Skoči na vsebino

Pišimo in govorimo "po naše" oziroma kaj vse me moti...


Priporočene objave

3 hours ago, Snečer said:

Bizarno pa da tistemu modelu potem še tu eni v polomljeni srbohrvaščini odgovarjate. Za to pa ne najdem izraza

Lepš se ne da povedat, za to v originalu.


sploh ne vem kaj je bol abotno. De folk v divji zelji po ugajanju mrcvari jezik ki ga res ne zna, de je ta isti folk preprican da to obvlada, al totalna servilnost predstavljena kot neko svetovljanstvo. Bruh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam te, lepa ali grda, na forumu je vse isto, ne glede na spol itd., a vendar se pa spodobi, da tukaj pišemo slovensko, sploh se to pričakuje od tujca.

Bo lepši forum, domač. Imaš tuje forume, kjer lahko v rit lezeš tujcem in vadiš znanje jezikov.

Cankar je bil kar model...

Tvoj doprinos temu forumu in moto vsebinam je neprecenljiv, kar tako naprej.

Dopuščam možnost, da sem te sicer zamenjal s kom drugim tukaj, ne spremljam več na polno, je preveč moto tematike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil Franciji in se z nemščino ter angleščino nisem mogel nič dogovorit. Pa sva z šefom prinesla 200 jurjev za stroj. V Italiji enako. Ne jebejo za pet para. Madžarska enako. Z slovenščino si nikjer ne moreš pomagat prav nič. Z balkanskimi jeziki v Sloveniji pa vse. V službi imamo dva Hrvata. Ne razumeta nič slovenskega. Razen, ko jima poveš, da bo plača manjša za 10%. 😂😂😂. Potem pa vse razumeta. Na vasi imamo srbina kateri živi tukaj 51 let. Niti besede slovensko. Kaj to pomeni? Ali si idiot ali patriot?
Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. Malo se zamislimo nad svojem poreklom in spoštujmo materin jezik.

Za tuje govoreče se preprosto lahko odpre tema “Internacional” , če se že odpirajo za vsako kozlarijo in se tam debatira v vseh mogočih jezikih.

Ne! Nisem nacionalist. 
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, KARMEN1 pravi:

Glede na to, da smo nekateri tukaj še živeli v Jugoslaviji, da smo v šoli imeli srbohrvaški jezik, da smo nekoč bili nekako pod isto streho, ne vidim razloga, da ne bi komunicirali v jugo jeziku. 

S tem se seveda ne strinjajo novodobni šmrkavci, čeprav pojma nimajo, zakaj. 

Še veliko polente bodo morali pojesti, preden bodo odrasli, čeprav dojeli kljub vsemu ne bodo nikoli.

Jaz lahko z Italijanom komuniciram v italijanskem, z nekom iz bivše Juge, v njegovem, z drugimi tujci v angleškem jeziku. To mi ne predstavlja nobene težave in moj ego zaradi tega ni ranjen, kvečjemu sem lahko ponosna, da to znam. 

Sem zelo prilagodljiva oseba, v vsaki situaciji se dobro znajdem in zelo hitro "vodim igro". 

P.s.: @Snečer, meni je bil forum veliko lepši brez tebe.

ja, ženske mate veliko orodij za oralno komunikacijo :P

 

pa naj vse ostale spomnim, kje in zakaj je nastala drama:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A temo vici, drugi štosi, smešne slike kar zapremo, ker je več v jugo jezikih kot v slovenščini?

Kaj pa tema moto gp, pa razni testi motorjev, pa yutube kanali, kjer so recenzije in opisi v angleščini? Zapremo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

A temo vici, drugi štosi, smešne slike kar zapremo, ker je več v jugo jezikih kot v slovenščini?

Kaj pa tema moto gp, pa razni testi motorjev, pa yutube kanali, kjer so recenzije in opisi v angleščini? Zapremo?

Dej, če upaš. 😂🤣😂😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kawamoto pravi:

Dej, če upaš. 😂🤣😂😁

:P

 

330155630_3293140057576716_9001422242677753167_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, DAMI34 said:

A temo vici, drugi štosi, smešne slike kar zapremo, ker je več v jugo jezikih kot v slovenščini?

Kaj pa tema moto gp, pa razni testi motorjev, pa yutube kanali, kjer so recenzije in opisi v angleščini? Zapremo?

Tako se to naredi!  
In že pred časom je bila debata o uradnem jeziku. Ampak ni bilo volje za urediti stvari ali pa ne zdrave kmečke pameti vodstva. 
 

