Skoči na vsebino

Back to motorbikin ali v srednjih letih spet na motor


Priporočene objave

Ni toliko point v zdrževanju tem, pač pa je problem v tem, ker se res ful preveč tem sprevrže v neko brezvezno nabijanje, obračunavanje, podjebavanje itd... Saj vemo. Tudi meni se skoraj več ne da pisat, ker pogosto gre vse v 3pm. Tudi to sporočilo je offtopic in je bolj sporočilo Damiju, ki naj ga pridno pobriše... :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dlicen pravi:

Ni toliko point v zdrževanju tem, pač pa je problem v tem, ker se res ful preveč tem sprevrže v neko brezvezno nabijanje, obračunavanje, podjebavanje itd... Saj vemo. Tudi meni se skoraj več ne da pisat, ker pogosto gre vse v 3pm. Tudi to sporočilo je offtopic in je bolj sporočilo Damiju, ki naj ga pridno pobriše... :D 

se strinjam ... ampak to je ponavadi, ko nekdo napiše kater motor naj si kupi ;) 

 

 

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

@maus saj sem napisal, zakaj sem temo pustil...verjetno, ko bo enkrat moped izbran, bo več čvekarije o ponovnem motoriranju pa opremi. Če mi pa namigneš, katera tema je že podobna ali skoraj enaka, pa da se v nji nič ne dogaja, pa lahko zelo enostavno združim obe :D

 

tukaj je kar precej o tega .. od novega voznika do starega, ki po dougem času spet kupuje motor

p.s.

pa ne tul name :cry: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

 

tukaj je kar precej o tega .. od novega voznika do starega, ki po dougem času spet kupuje motor

p.s.

pa ne tul name :cry: 

 

zaenkrat ne bo šlo....preveč bo vsega, pa bo še tema iskanje motorja bo zapacana...kot sem pridvidel, bo marsikdo opisal kako se je sam spopadal s ponovnim obujanjem motorizma...tu je lahko 100 različnih zgodb, katere lahko ali pa tudi ne pridejo prav avtorju...ni samo izbor motorja. Zaenkrat naj bo tako kot je..potem bomo pa videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, GoBobi pravi:

...Tema dvema spodaj noben od naših planov ne garantira niti... Ma nič :lol1:...

Motorični debil...

Kupu sem SS motor!!! Na juriiiiš... Aja, pač klasična dogodivščina zaradi brez ABS-a  :whistle:...

 

Saj bi se smejala, ampak ne morem, ker mi gre na jok :eek:.

Pri prvem je bilo jasno, da se bo zložil, še preden ga je vžgal.

Za ta drugega pa bi bilo bolje, da takoj vrne izpit, ker je še v snegu potencialno nevaren, kaj bi šele bilo v sezoni :(.

Vsekakor neznanska škoda motorjev :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

men se zdi, da gremo zelo na široko. No saj je bila tudi tema tako zastavljena.

Smiselno bi bilo če se @Tepko

1. najprej opredeli, kaj bo vzel, novo ali rabljeno, pa da se potem od tam štarta in zožuje krog primernih motorjev.

2. kar se pa tiče povratka na moped, je pa vsaj po mojem mnenju dokaj dobro zapisal kako bo štartal, vključno z delavnicami varne vožnje, vse ostalo pa so zgolj in samo kilometri, ki prinesejo svoje.

 

Kajti če pogledam sebe in moj povratek, mi nikoli ni bila problem vožnja, kar hitro sem se naučil vsega nazaj, tudi ne kak strah in tehnika, kar pride samo po sebi, spoznaval sem pa ponovno pasti motorizma, katere sem že pozabil, od peska na cesti, ovir za ovinkom, avtomobilov, ki izsiljujejo in sekajo ovinke, do nerodnosti ob počasni vožnji ter manevriranju v dvoje in polno natovorjenega motorja.

