Skoči na vsebino

KTM servisi/prodaja/poprodajna podpora/splošno


matooooo

Priporočene objave

pred eno uro, vandrovec pravi:

...dobri so na tem forumu :P

po dveh prebranih straneh:

KTM - KratkoTrajniMotor,  Devojka moze da bude i sa sela,ali motor mora da bude iz Japana! :D

:lol1:

večina ni nikoli videla KTM, vejo pa vse o njem. Kot lastnik ne bom tajil nekih "nerodnosti/napak" ki jih ima, sicer trenutno (beri trenutno) lahko pohvalim trud Slovencev, namreč prebiram tudi svetovne forume (od Italije, do Avstralije) in dejansko je vse odvisno od dilerja/serviserja (in marsikje imajo veliko večje probleme kot pri nas). Upam, res močno upam, da odkar je Jamnik odstopil od KTM, da bo še vedno vse špilalo kot mora. Javim v kratkem, takoj ko bo pomlad imam vpoklic Brembo zavor (oziroma cilindra zavore) pa bom videl kako bodo zadeve špilale s Selesom.

Je pa moje mnenje, dokler nosimo denar, se morajo potruditi. Moj motor je svetinja, njemu zaupam lajf in tak odnos pričakujem od serviserja. Kljub temu da neskončno uživam na GTju, se bom od njega poslovil (tudi pod ceno) če ne bom zadovoljen z odnosom in pristopom serviserja do njega/mene.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Fadil pravi:

Z njim sem naredil nekaj čez 20kkm , gretje sedeža sem odpravil z deflektorji in izolacijo sedeža.  Motor je tops in meni ni woblal ali imel kakršnihkoli vibracij , ki ne bi bile od agregata. Zavore tops . Mi je pa zadnji disk pomodrel , ker je izgleda zadnja zavora neka jeba na teh KTM , drugače pa kot sem napisal 20kkm brez drame , v naslednji sezoni ga bo mućil forumaš DinDin jaz sem se ga losal takoj , ko sem prebral tvoj post :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Au braco moja mila kako to radi ! ja odmah pitao jel to tako treba ili ja u stvari treba sad da skinem neku blokadu ko s ves masine da bi to radilo normalno!?

veš mašina :) a to za taki dnar res tak grdo vibrira mašina?

ded je naletel na pristnega KTMa.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

veš mašina :) a to za taki dnar res tak grdo vibrira mašina?

ded je naletel na pristnega KTMa.

 

Veš kak to lepo poje .....:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snecer pravi:

veš mašina :) a to za taki dnar res tak grdo vibrira mašina?

ded je naletel na pristnega KTMa.

 

torej to veš mašino (1050) sem tudi jaz nekih 400km prevozil in lahko samo rečem, vibracije absolutno najmanjše od vseh ktmjev, ki sem jih vozil, pa še tiste ki so, so prijetne in nemoteče (bolj me motijo mikrovibracije na z900 na točno določenih obratih, ko mi roka zaspi). Pa tudi woblal ni nič, je pa res da čez 170km/h nisem šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je ze tolk strah da se nism nategnu.. sm en orodje ze kupu bom kr pocas delavnco naredu iz kuhnje da bom lohka sraufu ce ne bom bankrotiru :D

Ma sede k budali samar k  na makedamu na ovinku na gas prtegnes ja juhu :D men nc ne trese, sam k se po magedamu vozm ;)

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, gasperX pravi:

Mene je ze tolk strah da se nism nategnu.. sm en orodje ze kupu bom kr pocas delavnco naredu iz kuhnje da bom lohka sraufu ce ne bom bankrotiru :D

Ma sede k budali samar k  na makedamu na ovinku na gas prtegnes ja juhu :D men nc ne trese, sam k se po magedamu vozm ;)

kako so pa kaj serviserji in podpora v AU, kako si zadovoljen, osebni vtis, cene?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene se nevem bomo videl ob prvem servisu k ga bom mel... Na 30kkm lahko pricekujem nekje 600€-700€

Cene dodatnih delov tako kot je na netu tako je pri prodajalcu v Villachu. Vse dodatne dele kar sem narocil 

dobim takoj sms da me deli cakajo v trgovini. Ponavadi grem iskat sem ce bi me pa cajt zjebu mi pa sef dostavi do 

gostilne k je nas stalni gost na malci. 

