Skoči na vsebino

Honda ST 1300 Pan European


kalimero

Priporočene objave

Kolega jo vozi in vozi,  letnik 2005 prevoženih cca 120tkm do zdaj samo redno vzdrževanje brez problemov sicer neke velike izbire ni, če pogledaš za bmw-ji:whistle: imaš kar lepo izbiro..odločitev je tvoja:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

 

Zdravo,

 

Hvala za odgovor:) sem moral malo spravocirat z BMWji da sem pospešil debato. Sicer si že od nekdaj želim RTja, vendar dvomim da za 6k€  dobim kaj uporabnega.

royal- po sliki sklepam da imaš/si imel FJRjko. A si kdaj vozil od kolega ST1300? Zanima me glede primerjave,

 

Lp,

Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpiram temo, ker sem jo danes parkiral v garaži in nisem našel veliko napisanega v zvezi s tem motorjem na forumu. 
Prvo grejo gor pregrešno dragi rajserji: https://www.helibars.com/products/HeliBars®-Tour-Performance™-handlebars-riser-for-Honda-ST1300/406.html

20170816_155007.jpg.e141bd1381b5e1ffb583069dbcef6525.jpg

Oprema: ABS, komplet wilbers vzmetenje, el. deflektor, gel sedež, deflektor kit, orig. top case, notranje torbe, predelana izpuha brez katalizatorja, 91kkm, l. 2004
K noč pa dan v primerjavi z xt660z, ki seveda ostane v garaži, da se razume! Vse kar bom delal na motorju objavim tukaj ali pa vas vprašam za nasvet. Seveda je tema odprta za vse.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 8. 2017 ob 21:26, Motocaster pravi:

Zdravo.

 

vlečem temo iz naftalina.

 

pred kratkim me je nesreča kolega toliko vrgla iz tira da sem prodal svojo CBF600 (2010 letnik). Sem mislil, da bom lahko zdržal brez motorja pa me vleče in vleče na avto.net za kaj kupit (in to tako zelo da bi bil za prvi šus že s skuterjem zadovoljen :s ). Sam sem bil res tisti turistični voznik, da sem imel motor za izlete/potovanja. Vedno sem hotel ta pravi turing motor in sedaj seveda pogledujem v ta segment.

Sem se seveda obesil na ST1300 vendar imajo v meni dosegljivem finančnem okvirju (do cca 6k€) vse že okoli 100kKM, vem pa da (zato tudi gledam ta model) veljajo za zelo zanesljive. Zanima me če je tukaj kakšen lastnik, ki ima izkušnje s tem modelov v njegovih ajde temu zrelih letih. Je 100kKm že malo preveč za zanesljiv motor ali to res pelje in  pelje?

 

(gledam tudi malo FJRjke, RTje, K-GT,....kaki boljši predlogi?)

Kolega jo ima, 2010 letnik in 180kkm, pa nobenih problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišli poviški. Razlika v višini očitna. HeliBar Vs original:

20170822_141635.jpg.923b6f0d84f7a1c7a950562375a783ed.jpg

Drža še bolj pokončna in sproščujoča za zapestja. Drgač pa je motor raketa in kljub teži neverjetno lahek v ovinkih. Zadovoljen!
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sem nov na tem portalu. Najprej bi rad vsem motoristom zaželel enega zdravega in varnega 2018! Sem mlad motorist po izkušnjah, a ne po starosti, letos bo 6-ta nula.

Imam ST 110 in sem blazno zadovoljen, l.92 a motor zveni kot švicarska ura in ima 155.000 km. Imam željo kupiti še enega tourerja in gledam ST1300 ali GW 1800, rabljeno seveda.

Ima kdo kakšen poučen izkustveni predlog glede izbire? Vnaprej hvala.

 

Lp vsem

Hondist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Hondist pravi:

Sem nov na tem portalu. Najprej bi rad vsem motoristom zaželel enega zdravega in varnega 2018! Sem mlad motorist po izkušnjah, a ne po starosti, letos bo 6-ta nula.

