Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

pred eno uro, Tepko pravi:

Zdaj najbolj mi je trenutno všeč BMW F 800 R, ker se da na njega res velik opreme. To da se lahko ubijm z vsakim motorjem mi je jasn, zato sem razlišlu tud o mogoče samo 300 kubičnih variantah, ampak se bojim da ko se mi moja draga priključi, da bo potem stvar postala hitro prešvoh. :( Skratka rabm motor, ki mi bo ok tako na začetku, kot tudi čez 5 let, še bolje 10 let, če bo zdržal. 

Kot ti je že namignila @Yoghurt, bi ti še jaz dodal, da bi ti bil 300 ccm motor že isto leto žalost od nakupa, če pa se bi na tak moped prisedla še tvoja gospa, pa sploh, tudi, če je ona meter dvajset in 50 kil s postlo (saj nista več najstnika :)). @DAMI34 ti je pa hotel povedati, da je, kar se tiče "strahu" pred kubiki/konji skoraj vseeno ali gledaš 600, 750 ali 900, 1000 kubične mopede, ker so za it v maline vsi čisto O.K. in krivda tvoja (pa brez izgovorov, da te je motor za jajca držal in zahteval, da ga tiščiš :P). Močnejši (po kubikih) motor je seveda malce težji, a v večini tudi temu primerno bolj udoben (več prostora za dva, udobnejši sedeži), ker, če si gospe v bistvu NE ŽELIŠ s sabo, si kupi eno 600 kubično mašinco z 10x10 cm sedežem za sopotnico, pa si jo po parih vožnjah v dvoje rešen. S tabo se sigurno ne bo hotela več vozit in si bo mislila, da motoriranje ni zanjo... zajebal si jo pa ti s svojim slabim nakupom :jezik:.

Še moji predlogi, ker si s svojo višino lahko izbereš karkoli :OK:; "nežna" endura ala Yamaha tracer 700 ali še raje 900, Suzuki V-strom 650 (je bolj komforten dimenzijsko kot tracer 700), Kawasaki versys 650 (je ravno tako bolj komforten dimenzijsko kot tracer 700). BMW-ji so po mojem predragi za to, kar bi ti od endur priporočal, Honda pa ne vem kaj ima dobrega iz tega segmenta (NC750XA-jk se mi zdi, da ni ravno dosti prodanih, vsaj veliko ni slišati o njej tle na forumu).

Za ogrevane ročke je tudi moje mnenje enako, kot ti ga je že povedala @Yoghurt.

Oprema pa je osnova vsega - tako varnosti, kot tudi udobja. Vse komplet imaš/IMATA čas nakupiti pred nakupom motorja (v oktobru, novembru, ko bo konec lepe sezone, se bodo začeli popusti). Čelada (Velenjski Compaco ima vse modele za probat - za začetek lahko začneta tam, ker vama bodo tudi odlično svetovali, ne samo prodajali), Priporočam vama jakno in hlače iz "kordure" in posebej želve za hrbet (ne vložkov v jakno, ker so premajhni), škornji/čevlji in rokavice pa sta ready to go. Iz lastnih izkušenj ti povem, da sem se v jakni, ki jo uporabljam sedaj, vozil tudi pozimi (brez windstoper in termo vložka, ki je prišel skupaj z jakno - saj bi ju pozimi uporabljal, pa jih ne morem zaradi prostora okrog ram, nadlahti in trebuščka :blush:). Poleti imam torej isto jakno (Revitov Sand 2), le odprte zračnike in je vse O.K., povsem znosno in predvsem brez potrebe po še enem kompletu opreme. Za vse zgoraj našteto sem z nekaj popusti in nobenimi bližnjicami z nakupom cenenih opcij česarkoli, dal dobrih 800 ojrov. 

Tvoj bivši motor, kar se tiče tvojih spominov na nadležnega dvovaljnika, že takrat ni bil ravno moderen izdelek v primerjavi s takrat aktualnimi japonci, sedaj pa je od tega preteklo že toliko časa, da je tehnika napredovala juhuhu... Naj te ne skrbi, če bo dvovaljnik.

Aja, kar se tiče ogledovanja nejkedov (sploh 600 kubičnih), si poglej tam, kjer sem ti napisal, da si ga omisli, če se želiš po parih vožnjah z gospo, v nadaljevanju vozit sam. Majhen zadnji sedež je za na kufe v domačem kraju, sicer pa ne. Gospa zadaj pa bo zgledala smešno (če že ne groteskno), počutila pa se bo tako, kot bo tudi izgledala.

