Skoči na vsebino

Nakup rabljenega motorja (nasveti, pasti, kako, zakaj..)


Dr_Jakob

Priporočene objave

 

ali greš sem https://motosvet.com/tabla/forum/66-yamaha/

dejansko je pa tale tema prava ... če piše v prometni prva registracja 2012 potem je bilo vozilo novo in velja l.2012 neglede na to, katero modelno leto je.. primer "EoS - End of Series 2017-2018 (Konec serije 2017 - 2018)" - pomeni , da je neko vozilo še zmeraj na voljo in modelno leto 2017 pa ga lahko kupiš in registriraš prvič šele v letu 2019 , če bo še na voljo..

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Peteryamaha pravi:

Zdravo. Eno vprasanje kupo sm motor yamaha yzf450 ki naj bi bil letnik 2012. Ko sm sel to preverjat smo ugotovili da je modelno leto 2010. Je pa kupec napisal na kupoprodajno pogodbo da je letnik 2012 kaj se sploh da v tem primeru narediti ce se da ?? Hvala

bomo kar v tej temi nadaljevali, da ne boš iskal, kam se je post izgubil.

@thumperhvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem po naključju našel to temo pa moram povedat da je kr problem danes prodat(kupit) motor.Zdi se mi da so kupci začeli malo bolj previdno kupovat motorje in tako je tudi prav..če si motorist z srcem in veseljem do hobija ki je tak drag vsako leto bolj,tudi premisliš 3x ali večkrat kam boš dal svoj prigarani denar.Ker denar ne pada z drevesa(če bi bi se vsi vozli z motorji za 40000e)je prav da se preverijo vse kar je potrebno za dober nakup.Tako tudi prisiliš prodajalca v nek skrben in izpraven stroj ki ga prodaja.(Zjebanih jajc nobeden ne kupi)Ker rad sam kupim dobro ohranjeno in izpravno vozilo se tudi sam pobrigam da bo kupec ki bo od mene kupil motor dobil zadevo z katero se bo brez skrbi in nadaljnih stroškov vozil in imel nasmeh do ušes.Za tiste ki imajo motor da se pokažejo na kavicah je pač pojem vzdrževanja na stranskem tiru.Za nas ki se vozimo vsakodnevno pa je vzdrževanje na 1 mestu.Drugače pa glede testnih voženj pred nakupom.Hja nekak probaš ocenit kupca če deluje sploh resno ker motorja se pač ne da vsakemu da bi se fijakal sem pa tja.Tak da večinoma je testna vožnja pred nakupom(ko sam prodajam) mogoča vendar z podpisom papirja na katerem piše v primeru padca ste ga kupili.(ker vem sam da če meni kot kupcu prodajalec ne omogoči testne vožnje ga tudi kupil nebom)Ker je danes veliko šalabajzerjev ki se v nedeljo po motogp nimajo kam dat(nimajo motorja)hodijo na testne vožnje po sloveniji(brez denarja da se razumemo)Ker je moj znanec isti kaliber je pač potrebna neka previdnost pri omogočanju testnih voženj.( Ker vem iz prve roke ko ga na sončno nedeljo vprašam kak te kaj,pravi ja mam 4 motorje nagledane pa grem se vozit.KK VOZIT. Ja en da za probat ko grem kupovat drugi ne.Na konc dneva pa vedno naberem 80km pa sem srečen.JA KAJ PA CE GA RAZBIJEŠ.ja lej to je pač gambling pol bi mu pa avto tam pustil.hahahaha..AVTO KO JE VREDEN 300e.Ja bolš da nekaj vzame kot pa nič.OSTANEM BREZ BESED)Tak da je tudi potrebno veliko previdnosti pri teh stvareh..LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti slučajno ne bi dala motor za probat, ker vem, da je veliko takih, kot je tvoj prijatelj.

Mimogrede, mene bi bilo tega sram in njega je lahko tudi!

