Skoči na vsebino

Nakup rabljenega motorja (nasveti, pasti, kako, zakaj..)


Dr_Jakob

Priporočene objave

49 minutes ago, franc said:

Pa misliš, da ima tak, ki mu je vseeno kje "pusti" osebno, pravi naslov v osebni (po zakonu naj bi ga imel, samo ni vedno tako) .

lp

Če ima ponarejeno osebno, je pa itaq kakšen delikvent, s katerim ni dobo ćešen zobat :blush:

 

Do danes, sem že nekajkrat kršil zakon, pa je bila osebna vedno originalna. Evo zdej me pa bo Borutt...dej mi vsaj tamalo kazen in polovičko...:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7. 2. 2017 at 8:28 PM, ProdriveR said:

Kako pa kupujete motor pozimi?? Takrat testna vožnja (v večini primerih) odpade. 

Se oblečeš :P

Menda ne boš kupoval brez testne vožnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he ste kekci.

 

Se pravi, ko kupujete motor obvezna testna voznja ene 1000 km, pa ene par dni naj traja.

Ko pa prodjate motorje pa bognedaj probno voznjo.

Jez sem v glavnem kupoval rabljene motorje brez testne voznje in se prakticni nikole "zajebal"

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, branko1 pravi:

He, he ste kekci.

 

Se pravi, ko kupujete motor obvezna testna voznja ene 1000 km, pa ene par dni naj traja.

Ko pa prodjate motorje pa bognedaj probno voznjo.

Jez sem v glavnem kupoval rabljene motorje brez testne voznje in se prakticni nikole "zajebal"

 

 

pojem testne vožnje je raztegljiv od 0-1000km. Kokr kdaj, jaz sem vse prodal brez testne vožnje. Sem pa povedal kupcu, mirno se lahko voziš 1000km in če je kaj narobe, plačam jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem od svojih 9 rabljenih peljal samo enega na testno vožnjo. Pa  z nobenim zaradi tega ni bilo težav.  Mislem, kaj pa lahko odkriješ na testni vožnji v tistih 20-30 km, kar na licu mesta z prižganim ne moreš? Mislim, da je ravno zato v zakonu varovalka 6mesecev od nakupa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

pojem testne vožnje je raztegljiv od 0-1000km. Kokr kdaj, jaz sem vse prodal brez testne vožnje. Sem pa povedal kupcu, mirno se lahko voziš 1000km in če je kaj narobe, plačam jaz.

TEstne vožnje so super... Enega sem šel testirtat pred parimi leti, pa še zmeri nisem čist prepričan .... Bo treba še mal testirat :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Mislem, kaj pa lahko odkriješ na testni vožnji v tistih 20-30 km, kar na licu mesta z prižganim ne moreš? Mislim, da je ravno zato v zakonu varovalka 6mesecev od nakupa...

1 leto drkaš na dotični motor, prebereš vse teste, pogledaš vse video posnetke na youtubu itd... 

Potem pa v živo ugotoviš, da ti motor res ne sede.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Dr_Jakob said:

1 leto drkaš na dotični motor, prebereš vse teste, pogledaš vse video posnetke na youtubu itd... 

Potem pa v živo ugotoviš, da ti motor res ne sede.

Ja, sam to se na MS-ju zmeniš z nekom, ali pa poiščeš nekoga,  če ti ga da malo za peljat. Ne greš h prodajalcu testnih voženj delat na dotičnem modelu-ali pač?

In kok ti je Peggy sedla po dolgi vožnji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ti pride kao "kupac", ga ocenis da nima niti za burek, pa hoce na probno voznjo.

Takih je polno, vse mogoce sem dozivel v teh 30-letih motorizma.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, branko1 pravi:

pa ti pride kao "kupac", ga ocenis da nima niti za burek, pa hoce na probno voznjo.

Takih je polno, vse mogoce sem dozivel v teh 30-letih motorizma.