1. Če le možno, bi vzel novo, razen če mi kdo proda svojega in zraven garantira da če se karkoli major pokvari, da da za popravilo. :) Pač garancija je še vedno garancija. Za vse skup bi dal nekje 15k€ skup z opremo, torej motor + oprema (ABS, TC, comfort zic, mogoče ogrevane ročke, mogoč tud alarmna naprava, bmw ima tudi elektronsko nastavljanje blaženja, F 800R ima tudi možnost višjega krmila) + scottoiler + nova čelada + nove hlače + nosilc za telefon + 12V/5V vtičnica + nove rokavice + tečaj varne vožnje + registracija. Ajde, zdej če kupm motor na obroke, pol mogoče lahko dam še kaj več oz. za opremo potem več odtegnem na začetku, ampak načeloama je nekje to upper limit zaenkrat. Morm še vidt, kolko mi bo uspelo do januarja našparat :) Zdaj BMW ima še najmanj prijazno financiranje, ima pa še kolikor sem vidu do sedaj največ opcij za opremo. Zdaj če se le da bi tud šel pred nakupom na testno vožnjo, tak da vidim, ali mi motor dejansko ustreza ali ne, preden res vržem 10+k€ vanj. Zdaj moja gospa je rekla, da se ne bi rada preveč z mano na motorju vozla, ker pač imava precej bolj udobn avto in ji je avto zdaj bolj všeč :P Tak da zelo verjetno bom na koncu očitno 90+% kilometrov delal sam. Mogoče polet za na šiht vozit, bo motorčk boljš, k greš lohk mim gužve :) No vseen ženskam vedno ne gre verjeti, tak da motor mora še vedno zdržat 200+ kil brez problema. Prvo sezono se bom zelo verjetno precej sam vozu, če ne že zato, da se navadim nazaj na motor. Kar se tiče moči, prej mi je bilo 75 konjev vrh glave, ne vem zakaj mi jih sedaj nebi bilo dovolj? Men je že dovolj, če motor leti 100-120km/h, več itak ne rabim, ker mi avtocesta niti ne diši, po navadni cesti pa itak ni pametno noret k zmešan. V klance pa imaš itak večinoma ovinke in ne moreš z 90 noret čez serpentine :) Pač hitrost imam rad, ampak ker vem kaj to prinese praktično nikol ne norim okol. Zdaj če realno pogledam, če bi si kupu 300 kubično enduro al pa naked, bi mel pomoje za sebe za par let več kot čez glavo zabave in užitkov.

Zaenkrat mi je BMW še vedno favorit med vsemi motorji, ki sem jih gledal, honda je tesno na drugem mestu, sledi yamaha (ja dobr financing imajo) in potem KTM. Zdaj za endure ne vem, nazadnje ko sem probaval splezat na enduro v štacun sem komi gor prlezu, ker me zadnje čase v desnem kolku oz. na desni strani od kolka nekaj grab in mal težk tolk velik dvign nogo. Ko sm bil na testni za nineT scramblerja, me je enkrat prob pošten krč zagrabu tm v desni nogi, tak da sm se par kilometrov mogu pelat s čist stegnjeno nogo. Tm sm pol spoznov, da tist motor ne bo čist ok zame, pa še zic se mi je zdel preširok in pretrd in me je žulilo v dragulje) + kanček preveč tersljajev od boxer mašine. 
Pa pr tanovih endurah me res mal tisti oklepi matrajo. Men je najbolj fajn, da motor nima ne vem kakega oklepa spredaj, razen če je to pol zaščita če slučajno zletiš, da imaš potem noge zaščitene? Problem je, ker praktično nikjer nimajo testnih motorjev in mi gre mal na jetra, ker dejansko vse kar lohk nardim je da v štacuni čoham motor 2 uri pa da se 5x na njega vsedem, pa še to moraš met večinoma noge na tleh, da se držiš, da ne padš. Zdej pr BMW-ju so mel za F800R motor pršraufan, tak da sem se lahko precej udobno gor namestil, tak da k lega nog in vsega mi je bila precej ok, sicer ne vem kak je če sediš gor recimo kake 2 uri, ampak edino kar me je mal motil je bila mogoče za par stopinj preveč lega telesa naprej, ampak kot rečeno v dodatni opremi je višja balanca, kar pomeni da bi bila potem lega na motorju bolj pokončna. S tem pač potem rabim malo večji "vetrobran". 

2. Seveda, zato že planiram tečaj zraven v ceno. Verjetno ne bo samo en, ampak ene dva tečaja oz. najprej začetni, po par 100-1000 km pa še nadaljevalni. Zdaj lahko rečem, da sem dovolj pametn in da sem prej naredu že precej kilometrov in izkušenj z drugimi norci na cesti, peskom in tem imam kar precej. Na 125cc sem naredu 44+kkm, na 650 pa 27kkm, to je brez padcev in nesreč. Do sedaj sem imel z avtom 2 nesreči, enkrat se mi je ena babnca prlepla u rit na križišču, k sm se ustavu, pa pač pri zavijanju desno dal prednost vozilom na prednostni cesti in enkrat en model v ovinku pošteno na mojo stran zapelu, sva se sam podrgnla (no razbita šipa pa špegu). Že inštruktor v avtošoli me je učil predvidevanja in vsega, tak da to že imam. Vse kar mi manjka je bolj kot ne, da dobim nazaj filling za motor, torej kak pravilno ovinke vozt, občutek za zaviranje, polaganje, prestavljanje, mokro cesto,...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw takole na hitro - če misliš bit bemflar potem pojdi v prodajalno in reci naj vaju opremijo od glave do pet in potem podstavijo še en motor spodaj ..

