Skoči na vsebino

Maroko - Tajin, pesek in kamele (potopis by Mac)


mac

Priporočene objave

Andrej, se strinjam s teboj. Je cena prevoza v obe smeri? Žeim vam varno vožnjo, pa dober fotkic, da bomo tudi sanjači oz. cvikatorji lahko podoživela vašo avanturo. Saj boste kaj poročali, a?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja pa se vprasanje?  za  skladiscenje   motorjev  cena ? ce ni prevzem isti dan kot prispejo .

A palete obdrzite iste ,vas cakajo?pa  stroski  v sevili  spedicije-skladisca.

Vse to so tudi  stroski ali je vse to pokrito z 2300 euri. V obe smeri.

 

Vsekakor pa mora biti   v takem prevozu  vec   motoristov  da je racunica.

Za eno ali dve  osebe    je ni.  

Lp hvala  morebiten odgovor

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, mac pravi:

 

V zadnjem postu sem trikrat (3 X ) omenil besedo potopis, ne bom štel, kolikokrat sem to omenil že na začetku. Tebi pa še vedno ni nič jasno. Piši mi na ZS, da ti pošljem naslov in ti bom doma narisal, napisal, razložil, ....    vmes ti bom dal še kaj za pojest in za popit, pokazal ti bom vseh 7.000 fotografij, potem pa te pospremim še do Trojan in ti častim še krem šnito.

Ajde dost je !

Lej, ne zamert, men je blo lepo prebrat vašo temo in pogledat slikce, ampak ima tud snec prav. Predno sem kliknil, sem pričakoval nekaj v stilu "ABC Maroka". Prebral pa temo "Šli smo prvič v Maroko in se meli super".  Kar se informacij tiče, res jih je precej, verjetno smo nekateri računali na bol zgoščeno/suhoparno varjanto. Spet je to povezano s pričakovanji v naslovu. Edino kar sm res pogrešal.... tisto pečenjaro s prascem bi morali s koordinatami opremit :D

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj naslov lahko spremenimo, tik tak, sam naj Mac potrdi, da se strinja, recimo:

ZAČETNIKI V MAROKU ali

MOTO MAROKO ZA ZAČETNIKE (potopis)

in potem smo lahko vsi srečni. Le en klik nas loči od tega :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom vprašal v tejle temi, pa če se bo razprava razširila, bom potem premaknil v recimo "Predlogi, pripombe.."

V kategoriji Potovanja imamo trenutno 4 teme o Maroku: "Maroko, zahodna sahara..."  "Marocco 2011-2012"  "Martina Roman"  "Moto Maroko za začetnike".

Kar bi jaz predlagal je, da bi se vse popotniške teme začele z geografskim imenom dotične destinacije, v nadaljevanju poimenovanja pa bi imeli posamične fure. Konkretno bi potem to izpadlo takole:

Maroko - zahodna sahara...

Maroko - 2011-2012

Maroko - Martina Roman

Maroko - za začetnike

Zakaj to predlagam? Zato, da če bo nekdo, ki bo na forum prišel na novo, in iskal informacije razvrščene po imenu, se mu bodo takoj vse iskane razvrstile ena za drugo, in bo imel vse na kupu...

Takšen način poimenovanja bi predlagal tudi za druge teme v kategoriji "Potovanja", ker se to multipliciranje ne dogaja samo na tem primeru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urejeno :P

lahko pa celo 1x tedensko zamenjamo naslov, sam da bomo vsi veseli pa srečni :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Urejeno :P

lahko pa celo 1x tedensko zamenjamo naslov, sam da bomo vsi veseli pa srečni :P

 

Sem neskončno vesel in zadovoljen (lahko je poudarek na o ali e). Sreča in veselje sta res nekaj najlepšega!!:P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, AK84 pravi:

No da še jaz podam svoje mnenje.

Najprej pohvala MAC-u za tale potopis. Toliko uporabnih informacij kot sem jih dobil v tem potopisu sem jih prej dobil malo kje. Jaz ne vem kaj rabiš več: zemljevid poti, slike s poti, naslovi hotelov, kjer so spali, cene...jaz  ne vem kaj še rabiš več. Zato še enkrat hvala MAC za res uporabne informacije (vsaj zame), ki sem jih dobil na prejšnjih straneh.

