Skoči na vsebino

BikeSafe - aplikacija za preprečevanje kraje


sebar

Priporočene objave

pred 51 minutami, izibajker pravi:

Nimaš kaj čakat na feedback tukaj. Izdelek je zelo perspektiven. Dejstvo je, da je market, kjer bi se to dalo prodat, ogromen. Tudi če se omejiš samo na motoriste.... 

Tudi če ti denar ni bil cilj tega projekta, boš vsaj pokril razvoj...

Definitivno bom razmislil, hvala za spodbudo :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, sebar pravi:

Definitivno bom razmislil, hvala za spodbudo :) 

pol nas bo pa lupu :dry:

 

 

p.s.

vse čestitke za inovativnost :OK: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno reč sm se zmislu ... sem imel težave z avtomatskim pošiljanjem SMS-ov v roaming profilu. Torej:
- moraš met vklopljeno avtomatsko izbiro operaterja na GSM-ju,
- če ti mazne moped in jo popiha čez mejo, se bo GSM prebekslal na tujega operatera,
- probaj, če ti app pošilja SMS-e v tem načinu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

vse čestitke za inovativnost

Brez zamere, to ni nič inovativnega.

Čestitke dobi in to velike, ker deli brezplačno. Ker je napisal app in opisal delovanje in delil z nami, pa še pira ni nikjer omenjal, to si zasluži pohvalo. Veliko.

Do inovacije je pa še ... juhuhu daleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GO_Tomi pravi:

Brez zamere, to ni nič inovativnega.

Čestitke dobi in to velike, ker deli brezplačno. Ker je napisal app in opisal delovanje in delil z nami, pa še pira ni nikjer omenjal, to si zasluži pohvalo. Veliko.

Do inovacije je pa še ... juhuhu daleč.

ok, vendar kot ideja je inovativna, zakaj, ker je enostavna, ker ne rabiš nekih zadev dodatno, dovolj je 2 founa. Recimo na izletu, pa greva z mojo v gostilno, en foun pod sedež in že je nadzor. Men je to inovativno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Sebar! Sprobam in sporočim. Super ideja, da ne rabim teh nezanesljivih kitajskih plastičnih zvočnikov pod sedež montirat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je prav, da se avtorju izkaže vse čestitke. Izvedba je preprosta, me navdušuje. Sem malo profesionalno deformiran kar se tega tiče in znam bit tečen. Ma to je dobro.

Dobiš pir @sebar ob priliki :)

Inovacija je pa res nekaj drugega, ma ne bi več o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

testiral in deluje (verzija 5,1). Me pa zanima nekaj in sicer, vedno mi vklopi bluetooth, ko se sproži alarm. In ko je bil 1x sprožen alarm, torej SMS in klic, se potem naslednjič pri premikanju ne vklopi več. Verjetno pa za pošiljanje lokacije ob aktivaciji moraš imet vklopljeno tudi lokacijo. 

Drugače pa kr hitro zazna muvment :D

pir, kava al kaj drugega tut od mene (pa ne alko, razn če boš peš :P)

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Roger G. Jagger pravi:

@sebar :OK:

iOS podpira?

 

lp

ne, ker nimam niti sredstev za razvijat, niti za testirat jabolčke :P 

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

testiral in deluje (verzija 5,1). Me pa zanima nekaj in sicer, vedno mi vklopi bluetooth, ko se sproži alarm. In ko je bil 1x sprožen alarm, torej SMS in klic, se potem naslednjič pri premikanju ne vklopi več. Verjetno pa za pošiljanje lokacije ob aktivaciji moraš imet vklopljeno tudi lokacijo. 

Drugače pa kr hitro zazna muvment :D

V bistvu deluje tako, da ima alarm dva nivoja, Prvi nivo je tisti, ko dobiš samo SMS. Če se v naslednji minuti ne dogaja nič zanimivega gre app nazaj v stanje mirovanja in ti bo ob novih motnjah spet poslalo nov SMS.

Če pa prideš do točke, kjer dobiš že telefonski klic pomeni, da je nekaj hudo narobe na motorju in gre v najvišji level alarma. Iz tega nivoja se app ne vrne dokler ga sam ne izklopiš. V tem stanju ti tudi pošilja lokacijske spremembe motorja.

Bluetooth pa vklaplja ker se igram z idejo, da bi se alarm prek bluetooth signala samodejno vklapljal in izklapljal glede na tvojo bližino. Torej, preden greš na motor vklopiš app in ga daš pod sedež. Ko parkiraš in greš v kafič zazna, da te ni več ob motorju in se samodejno vklopi varovanje in spet izklopi ko se vrneš. Na ta način bi lahko brez kakršnega koli dela uporabljal app celo furo :) Ampak me še rahlo jezi in ne dela najboljše :P 

Lokacijo bi pa mogu telefon sam vklopit... A si mogoče testiral v garaži? Čez stene GPS signal načeloma ne gre...

Hvala za test, keep it coming :OK:

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za info, kolko je treba cajta, da popeglaš takšno aplikacijo: ko sem nekaj podobnega, samo kontra (saj ni važno, če se ne razume ...) delal, smo na testiranju delali 3 ljudje celo leto, vsaj 10 krat na mesec. Torej najmanj 360 testiranj in vgradnja posodobitev. Jajca do tal, vam povem ...

