Skoči na vsebino

Pišimo in govorimo "po naše" oziroma kaj vse me moti...


Priporočene objave

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

 

 

gre se za to, da si se obesil na en prekleti post, da ti osvežim:

 

Kjer je človek človeku odgovarjal. Njemu, debata je potekala men NJIMA. Kaj se imaš qurac za usajat? To me zanima? slab dan, luna? Resnično me zanima ker:

-če nisi razumel, potem imaš GOOGLE TRANSLATE

-če si razumel, si samo tečen in nekoga zmerjaš s HLAPCEM

In če te že zanima, v prvi vrsti smo hudi HLAPCI tistim, ki zelo lepo govorijo SLOVENSKO in nas vsakodnevno nagovarjajo s parlamenta, televizije itd.

Lej, stručko, idi se ti z njima meniti po njihovo. 

To je slovenski forum in tujci se bodo prilagajali nam in ne mi njim. In tisti q... si lepo prevedi v c...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

včasih sem malo okoli in tudi malo potujem ..

na Siciliji je taksist znal nekaj stavkov v slovenščini ... mau smo se nasmejali

v Albaniji se je en trudil malo govort po slovensko, čeprav je bilo umes veliko jugoslovanskih besed ... prav tako v Bosni .. en me je clo uprašu "a poznaješ Emirja u Jesenicama .. i ja sam tamo delao :P

Podobnoi sem doživel tudi v Srbiji in v Makedoniji ... tam sem slišal celo kar lepo slovenščino ;)

 

ja, sami hlapci so po svetu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Lej, stručko, idi se ti z njima meniti po njihovo. 

To je slovenski forum in tujci se bodo prilagajali nam in ne mi njim. In tisti q... si lepo prevedi v c...

Jest se bom prlagaju komer se bom hotu........kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, GO_Tomi pravi:

Vidim, da je na meni vrsta, da se oglasim, saj sem jaz tisti, ki ...

Odgovoriti človeku v njemu razumnejšem jeziku se mi zdi zelo človeško. Samo kulturno obremenjenemu posamezniku to ne more biti jasno. Tle ni Heimatdiensta, razumeš? In tle govorim in pišem kakor me je volja. Capisi? Ta qif sha none ...

Je pa precej razumljivo, če se vse to nabijanje izbriše, saj nikakor ne paše nikamor, sploh pa ne v to temo.

lej saj ti noben ne brani, so pa nekateri začudeni, oziroma tega ne odobravajo, in so to povedali na glas.BTW, Protectorju branje slovenščine ne dela problemov. Meni recimo branje italjanščine ni tuje, pisat pa ne gre, zato v pisni komunikaciji z zahodnimi sosedi v poprečju uporabljam angleščino, oni meni dgovarjajo v italjanščini. Protector napiše po hrvaško, komot mu odgovorimo po slovensko. Z zalutanimi turisti je drugače. pantomima zmaga. 

 

mimogrede. Včeraj sem v temi o gumah gledal test gum v nemščini. prevedel sem si ga z google translate aplikacijo na mobilcu. Totalno navdušen. Tekst pogledaš skozi fotoaparat, in na ekranu je sproti preveden. Divje.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, VS800 pravi:

Jest se bom prlagaju komer se bom hotu........kajne?

tis neprilagojen :ras:

neprilagođen i nevaspitana bitaga .. štekaš :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

tis neprilagojen :ras:

neprilagođen i nevaspitana bitaga .. štekaš :huh: 

tis neprilagojen :ras:

neprilagođen i nevaspitana bitaga .. štekaš :huh: 

tis neprilagojen :ras:

neprilagođen i nevaspitana bitaga .. štekaš :huh: 

Pust me pr mer:P  3x

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Res nisem verjel, da boš razumel. In res nisi.

Ker ne gre se za pogovor med nami, ampak za prilagajanje tujcu. Naj se tujec prilagaja nam.

