Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Sem se lotil pregledat ležaje na kolesih, pa sem že mal pucal, ker je blo glih vse pr roki.

Sem pa nekaj sprobal in bi tut priporočal...

Zobnik na sliki je že spucan z kup sredstvi in ni šlo dol, ker se je zažrla "korozija" v material...

img3519.jpg

Pa sem naredil nekakšen doma narejen peskalnik, le da sem v pištolo naslul kalcit in je glih prav sipek in trd, da se peskat z njim.

Tole je rezultat 3 minutnega peskanja, porabil sem pa cca 1 kg kalcita.

img3521.jpg

Nosilec zavorne čeljusti se tut fajn zrihta v par minutah

img3524.jpg

img3526.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj Ni3ous

Kaj si zrihtov s kufri? Me je malo prijelo pa še cajta sem mel preveč, pa sem se jih spravu sam narest.

Niso še do konca skupi, pa tud najlepši niso, so pa pocen pa ornk :)

Bom pripopal slikce, ko v piko dokončam, pa ko diplomo oddam :evilgrin:

Material je koštal okol 40€ za dva ALU kufra iz 1,5mm pleha, so pa 48 litrski (50x40x24cm) :) so pa dost trši od alposov ;)

Tko da počakaj da jih vidiš preden kupuješ Alpose ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že kupil alpose, :surrender: ....ker me je manj koštalo. Dal za oba 103€.

Če pa računaš material za izdelavo je pa tam tam...

40€ pleh + panti+zaklepi+ tesnila... težava je s tesnenjem, varjenje in piganje ni zastonj, pa doma nimam možnosti naredit tko da bi za nekaj zgledalo, pa sem se raje tako odločil, je pa res, da so doma narejeni lahko precej močnejši..

No upam, da ti je dobro ratalo.

Bom enkrat prpopal kako fotko kako sem jih zmontiral gor na nosilce.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zime gre k koncu, temperature se dvigajo, iz garaže pa prihajajo poslednje modifikacije!

smilies0349.gif

Priklopi na alposih so narejeni. Hitro in enostavno jih nataknem na nosilce.

img3630.jpg

Namontiral Barkbusters zaščito (alu backbone in uteži) ter Touratech zložljiva ogledala.

img3633.jpg

Izdelal in namontiral alu zaščito mašine. Izdelek iz 4 mm aluminija dobro ščiti tut vodno pumpo, ki je na XT mašini precej izpostavljena.

img3618.jpg

Pa še ena z nameščenimi kufri:

img3605.jpg

Kar zadovoljen z vsem skupaj, zdej pa čimveč vozit!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje.

Je pri montaži alu kufrov na nosilce, kakšen problem drgnenje kufrov ob nosilec (vibracije so skozi prisotne, vmes se nabere prah,blato... ) ali je to zanemarljivo (da ne kompliciram po nepotrebnem).

lp

Franc

ps. Ni3ous, lepo, boš enkrat pokazal v "živo" kako tole zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko zdržijo plastični okvirčki za tablice na tenerejki? jaz sem še preden sem dal gor tablico, polomil zadevo, ko sem pral motor, sedaj pa razmišljam o ojačitvi pritrditve tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, če bi imel spinpanega supersportaka, potem bi rekel da ni zanemarljivo. Ker pa vozimo endure, kjer nas malo blata in kaka praska ne moti, lahko rečem da so te praske zanemarljive. Med vožnjo se ne delajo praske, bolj je problem prinatikanju in snemanju. Tiste paarkrat letno bom pa že pazil po eno minuto, kolikor rabim za snemanje oz. natikanje.

Sicer pa, če bi se precej spraskalo, jih lahko naslednjo zimo spet prebarvam, kar mi je v veselje. Tko da meni to ne predstavlja posebne težave.

