Skoči na vsebino

Nakup rabljenega motorja (nasveti, pasti, kako, zakaj..)


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Jaz tudi ne maram in ne bi nikoli kupil umazanega motorja... Ni problem blato, prah, umazanija ...

Lastnik mi s tem pokaže svoj odnos do stvari in malomarnežev ne maram !

Bravo, tole sem imel na koncu jezika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, HyperJack said:

Hvala, poznaš?

Roko na srce, po slikah videč voznik ni bil preveč vesten...sej prav da se voziš, samo za motor je treba tudi skrbet, se ga spuca kdaj pa kdaj. Tale po slikah mi zgleda zanemarjen.

Čiščenje, kaj je to???  :?

Nima veze z vestnostjo. Važno daj je vzdrževan tako kot je treba. Meni je škoda časa za "pucanje", raje uro več vožnje. Pa vseeno po 17-ih letih in preko 164kkm še vedno dela, čeprav je opran (na hitro) največ 2x letno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ga opere mehanik. Pa dez. Aja, pozimi ga operem, ker me je strah soli. Ko gledam rabljenega, pa me prah ne moti. Zdaj ce posplosujem, potem ga rajsi kupim od onega ki ga vozi, kot od onega ki ga glanca. Ta prvi si ne more privoscit, da ga moped pusti kje na cedilu. Samo posplosevanje ni nikoli v redu, a ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Poznam tudi ljudi, ki več časa čistijo motor kot se pa vozijo. Vsak ima pač svoje veselje.

Svoje mopede vedno ščistil na začetku sezone...pol mogoče splahnu z wapotom a res malo,da se ne bi salotepi odlepili....

Pač imam rad,da zgleda mopi ful zjeban...še zdaj na skuterčku imam z izolir trakom polepljeno masko...mora zgledat klump...v resnici pa vse tipi top...

Recimo z novim kombinezonom sem se vrgu po asfaltu,da ni bil lepi in svetlikajoč!

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, sesir said:

Svoje mopede vedno ščistil na začetku sezone...pol mogoče splahnu z wapotom a res malo,da se ne bi salotepi odlepili....

Pač imam rad,da zgleda mopi ful zjeban...še zdaj na skuterčku imam z izolir trakom polepljeno masko...mora zgledat klump...v resnici pa vse tipi top...

Recimo z novim kombinezonom sem se vrgu po asfaltu,da ni bil lepi in svetlikajoč!

Bolj kot prah in mušice na motorju me motijo ozkoglendi ljudje, ki mislijo da se vesolje vrti okoli njih in njihov pogled je edini pravi. Tipično za slovence, da se bolj ukvarjajo s sosedi kot s seboj. Zakaj? Nevem, morda ker se ne upajo ven iz svoje ulice da ne umažejo motor, morda pa ker ga izven ulice nihče ne vidi,.. kakorkoli, če je njemu prav je menu tudi, in dokler mi ne dela škode, sem vesel za njega. Vsak si življenje uredi kot mu ustreza in če ni enako tvojemu je prav tako vredu.

Imam srečo da poznam dosti ljudi, med njimi tudi take, ko cela družina živi v enem prostoru in na zadnjih vratih je vhod v ogrevano (in izolirano) garažo, v kateri kraljuje povsem običajem 4leta star avto. Pač vsak im svoje videnje in svoje prioritete in dokler ne delajo škode drugim je tako čisto prav.

Moj motor res ni primer čistoče, je pa v vsakem primeru pripravljen na kakršno koli pot in MENI JE TAKO PRAV.

Če ti uživaš v čiščenju ali pa brušenju tvojega kominezona po asvaltu, sem vesel zate.

Se opravičuje DAMIJU, in ga prosim da to premesti v temo za čiščenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, ftp pravi:

 

Če ti uživaš v čiščenju ali pa brušenju tvojega kominezona po asvaltu, sem vesel zate.

Uživam,ker ga operem le spomladi in na novo salotejp dam gor?halo?

Kombinezon pa po asfaltu da on vidi da boli in noče več!Plus nič na meni ne sme biti šminkerskega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

Uživam,ker ga operem le spomladi in na novo salotejp dam gor?halo?

Kombinezon pa po asfaltu da on vidi da boli in noče več!Plus nič na meni ne sme biti šminkerskega!

