Skoči na vsebino

Portugalska


poggy

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Ali se je morda kdo že potepal po Portugalski? Zadeva je precej daleč, je verjetno treba kar "delat" če hočeš v 18 dneh izkoristiti vse kar ponujajo S Španija, Portugalska in J Španija?

Kako je z avto oziroma motovlaki? 

Za vse (konstruktivne in uporabne) informacije se zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolegom greva naslednjo soboto za 14 dni v Andaluzijo in Portugalsko.

Te dežele so res daleč, zato si bova pomagala s trajektom iz Genove do Barcelone.

Povratna karta za 2 osebi, 2 motorja in kabino je stala 675eur, kupljeno 3 tedne pred odhodom.

Do Genove je 650km, trajekt iz Genove gre ob 17h. V nedeljo ob 14h pristane v Barceloni, do večera si lahko že v Valenciji. Sicer je od Genove do Barcelone 950 avtocestnih kilometrov in trajektu časovno in stroškovno ne more biti konkurenčen niti BMW...

Vozila se bova po Andaluziji do Gibraltarja potem pa v Lizbono, po Portugalski, potem pa nazaj po sredini ali severni Španiji do Barcelone, 12 dni. V petek opoldan gre trajek iz Barcelone in je zjutraj v Genovi.

Vse skupaj naj bi zneslo čez 5000 km, dežja pa menda ne bo...

Lp Jaka 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jaka25 pravi:

S kolegom greva naslednjo soboto za 14 dni v Andaluzijo in Portugalsko.

Te dežele so res daleč, zato si bova pomagala s trajektom iz Genove do Barcelone.

Povratna karta za 2 osebi, 2 motorja in kabino je stala 675eur, kupljeno 3 tedne pred odhodom.

Do Genove je 650km, trajekt iz Genove gre ob 17h. V nedeljo ob 14h pristane v Barceloni, do večera si lahko že v Valenciji. Sicer je od Genove do Barcelone 950 avtocestnih kilometrov in trajektu časovno in stroškovno ne more biti konkurenčen niti BMW...

Vozila se bova po Andaluziji do Gibraltarja potem pa v Lizbono, po Portugalski, potem pa nazaj po sredini ali severni Španiji do Barcelone, 12 dni. V petek opoldan gre trajek iz Barcelone in je zjutraj v Genovi.

Vse skupaj naj bi zneslo čez 5000 km, dežja pa menda ne bo...

Lp Jaka 

 

 

 

 

Super. Lahko prosim za kakšno .gpx datoteko? Sklepam da gresta po GpS-u?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poggy, živijo

Nobenih GPS pripomočkov nimava; samo radovednost, zemljevid, kakšen turistični vodnik in internet.

Andaluzija ima veliko pokazati:

  • mesta z bogato mavrsko arhitekturno dediščino (Granada, Cordoba, Ronda)
  • nekaj hribovitih cest okoli Sierra Nevade
  • zelo slikovito, adrenalinsko pešačenje po Camino del Rei (soteska Chorro)
  • Gibraltar in najbolj južna točka Evrope Tarifa

Če bo šlo vse po sreči bi bila 7 dan v Lizboni potem pa počasi nazaj, plan se bo delal sproti: gradovi, cerkve in samostani severno on Lizbone, kakšna plaža, gorska cesta Serra da Estrela, Porto

Od portugalske nazaj do Barcelone je verjetno kakšnih 3 do 5 dni vožnje, morda ob Atlantiku in čez Baskijo

Skratka, zahtevno potovanje v smislu dolžine pa tudi glede zanimivosti, ki jih je vredno predhodno naštudirati, da je tura čim bolj logično speljana in ne preveč enolična.

Lp Jaka

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so ti napisali, kakšnih vlakov ni, opcija je trajekt (čeprav je meni to malo mim, pa ne zaradi trajekta, ampak "rute" do njega) . Španija je prostrana in večinoma dolgočasna. Od ene zanimivosti do druge se pošteno vleče. Portugalska je precej bolj pestra (hitreje se menja pokrajina) . Sever Portugalske je bil meni bolj zanimiv kot jug (pa precej cenejši) . 18 dni ni malo, ampak da bi kaj bolj podrobno "pregledal" vse to ni neko obilje časa (jaz sem bil cel mesec, pa bi se mi kakih 10 dni več prav prileglo, sem pa bolj počasne sorte) .