Imam ST 110 in sem blazno zadovoljen, l.92 a motor zveni kot švicarska ura in ima 155.000 km. Imam željo kupiti še enega tourerja in gledam ST1300 ali GW 1800, rabljeno seveda.

Ima kdo kakšen poučen izkustveni predlog glede izbire? Vnaprej hvala.

 

Lp vsem

Hondist

post je bil premaknjen, ker tema Pan European že obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎14‎.‎1‎.‎2018 ob 7:25, Hondist pravi:

Sem nov na tem portalu. Najprej bi rad vsem motoristom zaželel enega zdravega in varnega 2018! Sem mlad motorist po izkušnjah, a ne po starosti, letos bo 6-ta nula.

Imam ST 110 in sem blazno zadovoljen, l.92 a motor zveni kot švicarska ura in ima 155.000 km. Imam željo kupiti še enega tourerja in gledam ST1300 ali GW 1800, rabljeno seveda.

Ima kdo kakšen poučen izkustveni predlog glede izbire? Vnaprej hvala.

 

Lp vsem

Hondist

Sam sem imel obe varianti Hondinih potovalnikov. Trenutno vozim ST 1300 Paneuropean, ki mi je dostopnejša kar se cene tiče. Oba potovalnika sta zanesljivo številka ena v svojih kategorijah, za GW pa si upam trditi, da je najboljši potovalnik, kar so jih do sedaj izdelali na svetu. Izbira je vsekakor pogojena v prvi vrsti s kupno močjo, nadalje pa z zahtevami uporabnika glede na število prevoženih kilometrov, pričakovanim udobjem itd. Sam pri Paneuropean pogrešam edino tempomat, vse ostalo je O.K. Če rabiš še več informacij mi sporoči na ZS.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni, nikjer sicer ne najdem teme kjer bi zapisal svoje vprašanje?,  če je kje me prosim usmerite⬆️. Sem lastnik honde Pan European ST1300 in že nekaj časa razmišljam da bi vgradil prikazovlanik prestav ( gear display ) . Nekaj sem gledal na E bayu variant je ogromno, nimam pa ravno nekih izkušenj z tem. Mi lahko kdo pomaga? kaj kupiti in na koga se obrniti v zvezi z to predelavo? Hvala za vaše odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi raje kvalitetno, pusti kitajske variante. Ne vem sicer, kako je s konektorji, meni je mehanik samo priklopil, napeljal povezavo in se malo zapeljal. Dela brez tezav.

 

gipro.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DavidM pravi:

Pozdravljeni, nikjer sicer ne najdem teme kjer bi zapisal svoje vprašanje?,  če je kje me prosim usmerite⬆️. Sem lastnik honde Pan European ST1300 in že nekaj časa razmišljam da bi vgradil prikazovlanik prestav ( gear display ) . Nekaj sem gledal na E bayu variant je ogromno, nimam pa ravno nekih izkušenj z tem. Mi lahko kdo pomaga? kaj kupiti in na koga se obrniti v zvezi z to predelavo? Hvala za vaše odgovore.

pokliči Čarmana, obstajajo različni tipi prikazovalnikov, od takih, ki jih priklopiš in že delajo, do takih, ki je potrebna strokovna montaža. On ti bo povedal, če ima za tvoj motor in če je opcija plug&play, potem samo priklopiš v diagnostiko, drugače pa se dogovoriš z njim za montažo.

Jaz sem pri njemu 2x kupil za SXa prikazovalnik.

tule je pa prav tema o prikazovalnikih, kjer lahko ponovno postaviš isto vprašanje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom Čarmana Poklical da vidim kaj bo rekel. Kot pravim nimam nekih izkušenj z tem p araje vprašam, bi pa rad mel narjeno , ker je sploh pri daljših vožnjah zelo priročna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!