Vse ostalo bomo pa se vidli kako in kaj. Samo en kolega je imel Ktm-a SMT-ja in on nikoli ni imel problemov z njimi edin 

problem k ga ima je da mu jest moj motor prodam :D hehehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da je to bolj motor za take, katerim ni problem odsteti par sto € za servis, za nove diske pa se kaj vmes in kateri se vozijo bolj na kratke relacije po Evropi. Za kam dlje in po "vukojebinah" je pa prevec riskanten brez kup orodja, delov in servisnega znanja poleg...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, vandrovec pravi:

Zgleda, da je to bolj motor za take, katerim ni problem odsteti par sto € za servis, za nove diske pa se kaj vmes in kateri se vozijo bolj na kratke relacije po Evropi. Za kam dlje in po "vukojebinah" je pa prevec riskanten brez kup orodja, delov in servisnega znanja poleg...:hmm:

Dej ne bluzi,jaz sem se z vsemi Ktm vrnil domov,od orodja pa samo kar sem dobil original poleg + set za krpanje pnevmatik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Dej ne bluzi,jaz sem se z vsemi Ktm vrnil domov,od orodja pa samo kar sem dobil original poleg + set za krpanje pnevmatik.

Izjeme se ne potrjujejo pravilo. Bi rekel, da cenenost in zanesljivost vožnje vseeno ni na strani KTM-a v primerjavi z drugimi. Morda prednjači v sami "kvaliteti" vožnje, če ne drugega, ker je nekaj posebnega napram bolj ljudskim in cenenim japoncem. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Izjeme se ne potrjujejo pravilo. Bi rekel, da cenenost in zanesljivost vožnje vseeno ni na strani KTM-a v primerjavi z drugimi. Morda prednjači v sami "kvaliteti" vožnje, če ne drugega, ker je nekaj posebnega napram bolj ljudskim in cenenim japoncem. :P

A dej ne seri.

Kje pa imaš cenene japonce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Zgleda, da je to bolj motor za take, katerim ni problem odsteti par sto € za servis, za nove diske pa se kaj vmes in kateri se vozijo bolj na kratke relacije po Evropi. Za kam dlje in po "vukojebinah" je pa prevec riskanten brez kup orodja, delov in servisnega znanja poleg...:hmm:

1. pri vseh motorjih s kupom elektronike, ti tudi kup servisnih delov in orodja ne pomaga, ne samo pri KTM

2. relacije, ne vem no, ampak Kmet je bil v Rusiji, Menih nekje v Aziji (če se ne motim Nepal al tam nekje), jaz v Romuniji, pa še kdo se verjetno kam zapelje,  ne vem kake vukojebine bi ti rabil, ma nekaj smo jih prevozili

3. manj kot moped ima, manj se lahko pokvari, več lahko sam popraviš, to poznaš a ne

Servisi (za vse ktm ki so nad jurja ccm so na 15kkm, na 30kkm kontrola ventilov) kar je potrebno upoštevat, čeprav so nekoliko dražji od povprečnega japonca, ki pa ima bolj pogostejše intervale

ne bom rekel, da je KTM nadpoovprečen, niti ne bom trdil, da nima napak, so drobnarije, ki me resnično motijo (in si jih precej drag moped ne bi smel niti privoščiti), še najslabše po mojem je mala servisina mreža. Mene vsak servis, vpoklic, vsaka neumnost, ki jo moram odpravit stane cca 250km in dan dopusta.