jerman / triumph je imel letos vsaj dvakrat (za toliko vem jaz) testne vožnje .. tigra 800 zna imeti celo testnega..čeprav te načeloma bolj vidim na klasiku - recimo novi bonneville t120 s fox amortizerji zadaj in šipico spredaj za v dvoje ali pa stret scrambler za solo- vtise s testne vožnjice si poglej tukaj  :

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tepkoekola, počasi se bo vse skupaj skristaliziralo.

torej BMW, nov, okrog 800ccm. Ne išči več drugih, ampak se orientiraj na bmw, ki ti je všeč. Pojdi do trgovcev in meri, gledaj, božaj.

Kaj pa F800GS?

Hvaležen motor, velik opreme, ni previsok, mala poraba, primerna cena?

 

Bom pa še nekaj povedal, motorizem ni stvar "pametne in strokovne" presoje..le te je 30%, vse ostalo so čustva. Niti ni to "hobi", ki bo prišparal denar, ampak ga bo odnesel, tako da vsaj v mojem svetu, se moped kupi najprej s čustvi, potem pa pride šele na vrsto kalkulacija.

Vsekakor odberi tak moped, ki ti je všeč, tak moped na katerem se ti sam vidiš, potem pa naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

@Tepkoekola, počasi se bo vse skupaj skristaliziralo.

torej BMW, nov, okrog 800ccm. Ne išči več drugih, ampak se orientiraj na bmw, ki ti je všeč. Pojdi do trgovcev in meri, gledaj, božaj.

Kaj pa F800GS?

Hvaležen motor, velik opreme, ni previsok, mala poraba, primerna cena?

 

Bom pa še nekaj povedal, motorizem ni stvar "pametne in strokovne" presoje..le te je 30%, vse ostalo so čustva. Niti ni to "hobi", ki bo prišparal denar, ampak ga bo odnesel, tako da vsaj v mojem svetu, se moped kupi najprej s čustvi, potem pa pride šele na vrsto kalkulacija.

Vsekakor odberi tak moped, ki ti je všeč, tak moped na katerem se ti sam vidiš, potem pa naprej.

F800GS je eden višjih motorjev na trgu in tudi z znižanim sedežem, ki je precej neudoben, potrebuješ vsaj cca 175 cm višine za normalno vožnjo ... za zgoraj opisane zahteve bi bil po moje bolj primeren F700GS ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si že toliko prevozil, bo občutek hitro nazaj.

Trenutno potrebuješ samo motocikel, ki ti omogoča dobro pozicijo za krmilom in predvsem stabilno oporo, ko se ustaviš.

Tu pa se začnejo problemi, saj endure po navadi niso najnižje, poleg tega imajo težišče nekoliko višje. Če ne dosežeš dobro tal, si ves čas nesiguren pri ustavljanju. Poleg tega so potovalne endure zaradi robustne gradnje še nekoliko težje in problem postane še nekoliko večji. So pa udobni, imajo vetrno zaščito in po večini nastavljivo vzmetenje. Če premorejo po višini nastavljiv in opcijsko še različno debelo oblazinjen sedež, bi bila lahko to dobitna kombinacija. So pa taki motocikli običajno cenovno rangirani nekoliko više. Sploh znamka, ki jo omenjaš na prvem mestu.

Glede na obremenitev, ki jo bo prevažal motor, si kakega goliča kar odmisli. Ti so običajno majhni, lahkih konstrukcij in krepak moški s sopotnico in po možnosti še s kovčki na njem izgleda malo čudno.

Na tvojem mestu bi se odločil za soliden dobro ohranjen motor od prvega lastnika. Mogoče testnega za katerega dobiš garancijo ali pa ima še kako leto tovarniške. Je pa treba vzeti v zakup, da testni motorji niso ravno lepo voženi, saj jih testirajo različni ljudje, ki hočejo preizkusiti marsikaj. Je boljša izbira motor od prvega vestnega lastnika, ki je lepo vožen in vzdrževan. Glede garancije pri rabljenem stroju je pa zgodba poznana. Se pa najdejo kosi, ki imajo 4.letno tovarniško garancijo in tu ni problema.

