Skoči na vsebino

Kawasaki Z 900 2017, Z 900 RS in Z 900RS Cafe (2018)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
Ob 8. 9. 2017 ob 8:49, Thor Mentor pravi:

jp, retro

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a to je govora o tem modelu?!?

...najhitrejši velikoseriski motocikel na svetu... z disk zavorami?  :eek:

59ddac4954fb4_Z900.thumb.jpg.6d0e2accc7d86c664d38db5f9054faba.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Zivnorc pravi:

...a to je govora o tem modelu?!?

...najhitrejši velikoseriski motocikel na svetu... z disk zavorami?  :eek:

Tista slika zgoraj (v videu, ki ga je Dami prilepil)  je naslednik legendarnega Z-ja, ki je prišel na trg leta 72. Ta novi retro lepotec pa bo očitno naprodaj v modelnem letu 2018. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, izibajker pravi:

Tista slika zgoraj (v videu, ki ga je Dami prilepil)  je naslednik legendarnega Z-ja, ki je prišel na trg leta 72. Ta novi retro lepotec pa bo očitno naprodaj v modelnem letu 2018. 

... slučajno sem našel AVTO MAGAZIN iz leta 1973 .... št. 6 ... 21 marec... pa sem videl not ta članek... pa malo prilepil za provokacijo...   :P
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, izibajker pravi:

Tista slika zgoraj (v videu, ki ga je Dami prilepil)  je naslednik legendarnega Z-ja, ki je prišel na trg leta 72. Ta novi retro lepotec pa bo očitno naprodaj v modelnem letu 2018. 

tako je, nekje mehanika bo od Z900 izgled pa retro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

tako je, nekje mehanika bo od Z900 izgled pa retro.

So že lani napovedovali tole Z1 inkarnacijo. In očitno merili utrip na trgu, če se splača it v proizvodnjo...

5835e927a9d42_Z9001973-2017.thumb.jpg.ea5dfc6e99b4410127eba6fd8e2dde19.jpg.75b39be9088ce22dfbef89f8b0e074e0.jpg

kawasaki-z900-rs_827x510_51507098313.jpg.d5679a24f2ef3bb1e3b37c7a4272c19f.jpg

Če so lani napovedovali še bolj retro izgled (na srednji fotki malenkost bolj retro auspuhi, kolesa na šprikle, števci..) bodo v serijski proizvodnji 2018 (zgornja fotka) očitno uporabili (cenejše) lite felge...

Pa u bistvu so že v 90ih delali Zephyrje 750, ki so po izgledu kar precej spominjali nanj, še posebej zadnji model iz konca 90ih, ki je imel šprikle in grafiko v stilu 70ih. kawasaki_zephyr_750_1999_3_lgw.jpg.812381f3393729e1e6cbaf5ca5531915.jpg

 

Tale novi Z900 RS 2018 je (bo) pa lep, lep...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 10. 2017 ob 10:22, Cartman pravi:

Problem se je pojavu. Kako dragi razlozt, de vare/stroma ne bo, bo pa kredit, in spet neudobn motor za dva :)

 

rečeš da si se zmotil, naročil z900, dostavili pa z900rs, sicer pa ne zgleda toliko neudoben. Ampak pozor, fino so zajebali, ker ne moreš sam nastavljati prednapetosti zadnjega amortizerja :(

Federacija je odlična, ampak kaj pomaga, če hočeš dve osebi gor, je misija nemogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

rečeš da si se zmotil, naročil z900, dostavili pa z900rs, sicer pa ne zgleda toliko neudoben. Ampak pozor, fino so zajebali, ker ne moreš sam nastavljati prednapetosti zadnjega amortizerja :(

Federacija je odlična, ampak kaj pomaga, če hočeš dve osebi gor, je misija nemogoče.

 

Sm u cakalnici, ne dela net de bi sam guglal. Razlozi prosim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Cartman pravi:

 

Sm u cakalnici, ne dela net de bi sam guglal. Razlozi prosim. 

v navodilih piše (in RS ima tudi identično zadnjo vzmet) da za prilagoditev prednapetosti zadnje vzmeti pelji na servis. Niso dali ključka zraven, pa četudi si ga sam narediš ali kupiš moraš odstranit plastike in je bore malo prostora da zavrtiš rinko na vrhu vzmeti in povečaš prednapetost, medtem ko povrat ni noben problem, izvijač in to je to.Še Tomaž na Elisi je pizdil, da je smotano nastavljanje.