Če primerjam še z japonci, konkretno Kawo (yamaha servis v Novi Gorici mi ni sedel), so servisi odzivni, delo opravljeno strokovno in relativno ugodno (interval delam na 10kkm) zelo malo vpoklicev (1x do sedaj na 4 mopedih) in zelomalo problemov/drobnarij, ki bi me motile (beri nič) Kvaliteta izdelave, vsaj SXa absolutno primerljiva s KTM, določene zadeve celo bolje rešene kot jih ima jodlar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No 990adv je nad 1000ccm pa ima servisni interval na 7.500km :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

No 990adv je nad 1000ccm pa ima servisni interval na 7.500km :cool:

a ni 990ccm :ras:

no ok, bom popravil, zadnji modeli, po 990, s kubaturo nad 1000ccm imajo predpisan interval na 15kkm. Bo ok?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

a ni 990ccm :ras:

no ok, bom popravil, zadnji modeli, po 990, s kubaturo nad 1000ccm imajo predpisan interval na 15kkm. Bo ok?

 

Zadovoljen:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Zadovoljen:P

mah, jaz nisem, neki mi ni dalo mira, pa sem malo guglou....večina 990 ima, ne boš verjel:

 999,8 ccm, kar je manj od 1000 :ras:

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ktm/ktm_990_adventure 10.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam 1190 dve leti, torej odvozil dve sezoni, lani naredil okrog 20kkm, več daljših tur, Maroko tri tedne, Sicilija, Albanija po visokih temperaturah tudi preko 50 st.C, asfalt, makadam, blato, pesek in deloval BP. Ni bilo sledu o ˇvoblanjuˇ, tresenju krmila, ali ˇhojsanjuˇ motocikla. Vozil sem sam, natovorjen s tremi kovčki in še prtljaga na zadnjem sedežu do 200km/h, pa v dvoje polno natovorjeni trije kovčki čez 170km/, brez kakršnih koli težav, seveda po AC, sva zamujala na trajekt v Italiji, motor se pelje kot raketa, zavore odlične, natančen v ovinkih in agregat, da od sebe je lepotica ni zver v eni osebi. Zelo zadovoljen z njim, seveda pa ima vsak svoje poglede in izkušnje, to so moje, trenutno.

Bil je pa kolega z mano na GS LC prav tako z vsemi tremi kovčki in je jamral, da ga nad 160 km/h ˇpajtlaˇ, menim, da je stabilnost motorja in posledično voznost, ter največja še obvladljiva hitrost bistveno odvisna od obtežbe in načina obtežbe, položaja in velikosti voznika, ter sovoznika, oblike kovčkov in motorja, torej razporeditve mas..… tudi H-VFR se je ˇhojsalaˇ polno naložena in enkrat mi je pri polno naloženi dobesedno skoraj iztrgalo  krmilo v rokah, da me je bilo levo desno po celi AC na srečo sklopka rešuje težave skoraj vedno  J  

Tako, da izkušnje so različen, pomembno je, da se jih delimo in to realne, ne neka nakladanja kaj je kdo kje slišal od nekoga in tisti od drugega….

Glede vročine pod sedežem, jo imajo praktično vsi V motorji, tudi V4, pri Hondi VFR 800 je podobno, sem jo imel. Na KTM sem jo omejil tako, da sem dodatno izoliral sedež in kupil stranski črni blendi Puig (80€)  (Wingas so drage k da bi bile zlate cca. 200€ in imajo še slabši način pritrditve), da ni nezaželenega gretja nog,  lahko pa se pomagat tudi z izoliranim izpušnim kolektorjem, torej zamenjava in vgradnja od SA 1290 (cca. 90€), ali pa ga sami izolirate z alu izolacijskim trakom, tako se zmanjša odvod in sevanje toplote od izpuha navzgor.   Če pa smo pravi dedci za ADV motor pa kot vem ta vročina niti ni tako neznosna, spomladi in jeseni prav paše, da ni potrebno ogrevanje sedeža  J

