTI Preventivne dejavnosti 

l.2012 - 14250

l.2016 - 11439    -19,72%

Klici na interventno številko 113 in interventni dogodki :

l.2014 - klici : 528404 ,  interventni dogodki : 185733

l.2016 - klici : 487391 (l.2012 - 7,76%) , interventni dogodki  : 173223 (l.2012 - 6,73%)

zmeraj manj delajo...

pred 14 minutami, jskrablin pravi:

Iskal sem agregirane podatke po letih iz katerih je možno naredit tabelco. Do 2014 so na SURS. Za 2015 je 120 mrtvih, za 2016 130. Precej več kot 2014, pa še vedno daleč manj kot leta 2007. Trend se je sicer nekoliko pokvaril, ni pa lih katastrofa. S tem, da je število prometnih nesreč od 2012 vsesekozi v upadu.

Je precej eksplicitno napisano. Še enkrat:

Ne vem kaj bi še rad bolj natančno. Kdo je upravljavec cest in hitrih cest je jasno. Kdo so cestninski nadzorniki isto. Kdo je Policija je tudi jasno. A bi moglo poimensko pisati? Pol pa vsakič ko gre nekdo v penzijo al pa menja službo uredbo spreminjati?

Zakonodajo je treba znati brat. Če se kdo čudi, kaj so zimske razmere? Definira jih Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP),  3. člen., točka 59.  Ki ga je @Borutt lih tako nalimal. Pa tudi sicer kolker poznam Slovenijo in nje prebivalce. Lahko piše na tisočinko milimetra natančno pa se bo našel nekdo, ki ne bo razumel. Kjer ni volje, zakonodaja ne deluje. Kjer je volja, pa ne rabiš slovenske zakonodaje. In to lastnost kr večine prebivalcev. Če ne bi bila, bi bilo stanje duha v državi drugačno. Pa kamioni se ne bi čez cesto postavljali ob vsakem snegu.

za 2014 108 ... 2016 130 mrtvih..  če bi si delavci v tovarni pokvarili uspešnost za 17% - kdo bi sploh še delal ? oni pa zaposlujejo dodatne kadre - a za slabši rezultat???

trend v upadu? zviša se število nesreč s smrtnim izido in zviša se število mrtvih - ti pa trend v upadu???  sviiiizeeeeec pejd sm !!!

povrhu vsega še ni podatkov za letošnje leto .. nažalost..

je pa ena dobra stvar..odprli so nekaj delovnih mest.. pa povišala so se kriminalna dejanja zaposlenih v policiji.. malo čudna taktika samo - treba je imeti sovražnika blizu..

totalno nejasno...nikjer - še enkrat nikjer!!! - ni zapisano z "mora" .. edini kar piše je "lahko" ..

ob tvoji trditvi , da je treba zakon znati brati in posploševanju okoli prebivalcev slovenije pa nebi ane ?! ker ni ravno v duhu foruma..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

Po neuradnih informacijah pa je tako, ker lastniki prevozniških podjetij ob preventivnem izločanju pritiskajo na politiko

Tale je totalno bosa. Gospodarska škoda zaradi kaminonov, ki stojijo par ur je precej manjša, kot je zaradi 5 ur (včeraj) zaprte primorske  AC v obe smeri. Lahko pa gospodje lastniki prevozniških podjetij prevzamejo odškodninsko odgovornost za sranje, ki nastane. Pa si bojo hitro premislili. Isto bi moral odškodninsko odgovarjat DARS. Pa bi bil hitro mir. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

trend v upadu? zviša se število nesreč s smrtnim izido in zviša se število mrtvih - ti pa trend v upadu???  sviiiizeeeeec pejd sm !!!

Trend se računa na malo daljše časovno obdobje kot tisto, ki tebi ustreza. Po drugi strani pa ko poostrijo nadzor... se boš pa spet pritoževal. Ti in pol države poleg. Sej je jasno, v tej debati Policija vedno potegne takratko. Pa še enkrat. V 2007 je bilo število mrtvih na cestah 100% višje kot 2016. Torej?

pred 8 minutami, thumper pravi:

Klici na interventno številko 113 in interventni dogodki :

l.2014 - klici : 528404 ,  interventni dogodki : 185733

l.2016 - klici : 487391 (l.2012 - 7,76%) , interventni dogodki  : 173223 (l.2012 - 6,73%)

zmeraj manj delajo...