 

Ajd!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, GoBobi said:

Honda pa ne vem kaj ima dobrega iz tega segmenta (NC750XA-jk se mi zdi, da ni ravno dosti prodanih, vsaj veliko ni slišati o njej tle na forumu).

Malo dražje, VFR800X Crossrunner. Tako opremljena je kar všečna, ni pa poceni. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tkole opremljena je po mojem kar proti 14.000 ojrom (že brez kufrov in ostalih Travel Edition dodatkov stane 12 jurjov pa pol :hmm:). Njegova denarnica je malo tanjša, zato mu tudi nisem svetoval "nežnih" endur iz okrog jurja kubikov (se vrtijo okrog 11-12 jurjev). Najprej naj si kupita opremo, katera ju "mora" koštat vsaj okrog 1.600 do 2.000 ojrov, potem pa veselo na preizkušanje vsaj sedenja na motorju za oba (to lahko, za začetek, zastonj in brez stresa izvajata v salonih).

@Tepko prej sem pozabil ponovit, kar je napisal tudi že nekdo pred mano. Morda bi s tvojo gospo res lahko pogledala kakšen velik in dovolj močan potovalni skuter. Udobja ne manjka, moči je dovolj in, ker morda še nisi povsem prepričan kaj želiš, bi to lahko bilo tvoje veselo odkritje :P...

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo nisi vozil, kupi kakšen rabljen ZR7, FZ6 ali nekaj podobnega, skratka motor za dobrega jurja do dveh in se vozi dve sezoni... Vmes boš spoznal ogromno ljudi in kakšnega še nažical za zamenjavo za par kilometrov, da boš vsaj vedel, kam pes taco moli...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vsak motor lahko daš opreme, kolikor želiš, tako da to ni ravno pokazatelj.

Ampak ne vem, katero opremo si imel v mislih.

Za potovanja s sopotnikom ne bi priporočala naked motorja.

Glede ogrevanih ročk, hvala @Yoghurt, ne bom kupila, raje zaščite.

Tukaj na forumu se o NC 750 ne govori, ker ima 55 hp, to pa za večino tipov tukaj gor ni motor (jaz imam NC 750 sa).

No, vseeno bi ti ga za vožnjo v dvoje s polno prtljago odsvetovala, ker bo tudi tebi kmalu postal malo švohcen.

Za to, kar iščeš, bi tudi jaz predlagala Versačeja :cool:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 8. 2017 ob 13:07, Tepko pravi:

V bistvu še najbolj helpful post trenutno. 

Za motor pa itak: ABS, TC, LED luči, comfort sedež če bo opcija, ogrevane ročke (če me kdo prepriča da je to ok stvar). Pa razmišljam še o temu: https://www.youtube.com/watch?v=scSSkTVV14w

Za vožnjo v dvoje spod 800ccm sploh ne glej. Če hočeš imeti moped več let, boš odkartal nekaj več denarja, ali pa tako kot jaz, vsake 3 leta menjal moped, ker boš ugotovil kaj staremu manjka.

Za dvoje in potovanja je pomembno:

Dovolj kubikov, da povleče, načeloma imajo močnejši motorji boljše vzmetenje in boljše zavore, zračna zaščita, udobje za sopotnika (nageci odpadejo) tovorni prostor(kovčki), držala za sopotnika. Tule pridejo v poštev, ST motorji recimo kawa SX, in cestne endure, kjer imaš na razpolago vse živo (recimo yamaha tracer), vse ostalo,ok mogoče še čoperji in maxiskuterji, pa ni za 2 osebi, oziroma ni za potovanja, tako da prvih pet v tvojem postu je nek zacetek, vsekakor ti bo pa več udobja nudil kak bmw 1200RT, razlike v moci so pa minimalne, le z močnejšim motorjem boš bolje, lepše in varneje prehiteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Za vožnjo v dvoje spod 800ccm sploh ne glej. Če hočeš imeti moped več let, boš odkartal nekaj več denarja, ali pa tako kot jaz, vsake 3 leta menjal moped, ker boš ugotovil kaj staremu manjka.

Za dvoje in potovanja je pomembno:

Dovolj kubikov, da povleče, načeloma imajo močnejši motorji boljše vzmetenje in boljše zavore, zračna zaščita, udobje za sopotnika (nageci odpadejo) tovorni prostor(kovčki), držala za sopotnika. Tule pridejo v poštev, ST motorji recimo kawa SX, in cestne endure, kjer imaš na razpolago vse živo (recimo yamaha tracer), vse ostalo,ok mogoče še čoperji in maxiskuterji, pa ni za 2 osebi, oziroma ni za potovanja, tako da prvih pet v tvojem postu je nek zacetek, vsekakor ti bo pa več udobja nudil kak bmw 1200RT, razlike v moci so pa minimalne, le z močnejšim motorjem boš bolje, lepše in varneje prehiteval.