Res ne razumem ! Vsi politiki se s prišleki pogovarjali v angleščini , tudi na univerzah je gradivo po večini v angleščini ,sploh podiplomci itd , prilagajamo se vsem direktivam EU in to po večini samo slaba prilagajanja za slo ...............res smo hlapci , toda tu je forum  , ki nima veze s hlapci , če že spet očitaš nerazumevanje ......in če jaz mešam politiko ti mešaš zakone in policijsko sranje v vsako temo , zato se vzdrži komentarjev , kaj kdo dela , ker delaš večino očitanega drugim,  sam !

Da se pa vse nebuloze zakonske ,take in drugačne , ki pridejo iz Bruslja upoštevajo in izvajajo ,skrbijo spet naši hlapci , ja ti isti v modrih uniformah ........a post ko soforumaš odgovori v nam sorodnem jeziku je pa označen slabšalno s hlapcem ...........pa naj si vsak misli svoje .

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Lej, stručko, idi se ti z njima meniti po njihovo. 

To je slovenski forum in tujci se bodo prilagajali nam in ne mi njim. In tisti q... si lepo prevedi v c...

Torej, štručko je mel kup dela s tem, ko si se obesil na en post, bi šel mimo, mi ne bi bilo potrebno naredit nove teme, niti brisat, niti premikat, niti tipkat, niti qurcat. Ampak ne....

Predsodki bolijo, mar ne, potrebno je pojokat na forumu :P

lp

Štručko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

on ne ve, kaj je pred 5 minutami mislu :lol1:

napiš mu u ćirilici, bo bolj razumu :P

 

boh var da @stuhec kj po prekmursk napiše .. tut gugl translejt tega ne najde :lol1: 

a ne zastopiš prekmursko? pol bo treba pa v tečaj.....:ras:

Včasih je velal, da celanari govorijo najbliži pogovorni slovenščini. :whistle: Sn se odločla da od zdej naprej še sam po savinsk pišem. tk da se naučte savinščino.....:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, VS800 pravi:

Pust me pr mer:P  3x

razvrvan sam postao ... :mad:

kako bi se tele kletvice slišale po Slovensko

Da bog da ti žena rodila stonogu i radila ceo život za cipele :huh:

Jebem te dok ti oči ne izpadnu a posle zato što su ti ispale :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

:whistle: Sn se odločla da od zdej naprej še sam po savinsk pišem. tk da se naučte savinščino.....:ras:

Zakaj se mormo, sej te tut prej nismo nč štekal....:P

pred 2 minutami, maus pravi:

razvrvan sam postao ... :mad:

kako bi se tele kletvice slišale po Slovensko

Da bog da ti žena rodila stonogu i radila ceo život za cipele :huh:

Jebem te dok ti oči ne izpadnu a posle zato što su ti ispale :huh: 

 

Dej boh, da ti baba stonogo povrže, pa da je u Borovu zaposlena:lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh se mi me da prebrat več kot prve strani...tečni ste!Koga moti,da Slovenjceljni pišemo v več tujih jezik(malo zlomljeno a vseeno)naj ne hodi v to temo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

razvrvan sam postao ... :mad:

kako bi se tele kletvice slišale po Slovensko

Da bog da ti žena rodila stonogu i radila ceo život za cipele :huh:

Jebem te dok ti oči ne izpadnu a posle zato što su ti ispale :huh: 

 

ti prevedem v slovensko kletvico: Da b ti le krava crknala, pa avto/motor/traktor/kosilnca zaribu......:ras: za slovenske potrebe je to čist dost..:lol1:

 

pred 7 minutami, VS800 pravi:

Zakaj se mormo, sej te tut prej nismo nč štekal....:P

 

teb je pa res dolgcajt okrog pevskega društva......:twak:  :jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, VS800 pravi:

Dej boh, da ti baba stonogo povrže, pa da je u Borovu zaposlena:lol1:

a da bi za tujca delala .. hlapćevka :O .. zakaj pa ne za Alpino :P

 

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

ti prevedem v slovensko kletvico: Da b ti le krava crknala, pa avto/motor/traktor/kosilnca zaribu......:ras: za slovenske potrebe je to čist dost..:lol1:

 

foušarija :P

p.s.

da bi vam vse poste 6 x napisalo .. ker men samo 3 x  :lol1: 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahtevamo razdelitev foruma za vsako slovensko regijo posebej! Kdo pa razume te štajerske pijance, primorske mone,.....! Medregijska komunikacija bo potekala le preko določenih in nedemokratično izvoljenih predstavnikov. Kazen za kršitev smrt!