Glede Portugalske, sever ima lepše plaže, ampak na kakšno kopanje lahko pozabiš (če nisi bolj skandinavske sorte) je pa notranjost (saj meni) izjemna (jaz sem "obdelal" del od Viana do Castelo do Vila Nova de Foz Coa ob Španski meji) .Kopanje v morju je možno nekje od Albufeire proti Španiji.

Meni so priporočili ogled Aveira (kao Portugalske Benetke) , samo se mi potem ni dalo (mi je bilo malo s poti) .

Lizbona je ogromna (saj meni) , do sedaj sem bil v Lizboni, skupno kakšnih 5 dni pa bi težko rekel, da sem si jo ogledal.

Malo glej na vreme, jaz sem bil junija pa me je gor grede pralo čez Italijo in Francijo (v Španiji je dež končno ponehal) . Nazaj pa sem se skoraj skuhal v Španiji (med Seviljo in Cordobo je bilo preko 45 °C, ob obali bi bilo saj 10°C hladneje) .

Malo si določi prioritete in kaj te dejansko zanima (jaz sem "preskočil" Sintro, ker bi potreboval zanjo cel dan, pa mi tako ni bila zanimiva, je pa vožnja v okolici vredna obiska) . Ogledal sem si trdnjavo v Sagresu, pa ni nič posebnega (imajo kup lepših trdnjav) edino kar je ogromno za hodit, ostalo pa očitno ni kaj dosti od nje. V Vila Nova de Foz Coa imajo arheološko najdišče (nekih 30000 let starih slik na skalah) , dokaj zanimiva stvar ampak rabiš čas in da ima kakšen smisel si moraš ogledati tudi "originale" , to pa je povezano s predhodno najavo in vožnjo po dokaj slabi cesti ali te "organizirano" peljejo s terencem.

Preveri kako je sedaj z Granado, če nisi bil je vredna ogleda, ampak kakor sem zasledil je gneča nepopisna in rabiš rezervacijo. Ravno tako je zanimiv Gibraltar, ampak tudi zanj rabiš kar nekaj časa, je pa razgled, če je vreme, vreden tega.

lp

p.s. moje slikce portugalske (menda dela povezava) , ene so verjetno malo brez veze, ostale pa pokažejo bistvo... https://photos.google.com/album/AF1QipN7YoaIbIKFziEBz8rZv42yqgjZ0BNDSC0DB9mC

Popravljeno . Popravil franc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem to presega moje znanje. Mapa je v "skupni rabi". A bo to kaj pomagalo?  https://goo.gl/photos/tMaVz54wJaiDPAsH9

lp

Drugače pa to bi moralo delati (od 10 strani dalje) http://advrider.com/index.php?threads/7th-european-advrider-rally--north-of-portugal.667502/page-10

Popravljeno . Popravil franc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa dela! Hvala!! 

Super slike ... KTM-a je potrebno toliko prati?? :P

Popravljeno . Popravil boych
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 6. 2017 ob 12:19, poggy pravi:

Pozdravljeni.

Ali se je morda kdo že potepal po Portugalski? Zadeva je precej daleč, je verjetno treba kar "delat" če hočeš v 18 dneh izkoristiti vse kar ponujajo S Španija, Portugalska in J Španija?

Kako je z avto oziroma motovlaki? 

Za vse (konstruktivne in uporabne) informacije se zahvaljujem

Na Portugalskem je klasično in elektronsko cestninjenje( koncesionarji ) pri vstopu  v Portugalsko se je potrebno registrirati in vnesti plačilno kartico katero bremenijo za prevožene odseke(cene so napisane pri vsakih odsekih).V primeru"Švercanja" so posnetki reg.tablice .Lani nisva poznala sistema in za  Ac cca 17 km in plačala 50,00€ kazni (na klasičniem cest.  nisva vzela listka.(različni lastniki in sitemi plačila).

 

http://students-mobility.ung.si/?p=3975

 

lp   Cene

20160617_164329.jpg

20160617_164606.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa, to je pa novo. Ko sem bil jaz je bilo klasično (plačaš ko prideš na rampo) . AC sem uporabil edino na poti iz Lizbone proti jugu, ker je bilo ceneje in hitreje, kot da bi šel na trajekt.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 6. 2017 ob 20:17, jaka25 pravi:

S kolegom greva naslednjo soboto za 14 dni v Andaluzijo in Portugalsko.

Te dežele so res daleč, zato si bova pomagala s trajektom iz Genove do Barcelone.

Povratna karta za 2 osebi, 2 motorja in kabino je stala 675eur, kupljeno 3 tedne pred odhodom.

