Skoči na vsebino

Kako otovoriti motor za potovanje? Vse o krcanju krame na moped


DAMI34

Priporočene objave

pred 50 minutami, Snecer pravi:

za ovinkom verjetno misliš, ker v nagibu še nisem videl, da bi kdo po zadnji

seveda gre po zadnji, to bi moral vedet, saj tvoj stroj rukne. Več kot je teže zadaj in več kot odpreš gas, bolj se dvigne moped spredaj, neglede ali je v nagibu ali ni.

Iz ovinka pomeni, ko začneš odpirat gas.

Ker pa vožnja po zadnji ni predmet te teme, se nadaljnji komentarji s tem v zvezi brišejo.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, BIF pravi:

Kaj vožnja po zadnjem kolesu skozi ovinek je kakšna nujno potrebna veščina, sposobnost, potreba....ali pa je le rehabilitacija nizke samopodobe, travme iz otroštva morda, ekshibicionizem...podobno kot nameščanje glasnih izpuhov? Ne vem...samo sprašujem. Ali pa je to le še ena tema za filanje serverja?

poglej stran nazaj, kjer je bil izpostavljen problem preobtežitve, seveda pa potem nekateri radi malo zakomplicirajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

poglej stran nazaj, kjer je bil izpostavljen problem preobtežitve, seveda pa potem nekateri radi malo zakomplicirajo.

Sem prebral...zato pa sem vprašal. Mislim, da je vsakemu lastniku motornega kolesa (še celo meni) jasno, da preobtežitev zadnjega dela pomeni bistveno spremembo v načinu vožnje. Ampak menim, da ni rešitev v veščini vožnje po zadnjem kolesu skozi ovinke, temveč v spremembi teže (zmenjašanje ali prerazporeditev) oz. prilagoditvi vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, BIF pravi:

Sem prebral...zato pa sem vprašal. Mislim, da je vsakemu lastniku motornega kolesa (še celo meni) jasno, da preobtežitev zadnjega dela pomeni bistveno spremembo v načinu vožnje. Ampak menim, da ni rešitev v veščini vožnje po zadnjem kolesu skozi ovinke, temveč v spremembi teže (zmenjašanje ali prerazporeditev) oz. prilagoditvi vožnje.

sploh ni problem, to se zgodi, če je moped otovorjen, + sovoznik in ti odpreš mal preveč. Nič posebnega pa popustiš, tistih par cm dviga se že prenese, hočem povedati, da z veliko težo enostavno ne moreš parirati hitrim premikom prometa v velikih mestih ampak moraš biti nekoliko previden. @svobodnaptica01to ve in zato je tudi napisala, "kadar hočeš, tudi iz ovinka", no potem pa so bile takoj cvetke vožnje po zadnji, stuntov itd.

To je problem ki ni problem, le upoštevat moraš da je moped otovorjen. Kot povsod. V končni fazi moram upoštevat da maš otovorjen moped tudi pri varnostni razdalji, zaviranju itd...

po domače pa gre moped veliko lažje na zadnjo gumo če maš zadaj preveč teže. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno. Sicer pa menim, da sam naked že po defoultu ni predviden za neka natovarjanja...že sopotnik(ca) je bolj kot ne na silo...tako, da zdrava pamet veleva svoje. Tu se mi zdi, da razprava sploh ni pomembna. V osnovi se mi zdi, da je tema namenjena temu, kako pa naked-a vseeno razumsko uporabiti (otovoriti) za neka...recimo potovanja. Motor, ki pa v svoji osnovi ni namenjen daljšim potovanjem pa se ga vseeno da za ta namen uporabiti, pa po zdravi pameti seveda zahteva tudi razumsko uporabo pod takšnimi pogoji.

Po moje je logično, da ne zahaklaš prikolico gnoja za Ferrarija in greš hitrostno uživat na gorske ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je, tema je namenjena od cenovnih variant, pa do dragih, seveda za sportaka ali nakeda. Ne pa za endure, ST itd, ki nimajo problemov z ovešanjem kufrov.

