Skoči na vsebino

Motor do 50ccm


DRgenij

Priporočene objave

Star sem 14,5 let in s 15 leti bom naredil izpit za "petdesetko". Zanima me kateri motor bi najbolj priporocali. Sam sem ze gledal Piaggio NRG power 50 DD ampak slisal sem da je tudi opcija da zipa odblokiras in ga registriras kot "petdesetko"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je. Če že imaš Zipa 25, in ga poseduješ legalno, torej imaš tuti kašen papir ko si ga kupil teoretično bi moral imeti neko "homologacijo" na kateri pišejo lastnosti motorja. Verjetno je fajn da ti nek moto servis odblokira skuter in ti da potrdilo da je delo strokovno opravljeno (ker potem še vedno ne sme it več kot 45). Verjetno ko imaš vse to bi ti znali na kakšnem LPPju, Avto Krka (ali še kje, morda tudi kakšen AMZS) izdati nov homologacijski kartonček in nato registriraš skuter kot moped. (moped je uradna kategorija, čeprav zanje čase moediji in policaji ne ločijo, moped je kolo z motorjem, tisto kar gre 25km/h ni moped ampak kolo s pomožnim motorjem)

TO KAR SEM NAPISAL EJ TEORETIČNO, POKLIČI NA AVTO KRKA, LPP ZA TAPRAVE INFORMACIJE. 

Kar sem napisal je približno kar so mi rekli, ko sem razmišljal da bi odblokiran skuter registriral kot A1 (ker nekoč nisem imel denarja za motor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

Ja, je. Če že imaš Zipa 25, in ga poseduješ legalno, torej imaš tuti kašen papir ko si ga kupil teoretično bi moral imeti neko "homologacijo" na kateri pišejo lastnosti motorja. Verjetno je fajn da ti nek moto servis odblokira skuter in ti da potrdilo da je delo strokovno opravljeno (ker potem še vedno ne sme it več kot 45). Verjetno ko imaš vse to bi ti znali na kakšnem LPPju, Avto Krka (ali še kje, morda tudi kakšen AMZS) izdati nov homologacijski kartonček in nato registriraš skuter kot moped. (moped je uradna kategorija, čeprav zanje čase moediji in policaji ne ločijo, moped je kolo z motorjem, tisto kar gre 25km/h ni moped ampak kolo s pomožnim motorjem)

TO KAR SEM NAPISAL EJ TEORETIČNO, POKLIČI NA AVTO KRKA, LPP ZA TAPRAVE INFORMACIJE. 

Kar sem napisal je približno kar so mi rekli, ko sem razmišljal da bi odblokiran skuter registriral kot A1 (ker nekoč nisem imel denarja za motor)

Nimam še motorja in sem v dilemi ali si kupim 50, ali pa zipa 25 in pocakam do 16 leta da lahko delam a1?

sicer te pa priblizno razumem in hvala za feedback

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nism še glih star ampak tam okoli leta 2000 smo imeli 15 letniki denar za kakšen skejt ali bmx, ne vem s kje dobijo današnji najstniki denar za nove mopede, ampak moj nasvet za 0,5 leta se da potrpet in imaš potem dosti večjo izbiro lahko, kot si napisal NRG ali Typhoon, zip.. mogoče kakšen moped na prestave, pa ni se ti treba ukvarjat spreminjanjem homologacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, smasher pravi:

Sicer nism še glih star ampak tam okoli leta 2000 smo imeli 15 letniki denar za kakšen skejt ali bmx, ne vem s kje dobijo današnji najstniki denar za nove mopede, ampak moj nasvet za 0,5 leta se da potrpet in imaš potem dosti večjo izbiro lahko, kot si napisal NRG ali Typhoon, zip.. mogoče kakšen moped na prestave, pa ni se ti treba ukvarjat spreminjanjem homologacije.

moped bo zame za mojo sestro in mojega oceta + dve leti poletne sluzbe tako da ja. Sicer pa imamo ze tomosa 50ccm ne spomnem se imena in jo z ocetom skupaj popravljava :3

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!