Korejc je mel 75konjsko konjenico in je bilo čez glavo dovolj, sej se je reva komaj držala občasno zadaj :) 

Je pa res, da amortizerji so pa hitro problem, kot tudi zavore. Korejc je sicer imel spredaj 2 diska, ampak bom reku, ko sva bila oba gor bremze niso ravno maksimalno delovale (ni imel ABS-a), hočem rečt, da so imel honda, kawasaki in ostali, ki sem jih vozu precej bolj "nategnjene" bremze, še posebej spredaj. 

Zdaj v temu tednu imam plan vsaj poklicat tja v Krško za yamaho, če lahko pridem probat, pa mogoče grem pogledat tistega triumpha, pa najdit štacuno s kawasakiji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo enkrat vozu komet...nov...pa to ima bremze?Bolj ko BT50...

Nasplošno meni ni všeč abs a bremze so tak problem husota,da glava peče in se nisem hotel peljati oz menjati mopede za cel krog...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole se meni sliši kot izbiranje med yamaho tracer 900 in triumph tiger 800 xrt .

za veliko vožnje v dvoje s prtljago bi pa vseeno priporočal nad 80 konji  moči ..

in tudi nasveti o nakupu rabljenega motorja slo porekla iz prve roke z malo kilometri niso brezvezni..če si zelo paničen glede okvar si pač nabaviš popolno asistenco oz.vse možne variante od turističnega zavarovanja do amzs - cenovno je kaplja v morje proti razliki v ceni novega ali 4 leta starega motorja - iz te razlike si nabaviš top opremo za oblečt in obut brez da bi pomislil na menjavo opreme naslednjih 5 sezon ter gadgete za na motor..

po sezoni ali dveh boš točno vedel kaj hočeš in zamenjaš..in nepoškodovani motorji od drugega lastnika z znano zgodovino in rednim vzdrževanjem so lepo sprejeti, kar ti bo prišlo prav , ko boš nabavljal novega ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tracer 900 ima 116 KM....

Verjemi, da jih ne rabiš vseh, razen če nisi kralj ravnin ... takrat ti tudi 1000KM ne bo dovolj.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se strinjam, sranje pa je če si štartal s 3 jurje in hitro ugotoviš, da ni to to in se sliniš pa oziraš za drugimi mopedi. Je pa res, da v kolikor si zgrešil...na celi črti bodisi, da ti mopediranje ne sede ali kako drugače ne ustreza zadeva, si pač zagonil 3 jurje in lahko še vedno prodaš za 2.900. Tveganje je vsekakor manjše, kot pa nakup za 10 jurjev, kjer v trenutku zgubiš jurja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje glede F800R, ker ga imam (in bi ga zamenjal, samo se ga splača prodat, za stran vreči pa še ni):

- lušen motor, ampak za dva ga ne bi imel, ker izgubi svoj čar: zavore ne grabijo več tako ostro,  sprednji del se posede, naenkrat moraš začeti (precej več) prestavljat, motor z zveznim navorom pri večji teži izgubi svoj čar :)

- z vetrno zaščito je b.p. do 130, veter pa nabija v glavo, brez nje je b.p. do 120, veter pa nabija v telo in nekoliko v glavo :)

- po celem dnevu v sedlu me začne bolet hrbtenica <= (nekoliko) pokrčena drža <= previsoke (rahlo športno) postavljene stopalke, sem visok 180cm, tako da boš ti po mojem imel podobne občutke

Ogrevane ročke so meni zakon, jih uporabljam tudi s poletnimi rokavicami, ko mi zahladi ali dežuje, pa da se ni treba ustavljat in menjat rokavic.

Jaz zdaj pogledujem R1200R (Classic, z okroglo lučjo in naperami), Triumfa Bonneville, potihem pa upam da pride kaj novega ven pri Moto Guzziju. V glavnem  kakšen veliko kubični dvovaljnik, ki ti da veliko navora že v nižjih obratih ter pokončno držo brez super tehničnega videza GS ali KTM Adv. Boš pa zaradi cene moral gledati rabljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, dlicen said:

Pri Tracerju bo gotovo pogrešal komot sedež.