Lahko pa probaš motor, če daš na mizo celoten znesek nakupa. Potem pa ga lahko tudi odpelješ domov, zaradi mene tudi prepisa ne rabimo narediti!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Gonca said:

Jst bi ga pa dal za probat, ampak ni nobenga. Dva sta me vprašala če sm se pri kilometrih zmotu. Res jih je zdej 109kkm, pa nisem popravu.  https://www.avto.net/_2016mojavtonet/details.asp?id=13580117&display=Honda Honda VFR 800 X Crossrunner

Tale link bo boljsi, ga bo mogoce se kdo poleg tebe videl.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13580117

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KARMEN1 said:

Niti slučajno ne bi dala motor za probat, ker vem, da je veliko takih, kot je tvoj prijatelj.

Mimogrede, mene bi bilo tega sram in njega je lahko tudi!

Lahko pa probaš motor, če daš na mizo celoten znesek nakupa. Potem pa ga lahko tudi odpelješ domov, zaradi mene tudi prepisa ne rabimo narediti!

Prepis pa le nared. Ce ne, dobis se kako multo na svoj naslov....

 

Men je cudno, de je enim samoumevno de se bodo pelali. Kr pride, s celado, de gre probat.... Sej ni treba met cele kupnine. Ma ce kupujes, mal resnosti mors pokazat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem GS kupil, sem se kar odpeljal. Brez prepisa in placal nisem nic. 

Sem vprasal ce hoce vsaj 500€, ostalo pa potem kasneje. Ker sem sel pac samo pogledat in ne kupit.

Pa je odgovoril da si s tem drobizem nima kaj pomagat, ce bom prnesu, naj prinesem vse skupaj. Sekiral se kaj dosti ni. :D

Vem pa da takih ni veliko.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Niti slučajno ne bi dala motor za probat, ker vem, da je veliko takih, kot je tvoj prijatelj.

Mimogrede, mene bi bilo tega sram in njega je lahko tudi!

Lahko pa probaš motor, če daš na mizo celoten znesek nakupa. Potem pa ga lahko tudi odpelješ domov, zaradi mene tudi prepisa ne rabimo narediti!

Saj v tem je štos.gnarja nima gre pač na lepe oči če mu rata mu če ne pač gre drugemu..malo pametuje na konc vožnje pa reče ja saj ne vem moram se še odločit..hahahhaa.problem bo ratal ko si bo spozabu pa bo 2x sel k enmu na probo.hehehe..k...c vse skup neka garancija mora bit če se kaj zgodi.nesreča se tak lahk zgodi čisto vsakemu. Sam konc koncev človeka ne poznaš neveš v kakem finančnem položaju stoji neveš praktično nič o njem.Pred nekaj leti še to ni bilo tako uveljavljeno(dnar na mizo pol pa se peli)je kolega prodajal motor,pa je tud prišel en gledat pa da bi se peljal..po parih 100m vožnje je navozil na kup peska na ovinku in je šel v graben.Motor je pustil kr tam on pa gasa.V roku 20minut se je mimo pripeljal oče tega kolega in je zagnal vik in krik ker je mislil da se mu je sin ponesrečil z motorjem.na koncu so ga hospitalizirali ker mu je od vsega šoka ki ga je doživel zelo narastel pritisk in je doživel blag srčni udar(tako je povedal).Potem so to nekak porihtali ker se je poba po nekaj časa sam oglasil pri njih in tudi poravnal par evrov škode ki jo je povzročil..lahko bi pa blo seveda hujše..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ko sm kupu in prodal motor, smo se našli na parkirišču, probal in dal za probat tistih 50 ali 100m, za par krogov in če stvar šalta in to je to. Zdej da bi komu posojal motor za testno vožnjo za nekaj ur... hmmm, te testne vožnje so že rentanje, če nabije več kot 50km ti ostane od "kavcije" ki mora bit vsaj 50€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo

Pri dilerju M Cros mislim, da PE Trbovlje, si ogledujem FZ1 https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13725076&display=Yamaha FZ1 NAKED KOT NOVA

pa me zanima ali kdo pozna tega dilerja in ali je zaupanja vreden oz. morebitne vaše izkušnje z njim.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!