Skoči na vsebino

TET - TRANS EURO TRAIL


Ni3ous

Priporočene objave

Ni3ous

Na TET strani piše za Slovenijo 322 km in 3 dni

HR pa 371 km in 2 dni

lahko za HR realno planiram 2 dni? Povprečen voznik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, SF pravi:

...

Imam eno vprašanje o tracku... Torej če prav razumem, track vodi po Velebitu do skoraj do Starega grada, se potem spusti na jadransko magistralo in se potem spet dvigne proti Tulovim gredam?

Do Karlobaga in nadaljuje ob morju po Jadranki

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gsxf750 pravi:

Do Karlobaga in nadaljuje ob morju po Jadranki

se ti da zadevo uprizorit v google maps-ih

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Wakasaki pravi:

se ti da zadevo uprizorit v google maps-ih

 

hvala

Izvoli .kml file za google earth. Kako bi pa to dal v google maps pa nimam pojma.  

TET-CROATIA-20170726.kml

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala obema

pred 2 urami, gsxf750 pravi:

zdajle ne gre, sem pozabil kako se gpx nariše v google maps.

gpx pa je na strani tet

http://www.transeurotrail.org/

 

pred 2 urami, miklavc pravi:

Izvoli .kml file za google earth. Kako bi pa to dal v google maps pa nimam pojma.  

TET-CROATIA-20170726.kml

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 18. 8. 2017 at 9:06 PM, SF said:

Ja tole z vašimi "šotori" sem tudi sam že opazoval. Meni ob misli, da motor lahko pade name kar slabo rata...

Imam eno vprašanje o tracku... Torej če prav razumem, track vodi po Velebitu do skoraj do Starega grada, se potem spusti na jadransko magistralo in se potem spet dvigne proti Tulovim gredam?

Zaenkrat gre trek tako ja. Čez Paklenico se ne da speljat treka. Čisto neprevozno. Mogoče s kakim trialom in 2 dni časa bi šlo....vendar je Paklenica zgoraj po vrhu precej zaminirana, tko da bi morda prehitro prispel na cilj. 

 

On 18. 8. 2017 at 9:29 PM, jskrablin said:

@Ni3ous - kaj pa če bi šotor sidral na drugo stran (naklona) motorja? Da če pade, pade stran od šotora... v tem primeru kvečjemu kako vrv s katero je šotor privezan/sidran na motor utrga.

Postavitev šotora na "zunaji strani" je veliko bolj nevarna izbira. Motor če stoji na tački, rabiš veliko sile npr cca 50 kg, da bi ga toliko nagnil nase, da bi preko tačke se prevrnil nate. Na zunanjo stran stran od nagiba tačke pa rabiš samo kakih 10 kg na pade stran od nagiba tačke. Meni se zdi to bolj nevarno. Vsekakor je postavitev zatočišča na tak način tehtna in premišljena izbira. Ni to nekaj kar bi šel delat na pol pijan. 

18 hours ago, miklavc said:

Izvoli .kml file za google earth. Kako bi pa to dal v google maps pa nimam pojma.  

TET-CROATIA-20170726.kml

Za predogled in info  je tole ok, vendar kdor bo rabil trek za dejansko vožnjo TET-a po neki državi, naj si tik pred odhodom zdownloada treke direktno iz www.transeurotrail.org ker so tam vedno najbolj "up to date" verzije z vsemi posodobitvami. Vedno najboljša izbira treka je na voljo tam, kjer se sproti dodaja opombe, spreminja trek, če pride do kake zapore, dodaja se izboljšave, razgledišča, kamp place....

Hrvaški trek bo kmalu doživel extremno posodobitev, ki bo precej boljša od trenutne verzije. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Ni3ous pravi:

Vmes opazim zanimivo vzpetino, zato malo skrenem iz treka in raziskujem... 

59a075cb7db70_20170616_152323(1).thumb.jpg.be40718fcc4c3aadc7b361f4a252e377.jpg

 

24.thumb.jpg.db868468651659bf91251720e331622a.jpg

Včasih slučajno naletiš na kak lep razgled, neraziskan kotiček, se splača vzet čas in malo raziskovat.

mimo tele cerkvice sem se pa tud jst danes peljal. Tik pred Kupresom, na desni, na samem.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Ni3ous pravi:

Vmes opazim zanimivo vzpetino, zato malo skrenem iz treka in raziskujem... 

59a075cb7db70_20170616_152323(1).thumb.jpg.be40718fcc4c3aadc7b361f4a252e377.jpg

 

24.thumb.jpg.db868468651659bf91251720e331622a.jpg

Včasih slučajno naletiš na kak lep razgled, neraziskan kotiček, se splača vzet čas in malo raziskovat.

mimo tele cerkvice sem se pa tud jst danes peljal. Tik pred Kupresom, na desni, na samem.

:OK:

 

Danes popoldan na Stožerju, vrh smučišča, je lokalni enduraš z DRom prišel borovnice nabirat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Super....V Kalinovniku si sedel v isti birtiji ob cesti kot jaz pred dvema letoma. Za zanimivost...v Kalinovniku je bojda vojsko služil tudi Adolf Hitler....blizu pa je tudi domačija Radka Mladića....se domačini radi pohvalijo. Zanimivo mesto....in prebivalci ter prebivalke....:rolleyes:

....drugače pa res lepo opisano in zelo lepe fotke....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo je brat tak potopis in dogodivščino, čestitam. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!