 

To mam tako ali tako namen predelat... tako kot sem napisal, žuli kost pod "dragulji" :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 8. 2017 ob 18:40, KARMEN1 pravi:

Za to, kar iščeš, bi tudi jaz predlagala Versačeja :cool:

 

In to tisočaka, s 4 cilindri, da ne trese, kot potres....hkrati zadostuje vsem kriterijem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

In to tisočaka, s 4 cilindri, da ne trese, kot potres....hkrati zadostuje vsem kriterijem :P

sploh z 240 kilami - pripravljen za vožnjo.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

pojma nimam kera firma je bla ... na netu najdu .. pa tut ne vem zakaj je blo brisan, saj sem predlagu čelado polno barv, kot je blo vprašanje :huh:  ... pa ni dami brisu .. enmu drugmu grem na kurac ... očitno ;)

Mausi, če bi šu na k...c lastniku tegale portala bi te že zdavnaj blokiru. Moderatorji (6 nas je trenutno) pa tu in tam zbrišemo kako tvoje klobasajne, ki ga je v ogromnih količinah tule gor. Pa sej ne mormo vsega zbrisat kolikor lohk ti naložiš, zato se nič kaj preveč ne razburjaj.:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, maus pravi:

če bi še kakšno svoje klobasanje zbrisu, tut ne bi blo nč narobe :ras:

kaj je blo narobe s predlagano čelado mi ni jasno ... niti kaj je blo narobe s predlagano ninđo ... 

če bi jaz tukaj uprašu, ker motor nj si kupm za 60-letnico, bi se usi zgražali ....

 

no .. kter motor naj si kupim, ko bom star 60 let :huh:  .. takrat bom v srednjih letih :P 

Že zdavnaj je bilo napisano, da se nabijanje, klobasanje... nekako dopušča v kategorijah Kr'neki. Zdej, če misliš, da se ti je huda krivica zgodila, ker je nekdo kakšno tvojo baso, ki si jo objavil izven tistih kategori izbrisal, imaš vso pravico, da se pritožiš @Codeine. Jaz te ob tem popolnoma podpiram.

pred 4 minutami, VS800 pravi:

aje fajn bit moderator??                                                       :lol1:

ne ni, a b ti rd biu moderator???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Že zdavnaj je bilo napisano, da se nabijanje, klobasanje... nekako dopušča v kategorijah Kr'neki. Zdej, če misliš, da se ti je huda krivica zgodila, ker je nekdo kakšno tvojo baso, ki si jo objavil izven tistih kategori izbrisal, imaš vso pravico, da se pritožiš @Codeine. Jaz te ob tem popolnoma podpiram.

hvala da me podpiraš .. vendar klobasaš in bi si moral zbrisat post ...

to je tema, ki nima veze s tvojim postom....

da naum off topic tko kot ti ....

 

na stara leta predlagam, da si člouk kup ninđo, da bo meu še kaj užitkov do preostanka svojga življenja ... sicer je pa težko drugemu predlagat, kaj naj si po dougi pauzi kupi .... pred 25 leti je verjetno vozil MZ al kakšno 350 kubično jawo ... verjemte mi iz mojih izkušenj, da so današnji motorji čisto druga dimenzija, tako da z lahkoto lahko vozite 1000 ali 1200 kubičnega motrčka z modernimi ... ne se bat moči, saj je to element, ki ga dodajate sami ... z več končki in navora se lažje zvozijo ovinki, serpentine in prehiteva, ter tudi potuje.

če se bojite .. potem se ne vozt ... kot se jaz ne potapljam globinsko in se ne grem prostega plezanja v Himalaji.

govorim vam iz svojih 37 let izkušenj motoriranja in voženj raznovrstnih motorjev iz prejšnjega stoletja do najnovejšega letnika 2017.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

...verjemte mi iz mojih izkušenj, da so današnji motorji čisto druga dimenzija, tako da z lahkoto lahko vozite 1000 ali 1200 kubičnega motrčka z modernimi ... ne se bat moči, saj je to element, ki ga dodajate sami ... z več končki in navora se lažje zvozijo ovinki, serpentine in prehiteva, ter tudi potuje.

če se bojite .. potem se ne vozt ... kot se jaz ne potapljam globinsko in se ne grem prostega plezanja v Himalaji.

