Skoči na vsebino

BikeSafe - aplikacija za preprečevanje kraje


sebar

Priporočene objave

pred 56 minutami, vandrovec pravi:

Še nekaj sem opazil, ne vem, če je kaj pomembno

Pri namestitvi programa na 4.2.2 me vpraša: dovoli delovanje programa v ozadju, na 4.4.2 me tega ne vpraša.

Na 4.2.2 potem lepo pošilja sms-e vsako minuto, na 4.4.2 pa dobim samo začetni klic, sms, podatek o lokaciji, potem ne več...

Česa takšnega žal še nisem srečal, mi lahko pošlješ screenshot? 

Okrog ne pridobitvi podatka o lokaciji, si mogoče probal pustit telefon par minut da poišče satelite? Včasih lahko potrebuje 3-4 minute, da jih dobi. Je bil telefon mogoče v hiši/garaži? Čez stene gre GPS signal zelo redko

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom imel več časa se bom še malo igral, sedaj se mi spet ustavlja na 4.2.2 ko odšteje 10 sek., pa je sim kartica not in zjutraj je normalno delalo. Na tem telefonu mi ne uspe screenshot, sem poslikal:20170318_133358.thumb.jpg.d56b5b66a4ea7f04fa95784af594956b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sebar said:

tipično pokaže android eno ikono satelita

Vem. Najprej pokaže sivo ikono, ko zaženeš app. ki uporablja lokacijo, in ko dobi satelite, je ikona bela, lokacija je pridobljena, app. lahko dela.
Težava je, da se ikona satelita sploh ne zažene. Kukr da bi v app. ne bla vklučena koda za zagon lokacije. Neglede, kako nastaviš pridobivanje lokacije telefonu: samo GPS, samo WIFI in mobilni podatki ali GSP z WIFI in mobilnimi podatki.
Torej: aplikacija ne zažene lokacije ob zagonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, vandrovec pravi:

Ko bom imel več časa se bom še malo igral, sedaj se mi spet ustavlja na 4.2.2 ko odšteje 10 sek., pa je sim kartica not in zjutraj je normalno delalo. Na tem telefonu mi ne uspe screenshot, sem poslikal:20170318_133358.thumb.jpg.d56b5b66a4ea7f04fa95784af594956b.jpg

Zanimivo. V vsakem primeru pa moraš definitivno obkljukati, da se program lahko izvaja v ozadju

A na tistem telefonu, kjer se app sesuva si probal za hec poklicat izven aplikacije? Mogoče ima Sim slab kontakt... Si mogoče kakšne Bluetooth nastavitve spreminjal oz. vklapljal / izklapljal? Je v ozadju app-a nekaj bluetooth kode (jo bom v naslednjem popravku kar zmetal ven za vsak slučaj).

pred 5 urami, GO_Tomi pravi:

Vem. Najprej pokaže sivo ikono, ko zaženeš app. ki uporablja lokacijo, in ko dobi satelite, je ikona bela, lokacija je pridobljena, app. lahko dela.
Težava je, da se ikona satelita sploh ne zažene. Kukr da bi v app. ne bla vklučena koda za zagon lokacije. Neglede, kako nastaviš pridobivanje lokacije telefonu: samo GPS, samo WIFI in mobilni podatki ali GSP z WIFI in mobilnimi podatki.
Torej: aplikacija ne zažene lokacije ob zagonu.

Zanimivo, sicer bi se moral GPS sprejemnik vklopiti šele po zaznanih vibracijah ampak če se ne, je nekje težava. 

Če te prav razumem, ima telefon sprejem lokacije omogočen ampak app ne zažene iskanja lokacije? 

 

Ta vikend sem polno zaseden z drugimi zadevami tako, da razvoj počiva 2 dni. Bo v ponedeljek zvečer nova verzija :) 

Popravljeno . Popravil sebar
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, sebar said:

Če te prav razumem, ima telefon sprejem lokacije omogočen ampak app ne zažene iskanja lokacije? 

Drži.