Ker vemo, da favorizirana znamka tudi pri rabljenih drži dokaj visoko ceno, be se osebno odločil pogledati konkurenco. Se boš pa na koncu moral odločiti sam, saj boš tudi prihranke potrošil svoje. V cenovnem limitu, ki ga navajaš sigurno najdeš motocikel, ki ti ugaja.

Moj nasvet (pa četudi bo zvenelo, da forsiram tisto, kar vozim sam): Prodajalci Triumphov imajo sigurno testnega Explorerja ali 800 ccm Tigra. Pojdi in preizkusi, te nič ne stane, razen potnih stroškov do trgovca.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru pa pride v poštev Honda NC 750 XA.

Je bolj potovalna, ima dobro vetrno zaščito, glih dovolj (ne preveč) plastike, sedež menda 83 cm (lahko se ga zniža), drža je zaradi visoke in široke balance kar pokončna, zelo nizko težišče (rezervoar pod sedežem), namesto rezervoarja ima prtljažni prostor, zelo nizko porabo goriva, servis na 12.000 km, ugodna cena......

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tepko, moji predhodniki so ti nanizali cel kup zelo dobrih in uporabnih nasvetov. K vsemu temu dodaj oz. v prvo vrsto postavi svoje prioritete in finančni okvir, pa si že takorekoč na konju (motorju). Pa srečno vožnjo kjerkoli, s čimerkoli in s komerkoli se boš že vozakal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, boych pravi:

F800GS je eden višjih motorjev na trgu in tudi z znižanim sedežem, ki je precej neudoben, potrebuješ vsaj cca 175 cm višine za normalno vožnjo ... za zgoraj opisane zahteve bi bil po moje bolj primeren F700GS ...

175 je neka normalna višina a ne..se pa strinjam, sedež 82cm pa nižji, je za nižjerasle. 

Vem samo, da ga je žena od Kmeta vozila normalno, jaz pa tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bmw odsvetujem. So glasni in tresejo. Še najboljši je GS800 pa še ta ima preglasen izpuh. Vozil sem še GS1200, 1000RX in 1000RR. Vse tresoče in glasno. Če ni glasen izpuh, je pa airbox. 

Glede vetrne zaščite sem pa spremenil mnenje. Pri idealni je preveč vroče, pri 27+ nevzdržno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi neki predlagate .. a lahko še js :huh:

pa še neki .. kere gume bo pa meu gor :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem bežno preletel temo... in videl že na drugi strani MS klasiko ... kreg in nabijanje.

 

@Tepko

...pojdi na pošto, kjer imajo telefonski imenik, pojdi na stran, kjer imajo številke avtošol, si prepiši na listek (ne trgat stranic iz imenika :nono: ) .... jih vse po vrsti pokliči v tvoji bližini, vprašaj katere motorje imajo... in če imajo motor, ki je v tvojem naboru za nakup, se zmeni.... plačaš tistih nekaj € za uro vožnje z inštruktorjem po poligonu...pa še za po cesti se zmeni. Tako boš lahko sprobal kak motor, pa še varno vožnjo daš obenem skozi.

...pol pa pride vse ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... sem bežno preletel temo... in videl že na drugi strani MS klasiko ... kreg in nabijanje.

...pol pa pride vse ostalo.

ni kreganje .. izmenjava mnenj in predlaganje motorja nekomu, ki bi imeu motor pač to ni .. ne se zjd jezit, ker ni noben Suzukija predlagu .. 

ninđa je bla predlagana, ampak je bila pokončno umaknjena :P 

sem predlagal da se ta tema druži v eno temo in sicer v temo, kjer se bo vsakemu, ki si namerava kupiti prvi, drugi ali pa po dougem času, motor, predlagalo ... pa pač nisem bil uslišan ;)

res me pa zanima, kere gume namerava imeti na bilokaterem motorju, čeprav že premišljuje o 300 kubičnem skuterju ... 

kot sem pač prebral 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

ni kreganje .. izmenjava mnenj in predlaganje motorja nekomu, ki bi imeu motor pač to ni .. ne se zjd jezit, ker ni noben Suzukija predlagu .. 