Majo pa ljudje marsikake izzume, kar nekomu lahko pride prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto lepo se ga da otovorit, nekateri celo stranske kufre gor montirajo.

Če voziš sam, tistih par kg opreme ne vpliva posebej na vožnjo.

P8242952.JPG

P8273141.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda, če hočeš kovček, nekateri pa nočejo centralca in jim je všeč recimo varianta na sedežu, ali pa stranske torbe...

gre se za zbiranje idej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

seveda, če hočeš kovček, nekateri pa nočejo centralca in jim je všeč recimo varianta na sedežu, ali pa stranske torbe...

gre se za zbiranje idej

borša na zadnjem sedežu je kar neka stalnica pri vseh, veliko gre not, simpl jo privežeš s kakšnim pajkom in to je to

https://www.louis.eu/artikel/moto-detail-trekking-roll/10027820?list=354438368

te so najjače, ko zgoraj odpreš celo, lujz ma včasih svoje sponzorske malo cenejše, njihova osnovna pa ni ok, ker tista zadrga rada popusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snecer pravi:

Čisto lepo se ga da otovorit, nekateri celo stranske kufre gor montirajo.

Če voziš sam, tistih par kg opreme ne vpliva posebej na vožnjo.

 

Od 0-58kmh ne vpliva bistveno....no prvič se celo strinjam s teboj...imam pa ekstremno malo izkušenj z otovorjenim mopedom...

Enkrat sem sicer kupil moped s kovčkom a je po prvi vožnji letel na bolho in prodal...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do not feed the troll. Do nit feed the troll. 

 

Ko sm lutal sam, sem tovoril vec, kot zdaj za dva. Glede pakiranja je moja Draga glas razuma. Go figure. 

 

Tole je za 14dni vec kot dovolj . V tanktorbi je elektronika, tablice, kindle, telefoni fotici polnilci in torbica z dokumenti. V bocnih cunje in kozmetika, v topcasu kava, kafetera, papirnate knjige in obutev. 

Na trajektu opremo zvezem na kufer, da je ne prenasava brezveze. 

IMG_4695.JPG

IMG_4699.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče samo še 1x, da spomnim pravzaprav v čem je namen te teme:

http://motosvet.com/tabla/topic/41181-kako-otovoriti-nakeda-sportaka-za-potovanje/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje drugje, kakor na disku D, v mapi Fotografije in podmapi Motorji mi je uspelo najti tusi fotografijo moje polnootovorjene yamahe Diversion 900, za katero se mi zdi, da je v prav takem stanju odšla od doma z njenim novim lastnikom ...

PICT2471.JPG.93908f85acf2903747882323d9929fc4.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

20170728_155450_HDR_.thumb.jpg.87280886dc4591ea21df8a3b5e72de8d.jpg

Mi je nekak uspela last minute sprememba otovarjanja nakeda za na pot, definitivno se lepše vozi s takšnimi torbami kot pa z maxio e52, ki tudi izgledala ni estetsko na takšnem tipu motorja. Edini problem trenutno je še fiksiranje tega rollbaga na vrh zica, saj mi je stalno lezel naprej in me tiščal v tank :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 14. 7. 2017 ob 22:11, gretzky pravi:

Jaz sem nabavil tole (pa še malo ceneje je bilo pri nas): 

http://www.polo-motorrad.com/en/hecktasche-1-ca-40-liter.html

Ker mi kovčki niso prav zelo všeč. Ne vem pa, kako se bo obneslo v praksi.

S popolnoma enako torbo sem zelo zadovoljna...hitra, nekomplicirana pritrditev in odstranitev...fiksno se drži sedeža....meni poleg kufra več kot dovolj :worship:...

Aja...pa po veliko bolj ugodni ceni v yogiju ...preko spleta.