Slovenija je na Zemlji, kokr sm nazadnje preverju, in če se tlele zdj oglasi en Marsovček, pa se ga bo zastoplo samo tko da ti v rit da eno sondo, letim naslednjo sekundo po vazelin.

Vse ostalo je prepucavanje starih prdcev, ki še zmeraj živjo v letu '91 in ne zastopijo da je prihodnost tega planeta v globalnem sodelovanju. Žalostno pa je da prav ti stari prdci zaradi svojega zavajanja spet prihajajo na oblast (tudi drugje v svetu) in uničujejo prihodnost mlajšim in strpnejšim generacijam.

Enako za vse ki pljuvate čez EU. Vaša predstava o tem kaj EU dejansko je in kako vpliva na vaša življenja je popolnoma izkrivljena. Če kdo vrjame da bi bla Slovenija v boljšem položaju kot je trenutno, če nebi bila v EU je pozabu kšn tablet uzet. Al pa kšnga preveč po pomoti.

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Xebec pravi:

Enako za vse ki pljuvate čez EU. Vaša predstava o tem kaj EU dejansko je in kako vpliva na vaša življenja je popolnoma izkrivljena. Če kdo vrjame da bi bla Slovenija v boljšem položaju kot je trenutno, če nebi bila v EU je pozabu kšn tablet uzet. Al pa kšnga preveč po pomoti.

 

mi smo itak nezadovoljni ... primer vinjete ... vsi jamrajo kok so drage ... ko je nekdo lansiru vest, da bo potrebno plačat za vsako relacijo oziroma po prevoženih kilometrih tudi za vozila pod 3500 kg, se zdaj vsi bunijo in pišejo ogorčena pisma, kok je ta sistem fajn in da naj nehamo spreminjat ..

tist k bo hotu me je razumu s poanto .. tist ki me pa ni, pa me nau :P

še dobro da je Slovenija v EU .. imamo vsaj ene usmeritve .. dokler nismo vstopili v EU smo zajebal vse kar smo imeli ... samo da namignem: razprodaja premoženja, lastninjenje in podobne packarije ... veliko njih, ki so še vedno v parlamentu so veliki krivci, da se je Slovenija osiromašila in osramotila pred EU (izbrisani, varčevalci in še kaj) ... vsi, ki so krivi za te packarije, še vedno harajo v politiki in ustvarjajo nestrpnost med ljudmi ... nihče ni odgovrjal za to ... mi smo njihovi hlapci in jih pokorno volimo ... 

Slovenec Slovencu Slovenec :huh: 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, maus pravi:

razvrvan sam postao ... :mad:

kako bi se tele kletvice slišale po Slovensko

Da bog da ti žena rodila stonogu i radila ceo život za cipele :huh:

Jebem te dok ti oči ne izpadnu a posle zato što su ti ispale :huh: 

 

gugl je takole prevedel:

 

Bog pripravljen te ženske rodila stonoga in delal vse svoje življenje za čevlje: huh:

Jebi se, dokler oči ne izpadnu podjetja, saj je izkazalo: huh:

 

 

ps. si opazu, da je tudi emotikone prevedel? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, GO_Tomi pravi:

Vidim, da je na meni vrsta, da se oglasim, saj sem jaz tisti, ki ......

Ene dve leti nazaj je bil tule na forumu zelo podoben primer, šlo je za isto osebo.  Če te kaj bolj zanima poskusi najti poste v njegovem profilu....

Dejstva so (vsaj tako jih jaz vidim) naslednja:

@protector je eden izmed zelo redkih tujih državljanov (če ne celo edini), ki se občasno oglasi na našem forumu v svojem jeziku. Piše pa potopise, ki so (vsaj za moj okus) odlični in nekaj najboljšega, kar v tem segmentu lahko sploh najdeš na ms. Njegov slog pisanja, fotografije, prefinjena uporaba humorja, izbrana vsebina... so na vrhunskem nivoju. Iz svojih moto potepanj po Slo je napravil tudi vodnik v pdf formatu in nam ga ponudil v uporabo. Jaz njegov jezik kar dobro obvladam, verjamem pa, da je lahko mlajši generaciji  (ki ni brala Alana Forda, Komandanta Marka, Zagorja...) nerazumljiv. 

