Skoči na vsebino

BikeSafe - aplikacija za preprečevanje kraje


sebar

Priporočene objave

Najprej čestitke za idejo in delitev.
Potem pa:
- Vpisana telefonska je najverjetneje vedno ista, torej bi bilo smiselno vpisati jo prvič in potem vsakič naslednjič samo uporabiti. Torej moraš kreirati datoteko za pisanje in čitanje. Jaz najbolj običajno takšne probleme rešujem z bazo, saj je kreiranje enostavno in uporaba precej preprosta. Čisto iz estetskega vidika bi sam prikazal numerično tipkovnico za vpis telefonske, ne pa običajno, s črkami.
- Izogniti se moraš 'Security warning-u', ker če uporabnik ne potrdi oz. dovoli (in ne more potrditi, saj je telefon skrit in spravljen), aplikacija ne naredi ničesar. Je pa to verjetno povezano z različnimi verzijami Androida, in imaš takoj težave ...
- Sam bi ukinil 10 sekundno odštevanje, saj je ta telefon itak že nameščen nekje, čelada pospravljena in ti že v odhodu proč od motorja. Torej: zagon aplikacije, telefonska je vpisana, samo klik na start in to je to. Dva klika v eni sekundi. Fertik.

Sicer pa še enkrat BRAVO in hvala. Meni se (očitno) ni dalo spisat kaj podobnega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično in hvala za trud in nesebično delitev z uporabniki.

10 sekundno odštevanje pa naj kar ostane. Teh 10 sek. ne pomeni ničesar ko parkiraš motor...se pa včasih še kakšno malenkost spomniš in je teh 10sek ravno prav, da zadevo porihtaš....pač moje mnenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, GO_Tomi pravi:

- Vpisana telefonska je najverjetneje vedno ista, torej bi bilo smiselno vpisati jo prvič in potem vsakič naslednjič samo uporabiti. Torej moraš kreirati datoteko za pisanje in čitanje. Jaz najbolj običajno takšne probleme rešujem z bazo, saj je kreiranje enostavno in uporaba precej preprosta. Čisto iz estetskega vidika bi sam prikazal numerično tipkovnico za vpis telefonske, ne pa običajno, s črkami.

Je na seznamu izboljšav 

pred 34 minutami, GO_Tomi pravi:

Najprej čestitke za idejo in delitev.
Potem pa:
- Izogniti se moraš 'Security warning-u', ker če uporabnik ne potrdi oz. dovoli (in ne more potrditi, saj je telefon skrit in spravljen), aplikacija ne naredi ničesar. Je pa to verjetno povezano z različnimi verzijami Androida, in imaš takoj težave

Mi zaupaš verzijo androida s katero si testiral? Se warning pojavi samo prvič ali vedno?

pred 34 minutami, GO_Tomi pravi:

- Sam bi ukinil 10 sekundno odštevanje, saj je ta telefon itak že nameščen nekje, čelada pospravljena in ti že v odhodu proč od motorja. Torej: zagon aplikacije, telefonska je vpisana, samo klik na start in to je to. Dva klika v eni sekundi. Fertik.

 Tako kot je napisal @BIF. Včasih potrebuješ še kakšen trenutek. Sploh recimo, ko spraviš telefon, klikneš start in zapiraš kovček. Če teh desetih sekund ne bi bilo, bi verjetno že sam sprožil alarm...

Popravljeno . Popravil sebar
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, sebar said:

verzijo androida s katero si testiral? Se warning pojavi samo prvič ali vedno?

5.0.2
Pojavi se vsakič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, GO_Tomi pravi:

5.0.2
Pojavi se vsakič.

Hvala, bom preveril popoldne. Verjetno gre za težavo z prevetrenim sistemom pravic aplikacij v android 5 in naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno.
Do verzije 5 je bilo vse enostavno in preprosto. Potem se je pa začel cirkus, ki še kar traja in je z vsako verzijo Androida hujši in bolj zapleten :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@sebar - kul zadeva in ideja. Torej ce prav razumem rabim en (star) android telefon,prepaid sim kartico, instaliram aplikacijo in potem mi ta tvoj app posilja sms-e ali klice na bilokatero telefonsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vuk76 pravi:

@sebar - kul zadeva in ideja. Torej ce prav razumem rabim en (star) android telefon,prepaid sim kartico, instaliram aplikacijo in potem mi ta tvoj app posilja sms-e ali klice na bilokatero telefonsko.

Točno tako :) V bistvu s tem za majhen denar nadomestiš tiste (pre)drage alarmne naprave

Alternativno če imaš sopotnika/co se lahko zmenita in pusti eden od vaju telefon v motorju

pred 8 minutami, GO_Tomi pravi:

Verjetno.
Do verzije 5 je bilo vse enostavno in preprosto. Potem se je pa začel cirkus, ki še kar traja in je z vsako verzijo Androida hujši in bolj zapleten :(

Te zastopim 100% :D 

Popravljeno . Popravil sebar
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se hočeš dodatno hecat, lahko (če so že rokomavhi odpeljali motor) aplikacijo nadgradiš tako, da v intervalih pošilja SMS z lokacijskimi podatki. Za to napisat sem rabil malo časa, da bi to naredil, je pa potrebno veliko več. Vem, sem naredil že nekaj takega. Ampak bi lepo zaokrožilo in kompletiralo aplikacijo. Potem ne rabiš drugega, kot jim slediti. In baseball palco, ko jih najdeš ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, GO_Tomi pravi:

