Skoči na vsebino

Nakup rabljenega motorja (nasveti, pasti, kako, zakaj..)


Dr_Jakob

Priporočene objave

Citiraj

To je pogost pojav, vdor vode... običajno zaradi pranja pod pritiskom, redkeje zaradi slabo sedlega gumijastega tesnila. Verjamem, da bodo zamenjali kardan in zobnik pogona zadnjega kolesa.

Tako je, ko hočejo imeti lastniki čiste motorje in jih perejo z visokotlačnimi čistilci (najbolj enostavno)

Na zunaj je motor lep, znotraj razvalina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa testna vožnja, če motor ni registriran? A se kar brez tablce vozite okoli? Razmišljam o nakupu motorja (obvezna testna vožnja), ampak veliko lastnikov nima registriranga čez zimo... Kaj v tem primeru nardite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neregistriran motor...hmm..al ga kupiš ker je res ko nov in se le malo po ulici pelješ,če pa ni kot nov pa....Kar sem kupil mopijev v Sloveniji ali so bili sedi 5 in se mi tk ni dalo sploh peljat...ali pa sem malo vprašal prodajalca kak je s policijo tam okoli in kje bi mi svetoval,da sprobam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 3. 2017 ob 23:50, RSV Mille pravi:

Kaj pa testna vožnja, če motor ni registriran? A se kar brez tablce vozite okoli? Razmišljam o nakupu motorja (obvezna testna vožnja), ampak veliko lastnikov nima registriranga čez zimo... Kaj v tem primeru nardite?

Testna vožnja ponavadi pomeni vožnjo cca 5-10 min, da sploh ugotoviš kako se pelje, torej je čisto vseeno a je registriran al ne. Par 100m po ulici gor pa dol, sprobaš bremze, gledaš da gre naravnost, mal odpreš plin, da vidiš, če potegne tko k mora, če ni nepotrebnega tresenja itd... Noben ni rekel, da moraš pri testni vožnji it za 4 dni na Jadranko... No, škodilo nebi

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni!

do 29.3.2017 sem bil ponosen lastnik V stroma 650.Z ženo sva imela željo po močnejšem in potovalnem motorju, čeprav sva bila z vožnjo na Suzuki prezadovoljna. Žena je odlično sedela na zadnjem sedežu, ampak so bile druge  stvari odločilne. Predvsem višina motorja in pa želja po močnjejšem. In tako sva 29.3 zavila v CELJSKO regijo na ogled dveh motorjev. Eden je bil Suzuki bandit 1250, drugi pa honda cbf 1000.

Pri suzukiju sem bil deležen ODLIČNE postrežbe, tako od predstavitve motorja do komunikacije. Lastnik (s.p.)si  je odlično naredil promocijo svojega podjetja in z veseljem bi zopet odšel do njega. Motor mi je bil predstavljen in razkazan, čeprav je bil zaaran. Ampak imel sem željo , da dobim občutek na takšnem motorju.

Nato sva z ženo nadaljevala do ogleda Honde in že prvi šok je bila  od strani lastnika( tudi s.p.)  razlaga  , kako se pride do njega( aroganten, nespoštljiv itd) Žena pravi, greva domov, ampak jaz sem si želel ogledati tudi ta motor.Po parih klicih prideva do njega, zapelje motor ven , razloži par stavkov in gre do delavcev, ki so mu očitno nekaj delali.Nama z ženo je bil motor zelo všeč in sva sklenila, da ga vzameva, samo, da zvečer( imela sva kupca za V Stroma) prodava svoj motor.Ta dan ni potekal noben pogovor o dokumentih, o prepisu itd.( moja napaka :(.), ampak samo o tem, da je treba zamenjati olje in zadnje pakne. Zvečer prodam svoj motor, naslednji dan pokličem za hondo in težave so se začela Za motor  bi moral počakati najmanj 21 dni, da se uredijo dokumenti na davčni, zamenjati bi morali semeringe na sp. vilicah. 