 

Finta...sem od dostih to slišal a nikoli doživel...sploh pa pri meni mora prvo itak biti prvo denar na mizi.Plus po moji oceni moraš zgledati kot oseba,ki se zna peljat..Eden že kupo Fazer od mene in se on ni smel peljati pač pa oseba,ki jo je imel poleg!Eden pa se smel le poizkusiti 40m...po tem ko bil denar pred njegovo punco na mizi!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

In kok ti je Peggy sedla po dolgi vožnji?

Peggy sem jaz vozil že parkrat, celo oba modela, vplinjač in IE. Oba sta mi bila smešna v primerjavi s tedanjo Futuro. Ampak če pomislim, sta se kar vredu peljala.

Grisa recimo nisem mogel nikjer sprobat, nihče od poznanih ga nima, posodit ga niso hoteli, torej sem ga kupoval na blef. Ajd, blef je uspel, ampak kaj pa če nebi?

Najbolj hecno je, da ste vsi prepričani, da se mopeda nikoli ne daje na testno. Če je človek resen in ima s seboj polno kupnino, jo položi na mizo, vzame ključ in moped odpelje na testis vožnjo. Če mu je všeč, se pogovarjata naprej, če pa ne, pa kupnino vzame in je to to. A je to tako neverjetno?  Če ti pa v zamenjavo ponuja karjolo gnoja, ga pa v nobenem primeru sploh ne spustiš niti v svojo vas, kaj šele v garažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Dr_Jakob said:

Peggy sem jaz vozil že parkrat, celo oba modela, vplinjač in IE. Oba sta mi bila smešna v primerjavi s tedanjo Futuro. Ampak če pomislim, sta se kar vredu peljala.

Grisa recimo nisem mogel nikjer sprobat, nihče od poznanih ga nima, posodit ga niso hoteli, torej sem ga kupoval na blef. Ajd, blef je uspel, ampak kaj pa če nebi?

 

1. pele se enako smešno ko prej, samo s prehodom s future na griza si naredu tak korak nazaj, de je pegi zdej kar fina. 

2. če si si ga tolk želel, kaj bi moglo bit narobe, da ti nebi bil všeč? motorji od 1990 dalje so vsi čist spodobni. Zakaj bi bil gris drugačn?

 

mene je ful jebal prehod iz 4 na 2 valja. Če bi takrat naredu 5km z vtr je verjetno ne bi kupil nikoli. čez par 1000km, sva ratala bestiča. in sva že 8 let oziroma 60kkm, zdej pa ne vem, a bi naredu prav, de je nebi mel? razen na začetku  manjkajočih 2 valjev mi je motor 100% pokrival čist vse potrebe in želje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dr_Jakob pravi:


Najbolj hecno je, da ste vsi prepričani, da se mopeda nikoli ne daje na testno. Če je človek resen in ima s seboj polno kupnino, jo položi na mizo, vzame ključ in moped odpelje na testis vožnjo. Če mu je všeč, se pogovarjata naprej, če pa ne, pa kupnino vzame in je to to. A je to tako neverjetno? 

Tako ja! Drugače pa moj motor vozim samo jaz in nihče drug!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej za nekatere stvari vas mal daje paranoja. A si to kupujete življenske sopotnike? Ali pa "kos železa" prevozno sredstvo? Je pa tud res, da eni zavalijo vse svoje prihranke za motor, potem se jim ga pa škoda zdi vozit. Če ti pa ni usojen, gre za za par zelencev naprej v prodajo, kar v Slo ni težava. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz pač nikoli nisem dal še ko sem imel apn za vozit ! Moje,jz kupo,jz razbil in vem zakaj plačal popravilo!Kdor se pa želi vozit si ga pa naj kupi.Še zanimivo da me danes kdo vpraša,če lahko s skuterčkom...odgovor jasen NE žal...Bi pa prej posodu skuter kot čelado,ki jo imam lahko le jz na sebi ali v roki

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, branko1 said:

He, he ste kekci.

 

Se pravi, ko kupujete motor obvezna testna voznja ene 1000 km, pa ene par dni naj traja.

Ko pa prodjate motorje pa bognedaj probno voznjo.