 

Okvare …. so neprijetna zadeva….motorje kupimo, da se vozimo in uživamo, ne pa , da se jih vozimo skoz in skoz na servis…. kvarijo se vsi, motorji in avti, dragi in tisti malo manj dragi, je pa res, da nas bolj razjezi, če se pokvari tisti malo bolj drag in če servisna podpora ni na nivoju, ali so težave z uveljavljanjem reklamacij v garancijskem roku. Sam sem s KTM servisom Seleš zadovoljen, je pa res, da je KTM servisov malo, relativno gledano, vprašanje pa je, če bi lahko vsi preživeli v primeru, da bi jih bilo več.  

Glede cen servisnih storitev in motorjev, avtov, vse je predrago še posebej za slovenski žep. Za veliko okvar so vzrok deli, ki jih izdelovalec motorja sploh ne proizvaja, tako da je vse relativno, nek motor ali avto lahko pride na slab glas zaradi nekvalitetnih delov dobavitelja.  

Kot je bilo že napisano, proizvajalci nas posiljujejo z vso dodatno opremo, ki jo nujno moramo imeti na motorju, kar pa prinaša več možnosti za okvare in težave serviserjev z odpravo le teh.

In kot pravijo stari Slovenci: vsake oči imajo svojega malarja in vsak bik svoj štrik  J

In vsak od nas svoj pogled na motorje in prav je tako!!

DSC01241.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Luka66 pravi:

Sam imam 1190 dve leti, torej odvozil dve sezoni, lani naredil okrog 20kkm, več daljših tur, Maroko tri tedne, Sicilija, Albanija po visokih temperaturah tudi preko 50 st.C, asfalt, makadam, blato, pesek in deloval BP. Ni bilo sledu o ˇvoblanjuˇ, tresenju krmila, ali ˇhojsanjuˇ motocikla. Vozil sem sam, natovorjen s tremi kovčki in še prtljaga na zadnjem sedežu do 200km/h, pa v dvoje polno natovorjeni trije kovčki čez 170km/, brez kakršnih koli težav, seveda po AC, sva zamujala na trajekt v Italiji, motor se pelje kot raketa, zavore odlične, natančen v ovinkih in agregat, da od sebe je lepotica ni zver v eni osebi. Zelo zadovoljen z njim, seveda pa ima vsak svoje poglede in izkušnje, to so moje, trenutno.

Bil je pa kolega z mano na GS LC prav tako z vsemi tremi kovčki in je jamral, da ga nad 160 km/h ˇpajtlaˇ, menim, da je stabilnost motorja in posledično voznost, ter največja še obvladljiva hitrost bistveno odvisna od obtežbe in načina obtežbe, položaja in velikosti voznika, ter sovoznika, oblike kovčkov in motorja, torej razporeditve mas..… tudi H-VFR se je ˇhojsalaˇ polno naložena in enkrat mi je pri polno naloženi dobesedno skoraj iztrgalo  krmilo v rokah, da me je bilo levo desno po celi AC na srečo sklopka rešuje težave skoraj vedno  J  

Tako, da izkušnje so različen, pomembno je, da se jih delimo in to realne, ne neka nakladanja kaj je kdo kje slišal od nekoga in tisti od drugega….

Glede vročine pod sedežem, jo imajo praktično vsi V motorji, tudi V4, pri Hondi VFR 800 je podobno, sem jo imel. Na KTM sem jo omejil tako, da sem dodatno izoliral sedež in kupil stranski črni blendi Puig (80€)  (Wingas so drage k da bi bile zlate cca. 200€ in imajo še slabši način pritrditve), da ni nezaželenega gretja nog,  lahko pa se pomagat tudi z izoliranim izpušnim kolektorjem, torej zamenjava in vgradnja od SA 1290 (cca. 90€), ali pa ga sami izolirate z alu izolacijskim trakom, tako se zmanjša odvod in sevanje toplote od izpuha navzgor.   Če pa smo pravi dedci za ADV motor pa kot vem ta vročina niti ni tako neznosna, spomladi in jeseni prav paše, da ni potrebno ogrevanje sedeža  J

