Skoči na vsebino

GPS (fiksni radarji) Slo, Cro


Snečer
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Radarji Hrvaška: gugl maps

in PDF zapis Novi radarji na Hrvaškem.pdf

za GARMIN, iGO/Primo/Nextgen, Sygic naprave: Sneci Blog

                            

Priporočene objave

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Vklopi napravo in poišči te poi, jih lahko pogledaš na napravi, pri vsaki točki ti piše, kaj je, na koliko opozarja itd.

 

Je vse vidno in bi torej moralo delovati.  Sledi imam arhivirane, to sem aktiviral ročno v napravi. Pogosto uporabljam  track back in pridejo prav. Kaj ti uporabljaš za načrtovanje potovanj? Basecamp vsaj mene skozi zajebava. Mu daš opcijo Motor/ najkrajša pot pa me hoče vozit po nekih obvozih skozi naselja, moraš vsakič ruto pregledat in ročno popravljat. Je kaj boljšega / kompatibilnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 17 minutami, IZTOK pravi:

Je vse vidno in bi torej moralo delovati.  Sledi imam arhivirane, to sem aktiviral ročno v napravi. Pogosto uporabljam  track back in pridejo prav. Kaj ti uporabljaš za načrtovanje potovanj? Basecamp vsaj mene skozi zajebava. Mu daš opcijo Motor/ najkrajša pot pa me hoče vozit po nekih obvozih skozi naselja, moraš vsakič ruto pregledat in ročno popravljat. Je kaj boljšega / kompatibilnega?

Jaz uporabljam stari Mapsource, ki pa ni primeren za Zumota.

Basecamp te "jeb.", ker je pri profilu motor nastavljeno napačno izogibanje po defaultu.

Tako si nastavi profil za motor in bo špilalo kot mora, kolikor se pač lahko to reče za Basecamp.

Samo to spremeni in si daj še enkrat preračunat ruto oziroma jo bo sam, odprl se bo nov svet :) 

screenshot9.jpg.4d9ff1b61b300664376c8ee7b8f02dc2.jpg

po deafultu pa je nastavljeno tako kot vidiš spodaj in to je pravi jajc, eksotično vodenje

-izklopljene ima meddržavne in glavne hitre ceste (to ne špila v Evropi, to je težki fail)

-izklopljeno ima polkrožno obračanje (narediš ruto na nek vrh, kjer je treba obrnit, ne zna, se mu zmeša)

jajc.jpg.ecfe20308c872b00d3b951c5f701a445.jpg

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj tole sem si itak po svoje poštimal. Jaz ne maram avtocest. Pa probal sem vse variante, pa vedno serje po nekih obvozih. pol popraviš / premakneš točko na glavno cesto, pa ti naredi obvoz nekje drugje na ruti, živi šit, neuporabno do konca. Sramota za GARMIN / upam da čitajo :lol1:

Samo na Garminu pa dela prav, tam ne serje.

Capture.JPG

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, naredi tako kot je na prvi sliki.

Če pa se želiš izogniti AC pa daj vmesno točko.

Čim boš izklopil AC, bo že spet "veselje".

Profil ima preprosto preveč atributov, ki jih karta v Evropi ne pozna, ker vse to ni vnešeno...

Sicer se pa strinjam, da je Basecamp eno veliko razočaranje, že od nastanka dalje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem za hec potegnil eno svojo ruto in dal na tvoje nastavitve in na pravilne moje.

Načeloma izgledata enaki, a nista. Tvoja vodi na par točkah po norih obvozih in cestah.

screenshot1.thumb.jpg.e93f439ac3734e26e8fb2e789306ba5f.jpgscreenshot2.thumb.jpg.d6ff4ed64e4b6373e22e3b5d5667ffcf.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal in moram priznat, si majster za Garmina. S šestimi korekcijami, mi je ruto napravilo kot sem hotel, brez anomalij in zajebavanj. Obvladaš zadeve, ni kaj. Je pa res, da ni normalno, da izklopiš avtoceste pa začne zafrkavat. Imajo hrošče pa niso sposobni porihtat v nekaj letih. To je res žalostno. mi je žal, da nisem vzel TomTom-a.

Capture.JPG

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno laično vprašanje. :D Imam enega starega garmina Nuvi 255w, a bi šlo meni naložit radarje gor? :DNaloženo imam karto Garmin City navigator Europe NT 2017.10 [2GB IMG]. 

Hvala in lp.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Radarje mi je uspelo naložit, ko sem ji skopiral na kartico mi je garmin sam ponudil, da mi jih skopira še na napravo. Zdaj bo treba samo še testirati ali jih pravilno kaže. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na karti sem našel radar pri Crikvenici, GATSO 37 mi kaže, poleg pumpe, tak da zgleda da mi je ratalo pravilno naložiti barabe. :fyou: Pa onega v trojanskem predoru mi tudi kaže. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, JamesTheMan pravi:

Na karti sem našel radar pri Crikvenici, GATSO 37 mi kaže, poleg pumpe, tak da zgleda da mi je ratalo pravilno naložiti barabe. :fyou: Pa onega v trojanskem predoru mi tudi kaže. :D 

pa ne pozabit na 3 km dalje še radar pri Šparu, Crikvenica:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, builder pravi:

pa ne pozabit na 3 km dalje še radar pri Šparu, Crikvenica:P

Vse "imamo" pokrito, tudi tista dva na D1 proti Slunju pri šolah.

Če pa kdo izve za kakšnega res novega pa naj javi.

 

ak1.jpg

ak2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Snecer pravi:

Vse "imamo" pokrito, tudi tista dva na D1 proti Slunju pri šolah.

