Skoči na vsebino

Maroko - Tajin, pesek in kamele (potopis by Mac)


mac

Priporočene objave

Oprosti za smetenje, ma ne morem, da ne bi. Saj ne odgovarjam tebi, ampak (vsem) tistim, k preveč hitijo ...

Praviš "... in jo mahnemo na palubo, da vsaj približno vidimo, kako izgleda Genova ...". Dej si vzet cajt in si enkrat oglej Genovo: jaz sem si najprej ogledal pokopališče Staglieno, stari del. Moja dolgoletna želja. Tak ogled je daleč od morbidnosti. Nudijo tudi organizirane oglede, večkrat na dan. Dasiravno celega prehodiš, je še veliko stvari, ki jih ne vidiš. Nujno za vsakega ljubitelja umetnin.
In potem staro mesto, ki po celem dnevu vandranja da približno sliko dogajanja v Srednjem veku in Renesansi. Da Kolumba sploh ne omenjam. Mus za ljubitelje zgodovine.
Kulinarika Ligurie (tamkajšnja pokrajina ob morju, Genova je gl. mesto) je pa sloh poglavje zase. Še zdej se mi sline pocedijo, ko se spomnem na pesto pa focaccio pa acciughe ... mmmmmm :)
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo medvprašanje.

Ali ste mogoče preračunavali varianto, da bi se z motorjem peljali naprimer do Barcelone, ali mogoče še dlje, in potem na trajekt?

Je ta varianta iz Genove najbolj optimalna?

Kot vidim je vožnja s trajektom kar ubijajoča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, tomash pravi:

Samo medvprašanje.

Ali ste mogoče preračunavali varianto, da bi se z motorjem peljali naprimer do Barcelone, ali mogoče še dlje, in potem na trajekt?

Je ta varianta iz Genove najbolj optimalna?

Kot vidim je vožnja s trajektom kar ubijajoča.

To je blo že na debelo debatirano, mal poišči.

Tam 8-sma 9-ta stran

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje naredijo svoje.

Ko sem šel prvič na daljše potovanje sem zraven vlačič 3/4 stvari, ki jih nisem nikoli na potovanju vzel v roke. Drugič sem šel z 1/2 manj stvarmi, pa še je bilo viška po kufrih in torbah. Tretjič sem komaj bil kolikor-toliku blizu optimuma. Enako je z načrtovanjem poti. Je pa seveda v teoriji vse veliko lažje in enostavneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Imam eno vprašanje in sicer kakšne formularje rabiš poleg potnega lista za vstop v Maroko? In seveda kje si jih lahko sprintam? namreč čez dobre tri tedne jih bom potreboval!:yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, AK84 pravi:

Pozdravljeni.

 

Imam eno vprašanje in sicer kakšne formularje rabiš poleg potnega lista za vstop v Maroko? In seveda kje si jih lahko sprintam? namreč čez dobre tri tedne jih bom potreboval!:yawn:

To je sicer pisano za angleške turiste, ampak velja za nas enako.

https://sahara-overland.com/tag/morocco-d16/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z alkoholom je tako: v Carefour smo prišli tik pred tem, da zaprejo štacuno. Alkoholni oddelek je ločen od ostalih, notri pa gneča. Predvsem Arabci, na debelo so kupovali vino, whisky, pivo itd. Mi smo se oskrbeli, hkrati pa kupili še vodko,za katero nas je prosil "direktor" našega hotela. Torej, vsi ga po malem cukajo, le da se eni skrivajo, drugi pa malo manj.

Taisti direktor nas je prosil, naj imamo steklenico vina po mizo, da njegov hotel ne bi prišel "na slab glas" pri Onem, ki vse vidi... Kozarci so lahko ostali na mizi, saj je zgledalo, da pijemo coca-colo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, nemo pravi:

Z alkoholom je tako: v Carefour smo prišli tik pred tem, da zaprejo štacuno. Alkoholni oddelek je ločen od ostalih, notri pa gneča. Predvsem Arabci, na debelo so kupovali vino, whisky, pivo itd. Mi smo se oskrbeli, hkrati pa kupili še vodko,za katero nas je prosil "direktor" našega hotela. Torej, vsi ga po malem cukajo, le da se eni skrivajo, drugi pa malo manj.

Taisti direktor nas je prosil, naj imamo steklenico vina po mizo, da njegov hotel ne bi prišel "na slab glas" pri Onem, ki vse vidi... Kozarci so lahko ostali na mizi, saj je zgledalo, da pijemo coca-colo.

torej ste se skrivali vi!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, solorider pravi:

torej ste se skrivali vi!  :lol1:

Niti pod razno!  Mi se nikoli ne skrivamo, umaknili smo samo steklenico, da "niso šle ose notri"! Pri Onem pa smo že tako ali tako zapisani kot neverniki. :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam kar nekaj Alahovih "vernikov", ki daleč od oči verskih voditeljev, respektabilno celo za naše Štajerske razmere, cukajo vse oblike alkoholnih pijač in se mastijo z prešičkom. Eden od njih speče odojka tako, da se mnogi mojstri žara iz juga lahko pridejo učit...pa papa ga tudi rad tako kot ga speče...:rolleyes:

Ampak kdo bi jim zameril...jaz jih zelo dobro razumem...:OK:

Drugače pa...lep potopis...poživljajoče v teh morbidnih zimskih dnevih. Se veselim nadaljavanja in sem hvaležen, da ste pripravljeni vaše dogodivščine deliti z ostalimi....:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak ima pač svoje prioritete. Če se jim je sprehajalo, se jim je pač sprehajalo.

Ta prispevek je pač malo bolj turističen. "Turisti" smo si pač različni, gori je že en nervozno pisal, zakaj si niso ogledali Genove :) 

Jaz bi samo predlagal, da se kvalitetni podatki na koncu strnejo, da se morebiten interesent ne prebija skozi ves slikovni material.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!