Tipično je praksa, da če app rabi lokacijo, zaženeš GPS z zagonom aplikacije. Cold start je različno dolg, odvisen veliko predvsem od telefona (Redmi Note 3 rabi nekaj sekund, ne moreš verjet. Sem pa že imel v uporabi telefone, ki potrebujejo celo nebo in do 5 minut, da najdejo satelite).
Sam bi ti svetoval, da omogočiš tipko START v aplikaciji šele, ko imaš le-te podatke (enako kot vse navigacijske naprave). Preverba tega je trivialna. Na ta način dosežeš, da bo aplikacija posredovala lokacijo 100%.

In če smo že pri nasvetih: klic je precej brezpotreben. Kaj naj počnem s tem, da me motor kliče? Če se zazna konstantne premike bi bilo veliko primerneje, da bi aplikacija vsako minuto poslala SMS z lokacijo, saj se motor očitno pelje (in ne pod tvojo ritjo ;)). Te točke lahko združiš v osnovno GPX datoteko in jo pošlješ na vsakih 10 SMS-ov, recimo. Tako dobiš sled, ki jo v Google Maps lahko pogledaš. 

S tem sem imel veliko dela. Če ti ni kaj jasno (in seveda, če te zanima), me komot vprašaš.

In pa seveda oprosti, če ti medem glavo in "se delam pametnega" ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, GO_Tomi said:

Če se zazna konstantne premike

Ne samo če zazna konstantne premike, temveč tudi če se lokacija v 1 minuti spremeni (v peti decimalki recimo), bi bilo potrebno poslati SMS. Premiki so lahko neznatni, lokacija pa se spreminja, če je motor naložen v kombi ali kamjon, recimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sebar pravi:

Zanimivo. V vsakem primeru pa moraš definitivno obkljukati, da se program lahko izvaja v ozadju

A na tistem telefonu, kjer se app sesuva si probal za hec poklicat izven aplikacije? Mogoče ima Sim slab kontakt... Si mogoče kakšne Bluetooth nastavitve spreminjal oz. vklapljal / izklapljal? Je v ozadju app-a nekaj bluetooth kode (jo bom v naslednjem popravku kar zmetal ven za vsak slučaj).

Sem preizkušal razne variante, prej vklopil bbluetooth in gps, pa izklopljeno. Na 4.2.2 mi najprej pokaže20170319_082113.jpg.png.635af17f0d0502ab5974f5bd39311af8.png 

potem pa20170318_135531.jpg.4a939c8acdefebb444fefd31e1f26b45.jpg

po moje bi bilo res bolje brez bluetooth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zmetal danes Bluetooth ven pa bomo vidli če je to težava :) 

Ob 18. 3. 2017 ob 22:31, GO_Tomi pravi:

S tem sem imel veliko dela. Če ti ni kaj jasno (in seveda, če te zanima), me komot vprašaš.

In pa seveda oprosti, če ti medem glavo in "se delam pametnega" ;)

ZS :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 3/15/2017 ob 10:26, Zok pravi:

Kul!!

Se ideja glede baterije: sam sem telefon montiral v skriti del avtomobila, zraven je avtopolnilec, kateri napajanje jemlje od napajalne veje za razne module. Torej ko avto peljem, se le ta polni, ko ga zaklenem, se polni se nadaljnih 20 minut - dokler ne gredo vsi moduli v standby. V treh mescih stanje baterije se ni prislo pod 35%. Res pa ima baterija kapaciteto 4000 mAh (Lenovo P70). :whistle:

To si si lepo olajsal zadevo. Vendar samo ena opazka: profi lopovi (poznam zadeve edino na Balkanu, predvidevam pa, da je povsod isto), uporabijo motilce. Na ta nacin onemogocijo tudi dodelane alarme visjega cenovnega razreda, ki imajo vgrajene razne GSM/GPS oddajnike. Dodatna zascita je vedno dobrodosla, tale od sebarja pa itak, vendar bi jaz osebno kombiniral se s kaksno drugo opcijo, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 19. 3. 2017 ob 8:46, vandrovec pravi:

Sem preizkušal razne variante, prej vklopil bbluetooth in gps, pa izklopljeno. Na 4.2.2 mi najprej pokaže

po moje bi bilo res bolje brez bluetooth.

Po dooolgem času sem si vzel en večer za app in pometal vse z bluetooth povezane zadeve ven. Ali lahko preveriš, če ti deluje verzija, ki sem jo prilepil spodaj?

app-debug.apk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 20. 4. 2017 ob 12:26, sebar pravi:

Po dooolgem času sem si vzel en večer za app in pometal vse z bluetooth povezane zadeve ven. Ali lahko preveriš, če ti deluje verzija, ki sem jo prilepil spodaj?

app-debug.apk

Prvo pohvala za app.