Sedaj pa pride do moje neumne poteze. Zaaram motor, v upanju, da bom po 21 dneh postal ponosen lastnik honde. Ampak , lastnik sploh ni imel dokumentov v SLO, kaj šele, da bi uredil na davčni . Po parih klicih vsakih par dni, je bil vedno izgovor, da nima še dokumentov( različni neumni izgovori) in mi po 18 dneh ponudi vrnitev are. Druga moja napaka, nisem jo sprejel, ker sem še vedno upal na razplet situacije).Ampak po 2 dneh in pogovorih s določenimi ljudmi, pokličem in pravim za vrnitev are. Ampak glej zlomka, ta ponudba ta dan ni veljala več Celo deležen sem bil OSEBNIH GROŽENJ , če ga bom prijavil, ali ga dal na forum

ŽELEL SEM POVEDATI SAMO TO, da imaš poštene in goljufe, in za nas laike, ki se ne spoznamo na vse stvari in še vedno zaupamo ČLOVEKU, se zgodi, da te lahko nategnejo na vsakem koraku. 

ZATO NE NAREDITE ENAKE NAPAKE, KOT SEM JO JAZ

Zaradi osebnih groženj, nisem objavil imena, ker si želim samo pozabiti  ta dogodek( moja življenska napaka).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, bankir pravi:

Mmpak glej zlomka, ta ponudba ta dan ni veljala več Celo deležen sem bil OSEBNIH GROŽENJ , če ga bom prijavil, ali ga dal na forum

Po napisanem sodeč bi ga prijavil ... če ne bo dobil po nosu, bo nategnil še nekaj ljudi in bo mislil, da dela prav, ker ga noben ne prijavi.

Odločitev je tvoja, jaz bi ga sigurno :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si zaaral ti je dal kakšen dokument ? Tip ima S.P. ne moreš se s takim sploh karkoli menit brez papirjev. Sem poklicno v teh vodah in koliko enga brezveznega sranja rešujemo, ker se ljudje nekaj na lepe oči ustno menijo je neverjetno. Če karkoli delaš s firmo pa naj bo Janez Novak s.p. preprodajanje rabljenega WC papirja ali pa največji D.D. v SLO, mora bit papirna sled karkoli sta delala.

Kar se pa groženj tiče: ne vem kva cincaš, taka zadeva se prijavi sploh če ti ne vrne €. Bog ve koliko jih je že pred tabo nategnu, in koliko jih še bo.

 

Še nekaj mi ni jasno: ti je zdaj dejansko dobavil motor ali ne?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

Po napisanem sodeč bi ga prijavil ... če ne bo dobil po nosu, bo nategnil še nekaj ljudi in bo mislil, da dela prav, ker ga noben ne prijavi.

Odločitev je tvoja, jaz bi ga sigurno :mad: 

jaz tudi, povsod, tule, na FB, odvetnika za vrat, davčni!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bankir pravi:

Nato sva z ženo nadaljevala do ogleda Honde in že prvi šok je bila  od strani lastnika( tudi s.p.)  razlaga  , kako se pride do njega( aroganten, nespoštljiv itd) Žena pravi, greva domov, ampak jaz sem si želel ogledati tudi ta motor.

Če ti karkoli pri človeku ne štima, se ne it biznisa z njim. Pa magari je to kaka čisto banalna neumnost. Tvoj čas, tvoj denar, tvoji živci. Zakaj bi kogarkoli prosil, da vzame tvoj denar? Za katerega si moral nekaj narest? Če ne pokaže nekega normalnega nivoja komunikacije - hvala, adijo. Pa če kupuješ motor za par jurjev al pa navadno žemljo v pekarni.