Do Genove je 650km, trajekt iz Genove gre ob 17h. V nedeljo ob 14h pristane v Barceloni, do večera si lahko že v Valenciji. Sicer je od Genove do Barcelone 950 avtocestnih kilometrov in trajektu časovno in stroškovno ne more biti konkurenčen niti BMW...

Vozila se bova po Andaluziji do Gibraltarja potem pa v Lizbono, po Portugalski, potem pa nazaj po sredini ali severni Španiji do Barcelone, 12 dni. V petek opoldan gre trajek iz Barcelone in je zjutraj v Genovi.

Vse skupaj naj bi zneslo čez 5000 km, dežja pa menda ne bo...

Lp Jaka 

Pozdravljen,

Izgleda, da se bomo peljali z istim trajektom. Iz Genove štartamo v soboto popoldne proti Barceloni. Od tu mimo Zaragoze proti Lizboni. Nato ob obali ogled svetilnikov do Giblartarja, Siere Nevade .... skupaj 14 dni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2017-6-10 at 8:17 PM, jaka25 said:

Povratna karta za 2 osebi, 2 motorja in kabino je stala 675eur, kupljeno 3 tedne pred odhodom.

Do Genove je 650km, trajekt iz Genove gre ob 17h. V nedeljo ob 14h pristane v Barceloni, do večera si lahko že v Valenciji. Sicer je od Genove do Barcelone 950 avtocestnih kilometrov in trajektu časovno in stroškovno ne more biti konkurenčen niti BMW...

 

950km po AC je osem ur (viaMichelin sicer pravi, da je razdalja 850km). Osebno bi rekel, da je še manj, ker za v Francijo ni treba zavijati v Genovo. Strošek tja in nazaj z motorjem je cca 260€ (vir ViaMichelin). Za 70€ spiš v hotelih F1 za dve osebi dvakrat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabte to. "Držte se šniclov in kolin" tudi kaj na žlico zna biti odlično. Pa malo čekirajte pogrinjke (običajno so dobri in poceni, se pa zna zgoditi da so toliko kot kosilo "ima nateguna svuda" ) . Pa če se bo kdo lotil rib, naj prej preveri če so spucane, ker imajo Portugalci malo čuden smisel za "naravno"  (sardele so velikosti manjših postrvi in jih dobiš cele, z drobovino vred) .

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 14. 6. 2017 ob 22:36, MiNa pravi:

Danes ob 18:00 po našem času ali 17:00 po lokalnem. Edina motorista na zahodni konici Evrope. Vreme megleno (18 stopinj) ampak samo na konici južneje in severneje pa sonce.

DSC03963.thumb.JPG.e192184480641393deba7256cabf656a.JPG

DSC03979.thumb.JPG.4f2fd73b78c5f66d7dacaa091f53dd08.JPGIMG_6901.thumb.JPG.2a214a5f19f96cf06ebf9578013b0ff2.JPG

IMG_6903.thumb.JPG.503656fc85e56eef2122acaa26e2c5b2.JPG

 

Če bi prišel za vikend bi bilo motoristov cca sto, ker se redno zbirajo na tem mestu in je lepo za videti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 6/12/2017 ob 11:46, franc pravi:

Meni so priporočili ogled Aveira (kao Portugalske Benetke) , samo se mi potem ni dalo (mi je bilo malo s poti) .

Bil tam leta 2005, nisi kaj veliko zamudil, ko si šel mimo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/12/2017 ob 11:46, franc pravi:

Ogledal sem si trdnjavo v Sagresu, pa ni nič posebnega (imajo kup lepših trdnjav)

Pod trdnjavo je lep zaliv z mivko. Ko stopiš na to mivko in se začneš malce premikat levo desno, počasi toneš vanjo in kaj hitro se vgrezneš do kolen. Zanimivo, primerno za pavzo, praktično do obale cesta. Sama trdnjava je pač taka kot je bil namen za njeno izgradnjo, sploh glede na lego (ravna polica).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/10/2017 at 12:19 PM, poggy said:

Pozdravljeni.

Ali se je morda kdo že potepal po Portugalski? Zadeva je precej daleč, je verjetno treba kar "delat" če hočeš v 18 dneh izkoristiti vse kar ponujajo S Španija, Portugalska in J Španija?

Kako je z avto oziroma motovlaki? 

Za vse (konstruktivne in uporabne) informacije se zahvaljujem

Skoraj vse o avtovlakih tule: https://www.seat61.com/Motorail.htm

Bojim se, da boš razočaran. Če bi vsaj Italijani imeli kaj čez padsko nižino, recimo od Trsta do Ventimiglie....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!