Skoči na vsebino

Gilera Runner PureJet 50 tezko zastarta, trokira in je brez moci


Racing

Priporočene objave

Torej pod roke mi je prisel ta skuter, ki je bil skoraj nic vozen! Letnik 2007, v pogonu mogoce 2x na leto.....2000km vse skupaj... Motor ima skoraj identične simptome kot motor na spodnjem youtube linku. Star bencin sem stočil ven in dal novega, svecka je nova, baterija je nova... sumim na kak filter ali nekaj z dotokom bencina? Mi lahko kdo pomaga s kako idejo? Ima vbrizg, ne fergazerja... Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljen,

Problem je lahko v vbrizgu goriva, najbolje da se električnega vbrizga ne dotikaš in da ga pelješ na servis.

Lep pozdrav, WhiteStormENGINE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

tnx, prisli smo do zaključka da je injektor fuč :) Ma kdo kakega doma al lahko kaj zrihta ali se kr sprehodim do trgovine? :)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, 

Injektor pri teh motorjih, najprej "crkne" če boš dobil rabljen injektor pazi da bo dober in delujoč. Najboljše je da kupiš nov injektor vendar boš mogel odštet kar nekaj denarja, ker so te injektorji kar precej dragi. Kakšnih koli kopij NE kupuj.

Lep pozdrav!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

White tnx za konstruktiven odgovor... dobu v italiji komplet del z injektorjem nov za 130 eur... pri nas cca 220 eur :/

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zdravo. 

Imam zelo podobno situacijo pri NRG MC3 Purejet... 

Stal je 2 leti. Smo ga zalaufali... V prostem teku delal zelo lepo. Zato smo naredili generalni servis... Zložili in je padla testna voznja.

Motor je trokiral in po 20 min testa tudi dokoncno ugasnil in ni vec prizgal... Iskra vrhunska. Sel kupit novo benz pumpo - s popustom 213 eur?!? Ker naj bi bil to razlog v 95% primerih.. Vendar nobene spremembe. Zdej sem nabavil tudi rabljen moder injektor in sedaj vsaj prižge ampak zopet cuka in nima prave moči... 

Malo zmeden kaj bi se lahko bilo...? Zdej imam plan nalit 100 oktanca in cistilo za injektorje ter scistit izpuh... 

Ima kdo se kaksno idejo kaj bi lahko bilo? 

Motor ima drugace le dobrih 8000km.

Hvala ze vnaprej! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 5. 6. 2019 ob 23:33, Beno1131 pravi:

Ali ti je zacel boljs laufat po temu ko si nalil 100 oktanski bencin?

Beno. 

Je bilo potrebno vse razdret še enkrat... Injektor dat sčistit pod pritisk, tank sčistit in vse cevi. Smo zložili skupaj.. Sedaj potrokira le vcasih in praviloma ko je hladen... Sem sedaj nalil se prvi tank 100 oktanca ter cistilo za šobe pa da vidmo... 

Poročam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!