Okoli papirjev more biti vedno jasno prej ko se karkoli podpisuje. Vedno se uredi takoj. Če ne, je vedno problem. Sem se to naucil na kr stresen način. Če predpostaviš da so ljudje vedno pošteni... pa bojo še vedno kdaj kako glupost izvedli. Al pa kaj pozabili. Ali  'pozabili'.

Ker je v igri s.p. kr tržno inšpekcijo kontaktirat. Bilokake grožnje s fizičnim nasiljem na Policijo prijavit. Se bo hitro ohladil. Ara pa naj bo poceni opomin za naslednjič. S kreteni se biznisa ne greš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne razumem, da motorje ki jih je poln internet (AN), kupujete pri preprodajalcih, za tistih cca 200 eur razlike. Sploh Honda CBF 1000 je en motor, ki jih je AN poln, ter tudi ugodni so. Kaj je najboljše, da pri privatnih prodajalcih tak motor odpelješ domov še isti dan ko pokažeš evre, prepis traja cca 10 min. Še boljše od najboljšega je pa, da privatni lastniki celo poznajo dejansko zgodovino motorja, kar za uvožene iz IT, ne more noben trditi. 

Probleme si ustvarjamo sami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Cartman pravi:

xebec, a sms in mail veljajo kot papirnata sled?

Uf, nisem pravnik, ampak delam v računovodstvu (sem govoril bolj z te plati, da se za vsak "dogodek" v firmi to pač nekam zapiše, pa naj bo izdana ponudba,predračun,prejeta plačila, avansi, poslan račun, opomin itd...) tako da vzemi z malo rezerve, kje bi stvar dejansko zdržala.

Vem pa da se e-mail 100% na sodišču upoštevajo. Primer: enemu smo izdali račun, ki ga ni plačal in se je zgovarjal da tega on ni naročil. Smo pač sodišču predložili e-maile kjer se je dogovarjalo za to zadevo pa je blo. Veliko pa pomeni, če je kje on ali firma poimensko omenjena, se pravi da je janez.novak@xxxx.si , ne pa pussydestroyer66@xxxx.si ali pa če ima v e-mailih kakšen podpis od njegove firme + njegov ime in priimek

Za SMSe in telefonijo ne vem, razen če maš posnet pogovor (pa mora bit posneto kako si ga opozoril da snemaš). Verjetno tudi, še posebej če je on naročnik za telefon (kdo bo to ugotavljal ne vem; sodišče,policija verjetno).

 

Ni mi pa jasno kako eni gotovino daje enmu na roke, pa ne zahtevajo piltka. Mislim to potem dokazovat je pa malo težje pomoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Cartman pravi:

xebec, a sms in mail veljajo kot papirnata sled?

V primeru da pride zadeva v uradno obravnavo se jih komot uporabi kot dokazno gradivo. Konec koncev je usten dogovor (s kako pričo se razume) lihtako veljaven kot podpisana pogodba. Je pa problem pri ustnem dogovoru dokazovat s čim točno se je kdo strinjal. Sam ajd, če so pošteni ljudje na delu, je stisk roke dovolj. Če niso, pa ti tud milijon štemplov pa podpisov ne pomaga, še vedno bo treba vpletat sodišča da se situacija razčisti.

Evo ena iz obligacijskega zakonika na to temo - https://zakonodaja.com/zakon/oz/51-clen-neoblicnost-pogodbe

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cartman pravi:

xebec, a sms in mail veljajo kot papirnata sled?

da ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2017 ob 10:12, bankir pravi:

pozdravljeni!

do 29.3.2017 sem bil ponosen lastnik V stroma 650.Z ženo sva imela željo po močnejšem in potovalnem motorju, čeprav sva bila z vožnjo na Suzuki prezadovoljna. Žena je odlično sedela na zadnjem sedežu, ampak so bile druge  stvari odločilne. Predvsem višina motorja in pa želja po močnjejšem. In tako sva 29.3 zavila v CELJSKO regijo na ogled dveh motorjev. Eden je bil Suzuki bandit 1250, drugi pa honda cbf 1000.