Jez sem v glavnem kupoval rabljene motorje brez testne voznje in se prakticni nikole "zajebal"

Vsakmu svoje. Jaz naredim oz. dam testno vožnjo na poti do prepisov. Če je pot prekratka se naredi en krog 5-10km. Brez tega bi za prvi motor kupil zadevo, ki je izgledala odlično, peljala se pa vse prej kot to. 

Brez testa se samo obrnem in grem. Enako pri čeladah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, skalar36 said:

A si to kupujete življenske sopotnike? Ali pa "kos železa" prevozno sredstvo? 

podaljšek penisa prjatu, podaljšek penisa!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, ELO pravi:

podaljšek penisa prjatu, podaljšek penisa!!!

Jep, pri nekaterih tudi tako zadeva figurira... Ampak bolje to, kot pa poza kitarista na odru, pa da še s kakšno dolgo čupo okol opleta... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 38 minutami, Kawl pravi:

Nevem po čem ti vidiš da je zanemarjen ? Če je zadnja feltna umazana še ne pomen da je zanemarjen.... 

Velikokrat sem kupil kaj kar je navidez zgledalo slabše kot kaj od kakšnega "vestnega" lastnika. Ampak na koncu ko sem vse skupaj spucal se je izkazalo da je zadeva dejansko bolj ohranjena kot tista druga nališpana do amena.

Ja mene moti. če motor ni spucan. Poglej kak je verižnik, centralno stojalo, da ne govorimo o umazaniji pod armaturno ploščo. Zakaj bi kupil motor, ki še ni bil temeljito spucan, da se pol jebem dva dni, da vse kotičke zglancam? Halo ljudje, za mene je 7 k€ velik, moram nekaj časa šparat. In če bom vse prihranke dal za moped, valda bom kupil nekaj kar je bilo vzdrževano (tako servis, kot redno negovanje pod vodo, itd.)..

Moj Z750 bo letos upihnil že 9 svečko, na števcu imam 33kkm, pa me ljudje še vedno sprašujejo če je nov...to je odnos. Koliko pa ti vzame časa, da motor redno spucaš pa malo namažeš?

100 ljudi sto čudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, HyperJack pravi:

Ja mene moti. če motor ni spucan. Poglej kak je verižnik, centralno stojalo, da ne govorimo o umazaniji pod armaturno ploščo. Zakaj bi kupil motor, ki še ni bil temeljito spucan, da se pol jebem dva dni, da vse kotičke zglancam? Halo ljudje, za mene je 7 k€ velik, moram nekaj časa šparat. In če bom vse prihranke dal za moped, valda bom kupil nekaj kar je bilo vzdrževano (tako servis, kot redno negovanje pod vodo, itd.)..

Moj Z750 bo letos upihnil že 9 svečko, na števcu imam 33kkm, pa me ljudje še vedno sprašujejo če je nov...to je odnos. Koliko pa ti vzame časa, da motor redno spucaš pa malo namažeš?

100 ljudi sto čudi.

 

Bo Kmet napisal, kako je, ko se kupi ful spucan motor :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, HyperJack pravi:

Zakaj bi kupil motor, ki še ni bil temeljito spucan, da se pol jebem dva dni, da vse kotičke zglancam?

Imaš motor za gledat ali za vozit? Potem se ne smeš peljati po blatu ali prahu?

Umazanija na površini motorja manj škoduje, kot, če jo s čiščenjem spravljaš globlje v dele, kateri se obrabljajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, vandrovec pravi:

Imaš motor za gledat ali za vozit? Potem se ne smeš peljati po blatu ali prahu?

Umazanija na površini motorja manj škoduje, kot, če jo s čiščenjem spravljaš globlje v dele, kateri se obrabljajo.

Ja tudi gledam ga. Včasih ga parkiram, si skuham kavo se vsedem na ležalnik in ga gledam. Pa zapeljem se tudi kdaj.

Včasih ga tudi med malco gledam..

20160412144807.jpg

Uff sej če pogledam števec in km, dobim res občutek da ga morda več gledam kot vozim :D

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi ne maram in ne bi nikoli kupil umazanega motorja... Ni problem blato, prah, umazanija ...

Lastnik mi s tem pokaže svoj odnos do stvari in malomarnežev ne maram !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!