ninđa je bla predlagana, ampak je bila pokončno umaknjena :P 

sem predlagal da se ta tema druži v eno temo in sicer v temo, kjer se bo vsakemu, ki si namerava kupiti prvi, drugi ali pa po dougem času, motor, predlagalo ... pa pač nisem bil uslišan ;)

res me pa zanima, kere gume namerava imeti na bilokaterem motorju, čeprav že premišljuje o 300 kubičnem skuterju ... 

kot sem pač prebral 

 

obstaja tut 300ccm ninđa...sampovem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

obstaja tut 300ccm ninđa...sampovem :P

 

vem .. pa naum predlagu :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, thumper said:

btw takole na hitro - če misliš bit bemflar potem pojdi v prodajalno in reci naj vaju opremijo od glave do pet in potem podstavijo še en motor spodaj ..

jerman / triumph je imel letos vsaj dvakrat (za toliko vem jaz) testne vožnje .. tigra 800 zna imeti celo testnega..čeprav te načeloma bolj vidim na klasiku - recimo novi bonneville t120 s fox amortizerji zadaj in šipico spredaj za v dvoje ali pa stret scrambler za solo- vtise s testne vožnjice si poglej tukaj  :

 

Ej če je tole njihova stran: 
http://www.triumph-motocikli.si/dt_team/jerman-marko-s-p/

Je to eno j****no klavrna stran od strani, če ji to lahko sploh rečemo. Še zdej mi ni jasno, ali imajo v Depali vasi štacuno ali samo skladišče ali pa je tam samo en s.p. doma... Skratka bil sem že v Kranju zadnjič, pa so rekli, da ne vedo kje bi imeli kake Triumphe razen v Murski Soboti, pa še za to mi je rekla, da dvomi in da naj grem raje v AT v Beljak. 
Ne vem, tudi zadnje čase, se mi zdi, da v veliki primerov štacun se prodajalcem preprosto j**e za stranke in ali sploh kaj prodajo. Nekateri si še vzamejo tam kakih 5 min za hiter chat, potem pa ko prideš do testne vožnje pa vsi kar "pobegnejo" oz. pač vlečejo izgovore. Nekak človek dobi občutek, kot da sploh nimajo namena nič prodati in da bomo stvari za 10+k€ kar kupovali tak na pamet in lepo besedo... 

Zdaj še največ kar sem dobil sem dobil pri BMW-ju informacij oz. tudi celo eno testno vožnjo, me je pa za naprej usmeril na :http://www.adriaticmototours.com/motorcycle-rental kjer mi je predlagal da naj pač probam kar želim in da če se potem odločim za nakup BMW-ja, mi pri ceni odšteje za 1 dan najema za 1 motor. Ok alles gut up to here, ampak jaz bi potem moral dejansko probat ene 5 motorjev tam, kar pa že znese 500+€. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj si dobil kar primeren vtis :D

Taka je scena v SLO. Razen BMw mogoče še Jamahe, pa kak dan oprtih vrat pri drugih znamkah, pač ne bo testnih. 

Počakaj da prideš do servisov, boš šele potem videl kako je kupec "kralj" :(

Jaz nisem nikoli nič testiral, pa sem vedno kupil. Malce moraš videti, malce preveriti specifikacije, pa ti bo hitro jasno za kaj se gre/ne gre.

Poleg tega, pa kar pozabi da boš po enem dnevu vedel ali ti moped ustreza. Vedel boš samo, če ti ne ustreza.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DAMI34 said:

@Tepkoekola, počasi se bo vse skupaj skristaliziralo.

torej BMW, nov, okrog 800ccm. Ne išči več drugih, ampak se orientiraj na bmw, ki ti je všeč. Pojdi do trgovcev in meri, gledaj, božaj.

Kaj pa F800GS?

Hvaležen motor, velik opreme, ni previsok, mala poraba, primerna cena?

 

Bom pa še nekaj povedal, motorizem ni stvar "pametne in strokovne" presoje..le te je 30%, vse ostalo so čustva. Niti ni to "hobi", ki bo prišparal denar, ampak ga bo odnesel, tako da vsaj v mojem svetu, se moped kupi najprej s čustvi, potem pa pride šele na vrsto kalkulacija.

Vsekakor odberi tak moped, ki ti je všeč, tak moped na katerem se ti sam vidiš, potem pa naprej.