F1414CE3-F8CE-4154-A0DD-BAA9EC8CC446.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje videnje...

Kar napiše Kronik v hrvaškem jeziku razumem in me to, da napiše v njegovem jeziku, pač ne moti. Mi pa dvigne vse dlake po hrbtu, ko mu en lojz al pa francl odgovori v hrvaškem jeziku. In potem temu lojzu al pa franclu drug lojz al pa francl reče, da ga Kronik razume tudi, če mu odgovarja v slovenščini (ker hoče bit kulturen in temu lojzu al pa franclu ne reče, da je ena usrana servilna pička), se pa ta ta prvi lojz al pa francl začne zgovarjat na sto in en način, da on tako trenira tuj jezik, pa da ga bogi Kronik itak drugače ne bi nič razumel, pa kako je slovenščina itak težak jezik za razumet, pa da ne rabimo bit zaplankani nacionalisti, pa da je bil to itak nekoč naš skupni jezik, pa.... bla,bla,bla.

Hvala, ker ste razumevajoči😊.

 

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Tako se to naredi!  
In že pred časom je bila debata o uradnem jeziku. Ampak ni bilo volje za urediti stvari ali pa ne zdrave kmečke pameti vodstva. 
 

F1414CE3-F8CE-4154-A0DD-BAA9EC8CC446.jpeg

absolutno, sem rekel, da se prijavi za moderatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno “NE”!

Zdaj, ko je zavožen MS do temelja ne mislim biti rešilna bilka. Do sedaj naših predlogov, nasvetov, idej itak nisi upošteval. 

 Samo, da si ustvariš sliko! Glasovanje za naj fotko! 10 fotk, vsak je glasoval za svojo in 9 drugih. Ja bravo za osrednji slovenski moto portal. 
Upam, da razumeš…pišem slovensko. 😂😂😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

ja, ženske mate veliko orodij za oralno komunikacijo :P

 

pa naj vse ostale spomnim, kje in zakaj je nastala drama:

 

 

Nekatere osebe svoje frustracije zdravijo na spletu 😉.

Nekoč vsega tega ni bilo, zdaj pa je postal vsakdan. 

Nekje se je treba izprazniti.....in če tega drugje ni, je tudi splet dovolj dober. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, SAR-Solo Adventure rider pravi:

Absolutno “NE”!

Zdaj, ko je zavožen MS do temelja ne mislim biti rešilna bilka. Do sedaj naših predlogov, nasvetov, idej itak nisi upošteval. 

 Samo, da si ustvariš sliko! Glasovanje za naj fotko! 10 fotk, vsak je glasoval za svojo in 9 drugih. Ja bravo za osrednji slovenski moto portal. 
Upam, da razumeš…pišem slovensko. 😂😂😂

in še vedno si tule, pa dr. looni tudi? Dolgčas. Jaz ne vem, na do kraja zavoženem forumu sodelovat? Res vam je dolgčas.

Kar se tiče fotke, se motiš, jaz sem tudi glasoval (pa moje fotke ni vmes), ti si pa užaljen ker nisi prebral navodil in tvoja fotka ni sodelovala v izboru. (bdw profič kot si bi lahko seštel glasove v anketi in jih je 24 do danes)

Upam da razumeš in ti bom pojasnil tudi razliko.

 

Nihče se ne zgraža nad objavo v tujem jeziku (angleščina, nemščina, italijanščina)

 

in predstavljaj si naslednji posnetek v balkanskem jeziku...madona, cela drama bi nastala. 

Bo šlo? :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 2. 2023 ob 19:36, Snečer pravi:

Ne poznam te, lepa ali grda, na forumu je vse isto, ne glede na spol itd., a vendar se pa spodobi, da tukaj pišemo slovensko, sploh se to pričakuje od tujca.

Bo lepši forum, domač. Imaš tuje forume, kjer lahko v rit lezeš tujcem in vadiš znanje jezikov.

Cankar je bil kar model...

Tvoj doprinos temu forumu in moto vsebinam je neprecenljiv, kar tako naprej.

Dopuščam možnost, da sem te sicer zamenjal s kom drugim tukaj, ne spremljam več na polno, je preveč moto tematike.

@Snečer drago mi je da si se vratio. Zao mi je citati da te i dalje muce isti demoni  kao i prije. 