Barth, okvirčki za motor so po mojih izkušnjah nasploh za en drek. Prekrhka plastika, in prehitro se sname, če kje okvirček poči. Potem pa lahko samo ugibaš kje na turi je tablica odletela... js sem se navadil da tablico odspodaj prilimam z ductape-om. Drži dovolj dobro, da ni šans da se zgubi, če jo je treba snet, se pa še zmeraj da.

Duct tape in WD 40 sta zakon! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, jaz bi objavu sliko nosilcev pa me je malo :blush:, ker so tam ljer se stikajo z nosilci dobili lepo "rjavo" barvo. Se pač pozna da imajo kak Km na "grbi".

Lepo zledajo takole pripravljeni na prvo vožnjo. Ni3ous kaj pa notranjost :photo:?

Mogoče bi bilo prav, da objaviš še v temi o Alu kufrih, da bo tematsko na enem mestu.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notranjost nisem polimal, ker na strani namestitve ni ravnih površin, pa je težko polimat lepo.

Bolj me skrbi vodotesnost v dežju, ker je kar nekaj lukenj biulo zvrtanih za namestitev.

Morda polakiram s prozornim lakom, da preprečim "barvanje" prtljage.

Bom poslikal in prlimal vse v pravo temo, ko mi rata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, a ti to lepiš z ducktapeom vsakič posebej, ko si na furi? Gledam slike tvoje tablice v tej temi, pa ne vidim nič polepljeno. Jaz bi rad našel bolj trajno rešitev, na fazerki sem imel plastičen okvir v vseh štirih kotih vpet na kvadratno kovinsko ploščico (rostfrei), to pa potem spet posebej vpeto na blatnik (bila sta samo 2 vijaka). Enostavno in učinkovito. Tablica tako ni bila preluknjana. Verjetno bom tokrat naredil tudi tako, moram pa prej najti okvirček iz manj lomljive plastike.

Lepo si spucal motor. Jaz sem ga ta vikend spet malo umazal na gorjancih (led in blato), probal sem it po razmočenih travnikih, pa s temi gumami (original vgradnja - tourance) ne bo šlo. Potem sem šel kar naročiti Mitaske, zaenkrat e-07, za začetek. 100 eur naj bi bil komplet - verjetno bom uspel iztržit še montažo v tej ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz prilimam tablico samo odzadaj. Duct tape zcijem, da dobim "obojestransko lepilo" Zalimal sem enkrat in drži še vedno.

E07 so kar ok. So se pa Mitas podražile za 20% po novem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc, če bi imel spinpanega supersportaka, potem bi rekel da ni zanemarljivo. Ker pa vozimo endure, kjer nas malo blata in kaka praska ne moti, lahko rečem da so te praske zanemarljive. Med vožnjo se ne delajo praske, bolj je problem prinatikanju in snemanju. Tiste paarkrat letno bom pa že pazil po eno minuto, kolikor rabim za snemanje oz. natikanje.

Sicer pa, če bi se precej spraskalo, jih lahko naslednjo zimo spet prebarvam, kar mi je v veselje. Tko da meni to ne predstavlja posebne težave.

Barth, okvirčki za motor so po mojih izkušnjah nasploh za en drek. Prekrhka plastika, in prehitro se sname, če kje okvirček poči. Potem pa lahko samo ugibaš kje na turi je tablica odletela... js sem se navadil da tablico odspodaj prilimam z ductape-om. Drži dovolj dobro, da ni šans da se zgubi, če jo je treba snet, se pa še zmeraj da.

Duct tape in WD 40 sta zakon! :yea1:

Lepotne napake me ne skrbijo. Skrbi me, da bo sčasoma prišlo skozi oz. da bo zaradi tega oslabljena pritrditev.

