Skoči na vsebino

Nasveti za nakup prvega motorja


TinaR

Priporočene objave

pred 21 urami, matej2212 pravi:

Vozil bi se samo po cesti. Način sedenja pa mi ni važno kakšen bo, ker je to moj prvi motor. Ybr 125 sem imel v avtošoli in je odličen in zanesljiv motor, vendar jih na avtonetu ni pod 1500€.

Če se ti ne mudi (in pol sezone je itak že skoraj mimo) počakaj zimo. Izven sezone se pogosto prodajajo ybr 125 za okrog 900€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, matej2212 pravi:

Kaj pa 2 taktni kot je aprilia rs 125? So zanesljivi in primerni za daljše razdalje (100km+)?

Imel aprilio rs l.95 2taktno takrat...Z lahkoto se peljal tudi v portorož na kavo in nazaj...tako,da 500+ na dan vsaj meni ji delalo problemov...jih je pa delalo mašini...Pač enkrat na leto zaribala...plus imela 35konjev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagal bi ti nasvet sebar , motor se kupuje med novembrom in februarjam ;) 

Dvotaktni imajo sicer krajše servisne intervale, ampak cilinder lahko zdrži precej, bat kakšnih 10000km, moči je precej več pri 2T, 2T so zablokirani na tistih 11kW, in odblokirani imajo lahko 2x toliko moči, 4T 125 imajo tisith 11kW in to je to več ali manj vse kar zmorejo.

Edino kar mene moti pti 2Tje vonj po mešanici (nakterim to diši) in precej žejni so. 50cc 2T odprt, spije tolko kot 250 4T...

ps: sicer mislim da tem je še nekaj primerjava med 2T in 4T, poišči malce po forumu

Sicer rabijo 2T, menjavo cilindra, bata, še kekšne semeringe, za rednis ervis, kar lahko zgleda "grozno dosti delov", ampak nimajo odmične gredi, ventilov, štelanja ventilov... takod a glede cene vzdrževanja je bolj pomembno kolko je steran motor ki ga kupiš kot to ali je 2T ali 4T, ampak težko njat kakšno Aprilio da nebi bila že kar precej zmahana, verjetno enako velja za kakšno NSR.Sem na hitro pogledal po netu, res je ponudbe 2T motorjev v tvojem cenovnem rangu ogromno, pa mogoče, če boš potem šel na močnejši motor lahko 2 leti skačeš okoli na 2T mašini.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, smasher pravi:

Predlagal bi ti nasvet sebar , motor se kupuje med novembrom in februarjam ;) 

Dvotaktni imajo sicer krajše servisne intervale, ampak cilinder lahko zdrži precej, bat kakšnih 10000km, moči je precej več pri 2T, 2T so zablokirani na tistih 11kW, in odblokirani imajo lahko 2x toliko moči, 4T 125 imajo tisith 11kW in to je to več ali manj vse kar zmorejo.

Edino kar mene moti pti 2Tje vonj po mešanici (nakterim to diši) in precej žejni so. 50cc 2T odprt, spije tolko kot 250 4T...

ps: sicer mislim da tem je še nekaj primerjava med 2T in 4T, poišči malce po forumu

Sicer rabijo 2T, menjavo cilindra, bata, še kekšne semeringe, za rednis ervis, kar lahko zgleda "grozno dosti delov", ampak nimajo odmične gredi, ventilov, štelanja ventilov... takod a glede cene vzdrževanja je bolj pomembno kolko je steran motor ki ga kupiš kot to ali je 2T ali 4T, ampak težko njat kakšno Aprilio da nebi bila že kar precej zmahana, verjetno enako velja za kakšno NSR.Sem na hitro pogledal po netu, res je ponudbe 2T motorjev v tvojem cenovnem rangu ogromno, pa mogoče, če boš potem šel na močnejši motor lahko 2 leti skačeš okoli na 2T mašini.