Matr, ti se ful trudiš, da bi dajal vtis, da se ne trudiš za izgled. :D

Jst sem svoj prvi moped kupu pred 35 leti od enga tastarga za 500 DIN. Bil je je zanemarjen ko svinja, na debelo umazanije na feltnah itd. Ampak več dnarja nisem mel in za ta dnar je blo to to.  Ko sem ga spucu je bil kot nov, bil je konzerviran v masti in prahu, na feltnah niti pikice. Čez kak mesec sem ga prodal za 1500 DIN, ker je imel pedala in mi ni bil fenci. Še parkrat sem kupu moped, ki je bil zanemarjen, ampak perspektiven, ga mal spedenu in dražje prodal naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Frenk 67 pravi:

Matr, ti se ful trudiš, da bi dajal vtis, da se ne trudiš za izgled. :D

Res je..mora zgledat zjebano a v resnici biti vse tipi top in kvalitetno!ce se ne bi trudil bi kupo dainese od rosi kombinezon...hi me prišu ceneje kot me je clover!Sam nisem jaz za take scene...

Zdajšnji skuter...jaz sem pač zadovoljni lastnik,ce je moped tipi top zgleda pa kot,da se bo razpado...

IMG_20170224_181156_884.JPG

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vidim to sliko imam občutek, da sem se s prejšnjim postom spravil na napačno osebo. Sem mislil da zaj....

Zato se ti opravičujem.

sorry sesir. :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa boli kurac kdo si karkoli misli o meni in o mojem motorju. Jaz sem ga kupil ZASE. Ne za bodočega kupca. Če mu ni všeč, njegov problem.

15578726_10210586259713830_8748318103992014758_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena misel na to temo:

Če šparaš motor za naslednjega kupca je tako kot bi v postli šparal svojo babnico za naslednjega moža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Ena misel na to temo:

Če šparaš motor za naslednjega kupca je tako kot bi v postli šparal svojo babnico za naslednjega moža.

Pri meni le zgleda tako,dokler je moj mopi!

Vsi servisi na vseh motorjih vedno na okoli 4000km,vedno v garaži,original disk ploščice,nikoli zanič gume..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dr_Jakob pravi:

Mene pa boli kurac kdo si karkoli misli o meni in o mojem motorju. Jaz sem ga kupil ZASE. Ne za bodočega kupca. Če mu ni všeč, njegov problem.

15578726_10210586259713830_8748318103992014758_n.jpg

Verjetno z enakimi kriteriji tudi kupuješ... brihtno, ni kaj

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Verjetno z enakimi kriteriji tudi kupuješ... brihtno, ni kaj

Kupujem pa s kriterijem: hočem imet točno ta motor, kje dobim najboljšo ponudbo, gremo pogledat, pare na plano, gas!

Grisa sem šel iskat sam v Brescio, imel je 12.000km in edina reč, kar sem zameril prodajalcu je bila, da ni imel niti ene same praske, parkiran v ogrevani garaži na rdeči preprogici. Niti centa nisem mogel zbit s cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Dr_Jakob pravi:

Kupujem pa s kriterijem: hočem imet točno ta motor, kje dobim najboljšo ponudbo, gremo pogledat, pare na plano, gas!

Grisa sem šel iskat sam v Brescio, imel je 12.000km in edina reč, kar sem zameril prodajalcu je bila, da ni imel niti ene same praske, parkiran v ogrevani garaži na rdeči preprogici. Niti centa nisem mogel zbit s cene.

Če narediš 500 km in vidiš motor, ki je BP, bi tud jst kot prodajalc računu, da se ne boš obrnu zarad par 100 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Dr_Jakob pravi:

Kupujem pa s kriterijem: hočem imet točno ta motor, kje dobim najboljšo ponudbo, gremo pogledat, pare na plano, gas!

Grisa sem šel iskat sam v Brescio, imel je 12.000km in edina reč, kar sem zameril prodajalcu je bila, da ni imel niti ene same praske, parkiran v ogrevani garaži na rdeči preprogici. Niti centa nisem mogel zbit s cene.

A potem nisi imel gumijastih rokovic? Kšen je pa bil geštel pod plastikami? :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Dr_Jakob pravi:

Ena misel na to temo:

Če šparaš motor za naslednjega kupca je tako kot bi v postli šparal svojo babnico za naslednjega moža.

jaz moje lubice ne šparam. Hočem pa da je vedno:

Urejena

Čista

Jebačka.