Vsi bomo seveda komaj čakali na SEBAR-jeve objave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, sebar said:

ne, ker nimam niti sredstev za razvijat, niti za testirat jabolčke :P 

 

......škoda :( ! Upam, da kdaj bo.....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lokacije mi ne vklopi, ker je nimam v defoltu vklopljene (verjetno bi jo moral predhodno vklopiti). Nisem še toliko testiral, trenutno se kar na kavču igram in premikam foun, mi pa vedno sproži sms in klic. Drugače pa SMSi gredo lepo v obe smeri, če se nič ni zgodilo, napiše stanje baterije in pomirjujoče sporočilo, v nasprotnem pa:

you bike is in danger :dry:

Kakorkoli, zadeva v kombinaciji še s kakim disk lockom čist posrečeno deluje. Večinoma prespimo tam, kjer je moped pred hotelom ali hišo in če se sproži alarm, sem hitro tam. Poleg tega eno noč zdrži baterija na founu.

Pohvale še 1x. Edin problem ko ga vidim je, da so ti founi ratali prekleto veliki za pod sedež. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, sebar said:

niti za testirat jabolčke

Jst ti dam enga Iphone4, če ga nucaž za nardit app. Pol vrneš, ko odrabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Yankee64 pravi:

A tole dela na res stari verziji 4.1? Mi javi BikeSafe se je ustavil!

Načeloma bi moralo delovati, en telefon mam na 4.2 pa dela. Mi zaupaš na kateri točki se zruši?

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po startu se pojavi bel zaslon, po 7 sec se vrne na osnovni zaslon ter sevpojavni pojavno okno. Sem ga vmes tudi ugasnil,da vidim po resetu ce bo kaj drugace, vendar je isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LG G2 mini, Android verzija 4.4.2, predhodni reset - ne zažene sploh. Pokaže za desetinko kukr prazno full screen okno, ki se takoj zapre. Brez sporočila.
HTC Desire 601, Android verzija 4.4.2, predhodni reset - zažene enako kot zgoraj omenjeno, vendar na koncu s sporočilom 'Žal se je program BikeSafe ustavil'.

Deluje mi pa na Redmi Note 3 z 5.0.2 Androidom.

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yankee64 pravi:

Po startu se pojavi bel zaslon, po 7 sec se vrne na osnovni zaslon ter sevpojavni pojavno okno. Sem ga vmes tudi ugasnil,da vidim po resetu ce bo kaj drugace, vendar je isto.

 

pred eno uro, GO_Tomi pravi:

LG G2 mini, Android verzija 4.4.2, predhodni reset - ne zažene sploh. Pokaže za desetinko kukr prazno full screen okno, ki se takoj zapre. Brez sporočila.
HTC Desire 601, Android verzija 4.4.2, predhodni reset - zažene enako kot zgoraj omenjeno, vendar na koncu s sporočilom 'Žal se je program BikeSafe ustavil'.

Deluje mi pa na Redmi Note 3 z 5.0.2 Androidom.

Hvala za feedback fanta. Delam na tem. Sem še enkrat preveril in ima moj telefon verzijo 4.4.4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, GO_Tomi pravi:

Brez zamere, to ni nič inovativnega.

Čestitke dobi in to velike, ker deli brezplačno. Ker je napisal app in opisal delovanje in delil z nami, pa še pira ni nikjer omenjal, to si zasluži pohvalo. Veliko.

Do inovacije je pa še ... juhuhu daleč.

ne kompliciri ... to je pač neki nov pristop, katerega velikodušno deli z nami ...

in seveda .. vse pohvale ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, DAMI34 said:

ok, vendar kot ideja je inovativna, zakaj, ker je enostavna, ker ne rabiš nekih zadev dodatno, dovolj je 2 founa. Recimo na izletu, pa greva z mojo v gostilno, en foun pod sedež in že je nadzor. Men je to inovativno.

Tocno to.

Kako sem bil vesel babyphone-ov v obliki android aplikacij - kadar je tamala spala, pa sva z zeno na hitro dobila povabilo na kosilo dva stuka nizje... :blush:

...tudi ta zadeva je enaka: imas alarm s pozivnikom vedno pri roki - pa ni potrebno razmisljati ali ga imas, ali ga nimas. :cool:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@GO_Tomi & @Yankee64, mi je uspelo replicirat težavo tudi na mojem telefonu. Očitno se zatakne če namestim prek .apk datoteke. Prek Android Studia pa gre lepo čez. Bom danes delal na odpravljanju tega

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ti kaj pomaga, sem pretestiral se tole:

1. Na Huawei P8 Lite, ver najbrz 6+(nisem preveri) dela aplikacija, vendar je zelo neobcutljiv. Moras biti precej gribbda sploh odreagira. Zanimivost: na ta telefon se poslal SMS, in zaradi vibra je Motosafe takoj zaznal "premik".

kaj bi ti se predlagal da dodas v Pro verzijo:

1. Vnos klicne stevilke iz telef imenika

2. Nastavitev obcutljivosti giroskopa--- predvidevam da od njega dobis info o premikanju

3. A bi ilo moznost uporafe NFC. imas tag nekje pri sebi in takoj deaktivira Bike safe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!