Če se hočeš dodatno hecat, lahko (če so že rokomavhi odpeljali motor) aplikacijo nadgradiš tako, da v intervalih pošilja SMS z lokacijskimi podatki. Za to napisat sem rabil malo časa, da bi to naredil, je pa potrebno veliko več. Vem, sem naredil že nekaj takega. Ampak bi lepo zaokrožilo in kompletiralo aplikacijo. Potem ne rabiš drugega, kot jim slediti. In baseball palco, ko jih najdeš ;)

Mogoče sem slabo napisal uvodni tekst. Aplikacija že ima to funkcionalnost. Ob spremembi lokacije se periodično vsako minuto pošlje nova lokacija v obliki SMS sporočila z formatiranim linkom prek katerega prideš naravnost na google maps :) 

screen.PNG.997861209aa2ebb5b65fd8b41226179f.PNG

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče bi tole temo ali vsaj link še tule objavil:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

mogoče bi tole temo ali vsaj link še tule objavil:

ta tema paše sem :P

kaj bi vi brez mene :jezik:

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul!!

Se ideja glede baterije: sam sem telefon montiral v skriti del avtomobila, zraven je avtopolnilec, kateri napajanje jemlje od napajalne veje za razne module. Torej ko avto peljem, se le ta polni, ko ga zaklenem, se polni se nadaljnih 20 minut - dokler ne gredo vsi moduli v standby. V treh mescih stanje baterije se ni prislo pod 35%. Res pa ima baterija kapaciteto 4000 mAh (Lenovo P70). :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena boljših idej, kar sem jih v tej smeri spoznal, enostavna in uporabna, pohvale @sebar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, sebar pravi:

...Po približno pol leta dela vam predstavljam stvaritev, ki sem jo spisal več ali manj iz svoje lastne potrebe ter želje in verjamem, da bo prišla prav še komu drugemu....

Čestitke za tole aplikacijo. A si kaj razmišljal da bi probal prek Kickstarterja ali česa podobnega do kakšnega finančnega suporta pridet?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Čestitke za tole aplikacijo. A si kaj razmišljal da bi probal prek Kickstarterja ali česa podobnega do kakšnega finančnega suporta pridet?

Definitivno bi bilo zanimivo zbrat nekaj denarja in zadevo nrdit "za prou".

Bom videl v prihajajočih dneh kakšen bo kaj feedback tukaj in se naprej odločal na podlagi tega. Denar nikoli ni bil cilj tega projekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem, če bo plačljiva na Google play, tistih par€ ne bo nobenmu problem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Zok pravi:

Kul!!

Se ideja glede baterije: sam sem telefon montiral v skriti del avtomobila, zraven je avtopolnilec, kateri napajanje jemlje od napajalne veje za razne module. Torej ko avto peljem, se le ta polni, ko ga zaklenem, se polni se nadaljnih 20 minut - dokler ne gredo vsi moduli v standby. V treh mescih stanje baterije se ni prislo pod 35%. Res pa ima baterija kapaciteto 4000 mAh (Lenovo P70). :whistle:

Nekaj v podobni smeri sem razmišljal tudi sam ampak je to popolnoma drugi projekt :) 

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Po mojem, če bo plačljiva na Google play, tistih par€ ne bo nobenmu problem. 

Ideja, ki se mi mota po glavi je brezplačna verzija, ki bi delovala 2h (ravno dovolj za eno kosilo v miru pojest) in plačljiva verzija, ki bi delovala v nedogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sebar pravi:

Nekaj v podobni smeri sem razmišljal tudi sam ampak je to popolnoma drugi projekt :) 

Ideja, ki se mi mota po glavi je brezplačna verzija, ki bi delovala 2h (ravno dovolj za eno kosilo v miru pojest) in plačljiva verzija, ki bi delovala v nedogled.

Tudi ena od variant.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, sebar pravi:

Definitivno bi bilo zanimivo zbrat nekaj denarja in zadevo nrdit "za prou".

Bom videl v prihajajočih dneh kakšen bo kaj feedback tukaj in se naprej odločal na podlagi tega. Denar nikoli ni bil cilj tega projekta.

Nimaš kaj čakat na feedback tukaj. Izdelek je zelo perspektiven. Dejstvo je, da je market, kjer bi se to dalo prodat, ogromen. Tudi če se omejiš samo na motoriste.... 

Tudi če ti denar ni bil cilj tega projekta, boš vsaj pokril razvoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabite na objavo plačljivih aplikacij ali sodelovanje na Kickstarterju in podobno. Slovenija spada med države, kjer se tega ne da. Google ti lepo pove, da če hočeš objavljati plačljive aplikacije, morate ustvariti račun trgovca. Ko ga pa hočeš ustvarit ti pove pa tole:

Capture.PNG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, GO_Tomi pravi:

Pozabite na objavo plačljivih aplikacij ali sodelovanje na Kickstarterju in podobno. Slovenija spada med države, kjer se tega ne da.

Načeloma res, ampak za kickstarter in merchant account obstajajo posredniki, ki so kljub visokim maržam še vedno solidna in pogosto uporabljena alternativa...

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!