Skoči na vsebino

Kirgizistan-Slovenija (potopis by Dopolavoro)


dopolavoro

Priporočene objave

Vize so največji cirkus. Potem se začne uživancija :) 

Si pa zelo naložen. Če se ne motim, ima super tenere dosega nekje 400 km s polnim tankom, kar bi ti moralo zadostovati z malo načrtovanja tankanja. Jaz sem se edino v drugem delu Uzbekistana (proti Kazahstanski meji) zakalkuliral in do KAZ pripeljal dobesedno na hlape in potem na meji fehtaril taksiste za par deci bencina. V Turkmenistanu sicer nisem bil, a kolikor mi je znano, težave s pomanjkanjem goriva tudi tam ni. Kante z gorivom, montirane tako visoko, si precej povečajo težo in povišajo težišče.

Edit: Pardon, šele zdaj vidim, da je drugi GS. 

Mimogrede, kje se imata načrt peljati po Kirgiziji? Iz Biškeka direkt na M41 ali gresta tudi gor do Issyk-kula in čez Naryn proti Pamirju?

Pa srečno!

Popravljeno . Popravil Kiri
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kiri pravi:

Vize so največji cirkus. Potem se začne uživancija :) 

Mimogrede, kje se imata načrt peljati po Kirgiziji? Iz Biškeka direkt na M41 ali gresta tudi gor do Issyk-kula in čez Naryn proti Pamirju?

 

Ja z vizami je bilo kar nekaj telefonov in e-mailov.... še dobro,da ima kolega potrplenje in voljo ....

Iz biškeka greva direkt na M41 ...

Glede benza pa imam še kantico z 3l na kufrih , itak je pa BMW tanker z 33l  :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno, varno, na moč uživancije, pa kako objavo tule :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa:OK: ....viza za Rusijo aaaaaaaaa:headbang:

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

....viza za Rusijo aaaaaaaaa:headbang:

viza za Rusijo je najmanši problem v enem tednu jo imaš...

povabilno pismo, pol greš na agencijo in ti to uredijo ..če rabiš kako info kar reci ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dopolavoro pravi:

viza za Rusijo je najmanši problem v enem tednu jo imaš...

povabilno pismo, pol greš na agencijo in ti to uredijo ..če rabiš kako info kar reci ...

Sem že dobil in jo dobim , pri meni traja 10 dni isto preko agencije katero mi je svetoval kolega s katerim greva . Toda , če bi si želel urediti vizo sam .......aaaaaaaaaa.........že tako je dosti dela ,saj moraš ,tudi , če daš agenciji delat (vsaj tako je zdaj pri meni ) dostavit vse datume vhoda, izhoda  in to 2x , točno narisat kje se boš gibal po Rusiji ,za vsak dan posebej napisat kje boš prespal ter v katerem hotelu ,apartmanu itd in jim pokazat da imaš rezervirano , oz . dat vavčer ,ko zbukiraš . Slika, barva motorja in vsi ostali tehnični in osebni podatki .....jaz se prvič s tem ubadam in mi je v večini pomagal kolega , hočem povedat ,da ti vzame tudi nekaj časa , sploh  se to zdi meni ,saj sem se gibal bolj po EU tleh, kaj je to enega kompliciranja in biokratizacije .......

Zato respekt za take podvige , saj tu ni samo pot in denar ,ampak je vloženega kar nekaj dela da se to vse poklopi in realizira ........

Srečno in prilimaj kaj , nas je kar nekaj , ki z veseljem spremljamo taka potovanja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja Rusi znajo res zamorit z temi papirji, pa zavarovanje nad 50t eur.... Počaki še meja te čaka, tam je spet potrebno izpolnjevat neke obrazce ki jih potrebuješ za v hotele. Pa začasen uvoz motorja ... zna bit kar pestro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovanje mora biti nad 30k€  in že velja.Sem bil že v Moskvi ,čez Ukraino s tovornjakom , poznam težave prehodov in policajev :headbang:povsod po Rusiji ....samo daavaj:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil vizo za Rusijo brez zgoraj navedenih zahtev v 10 dneh,brez kakih zapletov..cena od 100-150€

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Dr.SPEED pravi:

Dobil vizo za Rusijo brez zgoraj navedenih zahtev v 10 dneh,brez kakih zapletov..cena od 100-150€

Ja super , kaj čem reči ! Tudi sam sem probal na poslovno vizo pa me je opozorila ,da imam lahko težave , misel sem opustil ....zdej pa dost nabijanja , srečno Dopolavoro ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/28/2017 at 2:55 PM, dopolavoro said:

Ja z vizami je bilo kar nekaj telefonov in e-mailov.... še dobro,da ima kolega potrplenje in voljo ....

Iz biškeka greva direkt na M41 ...

Glede benza pa imam še kantico z 3l na kufrih , itak je pa BMW tanker z 33l  :cool:

Saj ravno na te kantice je letel komentar, samo sem se nerodno izrazil. Pomoje bodo ti te kantice odveč oziroma le odvečna teža. Realno ni potrebe po njih.

Rusko vizo sem jaz rešil relativno hitro in brez agencije. Enkrat sem se moral le vračati v Ljubljano na konzulat, ker jim ni bilo čisto jasno, zakaj rabim turistično vizo za dvakratni vstop. Sprintano sem imel le načrt poti (del skozi Rusijo), ki se ga tako ali tako nisem ravno držal ... pa rezervacijo nočitve za prvo noč sprintano z Bookinga, ki sem jo takoj po odobritvi vizuma skenslal.

Če nista ravno na knap s časom, bi vama priporočal, da zategneta do Song-kula. Tudi pokrajina mimo Naryna in tistih par prelazov proti Oshu je čudovita.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Song-kulu se res splaca prespat, se pa na cestah okoli njega nazres prahu, kot malokje drugje.

592d4e942ae64_Day_39124.thumb.jpg.f0d00f89409e43711ddadb3e788c0ca6.jpg

 

Za Turkmenistan nujni vzami dolarje v kešu. In imej jih ze na meji. Cca 100$ na prehodu in potem se za po drzavi. Kartice in evri ti ne pomagajo ma cisto nic. Iran, prav tako keš, ampak oni imajo evre prav radi.

Kantice zdaj res niso vec potrebne, dobis benzin na 100 do 200 km povsod, tudi 91 al kok ze oktanskega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, nejc74 pravi:

 

Kantice zdaj res niso vec potrebne, dobis benzin na 100 do 200 km povsod, tudi 91 al kok ze oktanskega.

 

Ob 29. 5. 2017 ob 17:44, Kiri pravi:

Saj ravno na te kantice je letel komentar, samo sem se nerodno izrazil. Pomoje bodo ti te kantice odveč oziroma le odvečna teža. Realno ni potrebe po njih.

Hvala za vse nasvete in namige.

Bojim pa se,da imava že izdelan plan poti in tega se bova držala, ker sva odvisna od časa.Verjamem pa, da se bi dalo še kam zavit...

Glede goriva, je pa ravno sedaj dol znanec iz Italije in ima velike probleme, tako da kakšen liter viška na določenih odsekih ne bo odveč. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno greš s Tomažem. Prejšnji teden sem bil pri njemu zaradi novih gum in mi je rekel, da gre v tiste konce s končnico stan. Lepo se imejta in srečno potujta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

širša debata o opremi za potovanja je premaknjena semle:

http://motosvet.com/tabla/topic/41395-nasveti-za-načrtovanje-daljše-poti/

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dopolavorojaz pa še vsaj 30 forumašev bomo zelo veseli, če boš nadaljeval potopis. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!