Skoči na vsebino

Nasveti za nakup prvega motorja


TinaR

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Sinu kupujemo motor do 125 ccm (pridobiva A1 izpit) in nima veliko izkušenj z motorji (samo star avtomatik), želja pa je seveda velika.

Zanima me kaj je primerno za njegov prvi motor (trenutni nabor je honda cbr 125)?

Mnenja so tako različna, zato prosim za nasvet "izkušene" motoriste.

 

Lp, Tina

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem segmentu je kar nekaj luškanih motorčkov. Pri nobenem od teh ne morete zgrešit nakup. Motorji so vzdržljivi in enkratna "odskočna deska" za naprej v svet pravega motoriranja z večjimi kubikažami.  Enega si sama omenila, potem je tukaj še simpatična .....

Yamaha YBR 125

Yamaha_YBR125_2015.jpg?1448537213

Kawasaki Z125

maxresdefault.jpg

Suzuki GSX-R 125

GSX-R125AL8_01.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, TinaR pravi:

Pozdravljeni,

Sinu kupujemo motor do 125 ccm (pridobiva A1 izpit) in nima veliko izkušenj z motorji (samo star avtomatik), želja pa je seveda velika.

Zanima me kaj je primerno za njegov prvi motor (trenutni nabor je honda cbr 125)?

Mnenja so tako različna, zato prosim za nasvet "izkušene" motoriste.

 

Lp, Tina

 

Če navija za Markeza pol ni debate cbr je zanj...

Če navija za Rossija pa yamaha tzr125

Oba vredi mopeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM Duke 125 ima ABS serijsko od 2013 naprej, če se kupuje rabljen motor. Novi pa itak morejo imet ABS. Karkoli z ABS bo več kot dovolj dobro. Itak so vsi ti mopedi omejeni na isto max moč in se jih zelo hitro zamenja za kaj močnejšega. Tako da se to kupuje predvsem z očmi, pa kot sem omenil je dobro vzeti v račun kak varnostni pripomoček. Sploh za neizkušene voznike.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, jakobYAMAHA pravi:

Kaj pa kakšen KTM duke 125?? Zelo lepo vodljiv motor.

 

Sem ga imel 2 leti (abs), zelo zadovoljen :) pozna se indija na njemu ampak je še vedno ktm 

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tej 4t so dolgočasni, naj raje vzame kakšno aprilio ali še boljše husqvarno, ki niso zahtevni za vzdrževat. Ko sem jaz kupoval nisem vedel kaj bi vzel pa sem se na srečo odločil za huso, ki se jo da, če se hoče totalno predelat za relativno malo denarja. Pa tisti bat na vsakih 15000 km ni ne vem kakšen strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, bearingworx pravi:

Vsi tej 4t so dolgočasni, naj raje vzame kakšno aprilio ali še boljše husqvarno, ki niso zahtevni za vzdrževat. Ko sem jaz kupoval nisem vedel kaj bi vzel pa sem se na srečo odločil za huso, ki se jo da, če se hoče totalno predelat za relativno malo denarja. Pa tisti bat na vsakih 15000 km ni ne vem kakšen strošek.

Kateri model husqvarne pa je primerljiv z cbr125 ?

Zdaj so tak vse 125 dolgočasne...v mojih časih 35konjev,zdaj 14,15 ?

Vse je le oblika in če se mu dopade cesten naj izbira med cesnimi!

Sam,če bi bil spet 16 ne bi kupil yamahe ampak kot sem pri 17 bi aprilijo,honde pa ne bi,ker sta mi prejšnja lepša!Suzuki125...edini,ki ga sploh ne bi imel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse nasvete in sugestije.

Morda samo še eno vprašanje in sicer ali je "pametna" odločitev nakup takega športnega motorja kot prvi motor najstnika. Kaksno je mnenje, da bi bil prvi motor skuter?

Hvala

Popravljeno . Popravil TinaR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"sportni" (kolikor je lahko sportni pri 11 kW) motocikli imajo praviloma boljse zavore, boljse podvozje, bolj tog okvir, aktivnejso drzo, subjektivno privlacnejsi izgled... ...znajo pa biti v dolocenih situacijah biti manj okretni in zahtevnejsi za voznjo od kaksnih bolj sproscenih motociklov (recimo manevriranje na mestu in voznja pri hitrosti pod 20 km/h, voznja sopotnika, itd).

Skuter ali motocikel - to je stvar osebnih preferenc. Jaz recimo skuterja nocem.