20170914_065705.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Kar nekaj časa sem predrkaval razne opcije, kako in zakaj in za kak denar. Namreč imam naked, placa malo ali nič, bi pa občasno potoval...sam seveda in rabim malce več kapacitete, nočem pa da so neke torbe, ki bi mi drsale po plastiki, niti se mi ne da pretirano ubadati z zapenjanjem, fajn je da je nepremočljivo in seveda čimcenej. Izpadla je naslednja varianta:

http://motosvet.com/tabla/topic/41179-kawasaki-z-900-2017-z-900-rs-in-z-900rs-cafe-2018/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kole za 300€ shad 3P sistem

IMG_20180330_141559.thumb.jpg.26954d11f3c49709941f1455a77fb731.jpgIMG_20180330_141953.thumb.jpg.7b0c8ed434e4617d03d0bc6bb30c9b3c.jpgIMG_20180330_135613.thumb.jpg.34efdbcc86b3b8b5c30948cce743d571.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz imam pa rahlo drugačen problem: Placa mi zmanjkuje. Odkar se z mano vozi sine, je kar frka ratala.

Skratka, moped je Moto Guzzi Griso 8v, imam stranske trde torbice (15l max), topcase (ajd 40l) in tanktorbico (8,5l). Na stranske torbice lahko vržem še drybag 10l, ampak je še vedno premalo, če greva s šotorom (oz. zdaj bova trogala 2 kom. 1 man tent).

65273061_10218277437748474_5605324022297395200_o.thumb.jpg.ea80707b446a9fa1cae8adc8a30c8692.jpg

Torej 2x mini šotorčk, 2x spalka, 2x ležalka, 2x deževnik (njegov 2-delni je noro velik), 2x cote in pa ostale prčkarije.

Ena rešitev je, da namečem na vsako zadevo še dodatne drybage, druga pa (sem tudi že večkrat videl) na vrh top casa še eno dry torbo z lahkimi (beri: lahko a štorasto) stvarmi. Je to kul?

Da se razume, ko grem kam sam, je placa Uber dovolj, ko greva skupaj v hotel/apartma tudi. Če pa greva šotorit, pa ... Luba Gela.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kufer sem dal dray bag, oziroma lujzovo torbo. Pol pa po zadnem. Od takrat, raje velike stranske kufre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

na kufer sem dal dray bag, oziroma lujzovo torbo. Pol pa po zadnem. Od takrat, raje velike stranske kufre.

Js mam plan dat v drybag 2x spalka 2x samonapihljiva 2,5cm ležaka. Nič več, nič manj... zadeve so štoraste, ogromne, a precej lahke, tk da po zadnjem zarad tega verjetno ne bo šlo.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Dr_Jakob said:

Js mam plan dat v drybag 2x spalka 2x samonapihljiva 2,5cm ležaka. Nič več, nič manj... zadeve so štoraste, ogromne, a precej lahke, tk da po zadnjem zarad tega verjetno ne bo šlo.

Ce mas zadi plato za, monokey, lahk pr men uzames 52l maxio z rostiiljem. Tist tedn bom komot zdrzal s starim 46l. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Dr_Jakob pravi:

Js mam plan dat v drybag 2x spalka 2x samonapihljiva 2,5cm ležaka. Nič več, nič manj... zadeve so štoraste, ogromne, a precej lahke, tk da po zadnjem zarad tega verjetno ne bo šlo.

bom na sliki pokazu:

281863_177490495653844_1554398_n.jpg.d422adf3ba283334a735349d2157af98.jpg283561_177490408987186_2493192_n.jpg.b3cfcb21252c1714f7a8377318c17b8d.jpg

tule je res vse za kampirat, do dveh odejic, vzglavnikov, majmunskega kreveta in dveh stolov, strehe in pregrinjala za motor :D

Samonapihljive blazine se lepo da zvezati na bočne torbe, v torbo na kufru pa res daš lahko robo. Kozmetiko, težo in šit v tank torbo. Še boljše pa je: prikolica :P

Tako pa izgleda potem kamp: (lujzova torba je pa shramba)

226154_177491678987059_5370683_n.jpg.6a4b6d9d230814f337d674218add23e3.jpg

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!