Opcije sta dve, al drugo vzmet z rolerjem , al pa se vozit solo kot jaz. :P

 

Po mojem je to kiks mimo, kaj ti pomaga polno nastavljivo vzmetenje, če prednapetosti zadnje vzmeti ne moreš spreminjat sam kot bi si želel, to je namreč nuja za dve osebi.

recimo 1 generacija SXa je imela nastavljanje prednapetosti s ključkom in to na spodnji strani vzmeti, druga pa že kolešček. Nekaj takega bi bilo nujno tudi pri Z900

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2017/september/kawasaki-z900rs/

There will be two versions of the new retro, a base model expected to be a direct rival for bikes like BMW’s R nineT Pure, and it will be priced accordingly at around £9999. Sitting above that will be a premium café racer version, expected to boast higher spec suspension, spoked rims, a small headlamp cowl, and a different exhaust system. The price will reflect its premium spec, and is expected to be in the region of £10,699

cena pa ne bo tako mala, cca 11-12 jurjev :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi KTM 690 Duke ima zadnji amortizer postavljen tako, da vzmeti brez demontaže samega amortizerja iz motocikla ne moraš nastavljati. Pri vožnji v dvoje za 3 stopnje priprem vsa dušenja in je.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, samo ni isto, giblje se bolj počasi, ampak motor je zadaj bolj nizek in ga zabija. Ker se ogrooomno vozim v dvoje, mi je možnost pravilne nastavitve zadnjega amortizerja prekleto pomembna. Sicer pri Z900 ne toliko, ker je moja z mano naredila točno 14km in se zraven smejala, da ji pol riti čez visi in to je bilo to, pa itak ni moped za 2 osebi. Medtem ko RS bi po velikosti sedeža bil lahko. Hkrati ima tudi ročico da se sopotnik lepo oprime. Recmo, da sem se zmotil, vendar iz slik ni videti, da bi imel zadnji amortizer spodaj ring, ampak ga očitno ima na vrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... Spet verjetno odvisno od vzmetenja. Moj se pelje presenetljivo lepo tudi v dvoje in 700km v enem dnevu nama ni predstavljalo kakšnega večjega problema. Amortizer ima 150mm hoda kar ni tako malo tako, da do zabijanja ne pride pa tudi moja ni ravno med težjimi kar verjetno tudi pomaga. Skoraj bi lahko trdil, da imam z dvema na motorju boljši občutek.

Tudi v navodilih ko imaš priporočene nastavitve dušenja glede na željen način vožnje napetost vzmeti ostaja nespremenjena.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, ne vem, ampak moj GT, ki ima tudi zelo dobro vzmetenje (semiactive) ko dam na 2 osebi zategne prednapetost.

Yamaha xj6 je imela klasiko in sem tudi moral zategniti, pa ni imela dušenja oz povrata.

SX je imel oboje in sem ga imel naštudiranega v nulo, obvezno prednapetost in malce 1/4 povrat.

Zakaj prednapetost, ker se teža na motorju poveča, kar je logično, pustimo sedaj občutke, da te ne moti ali ti odgovarja, ampak četudi ima tvoja samo 48kg, deluje precej bolj na moped kot voznik, ker deluje kot ročica in so sile na zadnji konec precej večje, saj sedi zadaj.

torej, defolt vzmetenje je nastavljeno za neko težo in s spremembo teže na motorju, sploh na zadnjem delu se ciklistika poruši. Se pa da peljat, le motor je zadaj nekolko mehkejši in pa nižji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil napisat, se pa že dobi za Zja Ohlins zadnjo vzmet, z ročico za nastavitev, samo cena je še v zvezdah...preko 800€

s-l500.jpg.ed6cdb73eb54c7bc84e804b776de094c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar hocem povedat je, da sam ne obcutim nikakrsnih poslabsanj v voznji. Ocitno je nekaj ze narejeno prav. Mi je pa kristalno jasno, da je zaradi tega motor nekoliko nizji.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 10. 2017 ob 10:22, Cartman pravi:

Problem se je pojavu. Kako dragi razlozt, de vare/stroma ne bo, bo pa kredit, in spet neudobn motor za dva :)

Tak motor skeširajo frajerji, brez kredita, ki jim drage ni treba zraven peljat na furo... Kakšno manjšo torbo pa tut lahko pripne na zadnji zic...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

to kar dobro zgleda, placa kar nekaj, za naravno okolje z900 povsem dovolj :) 

 

givi_tst4118_weba.jpg

to je več kot dovolj, žal pa ene 600€ al 500 najmanj. Cenej je nosilc zadnjega kovčka 150€ in kufr. Ni pa tako lepo. Meni 25 litrov na zadnjem sedežu zadostuje za en ali 2 dni, če bi hotel bi dal še tank torbo in ker imam torbe je bila rešitev na dlani. Strošek 0 €

pred 5 urami, izibajker pravi:

Tak motor skeširajo frajerji, brez kredita, ki jim drage ni treba zraven peljat na furo... Kakšno manjšo torbo pa tut lahko pripne na zadnji zic...:P

ni za 2 osebi, problem je zadnji zic in nastavitve vzmetenja. Za 2 osebi so drugačni mopedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

...ni za 2 osebi, problem je zadnji zic in nastavitve vzmetenja. Za 2 osebi so drugačni mopedi.

Ja pa saj o tem sem ti repliciral. A so mogoče ss motorji za 2, ali pa kroske... Tudi "retro" modeli, ki jih v zadnjih letih skoraj vsi proizvajalci pospešeno mečejo na trg, so ciljani na zelo specifično tržno nišo. Ki motorjev nimajo za to, da bi potovali v dvoje... Se pa seveda tudi znotraj tega najdejo izjeme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!