Količina intervencij zaradi manj klicev na 113 se zmanjša. Verjetno zato, ker se je zmanjšala količina dogodkov, ki zahtevajo posredovanje Policije. In ti iz tega narediš problem. Pol pa sem jaz hudoben, ker omenjam stanje duha v državi :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Tale je totalno bosa. Gospodarska škoda zaradi kaminonov, ki stojijo par ur je precej manjša, kot je zaradi 5 ur (včeraj) zaprte primorske  AC v obe smeri. Lahko pa gospodje lastniki prevozniških podjetij prevzamejo odškodninsko odgovornost za sranje, ki nastane. Pa si bojo hitro premislili. Isto bi moral odškodninsko odgovarjat DARS. Pa bi bil hitro mir. 

ni čist bosa .. več pa na žalost ne morem povedati ;) ... kar se tiče odgovornosti .. sem se že kdaj strinjal ... kdor je kriv, naj odgovarja ... sam odgovarjam za svoje delo z osebnim premoženjem ;) 

moram povedati da se z večjim delom članka strinjam in je eden od redkih člankov, ki se ne postavlja na nobeno stran ;)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ti moram napisati, da je za izločanje odgovoren upravljalec ceste? Torej, Dars. 

Vprašaj ga, zakaj nič ne delajo. 

torej, ti mi praviš da je pravilnik ok, serjejo ga službe?

Lej, že predpis, da so obvezni plužit in posipat šele ko zapade 10cm je zelo slab, ker v tem času ko zapadejo ti cmji je že pizdarija na cesti. Prav tako je predpis ohlapen, če dovoljuje DARSU (po tvojih besedah) da zapirajo ali ne ceste za kamione.

Če bi hoteli rešit problem bi morali začeti plužit takoj in izločat kamione takoj ko začne snežit, pa že takrat je malce pozno :P. Smatram da je problem rešljiv, zakaj, ker če so zaradi burje sposobni izločat, so tudi zaradi snega.

Maus, zakaj tvoji nič ne delajo? :D

 

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ne bo, ker jo niso upoštevali. Obstaja odredba z določenim členom. 

ampak še vedno je malomarna, ker se to dogaja vedno ob sneženju. Se pravi predpis omogoča nekomu, da ga mirno krši, organi pregona pa ga ne sankcionirajo, ker ga krši.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

men ni nič težko priznati, če je krivda resnična ... ukrepajte, pa ne naredite nič, da bi krivce oziroma tiste, ki so odgovorni za za tako stanje sankcionirali... že desetletja ... ne naredite nič, popolnoma nič proti tistim, ki so zajebali ...

kar se tiče pa pnevmatik, si trdil (če ne znaš poiskati tvoj zapis, ti ga bom jaz spet našel) da imajo vsi tovornjaki pnevmatike M+S in ne, da so na voljo zimske pnevmatike.

ja tudi mislim, da sem najlepši, ampak vsake oči imajo svojga malarja ... pa najd zakon, ki temu zapisu nasprotuje :P

 

zdj pa grem spat ker me @GoBobi spat podi :P

Dars vsako leto zaj... To ni nič novega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Dars vsako leto zaj... To ni nič novega. 

Policija pa 5 x na leto ... nič novega :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Zaradi tega ni nastal zastoj. Torej? 

zastoj je nastal, ker nekaj pri pravilniku (predpisih) ne štima. Tudi v živilski industriji imamo predpise in sisteme kako odkriti napake, prav tako obstaja sledljivost blaga. V prometu ni nič drugače, obstajajo predpisi in sankcije. 