 

Okvare …. so neprijetna zadeva….motorje kupimo, da se vozimo in uživamo, ne pa , da se jih vozimo skoz in skoz na servis…. kvarijo se vsi, motorji in avti, dragi in tisti malo manj dragi, je pa res, da nas bolj razjezi, če se pokvari tisti malo bolj drag in če servisna podpora ni na nivoju, ali so težave z uveljavljanjem reklamacij v garancijskem roku. Sam sem s KTM servisom Seleš zadovoljen, je pa res, da je KTM servisov malo, relativno gledano, vprašanje pa je, če bi lahko vsi preživeli v primeru, da bi jih bilo več.  

Glede cen servisnih storitev in motorjev, avtov, vse je predrago še posebej za slovenski žep. Za veliko okvar so vzrok deli, ki jih izdelovalec motorja sploh ne proizvaja, tako da je vse relativno, nek motor ali avto lahko pride na slab glas zaradi nekvalitetnih delov dobavitelja.  

Kot je bilo že napisano, proizvajalci nas posiljujejo z vso dodatno opremo, ki jo nujno moramo imeti na motorju, kar pa prinaša več možnosti za okvare in težave serviserjev z odpravo le teh.

In kot pravijo stari Slovenci: vsake oči imajo svojega malarja in vsak bik svoj štrik  J

In vsak od nas svoj pogled na motorje in prav je tako!!

Lepo in realno napisano mnenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam,da tema o servisiranju ktm daleč najbolj aktivna...aja HDjev je veliko manj...kaj dobeden ne servisira na servisih,da bi se ob kavi zmenili...hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Opažam,da tema o servisiranju ktm daleč najbolj aktivna...aja HDjev je veliko manj...kaj dobeden ne servisira na servisih,da bi se ob kavi zmenili...hehe

Naslov teme je:

KTM servisi/prodaja/poprodajna podpora/splošno 

Najbolj vroči motorji ta hip zahtevajo največ debate :P

22196251_1543163279086552_1584812879540584915_n.jpg.ddde88bad7dd1d28e9e78fa95d2b3552.jpg

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak motor ima seveda specifične lastnosti, ki so nekaterim super, drugim so slabe in tudi hibe s kakim delom, ki prej ali pogosteje crkuje,  tako pač je v realnem svetu in s tem se moramo sprijaznit želeli ali ne. 

Nekaj o lastnikih motorjev pa pokaže spodnja slika in zelo zavidam lastnikom Suzukujev  :)

Lastniki BMW so obične pe..... lastniki japoncev pa  hudi je......   in očitno imajo serviserji  HD    :):)   

moto znamke.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Luka66 said:

Bil je pa kolega z mano na GS LC prav tako z vsemi tremi kovčki in je jamral, da ga nad 160 km/h ˇpajtlaˇ, menim, da je stabilnost motorja in posledično voznost, ter največja še obvladljiva hitrost bistveno odvisna od obtežbe in načina obtežbe, položaja in velikosti voznika, ter sovoznika, oblike kovčkov in motorja, torej razporeditve mas.

Pri GS-ju je to ponavadi samo zaradi prve pneumatike. Konkretno se to dogaja pri  TKC70 dokler so nove, se pa z obrabo popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima GS LC ADV triple black in na njem je ime Conti trail attack 2, jeseni je dal gor Pirelli scorp trail 2 samo še nisva vozila pa ne vema kk bo sedaj, dvomim, da je to od gum, prej od nalaganja prtljage oz razporeditve teže na motorju, ali oblike kovčkov, stranske ima original BMW alu, gornjega pa ni dobil in mislim, da ima alu črnega od SW motech, ker ga menda original ni možno dobit........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!