Ker me ma potem bolj rada, ker potem name bolj pazi, ker se potem zelo izkaže, ker je raje jaham. Kar pa ne pomeni, da po kakem jahanju ni vsa zmučena in zapacana od mojih sokov in prahu, odvisno kje se valjava. Vendar ko končava....jo vedno negujem, da spet zasije v svojem sijaju.

ps. opisano velja za eno in drugo lubico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Dr_Jakob pravi:

Mene pa boli kurac kdo si karkoli misli o meni in o mojem motorju. Jaz sem ga kupil ZASE. Ne za bodočega kupca. Če mu ni všeč, njegov problem.

Se mi zdi, da bi sporočilnost tegale tvojega posta lahko izrazil enako učinkovito tudi brez bojevitega "boli me.....". Tvoji nasveti (napotki) o nakupu rabljenega motorja pa so odlični. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, DAMI34 pravi:

jaz moje lubice ne šparam. Hočem pa da je vedno:

Urejena

Čista

Jebačka.

Ker me ma potem bolj rada, ker potem name bolj pazi, ker se potem zelo izkaže, ker je raje jaham. Kar pa ne pomeni, da po kakem jahanju ni vsa zmučena in zapacana od mojih sokov in prahu, odvisno kje se valjava. Vendar ko končava....jo vedno negujem, da spet zasije v svojem sijaju.

ps. opisano velja za eno in drugo lubico

:grupni: ful dobro napisano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Se mi zdi, da bi sporočilnost tegale tvojega posta lahko izrazil enako učinkovito tudi brez bojevitega "boli me.....". Tvoji nasveti (napotki) o nakupu rabljenega motorja pa so odlični. 

Zakaj bi skrival to, kar mislim? Itak non stop poslušam kako je škoda motorja ker ga vozim pozimi, da ... blablabla... za tehnični aspekt vedno dobro poskrbim, za plastike me pa ne briga. In ko bo šel od mene z recimo 120.000km, bo na istem kot Futura, za katero sem dobil čisto solidne denarje. Ker je vse delovalo, ker je bila tehnično super.

pred 3 urami, skalar36 pravi:

A potem nisi imel gumijastih rokovic? Kšen je pa bil geštel pod plastikami? :jezik:

Sem imel. Ker sem šel po motor cca 600km stran, sem se že vnaprej s prodajalcem zmenil, da je od blizu slikal stvari, ki so me zanimale.

Pozanimal sem se tudi o opravljenem/neopravljenem vpoklicu. Kolkr ste zoprni s temi rokavicami, JA so mi prav prišle, ko sem pregledoval spoje na auspuhu, za katere mi je povedal, da so bili zamenjani pod garancijo. Saje in to... Če povzamem, pregledal sem skorajda vse stvari, ki so napisane na listi. Tako ali drugače.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest recimo imam rad čistega. Sam če pa ni, pa ne paničarim nč. Sem pa se peljal decembra, potem, ga pa nisem opral cca 1 mesec in pol. Nekatere dele je mal sol načela. To mi pa ni lih full pri srcu...Bom mogu vsaj pozim mal orat...večkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, skalar36 pravi:

Jest recimo imam rad čistega. Sam če pa ni, pa ne paničarim nč. Sem pa se peljal decembra, potem, ga pa nisem opral cca 1 mesec in pol. Nekatere dele je mal sol načela. To mi pa ni lih full pri srcu...Bom mogu vsaj pozim mal orat...večkrat.

po vožnji v soli je nujno oprat moped z mrzlo vodo in posušit!!! Ne vroče vode, ker še prej aktivira sol. Par dni da je moped od soli bo načelo verigo, aluminij, vijake in potem je zadevo težko spucat. Vpraš Kmeta kakšen moped je mel, ker ga ni mel kje oprat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

po vožnji v soli je nujno oprat moped z mrzlo vodo in posušit!!! Ne vroče vode, ker še prej aktivira sol. Par dni da je moped od soli bo načelo verigo, aluminij, vijake in potem je zadevo težko spucat. Vpraš Kmeta kakšen moped je mel, ker ga ni mel kje oprat.

Zdej mo to poves:mad:...kje si bil 2 mesca nazaj...:jezik:

No sej je kmet kriv...un me je tišu de se greva pelat...

Drgac je pa dr. Dobr reku...jes sm ga kupu ne vs...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!