Da so vedno zastoji ob sneženju, torej nekje nekaj ne štima, bodisi pri upravljalcu, nadzorniku upravljalca ali samem predpisu, ker ne predvideva možnosti, da nekdo svojega dela ne opravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

še mogoče kratko pojasnilo vsem ostalim ... že več kot 20 let je stalna borba med Policijo in DARS (prej PVAC), kdo je odgovoren za izločanje tovornjakarjev .... ;)

zgodi se nič, le da se pravilniki skoz spreminjajo ... enkrat je samoizločanje, enkrat ni (lobij Klobas) , potem ali izloča policija ali cestarji, to so pa lobiji Ministrstva za notranje zadeve in/ali Ministrstva za promet

:P

p.s.

to vem, ker sem od leta 1987 pa tja do leta 1999 delal plan zimske službe .. pa tudi kasneje sem bil nekaj let v teh stvareh

 

saj to vemo, zato pa pravim, da predpisi ne štimajo (zgoraj so pa itak svi brača) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče.

saj tudi Lorencu so "svetovali" naj vklopi mapo 8.

Zame je to ohlapen predpis. Namesto lahko vpišeš mora, pa je rešen problem. Seveda je potrebno še specificirati "prvem sneženju" ali kaj podobnega.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

Namesto lahko vpišeš mora, pa je rešen problem. Seveda je potrebno še specificirati "prvem sneženju" ali kaj podobnega.

Potem pa se bo zgodilo, da bo začelo snežiti na štajerskem in bodo zaprli tudi primorski del za tovorni promet.

Tisti lahko ni sporen, samo sporne ljudi bi treba prevetrit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, thumper said:

POLICIJSKO DELO V SKUPNOSTI Preventivne dejavnosti 

trend v upadu? zviša se število nesreč s smrtnim izido in zviša se število mrtvih - ti pa trend v upadu???  sviiiizeeeeec pejd sm !!!

ob tvoji trditvi , da je treba zakon znati brati in posploševanju okoli prebivalcev slovenije pa nebi ane ?! ker ni ravno v duhu foruma..

 

Da še jest dodam malo svoj piskrček :dry::

Malček o trendu:

http://studentski.net/gradivo/ulj_fup_up1_oss_sno_analiza_casovnih_vrst_trend_01

trend trénd  -a m (ẹ̑) značilnost pojava glede na spreminjanje v daljšem časovnem obdobju: trend izvoza se je obrnil; opazovati, spremljati trend prodaje; grafično prikazati trend zaposlovanja / publ., z oslabljenim pomenom trend naraščanja števila nepismenih naraščanje // publ. težnja, usmeritev:

Pa še o nebiju:

http://www.amebis.si/nasveti/da-se-nebi-vec-zmotili

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ftp pravi:

Potem pa se bo zgodilo, da bo začelo snežiti na štajerskem in bodo zaprli tudi primorski del za tovorni promet.

Tisti lahko ni sporen, samo sporne ljudi bi treba prevetrit.

no ja, dejansko ja, kam greš? Na štajersko? Ok parkiraj.

Vedno so lahko problemi, izločaš pa ponavadi tako kot sneži.

Da je izločanje možno je dokaz vipavska burja. Zadeva deluje točno in striktno. Namesto burje si lahko predstavljaš sneg.

Nesposobne ljudi je pa potrebno odpuščati, tako v Darsu kot Policiji ali prestaviti na manj odgovorna mesta.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

kam greš? Na štajersko? Ok parkiraj.

pa poveš ne, ne, grem na Dolenjsko   :yea1:

verjami vozniku :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

pa poveš ne, ne, grem na Dolenjsko   :yea1:

verjami vozniku :headbang:

excesi bodo vedno. Vendar je reševanje problema vedno potrebno začeti pri vrhu, torej predpis, odgovornost, sancije. Žal pa pri nas ni nobene volje po reševanju tega problema.

Svaka čast in pa kapo dol vsem, ki se v teh norih razmerah ubadajo s pomočjo na cesti od DARSOvCEV do POLICIJE, AMZSja, privatnikov in pogodbenikov.

 

 

pred 7 minutami, Snecer pravi:

včeraj so jih lepo izločili na Štajerki proti LJ :)

tu pa tam se je kak ojunačil, zapustil čredo in zapiral osebni promet, a mislim da je bilo dovolj policije, ki je napolnila proračun

 

 

wp20171113007.jpg

wp20171113008.jpg

wp20171113009.jpg

na primorskem bi se reklo:

jim pride več ksno :P

Žal se izločanje začne prepozno, ko že vse stoji.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!