Jedno pitanje od  tujca: recimo da uzivam u mojoj divjackoj ( tvoj opis sjecas se?) voznji po Sloveniji i naletim na tebe sa nekim problem pored ceste. Tehnicki problem/prometna nezgoda .... Treba ti pomoc! Da li bih ti se smio obratiti na hrvatskom? Da li bi me razumio? Da li bi prihvatio moju pomoc i asistenciju? 

Mozda bih morao koristiti njemacki ili engleski? Ili bih pak morao uzeti brzi tecaj slovenskog? Jer ipak mi smo u Sloveniji! Malo ce potrajati ali vjerujem da te to nece smetati! Bitnije je znati jezik nego pomoci kolegi motoristi u nevolji!! 

Ili je jednom moto kolegi iz Spanjolske/Portugala/Litve/Latvije/Norveske/Svedske.... u Sloveniji potrebna pomoc ..... dali ti je sada jasniji problem mikronacionalizma kojeg zustro i militaristicki zastupas?? 

Ili smatras da se u toj situaciji MORA zanemariti tko je u pitanju i kojim se jezikom govori? 

 

 

Netko je spomenuo motori.hr! 

Da li znas da na tom forumu ima i srba i crnogoraca i bosanaca i slovenaca i albanaca! Jer smo na cesti svi isti i u datim trenucima imamo svi istu potrebu - da nam u nevolji netko prijateljski pruzu ruku i pomogne! I svi ti pisu svojim jezikom i to nikogs vise ne smeta!

Oprosti glupo pitanje - pa ti i jesi na tom forumu i pises slovenski! To sto ti na tom forumu postas nije hrvatski! 

I jos jedno: pretpostavka je majka svih zajeba! Tvoja izjava da ja znam slovenski NIJE ISTINITA. Nazalost ja nikada nisam ucio slovenski. Razumijem puuuno ali slovenski ne znam pisati!

To sto smo povezani na puno vise nivoa izgleda da za neke ovdje ( tebe kao prvog) nema nikakvog znacenja jer se ja ne sluzim slovenskim jezikom! 

Bez da me se krivo razumije - ako je na forumu jedini problem jezik kojim se sluzim/o onda nam u zivotima ide savrseno! Jer to nam govori da drugih problema nemamo! A svi znamo da je to cista i sirova laz! 

Da ovo nisam osobno dozivio nikada ne bih povjerovao koliko je nacionalizam u Sloveniji i dalje ziv! Koliko je bitnije zadovoljiti neku svoju tzv. "velicinu" i ego nego biti covjekom! Slovenaca i Hrvata zajedno ima nas toliko da smi u EU samo jedna kap u moru ( a motorista jos i manje!!! )! Jebena smo "ekzotika" u svjietu! Ali kada bi netko citao postove ovdje i engleski kralj bi nam se dosao ovdje pokloniti! 



Kavu gdje god mozemo popiti i bez foruma! Oni kojima trebaju moji kontaktni podaci vec ih imaju i mogu me kontaktirati kad god. Oni koji ih jos nemaju lako im posaljem.

 

Da bi se strasti smirile jer ipak je rijec o jednom "cistokrvnom" (sramotno za 2023. godinu u kojoj zivimo da se takva vrsta nacionalizma i dalje tolerira) forumu - mozda bi bilo najbolje izbrisati moj profil i sve moje postove! 

Uzivajte ekipa i svako vam dobro! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

@Snečer drago mi je da si se vratio. Zao mi je citati da te i dalje muce isti demoni  kao i prije. 

Jedno pitanje od  tujca: recimo da uzivam u mojoj divjackoj ( tvoj opis sjecas se?) voznji po Sloveniji i naletim na tebe sa nekim problem pored ceste. Tehnicki problem/prometna nezgoda .... Treba ti pomoc! Da li bih ti se smio obratiti na hrvatskom? Da li bi me razumio? Da li bi prihvatio moju pomoc i asistenciju? 

Mozda bih morao koristiti njemacki ili engleski? Ili bih pak morao uzeti brzi tecaj slovenskog? Jer ipak mi smo u Sloveniji! Malo ce potrajati ali vjerujem da te to nece smetati! Bitnije je znati jezik nego pomoci kolegi motoristi u nevolji!! 

Ili je jednom moto kolegi iz Spanjolske/Portugala/Litve/Latvije/Norveske/Svedske.... u Sloveniji potrebna pomoc ..... dali ti je sada jasniji problem mikronacionalizma kojeg zustro i militaristicki zastupas?? 

Ili smatras da se u toj situaciji MORA zanemariti tko je u pitanju i kojim se jezikom govori? 