Ko to napiše "en" Maus, se, upam, sliši čisto drugače, kot, ko sem to napisal jaz. A jaz, čeprav bolj noobie, res nimam težav s kubiki in konji mojega motorja. Luksuzno se vozim, uživam v prehitevanjih, trepečem ob grmečem auspuhu in se nasmiham pod čelado ob občasnih gaaaaaass vložkih, In prav tako se z lahkoto peljem približno po omejitvah v naseljih :P. Pri mojem počasnem napredovanju v preizkušanju, koliko še lahko nagnem, pa imajo tile moji konji in kubiki en kurc nič veze. Če se mi bo zalomilo pri vožnji skozi ovinek, se mi ne bo zaradi konjev in kubikov, ampak zaradi mojega ravnanja, pa si lahko vi mislite kar hočete. Spoštujem vaša mnenja o tem, da je lepo it postopno, a to ni zagotovilo, da se bo tak motorist navadil vozit eno mrcino čez, ne vem 5, 7, 10 let. Lahko bo vozil vse mopede (300, 600, 750, 900 ccm,) kot po jajcih s 1.500 do 2.300 km na leto. Ne bo šel na nobeno motoristično delavnico, na noben ekstra tečaj, ne bo pocukal za rokav kakšnega motorista, ki zna kaj več kot le it od A do B po omejitvah (med začetkom junija in sredino septembra, če ni dežja). Preveč je spremenljivk, da bi bil vaš postopni ali moj malo manj postopni plan edini pravilen.

Tema dvema spodaj noben od naših planov ne garantira niti... Ma nič :lol1:...

Motorični debil...

 

 

Kupu sem SS motor!!! Na juriiiiš... Aja, pač klasična dogodivščina zaradi brez ABS-a  :whistle:...

...youtube je tega poln. Pa naše ceste majo tudi kar kakšnega predstavnika. Od nas bolj štorastih starejših predstavnikov, s hvalakurcu veliko kilometrine vsaj v prometu, če že z mopedom ne, pa do mladih dripcov, ki imajo samo jajca velikosti melon, možgane pa adolescentno zmedene, pa je tazadnje, da bodo poslušal nekoga tupit jim o minljivosti življenja in odgovornosti do drugih.

Ajd!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se zdi, da gremo zelo na široko. No saj je bila tudi tema tako zastavljena.

Smiselno bi bilo če se @Tepko

1. najprej opredeli, kaj bo vzel, novo ali rabljeno, pa da se potem od tam štarta in zožuje krog primernih motorjev.

2. kar se pa tiče povratka na moped, je pa vsaj po mojem mnenju dokaj dobro zapisal kako bo štartal, vključno z delavnicami varne vožnje, vse ostalo pa so zgolj in samo kilometri, ki prinesejo svoje.

 

Kajti če pogledam sebe in moj povratek, mi nikoli ni bila problem vožnja, kar hitro sem se naučil vsega nazaj, tudi ne kak strah in tehnika, kar pride samo po sebi, spoznaval sem pa ponovno pasti motorizma, katere sem že pozabil, od peska na cesti, ovir za ovinkom, avtomobilov, ki izsiljujejo in sekajo ovinke, do nerodnosti ob počasni vožnji ter manevriranju v dvoje in polno natovorjenega motorja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, GoBobi pravi:

Kupu sem SS motor!!! Na juriiiiš... Aja, pač klasična dogodivščina zaradi brez ABS-a  :whistle:...

...youtube je tega poln.

sj se strinjam s tabo ..

kupu sm potovalnika .. poun youtube padcev ...kupu sm krosko .. poun youtube padcev ... kupus sem motor od 400-600 kubikou .. poun youtube padcev ... kupus sm skuter ... poun youtube padcev

hočm povedat, da ni poanta v moči motorja ampak v moči s katero obračaš ročico plina ... 

je pa dejstvo da se LAŽJE prehiteva z več moči, čeprav se LAHKO prehiteva tudi z malo moči ... 

tok o tem ... vsakdo naj pri sebi razčisti kaj bi rad imel ... tukaj mu lahko samo svetujemo ... itak bo morau se sam odločit.. pa ne samo on .. vsak, ki bo vprašal ... kateri motor naj si kupim ...

 

p.s.

a bo vsak, ki se bo odločil kupiti nov motor odpru svojo temo, čeprav je malo modificiran naslov, je pa podobna tema že odprta :huh: 

 

p.s.p.s.

razvrval me je, pa je 3 x napisal :P 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus saj sem napisal, zakaj sem temo pustil...verjetno, ko bo enkrat moped izbran, bo več čvekarije o ponovnem motoriranju pa opremi. Če mi pa namigneš, katera tema je že podobna ali skoraj enaka, pa da se v nji nič ne dogaja, pa lahko zelo enostavno združim obe :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!