Sedaj pa k mojem potovanju. Motorje smo peljali do avtoprevoznika v Ajdovščini. Zraven smo dali še palete, ki smo jih dobili preko Čarmana v AS Domžale (tudi njim HVALA). Fantje v Ajdovščini so nam motorje dali na palete (gurtne smo priskrbeli sami) ter jih s kamionom odpeljali v Sevilo, kjer nas čakajo v skladišču tamkajšnje logistične firme. Mi gremo pa v četrtek z letalom do Sevile, kjer prevzamemo motorje.

Zdaj pa še stroški. Za prevoz petih motorjev bomo dali 2300€ (460 po komadu). Letalska karta iz Milana (povratna) pride 55€. Cestnina do Milana in nazaj cca 63€ + 100€ nafta + 75€ parking za 12 dni. Potem pa še taxi do motorjev in nazaj cca 50€. Se pravi dobrih 570€ po osebi nas bo prišlo vse skupaj.

Enako smo naredili že lani, ko smo šli potovat po Španiji. Meni osebno se zdi ta varianta zanima, ker si praktično v enem dnevu v Algecirasu, od koder imamo potem trajekt za v Maroko.

Če koga še kaj zanima glede transporta motorjev... z besedo na dan.

 

Lp Andrej

Meni je to absolutno premalo podatkov!!

mali Sneki!:kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bambi61 pravi:

Meni je to absolutno premalo podatkov!!

mali Sneki!:kva2:

Takšne že v Genovi pred trajektom izločijo iz prometa !!:lol1::kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, mac pravi:

Takšne že v Genovi pred trajektom izločijo iz prometa !!:lol1::kva2:

Zato pa grem jaz iz Savone.14.4.2017

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, amateur pravi:

Andrej, se strinjam s teboj. Je cena prevoza v obe smeri? Žeim vam varno vožnjo, pa dober fotkic, da bomo tudi sanjači oz. cvikatorji lahko podoživela vašo avanturo. Saj boste kaj poročali, a?

 

Ja cena za v obe smeri je to. Se bom kaj sproti javljal pa nalimal kako fotko, čeprav bom imel sabo samo telefon. Meni je bolj pomembna vsebina kot kvaliteta fotke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, menih pravi:

No ja pa se vprasanje?  za  skladiscenje   motorjev  cena ? ce ni prevzem isti dan kot prispejo .

A palete obdrzite iste ,vas cakajo?pa  stroski  v sevili  spedicije-skladisca.

Vse to so tudi  stroski ali je vse to pokrito z 2300 euri. V obe smeri.

 

Vsekakor pa mora biti   v takem prevozu  vec   motoristov  da je racunica.

Za eno ali dve  osebe    je ni.  

Lp hvala  morebiten odgovor

 

Evo z veseljem odgovarjam. V tej ceni je vključeno tudi skladiščenje motorjev, kajti motorji so šli na pot v začetku februarja. Palete in gurtne bomo pustili v Sevili na špediciji. Cena trajekta iz Algecirasa do Tangier-Med je pa cca 40 eur v eno smer. Če te še kaj zanima vprašaj pa bom z veseljem odgovoril. Če bom znal seveda :)

 

Lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, dano33 pravi:

mac hvala za ta potopis zlo lepo napisano skoda da si zamenju naslov ker je bil tudi prejsni dober:blush:

 

Hvala, seveda sem vesel vsake pohvale. Tudi kritika je dobrodošla, ampak če je konstruktivna. Pri prvotnem naslovu pa sem na žalost pozabil pripisati " mladostnikom pred 18. letom dovoljen ogled pod nadzorom staršev ali skrbnikov" , potem se je pa začela štala.  Kaj češ:  "rđavom qur.. i dlaka smeta" pravijo tam na jugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 2. 2017 ob 21:37, nemo pravi:

Genova danes: jasno in 15 stopinj. Za fotkanje ni bilo časa...

Si bil tam kar tako ali z določenim namenom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!