Da bo volk sit in koza cela, pa da se ne bo po nepotrebnem vznemirjalo heimatdiensta iz blatnega dola, ti predlagam naslednje. V morebitni korespondenci z njim v prihodnje (taki odprti, ki bo na vpogled tudi drugim na ms) mu piši kar v svojem jeziku.  Te bo razumel na tak ali drugačen način. 

p.s. Pag moraš pa nujno enkrat prekruzat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

mi smo itak nezadovoljni ... primer vinjete ... vsi jamrajo kok so drage ... ko je nekdo lansiru vest, da bo potrebno plačat za vsako relacijo oziroma po prevoženih kilometrih tudi za vozila pod 3500 kg, se zdaj vsi bunijo in pišejo ogorčena pisma, kok je ta sistem fajn in da naj nehamo spreminjat ..

tist k bo hotu me je razumu s poanto .. tist ki me pa ni, pa me nau :P

še dobro da je Slovenija v EU .. imamo vsaj ene usmeritve .. dokler nismo vstopili v EU smo zajebal vse kar smo imeli ... samo da namignem: razprodaja premoženja, lastninjenje in podobne packarije ... veliko njih, ki so še vedno v parlamentu so veliki krivci, da se je Slovenija osiromašila in osramotila pred EU (izbrisani, varčevalci in še kaj) ... vsi, ki so krivi za te packarije, še vedno harajo v politiki in ustvarjajo nestrpnost med ljudmi ... nihče ni odgovrjal za to ... mi smo njihovi hlapci in jih pokorno volimo ... 

Slovenec Slovencu Slovenec :huh: 

 

Meš,  ti tut, kej čudnga ješ?:jezik: 

Aja drgač sn te pa zastopla kua si hotu povedat..... :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, izibajker pravi:

Ene dve leti nazaj je bil tule na forumu zelo podoben primer, šlo je za isto osebo.  Če te kaj bolj zanima poskusi najti poste v njegovem profilu....

Dejstva so (vsaj tako jih jaz vidim) naslednja:

@protector je eden izmed zelo redkih tujih državljanov (če ne celo edini), ki se občasno oglasi na našem forumu v svojem jeziku. Piše pa potopise, ki so (vsaj za moj okus) odlični in nekaj najboljšega, kar v tem segmentu lahko sploh najdeš na ms. Njegov slog pisanja, fotografije, prefinjena uporaba humorja, izbrana vsebina... so na vrhunskem nivoju. Iz svojih moto potepanj po Slo je napravil tudi vodnik v pdf formatu in nam ga ponudil v uporabo. Jaz njegov jezik kar dobro obvladam, verjamem pa, da je lahko mlajši generaciji  (ki ni brala Alana Forda, Komandanta Marka, Zagorja...) nerazumljiv. 

Da bo volk sit in koza cela, pa da se ne bo po nepotrebnem vznemirjalo heimatdiensta iz blatnega dola, ti predlagam naslednje. V morebitni korespondenci z njim v prihodnje (taki odprti, ki bo na vpogled tudi drugim na ms) mu piši kar v svojem jeziku.  Te bo razumel na tak ali drugačen način. 

p.s. Pag moraš pa nujno enkrat prekruzat.

Zelo dobro, pa še nekaj bi poudaril, nekatere zadeve, potopisi, filmi, igre s prevodom zgubijo svojo žlahtnost, zgubijo tisti nekaj več, ki ga avtohtoni jezik pisca ima, a se v prevodu izgubi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Meš,  ti tut, kej čudnga ješ?:jezik: 

Aja drgač sn te pa zastopla kua si hotu povedat..... :P 

Da bog da ti se veš nikad ne osušio :ras: 

Da imala noge petnajst do tri ceo život :jezik: 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!