Skoči na vsebino

Marincspeedshop delavnica


marincspeedshop

Priporočene objave

pred 5 urami, RSTDRIVER pravi:

 motul 300v 15w50 zamenjan vsako leto skupaj s filtrom, ustrezen odmik na ročici sklopke, vsako leto menjano olje v napeljavi; tuono 2009; teh težav še nismo zaznali....

od 06 naprej so pri Aprili popravili tezave s sklopko (vgradili dizo 0.40).

@ukica komot prpeles :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa bi prišlo varjenje "šus plate" (če jo sam zrežem po željah) ?

Se že nekaj časa spravljam v ta "projekt" pa nekako nimam prave volje (in številk koliko bi to na koncu stalo) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, franc pravi:

Koliko pa bi prišlo varjenje "šus plate" (če jo sam zrežem po željah) ?

Se že nekaj časa spravljam v ta "projekt" pa nekako nimam prave volje (in številk koliko bi to na koncu stalo) .

lp

Najbols da se oglasis v delavnici pa bova ksno rekla. Tezko na pamet kej recem.

 

Popravljeno . Popravil marincspeedshop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, marincspeedshop said:

od 06 naprej so pri Aprili popravili tezave s sklopko (vgradili dizo 0.40).

kwa ma pa po tvoje futura 2001?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, RSTDRIVER said:

 motul 300v 15w50 zamenjan vsako leto skupaj s filtrom, ustrezen odmik na ročici sklopke, vsako leto menjano olje v napeljavi; tuono 2009; teh težav še nismo zaznali....

Nah sej mogoce sem tudi napisal prevec hudo. Ne da ga je tezko najti - tezje kot pri japoncu. Najlazje ga je najti, ce se premikas pocasi(bremzas) in sam iz 2 ruknes v ler. Na mestu je pa tezko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, RSTDRIVER pravi:

kwa ma pa po tvoje futura 2001?

Mille 99 ima 0.75, tuono 01 ima 0.60 to vem ker sm sraufu. Za futuro predvidevam da je isto 0.60 nism pa 100%. Loh se pa preveri na oem parts po kataloski. Bom zvecer pogledu.

Popravljeno . Popravil marincspeedshop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo , da se zgodba z dizo vleče 12 let od 1998-2010 ..torej niso pri aprilii upoštevali ...

OEM Aprilia Jet 40 -Part No 0268751 For '06-'10 Tuono, '04-'09 RSVR, RSVR Factory, '02-'05 Tuono, '98-'03 Mille, Mille-R, '00-'03 Falco, '01-'04 Futura, '01-'07 CapoNord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, marincspeedshop said:

Mille 99 ima 0.75, tuono 01 ima 0.60 to vem ker sm sraufu. Za futuro predvidevam da je isto 0.60 nism pa 100%. Loh se pa preveri na oem parts po kataloski. Bom zvecer pogledu.

@thumper je podal podatek; vprašal sem pa zato, ker tud tam nimam problemov. je pa res, da kšnga japonca nism vozu, tko de verjetn ne vem, kaj je dobr menjalnik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem samo skopiral z linka ki ga je dal marinc....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 9. 2017 ob 5:44, ukica pravi:

Kaj si pa to delal na sklopki? 

Cez zimo bi ti prpelu tuno, mi je zanimiva predelava za ler, ker ga je res tezko najdt. Pa se par stvari bi porihtu - airbox mod, zeleno zicko prerezat pa se kaj bi se najdl :) 

Kak airbox mod bi pa naredu?? Jaz sem imel open airbox mod na svojmu, pa sem dal nazaj box gor, tko da imam viška takle nastavek s peno (slika je z neta), sam ne vem če paše še kam drgam kot na RSVR?

attachment.php?attachmentid=9727&stc=1&d

 

Drgač pa tud jaz zbiram pogum (pa čas), da se enkrat mal do @marincspeedshop zapeljem mal makino pokazat :)

Popravljeno . Popravil ProdriveR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, thumper said:

zanimivo , da se zgodba z dizo vleče 12 let od 1998-2010 ..torej niso pri aprilii upoštevali ...

OEM Aprilia Jet 40 -Part No 0268751 For '06-'10 Tuono, '04-'09 RSVR, RSVR Factory, '02-'05 Tuono, '98-'03 Mille, Mille-R, '00-'03 Falco, '01-'04 Futura, '01-'07 CapoNord

Joj dej ne se ene teme unicit s svojim nabijanjem v prazno.. hvala :) 

Kaksna je osnova motorja za use aprilie 2 cyl verjetno ves. Razlika je sam v ventilih kot je zapisal marinc..

8 hours ago, ProdriveR said:

Kak airbox mod bi pa naredu?? Jaz sem imel open airbox mod na svojmu, pa sem dal nazaj box gor, tko da imam viška takle nastavek s peno (slika je z neta), sam ne vem če paše še kam drgam kot na RSVR?

attachment.php?attachmentid=9727&stc=1&d

 

Drgač pa tud jaz zbiram pogum (pa čas), da se enkrat mal do @marincspeedshop zapeljem mal makino pokazat :)

Ma samo da najdrm na af1 pa prilepim. Naceloma je zadeva dost uporabna za hitrosti do 100, nato ga pa malo zadusi..baje. 

Ja jaz se bom sigurno oglasil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, thumper pravi:

zanimivo , da se zgodba z dizo vleče 12 let od 1998-2010 ..torej niso pri aprilii upoštevali ...

OEM Aprilia Jet 40 -Part No 0268751 For '06-'10 Tuono, '04-'09 RSVR, RSVR Factory, '02-'05 Tuono, '98-'03 Mille, Mille-R, '00-'03 Falco, '01-'04 Futura, '01-'07 CapoNord

to so podatki na katere motorje in letnike pase ta diza.

Aprilia leta 98 zacne z dizo 0.75 ugotovijo da je cist prevelika,leta 01 zmansajo na 0.60, leta 06 zmansajo na 0.40. "Sticky" efekt sklopke se s tem skoraj odpravi.

Popravljeno . Popravil marincspeedshop
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!