Skoči na vsebino

Z motorjem v kombiju v Švico, Francijo in Italijo


Priporočene objave

Zdravo,

S prijateljem imava namen naložit motorje v kombi in se odpraviti v Švico, Francijo in Italijo (3 poti), pa me zanima če ima kdo kake izkušnje. Prvič s samo vožnjo po teh državah (beri tečnobi policajev), kot drugo pa z prevozom naloženih motorjev (predvsem v švico). Ne bi se rad zapletal s cariniki in policaji, spet predvsem na italijansko/švicarski meji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zna bit zelo zanimiv koncept potovanja, več dobrih variant se odpira:

1. Oba motorja in voznika se skupaj vozita v kombiju čez "nezanimiva" področja ali pa je to samo v smislu transferja...

2. Ko se kombi sparkira na neki zanimivi točki se z motorji delajo fure v tistem rajonu.

3. Kombi lahko občasno služi tudi kot zasilno prenočišče oz. back-up za hrano, prtljago... Še posebej je ta varianta dobrodošla v primeru dežja...

4. Nekatere odseke se lahko vozi eden v kombiju, drugi na motorju.

Skratka, fajn ideja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bambi61 pravi:

Ali pa greš kar z avtomobilom in v nekaj krajih rentaš motor.Lahko pa bereš potopise-najmanj zajebancije!

@Dagobert je čist korektno zastavil svoje vprašanje tule. Branje potopisov je pa v drugi temi - brez najmanjše zajebancije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tvojega pisanja sicer nisem cisto dojel kdaj in kaj bos pocel, motorje švercal ali pa se z njimi vozil. Ampak vseeno, Švica:

- policaji so zelo tečni, prebivalci pa tudi. Sosedski nadzor deluje na polno.

- imajo veliko stacionarnih radarjev, predvsem na AC in v mestih / vaseh. Drugje v glavnem ne. Navigacija / aplikacija, ki opozarja na radarje so prepovedane.

- ce mislita spat v kombiju, bodita diskretna, parkirajta tam kjer je dovoljeno, ne rinita na travo, ekstremno alergicni so na odmetavanje odpadkov

- ce sta lastnika motorjev v kombiju ne vidim legalnega problema z njihovim transportom

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sta motorja registrirana, kakšnih problemov nebi smelo biti ( + dokazilo o lastnišvu/pravici o uporabi) . Neregistriranih pa jaz raje nebi vozil čez mejo (se da, ampak se vedno komplicira) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Izibajker je zadel kaj sem pravzaprav mislil. Kombi je v igri zato, da se nama ni treba po avtobanu vozit do Francije/Švice (cajta, da bi šla do tja po lokalnih pa nimava) in da preskočiva nezanimiva področja.

Kombi potem nekje tik pred Francijo parkirava in narediva kako 3 dnevno rundo ali pa več 1 dnevnih po okolici. Nato  motorje nazaj u kombi in piči domov.  

Nejc 74: hvala za nasvete. Sej se mi je zdel da so Švicarji pasji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!