 

Načeloma se strinjam...sam omejen budžet in omejen,če priliv...4t pač manj nudi a so tudi stroški veliko nižji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, matej2212 pravi:

Sepravi tudi to ni slaba izbira glede na to, da naj bi bil letos opravljen velik servis?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12117623&display=Aprilia RS 125

Mopi se ns kilometer vidi,da je bil razbit...iz izkušenj ti povem,da jih geštel že pri rahlem padcu dobi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobit nezjahako aprilio, je pomoje velik uspeh, večinoma so mali SS motprji delno zjahani, odvisno koliko so potem popravljeni.

Mislim da je bil na forumu uporabnik Ghost ki je imel nekaj izkušenj s takim Hiosungom, baje ni tako slab. Samo ne vem če je to primerna cena za tako mali motor. Sej tržišče za 125cc očitno ni prenasičeno, ker cene so kar nekaj.

Malce OT: Čutim tvojo bolečino, da hočeš motor sedaj, ampak počakaj do nobembra ali decembra, potem imaš čas do marca naredit še servis in ugotovit če kaj ne štima, ali pa za "spimpat" motor po lastni želji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/30/2017 at 8:04 AM, matej2212 said:

Kaj pa za hyosunge se dobi rezervne dele in servis? http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12169191&display=Hyosung GT125 Comet

Jaz sem imel ta motor pred leti. Dele sem naročeval pri Saplex, servisov pa ne poznam. Olje, filtre, verigo in podoben potrošni material bi znal vsak serviser zamenjati, tako da ni neke bojazni. Motor je drugače še kar vzdržljiv, bodi edino pazljiv na slabo polnenje akumulatorja (to ena hiba tega motorja). Drugače mu daljše ture ne delajo težav, naredil sem dobrih 500km v enemu dnevu brez težave. Ima pa motor dve veliki "težavi", zaradi katerih ga ne bi več kupil: visoka teža in slaba prožnost agregat-a. Po domače povedano - motor ne gre nikamor :). Ta dvovaljnik ni za nikamor, nima nobenega navora, končna hitrost je max 110 po števcu (-10 realno). Priporočam enovaljnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živjo, se spet oglašam. Čez poletje sem spremljal ponudbo 125-k na avtonetu in v oči mi je padel ta motor, zdaj pa me zanima če je to že prestaro za tak motor ali ne, ker sem začetnik. To da gre max 100kmh me ne moti, rabim samo zanesljiv motor, ki ga bom lahko brez večjih stroškov lahko uporabljal še nekaj let. Hvala.

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12393810

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik 2005 pa samo 13290 km? Torej na okroglo tam nekje med 1100 in 1200 km na leto? A ni to nekam malo? Ko sem bil jaz na 125 ccm (resda je tega že ohojo let), sem toliko naklepal v manj kot 2 letih. No ja, mmogoče so pa tale moped bolj "statično" občudovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 18 minutami, wprer pravi:

Hoj, tut mene zanima glede teh motorjev. kakšen je najbolši do 1500€? na autonetu jih ni veliko, je pa ena yamaha virago 125 za 1500€ pa me zanima če je uredu za ta dnar

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12342484

Po slikah zgleda ok ohranjena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha 125 lahko zdrži 100 000 km, ali pa 25000, vse odvisno od ljubezni ki jo je lastnik namenil. Ne vem koliko se ti mudi, konec novembra so dostikrat kakšni majhni motorji začnejo ponavljat na netu, ker ljudje računajo da si bojo nasledjo sezono boljšega kupili. Ki za 1500€ najdeš tudi že viragota 250.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometri te naj ne skrbijo, če so bili servisi delani vsaj na približno, kot predpisuje proizvajalec. Doma smo imeli Yamaha XVS 125 Dragstar, l - 2003/4 in je delala kot urica. Najdlje je bila v Grčiji, pa še vse vmes. Ko smo ga kupili se je nekaj upirala v srednjem območju vrtljajev, z nastavitvijo uplinjačev se je problem odpravil in nismo imeli nikakršnih težav več. Bil je zelo trpežen motorin, resda nekoliko novejši in malček močnejši. Predvidevam, da kupuješ za A1 kategorijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