Pri suzukiju sem bil deležen ODLIČNE postrežbe, tako od predstavitve motorja do komunikacije. Lastnik (s.p.)si  je odlično naredil promocijo svojega podjetja in z veseljem bi zopet odšel do njega. Motor mi je bil predstavljen in razkazan, čeprav je bil zaaran. Ampak imel sem željo , da dobim občutek na takšnem motorju.

Nato sva z ženo nadaljevala do ogleda Honde in že prvi šok je bila  od strani lastnika( tudi s.p.)  razlaga  , kako se pride do njega( aroganten, nespoštljiv itd) Žena pravi, greva domov, ampak jaz sem si želel ogledati tudi ta motor.Po parih klicih prideva do njega, zapelje motor ven , razloži par stavkov in gre do delavcev, ki so mu očitno nekaj delali.Nama z ženo je bil motor zelo všeč in sva sklenila, da ga vzameva, samo, da zvečer( imela sva kupca za V Stroma) prodava svoj motor.Ta dan ni potekal noben pogovor o dokumentih, o prepisu itd.( moja napaka :(.), ampak samo o tem, da je treba zamenjati olje in zadnje pakne. Zvečer prodam svoj motor, naslednji dan pokličem za hondo in težave so se začela Za motor  bi moral počakati najmanj 21 dni, da se uredijo dokumenti na davčni, zamenjati bi morali semeringe na sp. vilicah. 

Sedaj pa pride do moje neumne poteze. Zaaram motor, v upanju, da bom po 21 dneh postal ponosen lastnik honde. Ampak , lastnik sploh ni imel dokumentov v SLO, kaj šele, da bi uredil na davčni . Po parih klicih vsakih par dni, je bil vedno izgovor, da nima še dokumentov( različni neumni izgovori) in mi po 18 dneh ponudi vrnitev are. Druga moja napaka, nisem jo sprejel, ker sem še vedno upal na razplet situacije).Ampak po 2 dneh in pogovorih s določenimi ljudmi, pokličem in pravim za vrnitev are. Ampak glej zlomka, ta ponudba ta dan ni veljala več Celo deležen sem bil OSEBNIH GROŽENJ , če ga bom prijavil, ali ga dal na forum

ŽELEL SEM POVEDATI SAMO TO, da imaš poštene in goljufe, in za nas laike, ki se ne spoznamo na vse stvari in še vedno zaupamo ČLOVEKU, se zgodi, da te lahko nategnejo na vsakem koraku. 

ZATO NE NAREDITE ENAKE NAPAKE, KOT SEM JO JAZ

Zaradi osebnih groženj, nisem objavil imena, ker si želim samo pozabiti  ta dogodek( moja življenska napaka).

če ti ni izdobavil motorja v napisanem dogovorjenem roku ti je zakonsko dolžan vrniti dvojno aro.. vsaj tako je bilo včasih - če ni več pa ne vem.. dokler ti ne vrne are si edini kupec za vozilo ..če ga proda temu navkljub ga prijaviš.. je pa dobro imeti papir o tem , da je on aro prejel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 3 urami, HD-Dyna pravi:

Čekdo kupuje ER-6N,preverjeno,čuvano, skoraj nič voženo.....

Letnik 2008, malo manj kot 7000 km,4500 €....

...Je pač nasvet za dober nakup ....