Mni na 5.1.1 se cez nekaj casa izpise bike safe se je ustavil nato pa storitev ni podprta.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo fantje, če bi kdo rad podprl tale moj projekt ga sedaj lahko na tem linku: KLIK

Za to potezo sem se odločil po tem, ko mi je podpiranje aplikacije začelo odžirati vedno več časa in preprosto ne morem zanemarjati vseh okrog sebe za zastonjski app. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično. Oodpiram to odločitev. Slovenija je sploh pašnik za zastojnkarje. Za vsako stvar je treba nekaj naredit, razmišljat, žrtvovat čas....prav je da se to tudi plača. Stvar naj bo narejena korektno in kvalitetno in uporabnik naj za tako zadevo odšteje korektno vsoto....s tem vsaj delno poplača trud in idejo ustvarjalca.

Jebi ga...za pet pirov na vsaki pasji bajkerski procesiji ima vsak....pa naj bo še za to zadevo....drugač pa so še vedno na voljo verige iz Bauhausa....

Sam jo bom tudi kupil....čeprav sem že ponesrečenec (povozil me je čas) in si s temi digitališ stvarmi nisem več tako blizu (jebi ga....Sinclair generacija)....bom pa nafehtal kakaega mladiča, da mi zadevo usposobi, ker mi je zadeva všeč, pa še domača je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu čemu tak app, ko so pa trackerji po 20 eur ali celo manj?

in rabiš še en telefon, da ga daš v motor?

za windowsphone vidim, da ni pa tudi sicer, rabiš dva telefona

al sem kaj spregledal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si na motorju v dvoje ne potrebuješ nobene ekstra periferije in večina nas ima doma nek star telefon, ki ga lahko uporabi. Zadevo lahko usposobiš kadarkoli jo rabiš brez čakanja poštnine in podobnih for, ni ti treba nekih posegov s kabli delat in lahko uporabiš na N motorjih (imam 2 motorja in definitivno ne bi dveh SIM kartic in trackerjev kupoval). Zase vidim dosti plusov.

Meni je ušeč in uporabljam zdaj že drugo sezono. Če bo še kdo potreboval bo dobil, drugače pa lahko tudi tracker kupiš. Vsakemu svoje.

Za WindowsPhone in Jabolčke pa takole. Naredil sem za Android, ker imam to pri roki in uporabljam. Definitivno ne bom vlagal tisoče evrov in N-ur v druge OS-e če ni večjega povpraševanja...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, imam staro Nokio E71 :) (symbian).

Če si na motorju v dvoje, pomeni, da en mobi pustiš pod sedežem in če motor gre v kombi, si še ob mobi... (malo heca)

Tracker drži baterija 7 dni, poleg dobiš rezervno, nič ni treba priklapljat, SIM kartico pa itak rabiš tudi v drugem aparatu, ali? ... bob4c je sicer idealen paket take zadeve.

Pač po tem, kar sem prebral, vidim, da je praktično vse kopirano iz teh gps trackerjev, idejna zasnova itd. le da gre za aplikacijo za mobi in ne za ločeno napravo.

Če imaš dva motorja in se ne voziš z obema pač tracker seliš, saj ni fiksno montiran, je mala škatlica na magnet, če nočeš stalnega napajanja...isto je za telefon, tudi ga moraš seliti, napajati itd. pa še precej večji je.

Jaz žal ne vidim nobene prednosti?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom probal še 1x. Jaz sem to naredil zase in iz svoje potrebe v taki obliki kot meni paše. Lahko bi naredil tudi bolj klasičen tracker z nekim arduinom ali podobno zadevo ampak je tega ogromno. Point je bil uporabit telefon za namen, za katerega načeloma to ni ampak ima vse pogoje.

Nihče pa ni rekel, da odkrivam ameriko. Tukaj sem stvar objavil zgolj za videt, če bi dotična rešitev lahko prišla prav še komu drugemu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V kolikor potrebujes kaksno pomoc pri razvoju/vzdrzevanju/izboljsavah. Mi lahko na PM sporocis(5+ let aktivega razvoja za android).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!