Ce bi zase kupoval 125cc, bi kupil aprilio RS 125 - tisto staro, dvotaktno. Ali pa Tomos SM 125 - ta je stiritaktni, in se ga da zlahka preurediti, da ima 22 konjev - to pa je ze povsem uporabna moc, ki nudi precej uzitka v voznji. Dobro opremo (podvozje, zavore) imata pa oba - nimata pa ABS-a, dandanes sta oba ze precej stara motocikla, dobavljiva ze za precej majhne vsote denarja.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zok pravi:

"sportni" (kolikor je lahko sportni pri 11 kW) motocikli imajo praviloma boljse zavore, boljse podvozje, bolj tog okvir, aktivnejso drzo, subjektivno privlacnejsi izgled... ...znajo pa biti v dolocenih situacijah biti manj okretni in zahtevnejsi za voznjo od kaksnih bolj sproscenih motociklov (recimo manevriranje na mestu in voznja pri hitrosti pod 20 km/h, voznja sopotnika, itd).

Skuter ali motocikel - to je stvar osebnih preferenc. Jaz recimo skuterja nocem.

Ce bi zase kupoval 125cc, bi kupil aprilio RS 125 - tisto staro, dvotaktno. Ali pa Tomos SM 125 - ta je stiritaktni, in se ga da zlahka preurediti, da ima 22 konjev - to pa je ze povsem uporabna moc, ki nudi precej uzitka v voznji. Dobro opremo (podvozje, zavore) imata pa oba - nimata pa ABS-a, dandanes sta oba ze precej stara motocikla, dobavljiva ze za precej majhne vsote denarja.

Word!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

Kateri model husqvarne pa je primerljiv z cbr125 ?

Zdaj so tak vse 125 dolgočasne...v mojih časih 35konjev,zdaj 14,15 ?

Vse je le oblika in če se mu dopade cesten naj izbira med cesnimi!

Sam,če bi bil spet 16 ne bi kupil yamahe ampak kot sem pri 17 bi aprilijo,honde pa ne bi,ker sta mi prejšnja lepša!Suzuki125...edini,ki ga sploh ne bi imel!

Ja če bi rajši športnega potem husqvarna odpade, v mislih sem pa imel sm model. Po moje je škoda vzet športen 125 motor, ker razen izgleda ni nobene druge dobre stvari v primerjavi s supermotom, saj je drža sključena in hitro postane neudobna in je res dosti slabše vodljiv, meni osebno je bilo yamaho yzfr 125 neprimerno težje vozit kot husqvarno sm ali aprilio sx. Pa še dosti bolj zabavni so sm-ji.

Če pa se gleda samo športne je po mojem najboljša izbira 2 takten motor, torej res kakšna Aprilia RS ali še boljše Cagiva mito 7-speed, ki pa so zelo stare in je težko najti dobro ohranjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, bearingworx pravi:

Večinoma jim itak piše v prometni 11kW tako da ni problema, tudi moja husa je imela 28 KM pa ni nobenega nikoli motilo.

V moji prometni od 2t ko sem imel pa 23 na yamahi in 25 na apriliji napisano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, bearingworx said:

Po moje je škoda vzet športen 125 motor, ker razen izgleda ni nobene druge dobre stvari v primerjavi s supermotom, saj je drža sključena in hitro postane neudobna in je res dosti slabše vodljiv, meni osebno je bilo yamaho yzfr 125 neprimerno težje vozit kot husqvarno sm ali aprilio sx. Pa še dosti bolj zabavni so sm-ji.

 

Po moje je skoda vzet supermoto 125 motor, ker razen okretnosti pri pocasni voznji ni nobene druge stvari v primerjavi s sportnim motorjem, saj je drza aerodinamicno neucinkovita, in na relacijo te vrat boli, pa se dosti manj stabilen je  pri potovalnih hitrostih, meni osebno je bilo husqvarno SM570R neprimerno tezje vozit kot yamaho thundercat ali aprilio falco.

Stekas?

Vsak koncept ima prednosti in slabosti, vse je stvar osebnega okusa. Drza ni pa prav nic neudobna. Pred mnogo, mnogo leti sva sla s kolegom na malo daljso relacijo - jaz na aprilii AF-1 125, on na kawasakiju KMX 125. Kaj mislis, kdo je prej jamral? (hint: en teden je mel musklfiber v vratu) Vsak zase ve, kaj mu je vsec. In ce ti je dovolj vsec, bos slabosti vzel v zakup. Moja rit ozkega sedeza endure/SM ne prenese. Moj stel sirokega krmila (in prepiha) ne mara. Moj kriz ne prenasa pokoncne drze. Nekdo drug ima seveda povsem drugacne preference, ampak nikakor ne mores trditi, da je en koncept boljsi od drugega. Moj sodelavec ima pa cruiserja - pa zato ne pravim, da je moj motor boljsi od njegovega.

