Skoči na vsebino
Yucco

Mrtva kubatura

Priporočene objave

Cartman    9810
Cartman
pred 7 minutami, Yucco pravi:

Kako to misliš?
Moj 50ccm Piaggio Thyphoon je imel 4KM, tako kod Tomosi tipa APN, Automatic, itn...

Želiš povedati, da je večina danes navitih na 125ccm oziroma od 50 navzgor so vsem povišali performanse tako da vmesne kubature ne potrebujemo več?

MA DAJ?

Cagiva frecciia, yamaha tzr in podobni so meli 25 konj, ta hudem Mito evoluziono Aprilia RS in Gilera sp02 35!!! 125ccm so meli fakin 35 konj.

danes  imajo 125CCM MOTORJI PETNAJST konj, oziroma 11kw. 

dečko, tržnih niš leta 2017 NI

Popravljeno . Popravil Cartman

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
smasher    1000
smasher
5 hours ago, Yucco said:

Kako to misliš?
Moj 50ccm Piaggio Thyphoon je imel 4KM, tako kod Tomosi tipa APN, Automatic, itn...

Želiš povedati, da je večina danes navitih na 125ccm oziroma od 50 navzgor so vsem povišali performanse tako da vmesne kubature ne potrebujemo več?

Typhoon je bil omejen na tako moč, ker sama mašina če pobereš osnovne blokade gre 80km/h, športni uplinjač, avspuh in variomat in gre dobrih 100km/h. Poraba odprtega 2T 50cc okoli 4L /100km.

50cc 4T, iztisne vn max 60km/h in klanci ga pokopljejo, poraba 1.5L/100km (brez dimne zavese)

4 hours ago, vandrovec said:

...da bi 50 ali 80 ccm 4 taktni bolj ovirali promet na cestah, kot včasih 50 ccm dvotaktni.

1 hour ago, Yucco said:

A želiš povedati, da bi bili omenjeni mlinčki še bolj glasni in počasni oziroma brez pospeškov?

DA. Najbolj športni komercialni modeli 125cc 4T vodno hlajen  (bi moral preverit pišem malo iz spomina) 15konjev, večinoma so tudi blokirani na 11kw zaradi ekologije.

2T ima 2x več eksplozij pri enakih obratih, posledično cca 2x več moči in nimajo izgub i jih imajo 4T motorji, vzmeti pri ventilih so precej trde in predstavljajo precejšnje izgube, zato se tudi sodobni avto proizvajalci odmikajo od tega in sanjajo o hidravlično ali električno gnanih ventilih.

Pri švoh 125ki, ki ima smao 2 vnetila, sem se moral jaz kar konkretno s svojo težo naslonit na vzmet (pač nisem imel primernega orodja) da sem jo stisnil tistih nekaj mm, da sta popustili tisti kajlici ki držita ventil.

Druga stvar, ekologija oz poraba, 4T 500cc, 35kW ima tako porabo kot nafriziran 2T 50cc za tistih  10konjev.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se

• Zadnji brskalci   0 članov