Hvaležen motor v obliki da se malo kvari oz. da imajo dobro servisno mrežo in tako naprej. Pač če že gre kaj narobe, da imaš na voljo asistenco, ker prikolce za motor doma nimam, tak da če se mi pokvari sem potem prepuščen samemu sebi da popravim zadevo oz. jo spravim v pogon. Eeem. Ne hvala. :)

Velik opreme je kar muss, ker pač raje kupim motor, ki ima možnost opreme, kot pa da tega nima. Mogoče pa potem naknadno še kaj dokupim in dodam na motor... ;)

Ni previsok, tole mislim, da je kar zahteva na mestu. Pač kljub moji višini mi ustreza imeti nižji motor, ki ima težišče tudi nižje. Človek pride v leta in že malo težko plezaš na konja, kaj šele da te vsakič krč zagrab, ko se ustaviš. :)

Mala poraba... a sem kje napisal, da rabim kako extra malo porabo? Za malo porabo imam avto, mi žre 5,6-5,8l/100km. Če bo motor žrl več, bo pač žrl več. J**at ga. :) 

Primerna cena. Ja nekako cena mora priti v moj budget. Nebi rad zagonu 20+k€ in potem ugotovu, da mi na koncu motor niti ni všeč... Za avto sem dal sicer precej več, ampak mi na koncu ni bilo žal, ker ko sem šel na kako dolgo turo, sem zdržal tudi po 1000+km zvoziti v enem dnevu in me ni pobralo od neudobja. Poleg tega z drago rabiva še šparat tudi naprej za stanovanje/hišico in nebi rad zagonu celoletnega budgeta samo za motor. Že to bi najraje kupu brez kredita ampak mi verjetno ne bo tak enostavno uspelo. :/ Zato pač cena če se le da neka primerna. Ni mi problem dati za dober kvaliteten, varen in udoben motor, ampak še vedno da dobim za dani denar največ. 

5 hours ago, motom said:

Bmw odsvetujem. So glasni in tresejo. Še najboljši je GS800 pa še ta ima preglasen izpuh. Vozil sem še GS1200, 1000RX in 1000RR. Vse tresoče in glasno. Če ni glasen izpuh, je pa airbox. 

Glede vetrne zaščite sem pa spremenil mnenje. Pri idealni je preveč vroče, pri 27+ nevzdržno.

Ja glasnost me niti ne moti toliko, bom pa sosede budil :D 
Zdaj glede tresljajev vem samo za boxerje. Sicer precej bolje kot stari Hyosung 650 V2, ampak še vedno kar dobro "ruka". 

Popravljeno . Popravil Tepko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa res ne vidim problema, pojdi testirat ali vsaj gledat tisto, kar ti je všeč, pa še temo tule na ms preberi o dotičnem mopedu od začetka do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

No saj si dobil kar primeren vtis :D

Taka je scena v SLO. Razen BMw mogoče še Jamahe, pa kak dan oprtih vrat pri drugih znamkah, pač ne bo testnih. 

Počakaj da prideš do servisov, boš šele potem videl kako je kupec "kralj" :(

Jaz nisem nikoli nič testiral, pa sem vedno kupil. Malce moraš videti, malce preveriti specifikacije, pa ti bo hitro jasno za kaj se gre/ne gre.

Poleg tega, pa kar pozabi da boš po enem dnevu vedel ali ti moped ustreza. Vedel boš samo, če ti ne ustreza.

No potem bom moral pa dodati še pogoj, da je servis normalen in da te ne za****jo na vsakem koraku... Pač ne una, da ti uliva not olje za 5€ ampak en normaln olje, ker vem kako se lahko pozna razlika, še posebej pri menjalniku. Ko sem kupu 125cc, je bil menjalnik tako trd na začetku, da sem mislu, da mi bo noga odpadla. No potem po prvem servisu sem pustil še serviserju da je sam izbral olje in je bil še vedno trd ko crknjena kamela. Na koncu mi je en kolega svetoval, da naj dam notr eno kakovostno olje in ne tisto od petrola, ki ga vlivajo serviserji not. In na koncu sem res s kolegom sam doma zamenjal olje in vse. Po ene 50-100km se je menjalnik tako lepo zmehčal, da je bil potem motor čisto drugač za vozt kot prej. 
 

Ja za 10k€ bi pa jaz rad vsaj ene 20-30km naredu preden stvar kupim. Žal. 

Recimo za ta BWM scrambler je bila lepa izkušnja, da sem ugotovu, da ni zame in do mi pomeni VELIKO. V bistvu je dovolj, da ugtoviš da motor ni zate, ker ga potem preprosto črtaš iz seznama kandidatov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!