 

 

Netko je spomenuo motori.hr! 

Da li znas da na tom forumu ima i srba i crnogoraca i bosanaca i slovenaca i albanaca! Jer smo na cesti svi isti i u datim trenucima imamo svi istu potrebu - da nam u nevolji netko prijateljski pruzu ruku i pomogne! I svi ti pisu svojim jezikom i to nikogs vise ne smeta!

Oprosti glupo pitanje - pa ti i jesi na tom forumu i pises slovenski! To sto ti na tom forumu postas nije hrvatski! 

I jos jedno: pretpostavka je majka svih zajeba! Tvoja izjava da ja znam slovenski NIJE ISTINITA. Nazalost ja nikada nisam ucio slovenski. Razumijem puuuno ali slovenski ne znam pisati!

To sto smo povezani na puno vise nivoa izgleda da za neke ovdje ( tebe kao prvog) nema nikakvog znacenja jer se ja ne sluzim slovenskim jezikom! 

Bez da me se krivo razumije - ako je na forumu jedini problem jezik kojim se sluzim/o onda nam u zivotima ide savrseno! Jer to nam govori da drugih problema nemamo! A svi znamo da je to cista i sirova laz! 

Da ovo nisam osobno dozivio nikada ne bih povjerovao koliko je nacionalizam u Sloveniji i dalje ziv! Koliko je bitnije zadovoljiti neku svoju tzv. "velicinu" i ego nego biti covjekom! Slovenaca i Hrvata zajedno ima nas toliko da smi u EU samo jedna kap u moru ( a motorista jos i manje!!! )! Jebena smo "ekzotika" u svjietu! Ali kada bi netko citao postove ovdje i engleski kralj bi nam se dosao ovdje pokloniti! 



Kavu gdje god mozemo popiti i bez foruma! Oni kojima trebaju moji kontaktni podaci vec ih imaju i mogu me kontaktirati kad god. Oni koji ih jos nemaju lako im posaljem.

 

Da bi se strasti smirile jer ipak je rijec o jednom "cistokrvnom" (sramotno za 2023. godinu u kojoj zivimo da se takva vrsta nacionalizma i dalje tolerira) forumu - mozda bi bilo najbolje izbrisati moj profil i sve moje postove! 

Uzivajte ekipa i svako vam dobro! 

ti si tu gor v kaki stiski, da v hrvaščini pišeš? tečaj jezika?

brez manir, neotesan in nas ne spoštuješ

kaj pa na cesti delaš, je za strelski vod

enake manire kot na forumu

nerešljivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Snečer pravi:

ti si tu gor v kaki stiski, da v hrvaščini pišeš? tečaj jezika?

brez manir, neotesan in nas ne spoštuješ

kaj pa na cesti delaš, je za strelski vod

enake manire kot na forumu

nerešljivo

ovdje je stvarno potrebno upitati moderatore / administratore o dozi tolerancije na forumu kada clanovi odredjuju tko je za strelski vod a tko ne?!? 

@SnečerJugoslavija je na srecu odavno izasla iz Slovenije i iz Hrvatske! Ali nije iz tebe! Tvoje metode su cisti proizvod totalitaristickog rezima SFRJ! Da je Tito jos ziv, bio bi sef na Golom otoku mozda! 

Da li ja postujem Sloveniju i slovenski narod? Pa to pitanje ne moze biti postavljeno uz upotrebu mozga! 

Osim da sam privatno barem 4-8 x godisnje u Sloveniji, osim da sam i na slovenskom MOTO forumu vec neko vrijeme, osim da imam prijatelje u Sloveniji, poslovno suradjujem sa slovneskim partnerima ..... da dalje ne nabrajam!

Snecer ispaljujes pretpostavke brze nego tvoj strelski vod metke! 

A kada bih tebe i tvoj trebalo izvuci iz malina sve te to ne bi smetalo, jel tako? 

Ili ti trebalo pruziti prvu pomoc na cesti ...... 

 

Mozda bi trebao posjetiti nekoga - na koji prijateljski razgovor ...

 

 

 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, si povedal, nočeš po slovensko

pa saj to smo že vedeli

mene pa to moti na slo forumu in lahko me moti in me bo motilo

in o tem debatiramo

p.s.

ko boš enga imel na vesti zaradi divjaške vožnje, se boš spomnil na moje besede, če ne boš na šleperu slučajno priliman

zamisli se malo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klonk :P

 

internacionalni izraz zapiram temo.

Kdor hoče bo razumel, kdor noče ne bo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!