Yamaha 125 lahko zdrži 100 000 km, ali pa 25000, vse odvisno od ljubezni ki jo je lastnik namenil. Ne vem koliko se ti mudi, konec novembra so dostikrat kakšni majhni motorji začnejo ponavljat na netu, ker ljudje računajo da si bojo nasledjo sezono boljšega kupili. Ki za 1500€ najdeš tudi že viragota 250.

bom kontaktiral prodajalca in ga prašu koliko se še da zmenit za ceno pa bomo  vidli. sepravi starost naj ne bi bla problem? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gonca ti je povedal da kilometri niso problem, jaz rečem da rudi leta nebi smela bit. Samo trenutno je res neka švoh ponudba za 125cc na avtonetu. 

Srečno, če se ti ne mudi si vzemi več časa morda pride še kaj na net, s tako ceno dvomin da bo hitro prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dober dan, sem nov uporabnik foruma in motorjev na splosno.

Zelim si kupiti svoj prvi motor, vendar se nemorem odlociti katerega bi vzel.

Torej najprej sem razmisljal o tomos ATX ker je primeren tako za voznjo po cesti kot offroad.

Nato sem opazil da je tip motorja 2t. Poiskal sem malo po internetu, ali je boljse imeti 4t ali 2t motor, ugotovil sem da so 4t motorji baje bolj vzdrzljivi in pokurijo manj goriva. 

Naslednja stvar je prostornina motorja. Pri tomos ATX je 50ccm kar se mi ne zdi veliko. Potrebujem motor ki bo na dosti strm klanec prisel brez problema. 

Naslednja stvar: koncna hitrost naj bi bila okoli 50km/h kar ni posebaj hitro glede na to da se mislim s tem motorjem peljati po glavni cesti.

Torej motor potrebujem za: peljanje po gmajni pa gozdu pa tko, in pa za po glavni cesti.

Ali bo tomos atx zadostoval mojim potrebam, ali naj imam v mislih mocnejsi motor? (Priporocila, prosim!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Jufka pravi:

Dober dan, sem nov uporabnik foruma in motorjev na splosno.

Zelim si kupiti svoj prvi motor, vendar se nemorem odlociti katerega bi vzel.

Torej najprej sem razmisljal o tomos ATX ker je primeren tako za voznjo po cesti kot offroad.

Nato sem opazil da je tip motorja 2t. Poiskal sem malo po internetu, ali je boljse imeti 4t ali 2t motor, ugotovil sem da so 4t motorji baje bolj vzdrzljivi in pokurijo manj goriva. 

Naslednja stvar je prostornina motorja. Pri tomos ATX je 50ccm kar se mi ne zdi veliko. Potrebujem motor ki bo na dosti strm klanec prisel brez problema. 

Naslednja stvar: koncna hitrost naj bi bila okoli 50km/h kar ni posebaj hitro glede na to da se mislim s tem motorjem peljati po glavni cesti.

Torej motor potrebujem za: peljanje po gmajni pa gozdu pa tko, in pa za po glavni cesti.

Ali bo tomos atx zadostoval mojim potrebam, ali naj imam v mislih mocnejsi motor? (Priporocila, prosim!)

...glej, Jufka....

Ti verjetno nimaš izpita A kategorije, torej ti ostane samo 50ccm..in 50km/h (45 je po zakonu se mi zdi). Tomos je najcenejša stvar, ki jo lahko kupiš (ok... pustmo razne kitajce za 300€). Pri vseh Tomosih (na prestave) so enake mašine, edino pri hlajenju se razlikujejo. ATX ima klasično zračno hlajenje, ki se ti ob dolgotrajni počasni vožnji v strm klanec lahko tudi pregreje, APN6 pa imajo prisilno hlajenje (na vetrnico) ... vendar ne vsi tipi! ... samo tisti, ki imajo cilinder pokrit z aluminijasto kapo.

Peljal se boš pa z obema podobno enako.

4T 50ccm ne gre nikamor (sploh za tak denar, kot Tomos), res pa da pokuri manj.

Sicer pa obstajajo druge teme, kjer je to že velikokrat napisano!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!