Skoči na vsebino

TET - TRANS EURO TRAIL


Ni3ous

Priporočene objave

pred 38 minutami, gsxf750 pravi:

na hitro čez 8,5 dnevno enduriranje (rečmo manj hard) po Grčiji.

Glavninski del po TET-u (trajekt do Patras-a, okoli Peloponeza do Korint-a) ter

mimo TET na sever do Igoumenitse (trajekt). 

Trajekt Patras oz. Igoumenitza....ta trajekt pelje iz Benetk ali Trsta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BIF pravi:

Trajekt Patras oz. Igoumenitza....ta trajekt pelje iz Benetk ali Trsta?

samo iz Benetk, na žalost. To pot je šel izjemoma iz Ancone (Benetke_Ancona ca 400km).

Razlog:  megla v beneškem zalivu. Na srečo je bil v paketu kombi.

jutranje pristajanje v Benetkah

20171029_061711.thumb.jpg.55613a4b924e0f07aa77d6e3b20bb86b.jpg

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Ni3ous said:

@Nearrain hude fotke in zanimive korekcije s filtri. Barve, da še pohat ni treba :D

@gsxf750 leepa, dobro sta vozila.

Čestitke obema za material tule, da se lahko vsaj mal slinimo.

Realnost je velik bolj psihedelic od mojih fotk.  :smoke:

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na celotni poti srečal le eno skupino 6 Italijanov v kontra smeri, ki so odpeljali severni del TETa (Igu..._Patras). V Patrasu so le 3 nadaljevali še okoli Peloponeza. Bolj heavy hard opremljeni (950, 990, Atwin, ...). 5  jih je vozilo TKC 80.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, gsxf750 pravi:

prevozil sem skupaj 1500km, od tega ca 70 izven asfalta.

...

70%,

motor je naštel 40 delovnih ur (efektivne vožnje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec tedna je bilo uporabno vreme, pa sva šla izkoristit vreme, čas, dopust, ... od petka do nedelje.

Odpeljala sva del SLO TET in sicer južni del - Borovnica_Petrina. Na Hrvaškem delu TET na severu vreme ni sodelovalo in si je bilo treba pripravit nadaljevanje posto in vsled ugodne vremenske napovedi v jugovzhodni Sloveniji po levem bregu Kolpe. Želja je bila še obisk kros proge v Ribniku na hrvaškem (15km južneje od Metlike) ter morebiti odpeljati del Žumberka (Trdinov vrh/Sveta Gera, ... in še kaj).  

Na SLO TET sva se priklopila malo naprej od soteske Pekel, pod hribom Osredek (711m), v nadaljevanju e nahajata naselji Župeno in Beč (Rakitna_Cerknica asfalt).

Jutranje peripetijo z nekaj opreme je dvignilo adrenalin in sva tko padla v vožnjo, da se je za slikanje ni našlo časa z izjemo za tale kader.

20171103_132522.thumb.jpg.97cad840ac47b796e0a5156d1316ebe8.jpg

Prejšnjič namreč, ko sem ob Cerkniškem jezeru (proti Pivškem) v prvo naletel na tako tablo s Krpanom, se mi za slikanje dalo ustavljat rekoč, saj jih bo še. Nak, nobena se ni več pojavila! Zato sem to pot ustavil ob prvi. Lokacija je severovzhodno od Vrhnike pri Ložu.

Tale naš Krpan je izgleda obvladoval kar precejšnji rajon tam doli :OK:.

Nadaljevanje je šlo vse do Petrine (Brod na Kolpi) na meji s Hrvaško. Ni bilo povsem 100% po TET. Za Borovcem je bil nekje se je zgodil kiks in je šlo malenkost več po asfaltu.

Še en mali odklon sva odpeljala prej pri Bloškem jezeru, kjer sva zapeljala prav ob njem dočim ga TET obide. Jest bi ga vključil v trek. V nadaljevanju za njim je celo še nekaj malega makadama, ki ga v TET mislim, da ni.

V glavnem se je krasno peljalo, prašilo se je bolj malo tako, da drugi v koloni ni to zadevno naj...l.

Pri Glažuti je vzpon po jasi odpadel vsled "na tanko z gorivom" excja 250 2T. Ima samo okoli 7l tank, porabo kar znatno in v Novi Vasi se je pozabilo dotočit. Sva imela pa zato prav lepo srečo, da sva v Petino pripeljala 15 min pred zaprtjem Petrolove črpalke (v petek zaključijo ob 16ih - izjava črpalkarja).

Nadaljevanje je šlo do Madroniča, a seveda ne direktno ob Kolpi in po asfaltu. do postelje in kuhinje sva prispela v polni temi in po ta pravih medojebinah. Kar pa je za v temo .. 

 

 

Aja,  spala nisva v lastni in s seboj voženi opremi temveč v toplih prostorih lokalnih gostincev.

Hrano sva si ravno tako privoščila pri njih.

 

Ni3ous, hvala ti za pripravljeni in deljeni trek!

 

 

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frišno z juga_juga. Žal ni moje. Našel na advrider-ju.

Komentar avtorja:    drmracni  "I know Roman want mind :)) "

Naslednje leto, predno "poasfaltirajo"

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, gsxf750 said:

Sva imela pa zato prav lepo srečo, da sva v Petino pripeljala 15 min pred zaprtjem Petrolove črpalke (v petek zaključijo ob 16ih - izjava črpalkarja).

Dobro vedeti za drugič, niti pomislil nisem na to. Sem pa 99%, da smo se mi srečali na črpalki in rekli par besed :). Se motim? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, XTR pravi:

Dobro vedeti za drugič, niti pomislil nisem na to. Sem pa 99%, da smo se mi srečali na črpalki in rekli par besed :). Se motim? 

jp, mi trije smo bili. Tudi mene je presenetil izjava črpalkarja.

Očitno je informacija točna:

http://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/915

dobro vedet! Je pa rezerva v Delnicah (Petrol in Ina).

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, gsxf750 pravi:

frišno z juga_juga. Žal ni moje. Našel na advrider-ju.

Komentar avtorja:    drmracni  "I know Roman want mind :)) "

Naslednje leto, predno "poasfaltirajo"

Ah, spomini na letošnje poletje...

Sicer pa za tale odsek iz videa mislim da ni bojazni, da bi ga asfaltirali. Je dolg preko 50km... Sem pa precej prepričan, da bodo tistih 15km iz T'thores do Thetha slej ko prej asfaltirali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam ena beseda mi pade na pamet po prebiranju celotne teme   "Hudobro" :) Žal sem prepozno izvedel za TET ...

Bo drugo leto potem pri meni še bolj zanimivo ;):D

Vi kar objavljajte oziroma morate !!! :)

Popravljeno . Popravil Roman AT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Enduraši, prosim za par minut časa, da izpolnete anketo povezano z TET.  Gre za to da bi bilo dobro imeti kakega aduta v rokavu, kadar bi to rabili, kajti enduro turizem ima pomemben pozitivni ekonomski učinek na odročnejših območjih kjer se vozimo. Nikoli ne veš kdaj lahko taki podatki pridejo prav, več motoristov izpolne to anketo, večjo težo imajo taki podatki. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWqI4LHXEejSwZKQwStLAin0hvqrlFuvlMJd_5gOkJfDSL4g/viewform

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!