Če pa kdo izve za kakšnega res novega pa naj javi.

 

ak1.jpg

ak2.jpg

Krk, Vrbnik :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecer, kaj pa jest z iphonom in garminovim navigonom? a lahko tud u njega kej instaleram, ga spremenim? 

npr po srbiji mi vse v grablcah kaze, u albaniji po njihovo,.... predno si zamislim kako ruto in jo vnesem obolim, kategorizacija cest je tud bol qurc. ima AC in vse ostalo z makadami vred.

najraj bi se en garmin kupu ampak mi gre na k tolk te sare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

Malo bolj točno bo treba locirat, če je možno :)

Pa o statičnih se pogovarjamo.

gledam google map, ne morem nikakor najti točne lokacije, smo se pa peljali in ga opazili še pravi čas, mislim pa, da je po cesti poleg vinarije:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ponovno sprobal in sedaj me opozarja. Zgleda, da v prvem poskusu nekaj ni stimalo, ce ravno sta bili datoteki v pravi mapi. Ce se koga zafrkava naj proba z POI loaderjem in gpx datotekami.

@snecker hvala za pomoc, mas pir v dobrem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kjer je 50 je pač 50 vsaj v vaseh in mestih( naselja) jebeš GPS obvestila, tam znižam že zaradi lastne varnosti.

kar vem pa ostale države zaenkrat še ne pošiljajo kazni direktno na dom :D

V poštev ja pa potrebno vzeti, da ne bom off topic, vzeti še provide na Riješki obvoznici (Audi A4) pa na na Zadarski....pa vse DRAGE (barič itd) na jadranki, hotel sem reči odpret oči, pa mal znižat.

Še vedno je veliko cest, kjer se da pičit. Ampak osebno se mi ne da bulit v GPS, ker postanem samo živčen.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

kjer je 50 je pač 50 vsaj v vaseh in mestih( naselja) jebeš GPS obvestila, tam znižam že zaradi lastne varnosti.

kar vem pa ostale države zaenkrat še ne pošiljajo kazni direktno na dom :D

V poštev ja pa potrebno vzeti, da ne bom off topic, vzeti še provide na Riješki obvoznici (Audi A4) pa na na Zadarski....pa vse DRAGE (barič itd) na jadranki, hotel sem reči odpret oči, pa mal znižat.

Še vedno je veliko cest, kjer se da pičit. Ampak osebno se mi ne da bulit v GPS, ker postanem samo živčen.

 

No ja, seveda v naseljih počasneje, pa v križiščih itd. Ampak na jadranki imaš vsak drug ovinek 50, a tam tudi znižaš? Pa ni treba bulit v GPS, saj se začne dret kot nor če si prehiter. Vsaj moj se. Z bluetooth povezavo pa vse slišim v čeladi. Jaz sem si nabavil  komunikator že zaradi navigacije, ker ko posije nanj sonce itak nič ne vidim na prikazovalniku. Če že imam GPS zakaj ne bi ponucal še te funkcije?

Glede kazni na dom,  Avstrija ziher, pa še hitri so. Hrvaška je tudi pošiljala neplačnikom parkirnin, samo to je privat zadevščina. Če policija pošilja pa ne vem, morda še nimamo sporazuma z njimi. V Italiji tudi ne delaj pizdarij, pride po pošti.

Ostane ti torej Bosna, pa Srbija, pa Črna Gora, pa Albanija in Grčija :) Razen če siliš na sever, za tam pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvaška pošilja na dom tudi stacinarce. Normalno da table 50 ali 40, kjr od oka označujejo ovinke ne jebem. Hotel sem reči, da samo zanašanje na gps je premal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, UnionJack pravi:

snecer, kaj pa jest z iphonom in garminovim navigonom? a lahko tud u njega kej instaleram, ga spremenim? 

npr po srbiji mi vse v grablcah kaze, u albaniji po njihovo,.... predno si zamislim kako ruto in jo vnesem obolim, kategorizacija cest je tud bol qurc. ima AC in vse ostalo z makadami vred.

najraj bi se en garmin kupu ampak mi gre na k tolk te sare

Za navigon tudi gre, samo drug format ima, skratka se da, samo boš moral sam iskat pretvorbo itd.

Na iphone (odklenjen) se da namestiti garmin streetpilot, vsaj jaz sem enkrat testno na ipad2 namestil.

Skratka marsikaj se da, samo bo treba vložit ne trud v to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎5‎/‎5‎/‎2017 ob 6:40, DAMI34 pravi:

Hrvaška pošilja na dom tudi stacinarce. Normalno da table 50 ali 40, kjr od oka označujejo ovinke ne jebem. Hotel sem reči, da samo zanašanje na gps je premal.

Itak, da je to samo dodatna zaščita. Je seveda treba vozit po predpisih. Samo mene z motorjem hitro zanese čez 50 v naselju, nekako sploh nimam občutka, da sem preko. Ko opazim znižam, pa me čez nekaj časa spet zanese :headbang: ni ne vem kako divjanje, a 10 ali 15 km/h preko je že kazen. Tako da, morda pa me bo rešilo kdaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, IZTOK pravi:

Itak, da je to samo dodatna zaščita. Je seveda treba vozit po predpisih. Samo mene z motorjem hitro zanese čez 50 v naselju, nekako sploh nimam občutka, da sem preko. Ko opazim znižam, pa me čez nekaj časa spet zanese :headbang: ni ne vem kako divjanje, a 10 ali 15 km/h preko je že kazen. Tako da, morda pa me bo rešilo kdaj ?

v bistvu je fajn če ti teta na GPSju govori:

vozite prehitro...sam kaj ko je tok tečna, pa sem jo utišal :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!