Kaj ded hoce, bo povedal sam. Do tistega trenutka pa lahko le pljuvamo po enem ali drugem konceptu, in merimo kdo ima daljsega. ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Redko se gre na potovanja na 4T 125ki, supermoto je fajn za mestno zigzaganje, pom je mogoče fajn pogledat tudi kakšeno YBR 125, tako nekje srednje sproščena vožnja. LAhko pa 125 čoper, se zatakneš na tistih 70-080km/h in kruzaš ;) (če že ni hitro je vsaj komot)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Dr_Jakob pravi:

Za potovanje VARADERO 125 GENIJALNA ZADEVA!

Sploh za začetnika,ki po možnosti ni večji od 180cm..Odlično svetuješ...halo zbudi se

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, bearingworx pravi:

Vsi tej 4t so dolgočasni, naj raje vzame kakšno aprilio ali še boljše husqvarno, ki niso zahtevni za vzdrževat. Ko sem jaz kupoval nisem vedel kaj bi vzel pa sem se na srečo odločil za huso, ki se jo da, če se hoče totalno predelat za relativno malo denarja. Pa tisti bat na vsakih 15000 km ni ne vem kakšen strošek.

Mati bodočega motorista je napisala da iščejo model motorja za NEIZKUŠENEKGA motrista ki sedaj dela A1 izpit.            

Večina 125 2t motorjev dosega hitrost višjo od 140 km/h (brez blokade seveda) kar je preveč za nekoga ki nima izkušenj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za popolnega zacetnika je 11 kW z moznostjo deblokade idealno. Seveda ce ni deblokiran ze ko ga prvic dobi v roke - sem zagovornik postopnega privajanja. Sam sem ubral malo drugacno pot, pa ce sem cisto odkrit, sem imel tu in tam kar malo srece, da sem sedaj lahko tu. :)

Po kaksnem letu, dveh, lahko postane 11 kW premalo, in takrat precej prav pride opcija deblokade. Motocikla ni potrebno menjati (izogib stroskov), s "friziranjem" pa se vedno ostanemo v okviru tovarnisko predvidenih obremenitev, zato motor ne bo kar tako duse spustil.

Se pa strinjam - 35 konjev v startu je vse prej kot za zacetnika, pa ceprav jih proizvaja 125 cc agregat. Omejitev 11 kW obstaja z razlogom, in ni tako zgresena, kot se mi je zdela v casu ko sem vozil 125-ko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, sesir pravi:

Sploh za začetnika,ki po možnosti ni večji od 180cm..Odlično svetuješ...halo zbudi se

Od kdaj je pa pr Varaderotu 125 problem z višino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Dr_Jakob pravi:

Od kdaj je pa pr Varaderotu 125 problem z višino?

Sem si enga vmes registriral...pa varadero definitivno NI za začetnika!Razen,če nima 190cm in 100kg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si ziher, da govoriva o istem mopedu? 

Ne govorim o Varadero 1000ccm, ampak Varadero 125 ccm.

 

honda-varadero-125-4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Dr_Jakob pravi:

A si ziher, da govoriva o istem mopedu? 

Ne govorim o Varadero 1000ccm, ampak Varadero 125 ccm.

 

honda-varadero-125-4.jpg

tud 125 je ogromen

Treba pa je še upoštevat da bo on "prvič" na cesti in je ogromno novih zadev, ki hitro zmedejo človeka, ki še nima kilometrov za sabo. Jst sm izpit za A delu ko sem B mel 10 let in sem 95% energije vložu samemu obvaldovanju motorja, ker ostalo imaš itak v krvi (znaki, križišča, kam gledat, katere stvari so bolj pomembne od drugih,...). Zaradi tega je bolje da vzame nekaj kar je enostavno za vozit kot so bile tiste prve 125ke ki ste jih omenjali. Moj glas gre ybr125 (za 2017 je baje prenovljen model-YS125). Super lahkoten motor da se navadiš osnov, sediš lepo fajn pokonc da lahko gledaš naokol in si še tisto malenkost bolj viden, pa še bolj kot ne na luft laufa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!