 

pred eno uro, izibajker pravi:

Itak da bo dober nakup. Med soforumaši še ni bilo primera nategunstva... Vseeno pa ga daj tja kamor spada, med male oglase, pa obvezno kako fotko zraven. Bo hitro našel kupca.

izi - a si pogledal koliko stane nov ? 2016 letnik 6117€ .. er6f .. z abs 6605€.

ne sodim o motorju - samo o ceni .. 9 let star motor , ki ima 7000km ? ok se najde ne bom rekel..tudi na netu je en 2007 z manj kot 7000km.. pa za 30% nižjo ceno.. mislim si pa svoje.. predvsem da hd malce provocira kar bi bilo čisto v njegovem stilu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar si napisal seveda drži. Če se upošteva vse skupaj, se pravi "letnik - oprema - prevoženi km - cena" je trenutni lastnik tega motorja mogoče nastavil malenkost "preoptimistično" ceno.  Ampak to ne pomeni, da bi bilo z motorjem kaj sumljivega. Jaz bi veliko raje kupil motor od soforumaša kot pa na slepo na netu. Se mi zdi, da si nekdo iz tega foruma kot prodajalec ne bi upal privoščiti mutnih poslov, vsaj ne v takem obsegu kot to počnejo nekateri moto hendlarji...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preoptimistično je rekel.. :lol1:  bolj primerno je utopično.. :P 

z vsem ostalim se pa strinjam.. če bom jaz kdaj kaj prodajal bo vsakdo lahko tukaj preveril kaj se je z motorjem dogajalo .. vse ostalo bo samo še vprašanje cene..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 2. 2017 ob 9:35, vandrovec pravi:

Tako je, ko hočejo imeti lastniki čiste motorje in jih perejo z visokotlačnimi čistilci (najbolj enostavno)

Na zunaj je motor lep, znotraj razvalina.

Ja, ampak tudi z visokotlačnim je treba znat ravnat!
Namestiš normalno šobo in na določeni razdalji zadevo počistiš. Razumem pa, da tisti, ki v avtopralnicah špricajo po motorjih z močnimi šobami, vsekakor nimajo takšnega znanja in občutka, kot tisti, ki imamo to doma, kjer nisi vezan na odštevanje časa, žetone ... itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem "previsoko" nastavljene cene je da te morebitni kupci ne kontaktirajo, ker jih že cena odvrne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Problem "previsoko" nastavljene cene je da te morebitni kupci ne kontaktirajo, ker jih že cena odvrne.

En oglas na anetu sledim in občasno preverim, ker se mi zdi zelo zanimiv v smislu prodajalčeve strategije postavitve cene. Poznam zgodovino tistega motorja, zdajšnji lastnik pa ga je par mesecev nazaj "ocenil" na 6.900€. Danes taisti motor še vedno prodaja taisti lastnik, za 4.900€. Iz tega se jasno vidi, kako je bila tista začetna cena prenapihnjena.

Pa še nekaj drugega se mi zdi zanimivo. Oglas vsakih nekaj dni umakne, in ga da ponovno (nanovo) na anet. Tako dobi vedno zeleno zastavico in oznako "Novo". S tem verjetno poskuša potencialnega kupca še dodatno primamiti, saj bi le-ta morda lahko mislil, da je tisti oglas frišno nov, in je treba pohiteti z nakupom, ker je cena (kao) ugodna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, odlocam se za nakup prvega motorja, ker sm frisn v teh vodah, naprosam vas za kasen komentar, nasvet, predlog itd. skratka probal sem sport in naked  voznjo.Odlocil sem se za naked. Ker sem izpit opravljal na Kawasaki-ju in se je odlicno vozil si ogledujem Z750. ubistvu mi je takoj ratal usec in zdj nakup. Nekaj jih je na avto.net-u, mal sm cekiral tudi Nemcijo,

torej ce ima kdo kasno informacijo(dobro ali slabo) o katerem izmed ki se prodajajo ali pa celo poznajo koga ki prodajajo bi bil zelo hvalezen. Ko pa kupim dam za pir ;)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12727698

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12156247

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12437814 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Zdravo. Eno vprasanje kupo sm motor yamaha yzf450 ki naj bi bil letnik 2012. Ko sm sel to preverjat smo ugotovili da je modelno leto 2010. Je pa kupec napisal na kupoprodajno pogodbo da je letnik 2012 kaj se sploh da v tem primeru narediti ce se da ?? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!