Skoči na vsebino

Garmin - brezplačne OSM mape (cel svet)


Snečer

Priporočene objave

js zadnje čase, na androidu, največ uporabljam Here Maps ;)

đabe je .. karte na kartici, pa ni treba da si online .. samo GPS signal in gasa .. do sedaj me je kr točno pripeljalo...

tole:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

drugač mam pa na telefonu še Navigona in iGo

:ninja:

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

js zadnje čase, na androidu, največ uporabljam Here Maps ;)

đabe je .. karte na kartici, pa ni treba da si online .. samo GPS signal in gasa .. do sedaj me je kr točno pripeljalo...

tole:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps

drugač mam pa na telefonu še Navigona in iGo

:ninja:

 

 

Ti bom prišepnil, da Navigon, iGO in Here uporabljajo identične zemljevide...od firme Here :)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Snecer pravi:

Ti bom prišepnil, da Navigon, iGO in Here uporabljajo identične zemljevide...od firme Here :)

 

upam, da mi nauš jezik splazu u uh :P

sj sm napisal kot opcijo, da lahko to uporabiš in imaš na kartici od telefona in uporabiš peš, s kolesom, motorjem ali z avtom ... priročno ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

Ti bom prišepnil, da Navigon, iGO in Here uporabljajo identične zemljevide...od firme Here :)

In potem me pelje zadnjič (1 maj) iz Učke do Novigrada skozi Pazin pa enih vukojebinah, ko je iz Buzeta do Novigrada skoraj avtocesta. Saj za Slovenijo in ostalo Evropo so dobre karte, za Hrvaško je pa tudi po velikosti na disku karta zelo osiromašena, polovico cest verjetno nima vrisanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Here zemljevidi so v nulo za Hrvaško in cel Balkan... to je ex Navteq, microsoft itd. si že imel kaj narobe nastavljeno.

To so isti zemljevidi, povsem identični, ki so za garmin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

In potem me pelje zadnjič (1 maj) iz Učke do Novigrada skozi Pazin pa enih vukojebinah, ko je iz Buzeta do Novigrada skoraj avtocesta. Saj za Slovenijo in ostalo Evropo so dobre karte, za Hrvaško je pa tudi po velikosti na disku karta zelo osiromašena, polovico cest verjetno nima vrisanih.

stvar nastavitev programa. Zadeva pelje čisto kul in v redu, uporabljam jo že vsaj 5 let od Grčije, Albanije, Makedonije....in deluje bolje od Garminovih jajc.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/11/2017 ob 11:40, GO_Tomi pravi:

To dela, in sproti dela tudi navigacija? Preverjeno?

Evo, testiral danes ko sem na 690 zmontiral USB štekar. Dela b.p., ekran in backlight sta na napajanju skoz vključena, ko vzmeš kontakt te vpraša če se izklopi in lahko izbereš da/ne. Če ne izbereš nobene od teh opcij se izklopi po 30 sec. Baterija pa po cca 5 urah konstatno vklopljena navigacije na 100%.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, jskrablin said:

Dela b.p.,

Hvala :)
Lahko bi sam probal, v avtu, recimo. Pa sm se zmislu pol, k sm že čivknu.
Ampak qul. Dobim drugi teden še tole, drugo sm pa itak že poinštalital. Sej ni, da nism mogu pr'nas kupit, ma se mi upira dat 10 € za nekej, kar lahko dobim za 1 €. In to enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

pozdravljeni!

na garminu imam naložene zemljevide Evrope. zanima pa me ena stvar. če želim vnesti Albanijo, mi jo ne najde. Če pa vnesem koordinate npr. hotela v Skadru, mi pa točno pokaže mesto Skadar in lokacijo hotela. Vprašanje se glasi:

ali me bo pripeljalo do končnega cilja na podlagi koordinat ali prikazuje samo cilj, cesta pa se nekje "zgubi"?

 

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, bankir pravi:

pozdravljeni!

na garminu imam naložene zemljevide Evrope. zanima pa me ena stvar. če želim vnesti Albanijo, mi jo ne najde. Če pa vnesem koordinate npr. hotela v Skadru, mi pa točno pokaže mesto Skadar in lokacijo hotela. Vprašanje se glasi:

ali me bo pripeljalo do končnega cilja na podlagi koordinat ali prikazuje samo cilj, cesta pa se nekje "zgubi"?

 

Hvala in lp

Ruto bo  narisal po cesti do točke, ki je najbližja vnesenim koordinatam, od tam bo potem ravna črta do koordinat.

Daj koordinate, da preverino v uradnem zemljevidu, če zna do hotela.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem sicer pozabil, ampak predogled poti bi moral obstajati, povečaj ga pa kruzaj s prstom do Albanije in boš videl.

Sicer pa tudi z ravno črto do neke točke se da priti, mal od oka slediš pravi smeri. Al pa zemljevid pogledaš in izpišeš glavne kraje ob poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla koordinate so: N 42 4.251 in E 19 31.133

ampak samo primerjalno . nastavitev preko gogla zemljevid in preko garmina Lj-hotel SHKODRA je  bl časovni prikaz prihoda identičen .

Morda bo pa delal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z najnovejšo Garminovo karto CNEUNTU 2019.10 gre v nulo na koordinate. Samega hotela po imenu pa Garmin ne najde.

Hotel Shkodra.JPG

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo info:
četudi nimaš karte (za podlago) te navigacija lahko vodi po prednaloženi sledi. Oziroma, ti slediš sledi. Težava je, da drugega kot vijolične črte (oz. črte nastavljene barve) ne vidiš. Precej smotano, ma se da. Preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, bankir pravi:

ojla

koordinate pošljem, ko pridem zvečer domov , drugače pa je Hotel SHKODRA L v Skadarju

 

Lp

Mene je do dotičnega hotela pripeljal BP.

Mimogrede: Dobra nastanitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem na odgovorih.

Bom imel še avtokarto s seboj, tako, da ne bo problema.

Joker, hvala na pohvali glede nastanitve

bom javil kako je šlo, ko pridem nazaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GO_Tomi pravi:

Samo info:
četudi nimaš karte (za podlago) te navigacija lahko vodi po prednaloženi sledi. Oziroma, ti slediš sledi. Težava je, da drugega kot vijolične črte (oz. črte nastavljene barve) ne vidiš. Precej smotano, ma se da. Preverjeno.

jaz sem vozil nekoč tudi na ravno črto (po Beogradu :) , ko sem imel koordinato, tudi ni problematično, kje te lahko zmoti kakšna enosmerna, sicer ti pa kaže smer, v katero moraš peljati

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 12. 6. 2018 ob 8:18, bankir pravi:

hvala vsem na odgovorih.

Bom imel še avtokarto s seboj, tako, da ne bo problema.

Joker, hvala na pohvali glede nastanitve

bom javil kako je šlo, ko pridem nazaj.

lp

@bankir si še kar na poti :??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej sory. čist pozabil.  Ampak bilo je vse ok. Albanijo nisem našel zato, ker bi moral vnesti  ime po albansko. Prišel sem na vse destinacije, razen od  Ksamila proti Igumenitsi, se je Garmin "izgubil".

Sedaj sem pa kupil Garmina z obnovitvenimi mapami. probal sem ga septembra in sem zelo zadovoljen

Lp

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!