Jaz tablico limam s silikonom, drži kot pribito, jo je pa nemogoče dobiti dol, brez da polomiš okvir (kar pa se je meni tako ali tako dogajalo "samodejno" bom videl kako se bo obnesel zdajšnji "patent") .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obojestranski lepilni trak Tesa, pa se ne bo potrebno bati, da bi izgubil tablico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je v tem, da plastični nosilec za tablico poči tam, kjer je prišraufan na blatnik (premalo šraufov preblizu). Zato bom naredil rostfrei ali alu vmesnik, razporedil sile na nosilec in verjetno res še ta obojestranski tesa za vsak slučaj pod tablico (sem ga ravno danes gledal v mercatorju).

ko bo čas, moram še polimati tank za zaščito - žal ne bo šlo, da bi ga popolnoma oblekel, bom pa poskusil polimati izpostavljene dele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izdelal in namontiral alu zaščito mašine. Izdelek iz 4 mm aluminija dobro ščiti tut vodno pumpo, ki je na XT mašini precej izpostavljena.

img3618.jpg

Imaš kakšen načrt zaščite motorja??

Zelo bi mi prišel prav ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, načrt je....

...v glavi + 2 popoldneva improvizacije. Dvomim, da ti to kaj koristi.

Še meni ne kaj dosti, če bi hotel še eno narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, načrt je....

...v glavi + 2 popoldneva improvizacije. Dvomim, da ti to kaj koristi.

Še meni ne kaj dosti, če bi hotel še eno narest.

Hehe, potem pa mi posodi glavo za dva popoldneva :)

Se bom potrudil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous, kdo ti je varil zaščito in koliko je stalo?

Mi je po glavi hodila podobna ideja pa me j... izvedba. Zrezal in skrivil bi že samo nimam nobenega "ustreznega" kandidata za varjenje (inox izvedba pa bi bila verjetno malo čudna).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Inox je pretežak.

Zaščito mi je varil en majstr iz Radeč (Potisek).

Drugače je kak tak majstr v vsaki tretji večji vasi.

V google odtipkaj varjenje aluminija in jih dobiš prec nekaj okol ljubljane.

Za tiste 2 vara in 10 minut dela, pa ti noben ne more kaj dosti računat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak čas pričakujem novo Yamahco. Brskam po domačih in tujih moto revijah, da bi zasledil kakšn zapis, če je kaj novega. Za test je še prezgodaj. O Agusti F3 in Brutalinki berem že skoraj vsak teden

čeprav ju še dolgo ne bo na cesto. O novi Ducatijevi mortadeli tudi že vse vem. Mene pa žal drži enduro in Yamahca. Pa nič. Mogoče sem pa spregledal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak čas pričakujem novo Yamahco. Brskam po domačih in tujih moto revijah, da bi zasledil kakšn zapis, če je kaj novega. Za test je še prezgodaj. O Agusti F3 in Brutalinki berem že skoraj vsak teden

čeprav ju še dolgo ne bo na cesto. O novi Ducatijevi mortadeli tudi že vse vem. Mene pa žal drži enduro in Yamahca. Pa nič. Mogoče sem pa spregledal?

Težka je tale nova mrcina!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem registriral Yamaho Tenere XT660Z Tenere ABS. Bil je res lep dan za prvi preizkus po primorski. Enkratna igrača. Čisto nasprotje brutalne Brutale, čeprav sta enakih barv.

Da ne bi bila tastara ljubosumna sem potem še njo zapeljal do Kočevja na 2 deci Super100-Istrabenz. Kakšen prijeten občutek zamenjati vso mehko tenerejko za divjo brutalko. In obratno.

Zdaj še bolj razumem bigamiste. Šele sedaj, ko imam v garaži dve tako različni kobili, lahko rečem, da konji sploh niso pomembni.

pa-pa.

Pripeti thumbnail(s)

post-29990-0-86241800-1301174230_thumb.jpg

post-29990-0-17896600-1301174366_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali sva midva na OMV-ju v Postojni debatirala ob kavi......?

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali sva midva na OMV-ju v Postojni debatirala ob kavi......?

Yes, sir. Samo z enim sem se spustil v debato. Potem si bil ti.

prilagam avtoportret.

post-29990-0-42199300-1301258948_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!